Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) hakkında sorular ve cevapları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YassaX

Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
0
17 Şubat 2012 Güncel: http://www.engelliler.biz/forum/ozu...s-2012-sinav-basvuru-kilavuzu-yayinlandi.html

Arkadaşlar; Sınav Klavuzu Yayınlanıncaya Kadar; Tüm Sitelerde ÖMSS Hakkında, En Çok Karşılaşılan Sorular ve Cevapları Aşağıdaki gibi hazırladım :

Soru: 1-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Ne zaman Yapılacak ? ÖMSS Başvuru Tarihi Nedir ?

Cevap: ÖMSS 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır. ÖMSS Başvuru Başlangıç Tarihi 20 Şubat 2012 'dir. Başvuru Bitiş Tarihi henüz net olarak belli değildir...

LİNK:
Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | ÖMSS Sınavı İçin Görevlilere Eğitim Programı Talimatı

Soru: 2-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) için " SINAV KLAVUZU " yayınlandı mı ? Yayınlanma Tarihi Hakkında Bilginiz Var mı ?

Cevap: ÖMSS için Sınav Klavuzu daha yayınlanmadı. Tahminimiz, Şubat Ayı Ortalarına doğru yayınlanacağı yönündedir.

Soru: 3-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'nı Hangi Kurum Yapacak ? ÖMSS'de Kaç Soru Olacak? Cevap Şıkları 4'lümü 5'limi Olacak? Yanlış Cevaplar, Doğruları Götürecek mi ?

Cevap: Özürlü Memur Seçme Sınavı'nı ( ÖMSS ) , ÖSYM tarafından yapılacaktır. Önceki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitm Bakanlığı ( EĞİTEK ) düzenlemekteydi. Önceki Özürlü Personel Sınavlarında Soru Sayısı 50 ve cevap şıkları 4'lü idi..ÖMSS 'de soru saysının 60 Adet olacağı ifade edildi. Cevap şıklarınında 5'li olacağı kanaatindeyim.. Ayrıca 4 Yanlışın 1 Doğruyu götüreceği konusunda bir yorumum var, çünkü ÖSYM'nin tarzı bu şekilde. Tabiki de Tüm bu yorumlar ve düşünceler tahmindir. Sınav Klavuzu yayınlandığında bu soruların cevabını net olarak verebileceğiz.

Soru: 4-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'nda alt yaş ve üst yaş sınırı olacak mıdır ?

Cevap: Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'nda alt yaş sınırı 18 olurken, herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

Soru: 5-) İlköğretim , Ortaöğretim , Yüksek Öğretim Mezunlarının Özürlü Memur Seçme Sınavı'na ( ÖMSS ) Girişleri Nasıl Olacaktır ?

Cevap : İlköğretim Mezunları ( İlkokul ve Ortaokul ) , ÖMSS'ye sadece Başvuru yapacaklardır, sonrasında ise Noter Huzurunda KURA ile atanmaya çalışacaklardır... Ortaöğretim ( Lise ve Dengi Okullar ), ÖMSS'ye Başvurularını yapacaklar ve 29 Nisan 2012 tarihinde Sınava girerek atanmaya çalışacaklardır.. Yüksek Öğretim Mezunları ( Ön Lisans, Lisans,Yüksek Lisans,Doktora ) ise yine ÖMSS'ye başvurularını yapacaklar ve 29 Nisan 2012 tarihinde Sınava girerek atanmaya çalışacaklardır.

Soru: 6-) Lise Son Sınıf, Ön Lisans Son Sınıf, Lisans 3. ve Son Sınıfta Okuyanlar, Hangi Mezuniyet Kapsamında Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'na gireceklerdir ?

Cevap: Öncelikle bu Sorunun Net ve Kesin Olarak Cevabı; Sınav Klavuzu yayınlandığında belli olacaktır. Ancak önceki bazı sınavlarda yapılan uygulamalara göre bir yorum yapabiliyoruz.. Lise Son Sınıf öğrencileri okullarından alacakları " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır " şeklinde bir Mezuniyet Belgesi Sıava başvurabileceklerini düşünüyoruz..Eğer bu şekilde kabul olmazsa, O zaman KURA ile Atanmaya Çalışacaklardır. Son Sınıf Ön Lisans Mezunları da aynı şekilde okullarından alacakları " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır " şeklinde bir Mezuniyet Belgesi ile ÖMSS'ye Ön Lisans Mezunu olarak girebileceklerini düşünüyorum, aksi halde Lise Mezunu olarak ÖMSS'ye girebileceklerdir. Lisans Son Sınıf Öğrencileri, okullarından alacakları " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır " şeklinde bir belge ile ÖMSS'ye Lisans Mezunu olarak girme durumları olabileceğini düşünüyorum.. Eğer bu şekilde kabul edilmezse; bu sefer Lisans 3. ve 4. sinif öğrencileri o zaman okullarından alacakları " Geçici Ön Lisans Belgesi " alarak, Ön Lisans Mezunu olarak girme şanları olabileceği düşüncesindeyim... Ancak bu cevaptaki tüm yorumların, Sınav Klavuzu yayınlandığında netleşeceğini tekrar altını çizerek söylüyorum.

Soru: 7-) 3 EKİM 2011 tarihinde yayımlanan Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Yönetmeliği'ne nasıl ulaşabiliriz ?

Cevap: 3 EKİM 2011 Tarihinde yayımlanan ÖMSS Yönetmeliği Link'tedir :
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Soru: :cool: En Son Yayımlanan 14 OCAK 2012 Tarihli ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞE Nasıl Ulaşabilirim ? 14 OCAK 2012 SAKATLIK ORANI CETVELİ'ne Nasıl Ulaşabilirim ?

Cevap: 14 OCAK 2012 Tarihli ÖZÜRLÜ Raporları ile İlgili Yönetmelik ve Eklerindeki Sakatlık Oaranı Cetveli Link'tedir :
http://www.engelliler.biz/forum/saglik-raporlari/82868-ozurlulere-verilecek-saglik-kurulu-raporlari-hakkinda-yonetmelik-14-ocak-2012-a.html

Soru: 9-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'na girebilmek için Özürlü Sağlık Raporunun Hangi Tarihli Olması ve Özürlü Raporu'nda istenenler nelerdir?

Cevap : Bu sorunun cevabı; yine Sınav Klavuzu yayınlandığında belli olacaktır. Ancak size 2 tane farklı durum yazacağım.

a-) 3 EKIM 2011 tarihinde ÖMSS Yönetmeliği'nde Sağlık Raporları ile ilgili Bölüm Şu Şekildedir : “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak?Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik”in 4.Maddesi f.bendi derki , f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu.

b-) 14 Ocak 2012 Tarihinde Yayımlanan Özürlü Raporu Yönetmeliğinde ;KAZANILMIŞ HAKLAR KISMINDA YAZAN ŞU ŞEKİLDEDİR :

MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

Yukarıda hem a hemde b şıklarında size yazmış olduklarım, herkesin kafasında soru işareti bırakıyor.. Sınav Klavuzu bu sorunun cevabını bize verecektir. Ben sadece bu şıkları vererek, yönetmeliklerdeki durumu ifade ediyorum.. Yorumum ise şu şekilde : Sürekli ve % 40 üzeri Özürlü Sağlık Kurulu Raporu olan tüm Engelli Kardeşlerimizin bu sınava girebileceği yönündedir...

Ayrıca Özürlü Sağlık Kurulu Raporlarında ise ; " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " Bölümünün dolu olması, Arka tarafta yer alan Kişinin Özür Grubu Bölümünün işaretli olması, yine arka tarafta V. Raporun Kullanım Amacı : İstihdam = Evet Ya da İstihdam : X ile işaretlenmesi şeklinde olması, Rapor konusunda dikkat etmeniz gereken noktalar.. Şunu diyeceksiniz; Bizim Özürlü Sağlık Kurulu Raporlarında sizin yazdıklarınız yok yeni bir Rapor mu almaliyiz sorusuna ise ben şu şekild yanıt verebilirim: Sınav Klavuzunu zaten bu zamana kadar beklemissiniz, biraz daha beklemek mantıklı..Ancak bu benim gorüşümdür.. Ayrıca ÖMSS için belki de yukarıda yazdığım Rapor Detaylarını istemeyebilirler.. Ben en azindan yeni Rapor Alacak Engelli Kardeşlerimiz icin nelere dikkat etmeleri gerektiğini yazdım.. Rapor almak ya da almamak konusunda kimseye tavsiye ve yorum yapmiyorum bilginiz olsun..

Soru: 10-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursuna Katılmazsam, ÖMSS'ye Başvuramaz miyim ?

Cevap: ÖMSS Kursuna katılmayanlarda, katılanlarda rahatlıkla ÖMSS'ye Başvuru yapabileceklerdir... ÖMSS Kursuna katılmak zorunlu değildir.

Soru: 11-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) için, ÖMSS Kursu Açılan İller ve İlçeler Hangileridir ? ÖMSS Kursu ile ilgili En Son Gelişmeler Nelerdir?

Cevap: Niğde, Sinop, Isparta, Şanlıurfa, Merzifon, Adana, Malatya, Mersin, Antalya, Nevşehir, Adana - Kozan, Ankara - Polatlı, Karaman, Balıkesir, Isparta - Yalvaç, Kırşehir, Tokat, Adıyaman - Besni, Aydın, Zonguldak, Denizli

Halk Eğitim Merkezleri’nde ÖMSS Kursları Başlıyor... Daha önce çeşitli kanallardan duyurulduğu üzere Özürlü Memur Seçme Sınavı için düzenlenecek olan Hazırlık Kursları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü himayesinde İl ve İlçelerdeki Halk Eğitim Merkezleri’nde verilecektir.
ÖMSS Kurslarına başvurmak için özürlü vatandaşlarımızın ikamet ettikleri il ve/veya ilçelerindeki en yakın Halk Eğitim Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir. En yakın Halk Eğitim Merkezi’nin iletişim bilgilerini öğrenmek için tıklayınız:
H.E.M. Uygulamaları

Soru: 12-) Özürlü Memur Seçme Sınavı'nda ( ÖMSS ) Öğretmen Atamaları Var mı ?

Cevap: Bu sorunun cevabı, yine Sınav Klavuzunda ve Devlet Personel Başkanlığı'nın belirleyeceği Kadrolar neticesinde netlik kazanacaktır. Bu konuda değişik söylentiler vardır. Öğretmen Ataması olacak ya da olmayacak diye; bence hiç birine itibar etmeyin, Sınav Klavuzunu bekleyin. Benim yorumum da şu şekilde : ÖMSS ilk defa yapılacak bir Merkezi Sınav Olacağı için, Sembolik bir Rakamda olsa 500 ila 1000 kişi arasında bir Öğretmen Ataması olacağı kanaatindeyim, buda benim şahsi fikrimdir.

Soru: 13-) Özürlü Memur Seçme Sınavı'na ( ÖMSS ) Hazırlanırken Kaynak - Döküman - Kitaplar Hangileridir ?

Cevap: Önceki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı ( EĞİTEK ) yapıyordu.. Ayrıca çalışırken herkes Yargı Yayınevinin ÖMSS Kİtaplarını sormaktadır. ÖMSS yönetmeliği çıktı çıkalı şurda (3 Ekim 2011 ) ne kadar zaman geçti ki hemen kısa zaman içinde ÖMSS hazırlık kitapları piyasaya çıktı ? Önce 3 Kitap vardı bu konuyla ilgili, Sınav Klavuzu yayımlanmadan ve konular net olarak belli olmadan bir anda 10 tane oluverdi kaynak kitaplar. İlginç değil mi? Bence bu kitaplar eski sınav sistemine göre hazırlanmış ve ÖMSS yönetmeliğinin çıkmasıyla birkaç değişiklik yapılarak ve yeniden basılarak ÖMSS hazırlık kitabı olarak piyasaya sürülümüştür. Ticari Rant düşüncesiyle basılmış olan bu Kitaplara tamamen tek kaynak olarak yönelmenizi tavsiye etmem.. Tavsiyem Şudur : Bu ÖMSS Kitaplarından 1 tane almak şu açıdan iyi; Gecmiş yıllarda sorulan Tüm Özürlü Personel Sorularını içeren bir Kitap alabilirsiniz.Sorularınız toplu halde bir kaynakta olur.. Bu kitapların konu anlatımları zayıf. Tavsiyem KPSS Konu Anlatımlı Kitaplardan , YGS - LYS Konu Anlatımlı Kİtaplardan, Lise Müfredatında olan kitaplardan yararlanabilirsiniz... Sınav Klavuzu yayınlanınca Sınav Konuları Netleşecektir.

Soru: 14-) İlköğretim Mezunları'nın ( İlkokul ve Ortaokul ) NOTER HUZURUNDA KURA İLE ATAMASI NASIL OLACAK ?

Cevap: İlköğretim Mezunları ( İlkokul ve Ortaokul ) ÖMSS Başvuru süreleri içerisinde Başvuru yapacaklar, ancak Sınava girmeden Noter Huzurunda KURA ile atanmayı bekleyeceklerdir ...c)Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebilir. ..ÖMSS 'ye Başvuracak ilköğretim mezunları ilk etapta ÖMSS başvuru formunu doldurup diğer evraklar kimlik sağlık raporu sertifika ÖMSS başvuru bürölarına vereceklerdir daha sonra başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra tercih kılavuzları yayınlanacaktır bu tercih kılavuzuna göre çalışmak istediğiniz kurumları kura başvuru belgesinde seçerek doldurup ilgili merkeze vermek suretiyle kuraya tabi olacaksınız.noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak kura sonucu işe yerleştirileceksiniz ÖMSS için SINAV KLAVUZU daha yayınlanmadı, yayınlanmasını bekleyip cevaplara net olarak ulaşacağız...

Soru 15-) 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Sonucunda Mülakat Var mıdır ? ve İçeriği Nedir ?

Cevap: 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİĞİ'NDE Adayların başvurmaları ve atanmaları
MADDE 17 ‒ (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
(2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.

ÖMSS Sonunda atandıktan sonra, Atandığınız Kurumun 5 kişilik komisyonuna gireceksiniz.. Burada Atandığınız Kurumda yapacağınız iş ile Özürlü Sağlık Kurulu Raporunuzda yer alan özrünüz ve " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde yazanla ,karşılaştırma yapılıp, Engelli Adayın işe uygun olup olmadığı kararı verilecektir.. Örnek : Adayın " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde " Duymayı Gerektiren İşlerde Çalışamaz " ibaresi var diyelim.. Adayda tercih formunda yer alan cok ay bir işi tercih etti.. Tercih ettiği işte Telefonla konuşması gerekli zamanlar olursa bu durum uygunluk açısından olumsuz bir durumdur...

Bu bilgiler, Ozkancey (Özkan Ceylan) tarafından hazırlanmıştır. Saygılarımla ...

hocam sağolasın çok doyurucu bilgiler iki konuyu anlamadım cahilliğime ver birincisi kura ile atanma ne demek anlamadım ikincisi yeni rapor alanlar ne olacak sınava giremez mi geçen sene veya bu sene daha yeni almış olanlar sınavdan mahrum mu kalacak...

AYBAROGLU Rica Ederim.. Kura ile atama; İlköğretim Mezunu ( İlkokul ve Ortaokul ) olanlar, ÖMSS ye Başvuru yapacaklar, ancak sınava girmeyecekler, NOTER HUZURUNDA KURA ile atanmaya çalışacaklardır.. 2. si ise ; Yeni Rapor alanlar; ÖMSS Başvuru Şartlarına uygun iseler tabiki de ÖMSS ye girebilecekler... Rapor Konusunda cok açık bir netlik yok...Başvuru Şartlarını da şu anda bilemiyoruz.. Bu soruların net cevapları için; SINAV KILAVUZUNUN yayınlanmasını bekleyeceğiz.. Yukarıdaki konuyu paylaşırken de yazdım; Sınav Klavuzu Yayınlanana kadar; ÖMSS hakkında En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları diye, dikkat ederseniz.. Soru ve Cevaplar, çok açık ve net olamıyor, coğu yoruma dayalı, cunku Sınav Klavuzununun yayınlanması neticesinde net cevaplara ulaşabileceğiz... Saygılarımla

çok teşekkür ederim hocam sağolasın aydınlattın bizi...

bilgilendirmeden dolayı teşekkürler..

AYBAROGLU Sende Sagolasın :)

on-off Rica Ederim...

Emeğinize,yüreğinize sağlık...

Facebookta işitme engelli arkadaşlar faydalansın diye paylaştım,bilginize...

Not:Müsadenizi almadan paylaştığım için özür dilerim :(

...ansızın... Rica Ederim. Paylaşabilirsiniz Sorun Yok... Amacım da zaten 1 fazla engelli kardeşime ulaşmak...

Bende öyle düşünmüş paylaşmıştım ama genede müsadesiz paylaşıma karşıyım..

Anlayışınız için teşekkür ederim...

çok teşekkür ederim hocam sağolasın aydınlattın bizi...

emeklerinize saglık tskrler birde zonguldaktada kurs acıldı bilgi acısından yazmak istedim hayırlı aksmlar

elmasekeri1988 Rica Ederim ..,
Soru: 11-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) için, ÖMSS Kursu Açılan İller ve İlçeler Hangileridir ? ÖMSS Kursu ile ilgili En Son Gelişmeler Nelerdir?

Cevap: Niğde, Sinop, Isparta, Şanlıurfa, Merzifon, Adana, Malatya, Mersin, Antalya, Nevşehir, Adana - Kozan, Ankara - Polatlı, Karaman, Balıkesir, Isparta - Yalvaç, Kırşehir, Tokat, Adıyaman - Besni, Aydın, Zonguldak

Sanırım oldu elmasekeri1988... Yukarıda da eklemeyi yaptım, bende teşekkür ederim size :)

hocam şimdi benim kafam yine karisti ben daireyi aramistim bakanligi yani benim 2011 temmuzda aldigim son rapor ama surekli yazmiyo hastane yetkilileri sürekli rapor verilmiyo artik demişlerdi bende rahatsizligim kronik sürekli yani bakanliktan sınava gire bilirsin dediler ama burdada bir sürü sey yaziyo bende anlam veremedim :(

alidulger bey; burada yazanlar cok kafanızı karıştırmasın.. Kısaca özetliyeyim; Öncelikle Bu sorularınızın Net Cevabı Sınav Klavuzunda Belli olacak... Ben Kılavuza kadar, elimden geldiğince engelli kardeşlerimizi aydınlatmaya çalışıyorum.. Ayrıca size hastane yetkililerinin demiş olduğu; Artik Sürekli Rapor Verilmiyor denmesi yanlış.. Belki sizin hastaliğiniza sürekli rapor verilmiyor denmis olabilir.. Bugün daha yeni bir rapor gördüm, bugün alınmış, Sürekli ve % 56 idi.. Neyse ; Sonuc olarak Bakanlık size süreli Raporla ÖMSS ye başvurabilirsiniz dedi ise; o zaman o söze itimat etmek gerekir. Bende yukarıdaki hazırladığım çalışmada o konuda görüşümü soyledim; Süreli bir Raporun Süre bitimi Temmuz 2012 sonrasında ise ; % 40 ve üzeri rapor ise ÖMSS ye başvurabileceği kanısındayım..ancak bu benim görüşüm.. Dediğim gibi cok yakında yayınlanacak olan SINAV KILAVUZU sizin sorunuzu net olarak cevaplayacaktır... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun... Saygılarımla ...

ömss kursu ve sınavı hakkında düşüncemi yazayım SERVİS YOK HERKEZ KENDİ İMKANIYLA GELMEK ZORUNDA bende bugün itibarıyla kursa başladım kurs yeri zemin kat olması açısından güzeldi fakat düz alandan giriş yerindeki buzlar temizlenmediği için cesati olan kayarak jet hızıyla giriş yapıyor cesareti olmayanda merdivenli alanı kullanmak zorunda kaldı bulunduğumuz yerde engelli tuvaleti yok tuvaletler ikinci katta ve asansörsüz bi yer kim kime dım dıma kimsenin bişeyden haberi yok 2 sınıf yapıldı birinde ortaögretim adında bir sınıf diğerinde lise önlisans bölümü konular hakkında bilgi yok dersin giriş bölmünden başlıyorlar 2,5 ayda ne kadar konu anlatılırsa artık umarım cefa çekerek bişeyler yapmaya çalışan insanların emekleri yerini bulur bu sınav bizim kurs gibi düzenlenmişse sınava alım adaletli yapılmazsa ne denirki...ha unutmadan tekerlekli sandalyelere uygun masa yok ya kucağında not almak zorunda yada yazı tahtasına dönüp yazmak zorunda normal sıralı bir sınıf işte...ALİ DÜLGER KARDEŞİM SENİN HASTALIĞIN SÜREKLİ VE KALITSALSA SENİN RAPORDA Bİ HATA VAR DEMEK Kİ SÜREKLİ ENGELLİ OLAN BİRİNE NERDE GÖRÜLMÜŞ SÜRELİ RAPOR VERİLDİĞİ?

arkadaşlar emekli olan nisandaki sınava başvuru yapabilirmi

arkadaşlar emekli olan biri nisandaki sınava başvuru yapabilirmi bu konuda bilgisi olan varmı

SARI KANARYA SANA CEVAP YOK EMEKLİ OLMUŞ KURTULMUŞSUN ALLAHDAN BELANI ARIYORSUN DENCEK BİŞEY YOK...arkadaşlar bide şimdi ünv. öğrencisini lise mezunu olarak alcaklar bi yere yerleşcekler iki yıl sonraki sınava ben bölmümde çalışmak istiyorum diye zıplayıp girmeye çalışcaklar ahanda buraya yazıyorum kardeşim madem işini beğenmeyecen iki yıl ki sınava tekrar girmek isticen o zaman 2 yıl sık dişini bu sınava girme umarım bu sınavı adaletli yaparlar şimdi ünv.ögrencileri tepki koyarda gerçekler değişmez....

ozkancey; çok güzel özetlemişsiniz bir sorum olacak hangi alanlara memur alımı olacak meslek gruplarına ömss kursu istanbul'da bulunmuyormu teşekkürler.

Şu an raporum yok elimde ,rapor başvuru zamanında elimdemi olması gerekli ?

özkan abi ellerine - kollarına sağlık net şekilde yaptığın açıklamalar için.

ozkancey;
2 yıllık zaten rapor 2013 de bitiyo rahatsizligim kronik gecici degilki bazen anlam veremiyom bu hastane gorevlilerine diyabet ve kroner arter(kalp damar) rahatsizligm var

raporumu vergi indirimi icin yenilemiştim vergi indirimide kabul edildi ayrietten

xxxman;
diyabet kroner arter gecicekse ben raziyim ömss de girmeyim yeterki sagligima kavusayim ama malesef gecmicek yasam boyu benimle

çok güzel açıklamışsınız. ÖMSS kursu Denizli'de de açıldı onuda ekleyelim :)

Maral;
Maral ; Teşekkür Ederim ... Denizli ÖMSS Kursu Eklemesini, ilk mesajımda da yaptım ve aşağıya da kopyaladim.. Bende size teşekkür ederim :)

Cevap: Niğde, Sinop, Isparta, Şanlıurfa, Merzifon, Adana, Malatya, Mersin, Antalya, Nevşehir, Adana - Kozan, Ankara - Polatlı, Karaman, Balıkesir, Isparta - Yalvaç, Kırşehir, Tokat, Adıyaman - Besni, Aydın, Zonguldak, Denizli

celik ; Teşekkür Ederim :) Sınav Kılavuzu yayınlanana kadar, en azından bizlere yol gösterici olur düşüncesiyle hazırladım

EHN1905 ; ÖMSS Başvuruları bitiş tarihine kadar mutlaka Özürlü Raporunuzun elinizde olması gerekir.. Raporun Aslı olmasa da en azından Raporunuzun Noter Onaylı Örneği ya da Hastanede yapılmış olan ASLI GİBİDİR olmalıdır.. Yoksa ÖMSS Başvurunuz kabul edilmez...

OzİStar ; H.E.M. Uygulamaları --> Bu web adresinden Size en yakın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün Telefon ve Adreslerine ulaşarak iletişime gecip, ÖMSS Kursu hakkında bilgi almalisiniz...
OzİStar Teşekkür Ederim... Hangi alanlarda Memur alımı olacağı daha belli değil... Devlet Personel Başkanlığı bu konudaki çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz.. Meslek Grubu olarak memur alımı sadece Öğretmenler için olabileceğini düşünüyorum.. Ama tabiki buda kesin degil.. Beklentim Sembolikte olsa Eğitim Bilimleri Mezunu olan öğretmen alımı olabilir.. Bu sınavı KPSS B grubu gibi düşünüp, geçmiş yıllarda yapılan KPSS B grubu sınavları bir nevi örnek olur... Saygılarımla ....

ben ilk okul mezunuyum vede ilçedeyım pekı illaki bu kurslara katılmamızmı lazım hem bızım ilçede de yok vede benden başka özürlü yok sanırım ne yapmam gerekıyor

Emeğinize,yüreğinize sağlık. Bir çok soruya olasılıklarlada olsa cevap vermişsiniz teşekkürler. Bugün yarın şu klavuzda yayınlansada her soruya kesin cevap bulsak artık.

pasa75/2 bu sayfanın başında ÖMSS Hakkında En Çok Sorulan Sorular ve Cevaplar bölümünün Soru ve Cevabı şu şekildedir :

Soru: 10-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursuna Katılmazsam, ÖMSS'ye Başvuramaz miyim ?

Cevap:
ÖMSS Kursuna katılmayanlarda, katılanlarda rahatlıkla ÖMSS'ye Başvuru yapabileceklerdir... ÖMSS Kursuna katılmak zorunlu değildir.

pasa75/2 bişey yapmanıza gerek yok... Sadece ÖMSS Başvuru tarihlerini takip edin.. 20 Şubat 2012 tarihinde başlayacağı ifade edildi..Ne zamana kadar sürer bilemiyoruz.. ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sitesinden ve bu sitelerden ÖMSS Sınav Kılavuzunu ve Diğer tarihleri takip edin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt