Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon Sumo mu mu Naida V mi önerirsiniz?

hunsal abim şimdi ben tek cihaz kullanmak zorundayım. icom yada streamerı tek cihazlada kullanabilme imkanı varmı. sol kulağımda son yaptırdığım teste göre 80 db kayıp var. sağ kulağımda ise işitme cihazı kullanabilmem sağlık ve teknik açıdan imnkansız. dolayısıyla tek cihaz kullanmak zorundayım. bir de abi oticon streamerı kullanmadan telefonu, tv yi , yada mp3ü duyamazmıyım. yani sadece cihazla bunları duyabilme imnkanım yokmu?
zaten en iyi işitme cihazını almak için sağdan solda borç harç derken bütün imkanlarımı kullanıyorum. birde steamer alamam açıkçası. 530 lira kimine göre hiç bir şey ifade etmez. tabiri caizse elinin kiri gibi bir şey. ama madalyonun öbür yüzüne baktığımız zaman kimi insanlar içinde oldukça yüksek. yani bu streamerı şimdilik imkanlarım kısıtlı olduğu için alamam. ancak güç bela oticon agil almayı düşünüyorum. idis ankara şubesine gidip deneyeceğim. umarım biraz insafa gelirlerde indirim yaparlar.

cok dogru seyler yazmissiniz formcu isitme kaybiyla cok para kazanmak zorrrr
su agile bende merak ediyorum deneyimlerinizi cihazdan fayda gordugunuzu eski cihazinizla karsilastirmanizi yazarsaniz memnun olurum meragimizi giderirsiniz ya cok ta pahaliymis bu agil

6000 tl. olanlar cıc power modelleri kulak arkası biraz daha ucuz sanırım ama türkiyede kazık yediğmiz şüphesiz doğrudur fırsatı bulan kazıklamada hiç kimse acımıyor bu sadece cihazda değil pazardada öyle gidin bakın domates karpuz kaç para aateş pahası

satlas;7

Kimsenin ahı yerde kalmaz kardeş. ALLAH zalimlerin zulmünden gafil değildir...

SHUKUFE,
o verdiğin linklerde de fiyatlar çok farklı değil, bir tek agil biraz daha düşük. onun dışındakilerin fiyatları hemen hemen türkiyeyle aynı. üstelik oradan getritmeye kalksanız garantisi olmayacak, doğru düzgün programlatamayacaksın vb. aslında her zaman şunu söylüyorum, diğer ithal ürünlere kıyasla, işitme cihazları türkiye'de yine de ucuza satılıyor. gelişmemiş ülkelerde biraz düşük fiyatlar, kosova'da ucuz olabilir ama ırak ve suriye'de çok daha ucuz olduğu söyleniyor. buna karşılık abd ve avrupa'da türkiyeden daha yüksek.

FORUMCU,
Elbette ki tv, müzik dinlemek ve telefonla konuşmak için iCom ya da Streamer şart değil. Bunlar sesi direkt kulağa taşıdığı için daha rahat duymanı sağlıyorlar. Bende mesela bunların hiçbiri yok. Çok ucuza malettiğim kablosuz bir sistemle TV izliyorum. Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi tek kulakla zaten bu tarz cihazlardan tam randıman alamayabilirsiniz.

naida v çok iyi bir cihazdır. ve kullanımından anlattın şikayetlere göre ayarları tam yapılmamış
bence aldıgın firmada ayarlarını tam yaptırmalısın bende satıyorum ve hiç bir hastada böyle sorun yaşanmadı
çogu gelen hastam marmara ünversitesinden gelir ve ayarları oradaki odyometris ve odyologlar yaparlar ve sorunsuz kullanımla sonuç alınır.

hunsal senin kaç db kaybın var. ve hangi marka cihazı kullanıyorsun.

Oticon Sumo terlemeye karşı dayanıklımı bir damla su gelse bozulurmu ben çok terleyen bir insanım spor yapmak şart

oticon sumo ve oticon agil arasında kararsız kaldım. oticon satan bir firma sumo güç ve çıkış gücü olarak agilden daha güçlüdür. ama frekans farklılıklarından dolayı agil sumodan daha iyi olduğu için agildenj konuşulanları sumodan çok daha iyi anlarsınız dedi.

sumo 6 kanallı sanırım, agil de 17 gibi bişi olması lazım. yani agilde daha cok ses çesidi oldugundan hem sesin kalitesi daha duzgun hem de anlaman daha iyi olur. aradaki fiyat farkı da baya fazladır kanımca. yine de kendin deneyerek karar vereceksin..

agilcok pahali 6000 lira yeni coktigindaninsanlarin memnun olduunuda bilemiyoruz ama yeni teknolojisi agzimizin suyunu akitiyo
amaaa isitme kaybiniz coksa sumonun cikis gucu agilden yuksek isitme kaybiniza gore odyometristiniz yonlendirir sumo yillardan beri var oldugundan ucuz galiba 2000 lira civari deneyeceksiniz hangisinden memnun kalirsaniz
benim isitme kaybim cok oldugundan resound sparx i alicam gibi daha iyi alternatif bulamazsam
agilin cikis gucu sumodan az sanirsam en yuksek 120 db gibi

agil power cic sordum 90 db kaybı karşılıyor dediler. ama benim için en ideali agil mini rite power. buda 110 db kaybı karşılıyor. benim kaybım bazen 83 bazen 85 çıkıyor. agil mini rite power fiyatı 5750 lira. kanal sayısını bilmiyorum. sumonun kanal sayısınıda bilmiyorum. gerçi 20 db kazanç gücü farkı var sumoyla agil arasında. yani agilin ses kazancı 65 db sumonun 85 db. ama dediklerine göre geniş frekans alanı olduğu için agil sumodan çok daha iyi. yani agil konuşulanları sumodan daha iyi anlıyormuş.
ben sumoyla agil arasında kararsız kaldım. işitme testimi idise faxladım. ordaki odyo benim için en ideal işitme cihazının, en estetik, konuşulanları en iyi anlayabilme kapasitesi olan agil mini rite p olur dediler. öte yandan sumonun frekans alanı agil kadar geniş değil. ama kazanç gücü çok yüksek. ama odyolog sumonun kazanç gücü yüksek olan ve maksimum gücü yüksek olan hastalar için uygun olduğunu söylüyor. ama her halükarda agilin konuşulanları anlama kapasitesi sumodan daha iyi olduğunu söylüyorlar.
insan yinede güvenemiyor işte.

Arkadaşlar araya giriyorum ancak merak ettim. Phonak Naida I modelini halen üretip satıyor mu ? Fiyatı daha uygun olduğu için naida III yerine naida I almayı düşünüyorum , bütçem kısıtlı. Phonaka sordum onlar da nedense Türkiye dağıtıcısına yönlendirmişler sanki cevaplayamamışlar gibi. Türkiyedeki dağıtıcı ise maalesef soruma cevap vermedi. Bilenler var mı ?

Mavimsiyesil,
Naida I dünyada tanınmıyor. Sanırım Türkiye gibi gelişmekte olan üllkelere özel olarak üretilen bir model. Geçmişte ben özelliklerini öğrenebilmek için Phonak'ın TR temsilciliğine telefon açtım, yuvarlak cevaplar verdiler. İnternet'te de herhangi bir bilgi yok. Sonunda tesadüfen internette tanıştığım uzakdoğuda yaşayan bir odyolog bana özelliklerini gösteren bir dosyayı yolladı. Buna göre, frekans aralığı yetersiz, audio zoom (gürültüde anlamayı kolaylaştırıcı çift mikrofon) özelliği yok, easyphone özelliği bulunmuyor, iCom'la kullanabilme özelliği yok. Sadece ileri dereceli kayıplılar için yeterli ses yüksekliğini sağlayan giriş seviyesi bir cihaz. Aktifduyu sitesinde hala var gözüküyor. Ankara'daki bayiye bir sorun, muhtemelen hala vardır ellerinde.

Sanırım milo plus up öne çıkıyor bu durumda. Onunda frekans aralıkları beni şüphelendirdi 100-4100 hz.

Naida UP modellerinde de 100-4900 hz.
Elbette frekans genişliği önemli ama diğer taraftaki mesajımda da söylediğim gibi insan sesleri 500-2000 hz arasında yoğunlaşmakta. Dolayısıyla giriş seviyesi bir cihazda çok da takılmamak lazım freakans genişliğine diye düşünüyorum.

Hunsal bana oticon sumo mu oticon agil mi önerirsin?

hunsal;

Bilgi için sağol. Zaten sumo dm de de genişlik 100-5000 hz . Zamanı gelince bir karar verilir.

forumcu,
bence her ikisini de deneyin. hangisi hoşunuza giderse onu alın. sırf kağıt üstünde daha fazla özelliği var diye daha pahalı olanı tercih etmeyin. pahalı olan her zaman işinize en çok yarayacak olan değildir. mutlaka deneyin öyle karar verin.

ben otıcon sumo kullanıyorum .. bursa'dan aldım cıhazı ottomer isimli bi fırmadan... cıhazdan da bana gosterılen alakadan da son derece memnunum ... paylaşmak ıstedım ...

merhaba betatonisitme
siz saticisiniz herhalde cok ileri isitme kaybi icin olan nadia modelinin konusmayi anlamada en iyi olanini yazarmisiniz
telefon kullanamiyorum telefon modu gereksiz
bil bitme uyari hic gereksiz
kullanici bilgisi depoluyomus bazisi ben anlatamam siz bilirsiniz buda gereksiz
televizyon sarki dinlemem yok o da gereksiz
konusmayi iyyi anlamaliyim
otme olmamali en gerekli olani birazda ekoomik olrsa orasida iyi
nadianin hangisini onerirsiz en iyi yuzyuze konusmayi anliyabilecegim kalabalik yerlerde rahatsiz olmayacagim cihaz arayisindayim baya bi markanin cok ileri isitme kaybina olanlarini denedim bi phonak kaldi onerdiginiz bi nadiayi denemek istiyorum

valla ben phonakı denedim. naida 5 ve naida 9 u denedim. hiç bir işe yaramadı. sadece sesleri yükseltiyor. o kadar. reklamlara kanmayın derim. her şeyi denemekle oluyor. ben naida dışında oticon sumo, belton cihazlarınıda denedim. ha bir de siemensi, wideks, audeo servis, starkey bunların hepsini denedim. bana bir faydası olmadı bu cihazların... tabi bunların yanı sıra bir de bernafon ve oticon agil denedim. bernafon ve oticon agil mükemmel diyebilirim. ben bernafon ve oticon agil arasında kaldım. bi onu denedim bi öbürünü. ama oticon agil arka plan gürültüyü bastırmada daha başarılı ve daha berrak ses veriyor. sonunda oticon agil mini rite power aldım. oldukçada memnum. ilk defa tam digital işitme cihazı kullandığım için biraz zorlanıyorum. ama hayatımda ilk defa buzdolabının sesini duydum. klimanın sesini ilk defa duydum. şimdi cihazımı iki gündür almışım. streamer ve tv adaptörünü dahil satın aldım. şimdilik sorun sadece konuşmaya adapte olmada. yani her sesi duyuyorum. ama ilk defa tam digital işitme kullandığım için konuşulanları tam net anlayamıyorum. doktorum ve gittiğim bütün işitme uzmanları zamanla anlama kapasiten gelişecek dedi. bakalım. şifa ALLAH'tan.

forumcu hayırlı olsun. demek agil ve üstelik yanında streamer da aldınız? tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.
bence de zamanla alışırsınız. evdeyken özellikle bol bol tv dinleyin ve dikkatinizi konuşmalara yoğunlaştırmaya çalışın. zamanla farkına bile varmadan konuşmaları daha fazla anlayabildiğinizi göreceksiniz.

forumcu oticon agıl modelini kaça aldın ???

erkan kardeşim cihazı deneyerek al ben bu hafta sonu oticon agil işitme cihaz alıyorum...işitme cihazı dene öyle al.....

oticon agil streamerin hayirli olsun iyi gonl;erde kullan forumcu
aldigin fiatida yassan iyi olurdu
konusmayi anlama sonradan olmuyor umidini kirmak istemem ne aldiysan odur hangi kulaga aldiysan gene odur ses duyulur ne aci ki konusma anlasilmaz iste bi suru para veriyoruz bu nanelere genede genede aliyoruz

Evet shukufe, konuşmayı anlamada tatmin edici bir sonuç alamıyoruz cihazla. Ancak bu da tabii bir şey. İleri derece kayıplarda normal.

Üst Alt