Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sakatlığı Olan Müzisyenler ..

Baben' Alıntı:
Sevgili dostum, ben de youtube linklerini ekleyim de çorbada tuzum bulunsun. ;) Başka türlü olmuyor..

Sevgili dostum,
Nerede bereket, orada sen...
Nerede imece, orada sen...

Teşekkürler

Rica ederim dostlar. :oops:

Benim gibi kulak fakiri biri de buraya abone oldu ya.. :twisted:

jose-feliciano.jpg

JOSE FELICIANO - "QUE SERA" ( Spanish Version )

Yarın gece istanbul harbiye cemil topuzlu açık hava tiyatrosu'nda konseri varmış..

10 Eylül 1945 yılında Puerto Rico'da dünyaya gelmiştir. Doğustan kör olan Jose Feliciano ailesinin 11 çocuğundan biridir. 5 yaşına geldiğinde ailesiyle New York'a yerleşir ve orada akordeon çalmaya başlar. 8 yaşında The Puerto Rican tiyatrosunda gitar çalmaya başlar, 17 yaşında ise babasına yardım etmek amacıyla okulu bırakır. Daha sonra kendine özgü gitar ve vokal tekniğini geliştirir. 23 yaşında çıkarmış olduğu "feliciano" adlı albüm grammy ödülü kazanır. Bundan sonra sayısız ödül kazanır.

Aldığı önemli ödüllerden bazıları: "The greatest living guitarist" Guitar Player Magazine, "Best Pop Guitarist", Playboy Dergisi'den Best Jazz ve Best Rock Guitarist, 45 altın ve platin plak ödülü, 16 grammy ödülü...

Sayısız hit parçalara sahip olan Jose Feliciano'nun en çok sevilen parçalarından bazıları: Rain, Chico and the Man, California Dreamin', Destiny, Affirmation, Ay Cariño, Ponte A Cantar, Cuando El Amor Se Acaba, Porque Te Tengo Que Olvidar.

Kaynak

Doğuştan dört parmak ve dört Parmakta 10 dan fazla marifet. helal sana be güzel kardeşim.Azminle burada bulunan kişilere güç ver.

Limden bahsediyorum ? >>>Hee Ah Lee<<< Oda kim mi ? o bir piyanist.Ne güzel çalıyor maşallah.

http://dopejam.multiply.com/video/item/6

Ayrıca Django Reinhardt'ı da unutmamak lazım. Küçükken ailesi ile birlikte yaşadıkları karavanda çıkan bir yangın sonucu sol elinin bir kısmı yanan müzisyenin eriyen parmakları, onun hızını kesememiş. Geçtiğimiz senelerde hayata veda eden "Asırlık Çınar" lakaplı keman virtüozü Stephane Graphelli ile birlikte yaptıkları kayıtlar onun ne kadar olağanüstü bir insan olduğunun çok açık bir kanıtı. Dinleyin derim benn. :D
foto-reinhardt-django1.jpg
[/img]

Küçük İbo, Harika çocuk, Azeri kız güner, küçük emrah vs... Bunlarda bizim yarattığımız doğuştan engelli müzisyenler değilde, müzik insancıkları.....

Ayrıca,

Tüm zamanların 3. en çok satan albümü ve albüme ismini veren parça... Bu grup enteresan da bir gruptur bu arada. Davulcuları tek kolludur; 1982 yılında bir motorsiklet kazası sonucu tek kolunu kaybetmiştir ama grubun diğer elemanları yeni bir davulcu almak yerine arkadaşlarına uygun bir davul düzeneği yaptırarak yollarına devam etmiştir. Klipte göreceksiniz tek kollu olduğunu Çok da sıkı bir davulcudur eleman bu arada. Grubun bazı sert şarkılarında o ritmleri tek koluyla nasıl atabildiğini aklım almaz halen, takdir etmişimdir her zaman (Vokalin tek kulağı da sağırdır bu arada Grubun ismi "Sağır Leopar" demek zaten )

Def Leppard - Hysteria

www.youtube.com/watch?v=v6R-LZ25Te0

Arkadaslar selam

Bu foruma ilk mesajim.Bende %90 gorme kaybi var.Duymus olanlar varsa gozlerimde Nystagmus var.

Kısa bir zaman once (aslinda yillardir merakim var ama baslamak yeni nasib oldu) bateri kursuna basladim.Ancak gorme kaybimdan dolayi devam ettirmeyi cok istememe ragmen notalari rahat okuyamam bu sevda fazla surmez diyordum kendi kendime.Ancak siz dostlar oyle guzel basari oykuleri aktarmissiniz ki bu yazdiklariniz beni cesaretlendirdi. Bateriyi asla birakmiycam kim bilir belki bir gun benim de basari hikayemi biri kaleme alir ne dersiniz ???

Sevgiler

Itzhak Perlman 'a rastlayamadım yorumlarda.
En dahi polio'lu diyorum onun için.
Sahneye hakimiyeti, güveni, esprileri müthiş.
Klipteki diyaloglar çok hoş.
:)

Leon Fleisher

Lânet, 1964 yılında bir yaz günü çökmüş piyanist Leon Fleisher’in üzerine. Evlerinin bodrumundaki ağır bir bahçe masasını merdivenlerden yukarı çıkarırken, birden kapının pervazına elini çarpıp, sağ başparmağını ortadan ikiye yarmış. Ve bu Fleisher’i otuz altı yaşından altmış altısına dek “tek elli” olmaya mahkûm etmiş.

"Tek elli” hayatının başlangıcını anlatırken, “Tanrılar seni cezalandırmak istediklerinde, nereye vuracaklarını çok iyi biliyorlar” diyor ünlü piyanist, “en çok acıtacak yere vuruyorlar. İşte o darbeyle ben de bir daha asla çalamayacağımı sanmıştım.”

Müziğe olan aşkı ile direniyor, hayata tutunmaya devam ediyor Fleisher. Sol elle çalınabilecek parçalardan bir repertuar oluşturuyor kendine, şefliği deniyor, piyano hocalığına başlıyor.
Her gün, odasında saatlerce yalnız ve sessiz oturduktan sonra piyanosunun başına geçiyor, sakat olan sağ elini tuşların üzerine koyup, parmaklarının açılmasını bekliyor; ertesi gün yine deniyor; yine deniyor tam otuz yıl her gün yapıyor bunu.

Bir yandan da tıbbi gelişmelerden ayırmıyor gözünü; sonunda, Botoks adlı şu meşhur “güzelleştirme zehri” Amerika’da henüz kullanımına izin verilmemiş bir ilaçken, deneme çalışmalarına dahil oluyor ve yeniden hareket edebilen bir sağ ele kavuşuyor. Ve Altmış altı yaşında Two Hands (İki El) adlı yeni bir albümle yıllardır hayalini kurduğu taçlandıracağı, yepyeni bir hayat bekliyor onu.

30 yıl boyunca sağ elinin parmaklarını piyanosunun üzerine koyup, yılmadan onları tekrar kullanabileceği günü hayâl edip, bu hayalini gerçekleştiren piyanist Leon Felisher bakın bu hikayesi için ne diyor; “Hayal edin çünkü hayal etmek gerçekten işe yarıyor.”

Bakan körler, duyan sağırlar ve konuşan dilsizlerle dolu bu dünyadan gönül gözlü ozan Âşık Veysel geçti.
Âşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Aşık Veysel Şatıroğlu'nu 125. doğum gününde saygı ve sevgiyle anıyorum.

Üst Alt