Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

OturanBoğa'ya ve siteye dair merak edilenler ve doğru bilinen yanlışlar

emeklerine sağlık bülent abi,sitenin varlığından dolayı çok memnunum,mutluyum,iyiki varsın bülent abi,başarılarının devamını diliyorum.:)

çok memnunun..çok şey öğrendim..emek harcayan herkese çok teşekkürler

Sn OturanBoğa.. Sakatlıkla ilgili merak edilen herhangi bir tıbbi makaleyi(ingilizce) türkçeye özet ve tıbbi terimleri elimden geldiğince herkesin anlayabileceği bir dilde çevirebilirim. Bu konuda foruma vaktimin ve bilgimin yettiği kadarıyla katkıda bulunmak istiyorum. Size ve üye arkadaşlarıma duyurulur. Saygılarımla..

Daha önce başka bir sitede benzer bir yazıda anlatmıştınız yine başarılar

Ben de uzun süredir sitemize üyeyim ve çok da memnunum. Sitemiz güvenli, huzurlu bir site ve manzarası da çok güzel:eek: Siteyi kuran, yöneten ve geliştirenlere çok çok teşekkürler.

Ben bu siteyle Bağ-kur'da yeni yasada,sakatları mağdur etmeleri sonucunda tanıştım.Oturan Boğa ve üyelerle kanunları bürokratlara adeta öğreterek emekli oldum ve tecrübelerimi başka Bağ-kur zedelerle paylaşarak özeldende yardımcı bilgiler vererek emekli yaptık.Uzun uğraşılar sonunda emekli yapabildiğimiz arkadaşım telefonla arayarak aynen ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN ŞİMDİ BAĞ-KURDAN ÇIKTIM EMEKLİ OLDUM sayenizde cümlesini ben Engelliler.Biz Platformu'na itaf ediyorum...Uzun yıllar (99)yaşa inşallah Oturan Boğa emiiiiii.......bende göreyim..........Amiiiiiiiiiiiiiiiin............................

Bülent beye sonsuz teşekkürler,

Yaklaşık 2 aydır bu siteye üyeyim bu süre zarfında birçok yoruma rastladım insanları eleştirmek nasıl ki hataları düzeltmek de büyük erdemse başarıları kutlamak da öyle. Bu zaman zarfında gördüm ki, bülent bey tüm soruları okuyup gerçekçi ve en kısa zamanda cevap veriyor neyi istiyorsanız o konuda size tatminkar yanıtları ileterek destek oluyor. Sitenin üye sayısını da düşünürsek gerçekten zoru başarıyor. Bu anlamda ben siteye onun kadar yararlı olabilecek bir başkasını göremiyorum hele bazen de bu kadar sabırlı bu arkadaşımıza haksız yüklemeler yapılıyor onun da engelli olduğu onun da sıkıntılar yaşadığı gözden kaçırılıyor. Ben kardeşimizi canı yürekten tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyor, allah'tan sabır ve güç diliyorum.

Bülent Bey' e gelen soruları hayretle ve gülümseyerek okudum..İnsanların kafalarında kurdukları komplo teorileri filmleri aratmaz türden :)
Hoş ne kadar yerinde cevap verilirse verilsin ,fikri sabit önyargılı üyeler için yapacak bir şey yok tabiki ama böyle bir konunun açılması gayet yerinde bir davranış olmuş..
Eğer bu sitenin kalıcı ve samimi üye sayısı 20 000 in üzerindeyse ( Çift nikleri ve geçici üyeleri saymıyorum ) demek ki bu site ,bir çok kişi için büyük önem taşımaktadır Burada üye sayısı kadar duygu düşünce ve siyasi fikir var ,dünya görüşü var.Adabına uygun yazılan yazılar, saygı çerçevesinde belirtilen fikirler , silinmiyor,dışlanmıyor.
Bir çok kişi de benimle aynı düşünceyi paylaşıyordur eminim..

Kim bilir bugüne kadar OturanBoğa kaç kez açıklama yaptı bu konuda :)

:):)Absurd sorular sayesinde hakkında bilgi edinmiş oldum.. Beni en çok mutlu eden amacına fazlasıyla ulaşmış olması ve halende ulaşma yolunda olması.. Yani çoğu insanın (bende dahil) hayatının değişmesinde büyük payının olması..

Yeni hedeflerinizde de başarılar dilerim. İyi ki varsınız.

Şahsım adına konuşmam gerekirse bu siteden hem kendim, hem de durumları hakkında bilgi isteyen yakınlarım için çok şey sorup, çok şey ögrendim. Ögrendiklerimi bilgim ve bildigim kadarıyla paylaşmak istedim. Bülent beyin dediği gibi karşılaştıgım ve/veya çözüp çözemedigim sorunları paylaşıp hep buralarda olmaya çalıştım ve buralara alıştım. Kim ne der bilemem ama burası güzel bir yer ve benden yürek dolusu teşekkürler...

arkadaşım kim ne derse desin bu site sayesinde bilmediğimiz (kendi adıma söylüyorum) o kadar çok şeyi öğrendimki gerçekten çok faydalı buluyorum adamı daha çok motive edip teşekkür edeceğimize neler yazıyoruz iyiki varsın bülent kardeş biz seni seviyoruz (ha bu yalakalıksa onada eyvallah) kal sağlıcakla...

Ben de bu site sayesinde haklarını ve izlenmesi gereken yolu öğrenenlerdenim.

Sayın Oturanboğa, Erken emeklilik hakkı elde ederek emekli olabilirsem bunu kesinlikle size borçlu olacağım.

Herhalukarda sonsuz teşekkürler.. İyiki varsınız, iyi ki bu siteyi kurmuşsunuz.

engelli sitesi olarak sadece Bülent kardeşimin kurduğu bu sitenin üyesiyim başka sitede üyeliğim yoktur. gerek te duymuyorum. çünkü aradığım herşey burada!!!!!

Sevgili arkadaşlar şimdiye kadar tüm sorduğum sorulara en makul ve en hızlı yanıtlar Site Yöneticisi Bülent Beyden geldi. Tüm sorulara yanıt gönderiyor bu arkadaşlık sitesine ilave olmaktan daha önemli değil mi? En ufak bir sorununuzu Avukata ilettiğinizde danışmanlık ücreti alıyor üstelik her gidişiniz de. Gün oluyor ki Site Yöneticisine günde 5-10 sorun aktarıyoruz bireysel olarak. Bildiği konuları emin şekilde yazıyor bilmediğini araştırıyor ama mutlaka yanıt veriyor. Bu insan da engelli akşama kadar bilgisayar önünde siteden maddi olarak yararlansa bize ne zararı olur. Bırakın ben milyonca para alsa bile sorgulamam. Hiçbir iş yapmadan para kazanan insanları düşünün ve lütfen her yardım da art niyet düşünmeyin. Ben çalışmalarını takdirle karşılıyor uğraşılarında sonsuz başarılar diliyorum.

sayın bülent bey, şunu bilin ki; ben bu siteye üye olmadan özürlülerin haklarından ve araç konusunda hiç bilgim yoktu. araç raporumu bile sizin formdaki vermiş olduğunuz dilekçe örnekleri ile hallettim. Allah sizden razı olsun. Bunun yanında manisada bulunan gazilere araç alımlarındaki bütün sorularının cevabını verebililiyorum. belki siz duymuyorsunuz ama her teşekkür ettiklerinde sizden bahsediyorum. ve bu siteye üye olmaları hakkında bilgi veriyorum. böyle bir site yaptığınız için size minnettarım. Sitede askerde yararlanmış fakat haklarını bilmeyen arkadaşlar var ise hepsini bana yönlendirin.. elimden geldiğince yardımcı olurum. saygılarımla.

kazamız yeni olmuştu ve birçok şeyi bilmiyorduk.felçli hastaya nasıl bakılır,hakları nelerdir..bülent bey tak yapın demişti.bende oda neki diye şaşırmıştım.bu forum sayesinde herşeyi öğrendik ve uyguluyoruz.insanlara yardımcı olduğunuz,yol gösterdiğiniz ve en önemlisi bunu menfaat beklemeden yaptığınız için binlerce teşekkür...

bu site benim engellilikle ilgili bir çok konuda bilgilenmeme vesile oldu bunun yanında kuralan arkadaşlıklarda cabası büyük bi açığı kapatıyor bu site.üye sayısının bu kadar fazla olması ve günlük online olan kişi sayısınında fazla olması bence hiçde tesadüf değil tüm emekcilerin ellerine sağlık artık reklamlara daha çok tıklayacağım:D

ben kendi adıma bülent abiye teşekkür ediyorum iyiki var ve iyiki bu siteyi kurmuş destekçilerindenim:) başarılar diliyorum sağolsun

Ali tezele bir soru sorayım dedim, 500 tl. istedi :)

Bu herşeyi açıklıyor...

arkadaşlar bugün sgk larından günlerce uğraşıp edinemeyeceğimiz bilgileri buradan çok kısa bir sürede fazlasıyla ediniyoruz. bunları bize sunan başta bülent bey olmak sidete emeği geçen bilgi paylaşan tüm herkese teşekkürler. hepsinden allah razı olsun

Sayın Bülent Bey,

Bu siteyi kurduğunuz ve binlerce kişiye ihtiyacı olan bilgilere ulaşma imkanı verdiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum.Her yıl 1000 dolar sohpet(chat) programı için verdiğinizi söylemişsiniz.Benim kardeşim yazılım ve bilgisayar mühendisliği cift anadal son sınıf öğrencisi.site için ücretsiz sohpet programı yazabileceğini söyledi.

Açıklayıcı bir sayfa olmuş ve ilginç sorular ve yorumlar var... Bu tür sorunlar çok dikkatimi çekti.
Bülent Bey; bu siteyi kurduğunuz için ve insanlara destek olduğunuz için burada kayıtlı olmayan tüm engelli bireyler adına teşekkür ederim. Site üyeler tarafından amacına uygun kullanılırsa daha iyi olacaktır. Engelli İnsanların siyaseti olmamalıdır. Çünkü Siyaset camide, okulda, işyerinde kültürel alanda yapılmaz. siyaset mecliste onurluca yapılır... Eğer mecliste değilsek biz bir hiçiz. Çünkü devlet sesimizi duymuyor. Engelli arkadaşların bir çoğunun sakat kalmasında doğrudan ya da dolaylı olarak suçu vardır... Çünkü sosyal devlet olmayınca, gelir dağılımını adil dağıtmazsa, İnsanların sağlıklı, eğitimli, sosyal yaşaması için verdiği sözleri tutmazsa bizler garip kalırız Yüce Allah'ın bize sunduğu bu güzel yaşamda... İşte bunlardan dolayı biz engelliler birbirimizi kırmayalım. Çünkü bizler aynı kaderi paylaşan insanlarız... Bizi bizlerden başka kimse anlamaz hatta ailemizdeki bireyler dahi... Umarım bu sitede çeşitli başarılar, sevgi, saygı, ve mutluluklar yaşanır...

Not: Bu arada devlet dediysem yanlış anlaşılmasın başa kim geçerse geçsin gelmiş geçmiş bütün yönetimleri kastettim...

bende bir yılı aşkındır sitenizle tanıştım hergün yeni bi şey öğreniyorum ve merak ettiğim bir çok konuya güncel yaşamla hukukla vs ilgili cevaplar buluyorum .
her konuda takdire şayan olduğunuzu düşünüyorum ve başarılarınızın devamını diliyorumm

Üst Alt