Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SFT sonucuma göre yüzde kaç oran alabilirim?

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun
Sft sonucuma göre yüzde kaç oran alabilirim
Ayrıca 2 yıllık ilaç raporu verildi
Ventafor combi fix - coriva ilaçlar
Fvc. : 40
Fev1 : 49
Fev1/fvc : 123
Fef 25-75 : 78
Mef 25. ; 135

https://www.hizliresim.com/9exbw2y

Düşük derken acaba oran olarakmı düşük alırım

Merhaba. Perşembe kurul için başvuru yaptım.
Uyku apne ahi 72.3 çıktı
Daha önce bel fıtığından ameliyat oldum. Sonra yine nüksetti ve ameliyat dedi. Ama olmadım. İdare ediyorum şimdilik
Ekte sft sonucu var. Sft den puan alabilir miyim

Merhabalar,
Solunum fonksiyon testi uyguladım sonuçlarım aşağıdaki gibi çıktı lütfen anlayan birisi yardımcı olabilir mi?
IegtH.jpg

Değerler böyle acaba hangi kategoriye giriyor hastalığım hafif orta ağır. Ve özür oranı ne olur?
Şimdiden teşekkür ederim OğuzHan112 umut2135

sft testi ve tomografı testi sonucu ile engel oranı

Merhaba,

sft testi aşağıdaki gibi gelmiştir.
ve tomografı istemişti onda da PARAKARDİYAK SEKEL DEĞİŞİKLİKLER MEVCUTTUR. HER İKİ AKCİGERDE DE AERASYON ARTISI İZLENMEKTEDİR.
Yorumunuz nedir acaba gögüs hastalıkları oran konusunda_?
yardımınızı rica ederim.

ÖLÇÜM NORMAL ARALIK BEKL. %BEKLENEN
FVC 1,39 1,55-2,80 2,16 64
FEV1 1,12 1,21-2,14 1,69 67
FEV1/FVC% %80,9 64,5-90,6 78,5 103
PEF 2,12
FEF25-75% 1,16 0,66,2,71 1,50 77
MEF25% 0,52 0,12-0,91 0,33 159

SISTEM QC PRE : D

%42 oranında rapor aldım. 11 puan bel fıtığından ameliyat olmuştum. 35 puan uyku apnesinden süresiz

Son düzenleme:
Sft

Selam arkadaşlar sft testim FVCex 55 FEV1 57 oran ne olur yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

hxt8ld9
merhaba aradaslar deneyimimi paylasmak istedim.resimde gördügünüz doktorları 2 saate gezdim.önceden raporlu sonuclarınıza bakıyorlar.ve kimse kac puan aldıgını söylemiyor kurulda ögrenirsin diyor.mesela bende gögüs bölümüne fev1 69 yazdı fev1fvc 100 dedi yani 80.koah yazdı acaba oran gelicekmi persembe heyete giricem.fikirleriniz var mı?

hxt8ld9.jpg
[/url][/IMG]

koah ve bipolar bozukluk raporu

arkadaşlar merhaba babamı malulen emeklilik için daha önceden heyete cıkarmıstık bipolar anksiyete bozuklugu ve hipertansiyonu vardı sadece bipolardan %40 verdıler son zamanlarda koah teşhisi konuldu bugun nefes testine soktuk sonuçları şu şekilde

pred act. %pred

FVCex 3,32 1,13 34
FEV1 2,65 0,93 35
FEV1/FVC 76 82 108
PEF 7,39 1,62 22

halihazırda %40 bipolar raporu var bu koah sonucu ile birlikte %kaç rapor alabiliriz yardımcı olursanız seviinirim iyi günler dilerim.....

Merhabalar,
Solunum fonksiyon testi uyguladım sonuçlarım aşağıdaki gibi çıktı lütfen anlayan birisi yardımcı olabilir mi?
pHnhM.jpg

Değerler böyle acaba hangi kategoriye giriyor hastalığım hafif orta ağır. Ve özür oranı ne olur?
Şimdiden teşekkür ederim

XbizX geçmiş olsun sft tek başına oran verilecek bir karar unsuru değildir fiziki muayane geçmiş hastalık öykün rontgen hepsi birliklikte degerlendirilerek oran belirliyor doktor ama bu teste göre %20 verilebilinir.

Bİlgilendirme icin cok teşekkür ederim sağolun

sslleck
Heyet için mi bu test ?
Evet,diğer testinize göre bu biraz daha kötü görünüyor.

Diğer aldığınız puandan daha fazla puan gelme olasılığı yüksek.

Sft tek başına puan için yeterli değildir,diğer tetkikler fiziki muyene vs hepsi bir arada değerlendirilir.

OğuzHan112 Hayır değil. Ama bu ayın 12 sinde tekrar heyete gireceğim. Bu en son kriz zamanında yaklaşık 15 gün evvelki sonucum. Oksijen de dusuk cikti. Kortizon ignesi verdi doktor vuruldum. Yaklaşık 10 senedir raporlu ilaç kullanıyorum koah ile ilgili. 4 çeşit ilaç alıyorum hergun. Sabah akşam. Karaciğerde bir sorun olusmudur? Heyet için karaciğerimede bastırayım mi ? Ayrıca sırt bölgem siyahlasmaya başladı. Ciğer kısmı dahil. Işe girmek için yapılan sağlık muayenelerinden maalesef geçemiyorum. Yaşım 46. Iki merdiven çıksam afedersin altına işeyecek duruma geliyorum. Nefes darlığı yüzünden. Gecmiste 4 kere tuberkulozdan aykarca hastanelerde yattim. Senede en az bir kere pnomoni oluyorum.Yüzde 40 almam lazım. Emeklilik için. Fikri yardımın çok önemli benim için. Iki kız evladım var.

Son düzenleme:
sslleck
Fikrimi soracak olursanız %40 ve üstü bir puan alırsınız,

Hatırlatalım ki burası ne hastane ne de poliklinik, bu şikayetlerini doktorunla paylaşman lazım.

Emin olduğumuz konularda bile kesin net yazamayız, şikayetlerini doktorunla paylaşırsan senin için daha sağlıklı olur.

Engelli raporu puanı

Herkese merhabalar doktor astım'dan dolayı yüzde 40 engel oranı verdi yalnız 6 ay sonra sft kontrolü ile yeniden değerlendirme yazılmış engel oranı yüzde 40 olarak işlenir mi yoksa bir problem olur mu raporun yüzde 90 olması bu orana bağlı
QFGaCy.jpeg

loyan
Diğer puanlar varsa onları da yazın,başka bölümlerden puan aldıysanız ayrı ayrı hesaplanacağı için belki istediğiniz oran olmaya bilir.

Teşekkürler hocam onkoloji yüzde 80 verdi göz yüzde 5 kbb yüzde 30 yazmış

Sft sonucu

Merhaba ocak ayında yaptırmış olduğum sft sonucu şu şekilde fev1%50 ,fef 25-75 %12 çıktı sizce rapor ne çıkar

Merhaba, 15 yıldır alerjik astım hastasıyım ve son dört yıldır xolair 3 doz alıyorum aylık IgE 784 çok önceden bakılmış ti dün sft yaptidim fvc58,fev160,fev1/fvc86 çıktı normalde olmuyordu iki gün sadece sft için gittim hastaneye doktor hafif derece nixtip yazdı kendi doktoruma yönlendirdi oda yazsın tedaviyi dedi faydası olur dedi bu durumda oran alabilirmiyim

En iyi değerler
Fvc %58 fev1 60 , fev1/fvc 86
Hafif derecede nix tip
Parametre de
Fev1/vc 81
Ağır persistan astım tanısı olan hasta yüksek doz inhaler kortikosteroid uzun etkili beta 2 agonist ve lokotrien antagonisti kullanmasına rağmen klinik remisyin sağlanamadı
Deri prick testi ev tozu akarları +2+2 diye raporların var bu şekilde daha bir sürü var iki yılda farklı farklı yazılıyor aka ağır diye geçiyor

Rica etsem yorumlayabilir misiniz?

ÖTV indirimi için heyete girdik kafamıza takılan bir konu oldu yardımcı olabilir misiniz ?

Diyabetes mellitus : %20
Lomber disk hernisi : %7
Billateral drp: %12
Göğüs ; Sft fev1 680 ml %26 Fvc 790 ml %26 fev1fvc %86

Kardiyoloji :EKG NSR 77/DK EKO EP°65 LA 30 MM TY ESER PAB 25 MHG AV 14 M/S

Üst Alt