Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation (omurilik pili) ile gelinen son nokta

bu yontemde quadriplegikler için bir eksik var. ellerini ve parmaklarını kulanamadan yuruyen insanlar var oysaki quadriplegicler için öncelik parmaklardır. daha bu asamada yeterli gelişim yok. bu sebeple bu yontem daha cok paraplejiklere cok daha uygun bence.

Omurilik felcinde epidural stimülasyon tedavisi

arkadaşlar epidural stimülasyon (omurilik pili) aramızda bu tedaviyi uygulayan var mı varsa tecrübelerini aktarabilir mi

Mesela idrar kabiliyeti ereksiyon vs gibi kazanımlar getiriyor mu hislerle ilgili mesela bi faydası var mı acaba risk durumu ne merak ediyorum Denizli ile mi görüşmemiz gerekli

Selam bu omurilik pilini SGK karsiliyormu en önemlisi

Merhaba

[FONT=sans-serif]Alper patır'ın videosunu izledim.Olumlu bir şey göremedim.Sizce bir gün O.F'liler yürüye bilecek mi.?Tedavisi kanıtlanmış bir durum var mı.Yoksa Umut tacirleri cirit mi atıyor.???Biri bu sorularıma cevap verebilir mi[/FONT]

Hayret bu yıl pek umut taciri çıkmadı normalde her sene salakça bir haberle “ Felçlilere müjde “ derdi haberler😀

Peki tedavi bulunur mu ? Sinirlerinizi elbet birleştiremezler ama sinyal aktarımını gerçek manada sağlayabilecek bir cihaz üretebilirler

Peki üretirler mi ?

Hayır.

Mehaba arkadaşlar
Bugün bu tedavi hakkında HİNDİSTAN'DA yaşıyan biriyle konuştum tedaviden sonra %80 OMİRİKİLİK FELÇLİSİ ileşiyormuş
Tedavi oaln varmı aramızda yada tanıdığı birisi
Konuştuğum kişimin ismi
Leyla

Yunanca bilmediğim için ne yazdıklarını anlayamadım. Ama resimlerden gördüğüm kadarıyla omurilik pili ve bilgisayar destekli sinir stimülasyonu şeklinde çalışmalardan bahsediyor.

Bunlar yeni çalışmalar değil... yıllardır devam ediyor. Bir noktada başarıya ulaşması hiç de şaşırtıcı olmaz.

Ama her hasta için umut olur diye bir beklenti yaratmak da doğru olmaz.

Hocam, Türkceye çevrilebiliyor yada ingilizceye.
Sağ tıklayıp türkceye çevir seçeneğini kullandım.

arkadaşlar merhaba istanbulda özel hastanede biz omurilik felçlier için özel hastanede dr aslihan çelik özel pendik hastanesinde epidural stimilasyon la omurliğe pil takılarak ayağa kaldırıyormuş bu konu hakkında bilgisi olan var mı. videosunu atıyorum
bakabilrsniz

@tugrulcakir,

Biraz detay verir misiniz? Yaralanma düzeyi, yaralanmanın etkisi ne düzeydeydi, hangi sene yaralandınız ve hangi sene operasyon oldunuz?

Yaralanma sevitem T5 T6 omurgamda ciidi bir kırık vardı 2020 yılında ameliyat oldum şu anda wolker ile adımlıyorum diz kitleyebiliyorum idrar ve gaita kontrollerim var bana ciddi manada değerler kattığını düşünüyorum.
@OturanBoğa,

öncesi uzun yürüme cihazı ile yürüyüş yapıyordum kalçadan adımlar lle şimdi bariz bir şekilde adım atabiliyorum ve benim seviyem sebebi ile sadece gögüs uçlarına kadar his varken bu seviye diz kapaklarıma kadar gelmiş durumda 2 seviyesi gibi net değil ama eğer sayısal değer vermek gerekirse 1 seviyesi diyebilirim genital bölgede bunun içine dahil tedaviden sonra ilk 6 ay da bu gelişmeler oldu bende ama doktorlar bunun hastadan hastaya değişkenlik gösterdiğini hasar seviyesi ve alınan hasarın boyutunun sadece his konusunda önemli olduğunu söylediler, hareket konusunda seviye ve hasarın pek önemi yok ben 2.nesil bir epidural uygulaması yaptırıdım şimdi teknoloji biraz daha kendini geliştirdi bu cihazın 3.neslini ürettiklerini biliyorum ve bu cihazın hareket bulmakda daha hızlı olduğunu araştırdım.

@serkanmugla, ameliyattan sonra hemen 2 gün sonra

NERDE OLDUN fiyatı nedir
ben özel pendik bölge hastanesinde 55000 dolara yapıyorlarmış

Merhaba, konuyu tam da araştırdığım bir dönemde böyle bir başlığa denk geldim. hindistanı araştırdım, türkiyeyi araştırdım, tedaviyi araştırdım ve pendik bölge hastanesini araştırdım.
-hindistan da bu operasyonu yapan kişi, hindistanlı p.....itam isimli kişi, türkiye de bu süreci axon (bu kilinik bu arada medikalci) diye bir yerle yürütürüyor , ve kendisi doktor değil kesinlikle inanmayın cerrah falan değil mağduru çok fazla.

-pendik bölge hastanesi ile de görüştüm , kendileri bu işi Dr. Aslıhan Çevik 'e yaptırıyor, kendilerinin bir bilgi birikimi yok , sadece hasta bulup ücretlerini alıyorlar. teyit edebilirsiniz. ve fiyatı inanılmaz yüksek veriyorlar, OMURİLİK PİLİ, EPİDURAL STİMÜLASYON için direk Aslıhan Çevik hocaya ulaşmanız daha mantıklı.

-Dr. Aslıhan Çevik ise , Beyin ve Sinir Cerrahi, şuan Türkiye de hem programlama, yani haritalandırma , hem eş zamanlı kök hücre nakli, hem pili yerleştirilmesi süreçlerini yapan tek , ve bir çok seviye hasarında hastası olan tek cerrah. Direk kendi kliniği ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. instagram da falan adresi dr.aslıhan çevik .....çünkü diğer türlü aracılar, kurumlar kendi fiyat farkını da ekliyorlar. (gerekirse web sitesindeki adresine, iletişimine bakın ama tavsiyem aracı sokmayın)

ben çok sık takip ediyorum hastalardaki gelişmeleri, haftalık aylık süreçleri , siz de araştırın. doktoru araştırın, doktor ismi sorun , kim yapıyorsa onunla iletişime geçin , unutmayın her aracı bir komisyoncu maalesef bu işlerde.

dr aslıhan hanım kök hücreyi alıp labrotuvarda çalışıyormu peki. sen bunu inanıyormusun

bakınız : Op.Dr.Aslıhan Çevik on Instagram: "Genetik Hasarlı Hastalarda “KÖK HÜCRE NAKLİ” Genetik defekt ( #DMD, #mitokondriyalhastalık gibi..) olan hastalıklarda kök hücre uygulamasının dışarıdan (#allojenik) olarak yapılması gerekmektir. Bugünkü çocuklarımızda genetik nedenli sinir doku hasarı, #gelişimgeriliği nedenli #eksozom ve #mezenkimalkökhücre tedavisi yaptık. Tedavimizi 2 seans #intratekal ve #ıntravenöz olarak gerçekleştirdik. Şifa olması dualarımızla 💕🌸🧠😇"

Genetik hastalıklarda kök hücre kullanımı diye bir tedavi değil Türkiye'de dünyada yok. Bu çok açık yanıltıcı bilgi. Hele DMD gibi nöromüsküler hastalıklar da! Daha ağır laflar yazmayı şimdilik tercih etmeyeceğim!

Üst Alt