Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation (omurilik pili) ile gelinen son nokta

Libertarian

Yakın zamanda bilimin nereye ulaşabileceğini düşünüyorum da, herhalde sakatlık diye bir şey ya da hastalıklardan ölen insan olmayacak

@hozgul

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikayet ölümden olsun

hozgul

ilaç firmaları uluslar arası modern çeteler haline gelmişken hastalıkları tamamen yok eden tedavilerin gün yüzüne çıkıp yaygınlaşacağını düşünmüyorum maalesef.umarım yanılırım...

hasato

Tedavisi bugün için mümkün olmayan hastalıklara geliştirilecek tedavilerden kazanılacak milyar dolarlar duruyorken pek makul gelmedi söyledikleriniz. Örneğin benin bir çeşit nöromüsküler bir hastalığım var ve yeni tedavi bulundu. İlk sene 6 doz, sonraki seneler 4 doz almam gerekiyor. Bir dozu 125 bin dolar ve önemli ülkelerde kullanılmaya başlandı. Şirket borsada rekor üstüne rekor kırıyor...

hozgul
felç için kök hücre kesin tedavi olsa kas gevşeticivb. ilaçların büyük kısmı tarihten silinecek fizik tedavi merkezlerinin sayısı azalacak ve daha nicesi milyar dolarların kazıldığı bu sektör ve sektörlerin para babalarının bu duruma müsaade edeceklerine pek inancım yok maalesef komplo teorisi gelebilir ancak bugün tedavisi olmadığı düşünülen çoğu hastalığın tedavisi olduğunu düşünüyorum. dayım kanser hastasıydı sonradan tanıştığımız bir doktorun tavsiyesi ve aracılığı ile türkiye de olmayan bir ilacı yurt dışından getirtmiştik.tabi ki ciddi para ödendi kemoterapinin yan etkilerini ciddi anlamda azalttı bu duruma bizzat şahit oldum.zaten o zaman bu düşüncem filizlenmeye başladı zamanla da buna inanır oldum

hasato

Bunların sahibinin hepsi bir olmasın sakın? :) Bir cebinden diğer cebine koyuyorlardır, bu da bir teori.

Ezcümle; Aksi her iki yönde de çok örnek bulabiliriz sanırım

@hasato

tekel olustrulmazsa butun hastalıklar elinde sonunda cozulur.
yeterki heryerde arastırlabilsin hersey.

Libertarian

bende bundan bahsediyorum zaten insanlar çoğu zaman komplo teorisi diyorlar ancak ben sağlık sektörünün tekelleştiğini ve tedavisi olan çoğu hastalığın maddi çıkarlardan dolayı hala tedavi edilmediğine inanıyorum.

Libertarian Türkiye"deki özel hastane ve merkezlerde sinir rejenerasyonu icin yapilan kök hücre tedavileri hakkında ne düşünüyorsunuz.

Her tedavi yöntemi ilaç ve medikal cihaz sektörü için yeni kazanç kapısıdır. O yüzden yeni tedavileri saklıyorlar mantığı doğru bir mantık değil. İnsanların her zaman hastalıkları olacak, sakatlıkları olacak. Yani tedavilere ihtiyacı olacak.

Bu biraz cep telefonu firmaları süper telefon yaptı ama diğer telefonları satmak için piyasaya sürmüyorlar demeye benzer. Her zaman daha iyisi vardır, daha iyisi olacaktır.

kalıcı tedavi ilaç sektörü için nasıl bir kapı olabilir ? milyonlarca hastayı iyileştirecek bir tedavi milyonlarca ilacın kullanılmaması demektir bu yüzden ilaç ve medikal sektörü ticarethane gibi işletilmektedir.

milyonlarca hastayı iyileştirecek bir tedavi milyonlarca ilacın kullanılmaması demektir

Milyonlarca ilacın parasını tek ilaçtan çıkartıyorsa bu bir gelir kapısıdır.

Ayrıca, düşünmediğiniz konu, ilaç ve medikal sektöründeki gelişmelere en fazla sponsor olan sektörlerden biri sigorta sektörüdür. Bir insanın tedavi ve bakımı için yıllarca para ödemek yerine hızlı yoldan tedavi olmasını tercih eder.

Örneğin ABD'de pek çok sigorta firması bazı kanser türlerinin ameliyat, yatak ve ilaç bedellerini ödemek yerine Cyberknife, Truebeam gibi yüksek teknolojili ve başarılı tekniklerin ücretini karşılıyor.

Sizin mantığınızla Hepatit-C gibi kronik, yaşam boyu süren bir hastalığın tedavisini de asla bulmamaları lazımdı. Şu işe bakın ki buldular. 12 haftalık tedavi ile bu hastalıktan hayat boyu kurtuluyorsunuz. Size hayat boyu 1000 kutu ilaç satmak yerine 3 kutuyu peşin peşin satıp işi bitiriyorlar. İlacın 1 kutusu 50.000TL

Kaldı ki ilaç ve medikal firmalarına para kazandıracak o kadar fazla alan var ki, belli bir grup hastada kalıcı tedavi sağlamak onların gelirini azaltmaz. Nasılsa hastalıklar, kazalar bitmez.

MeTePe

milyonlarca ilacın gelirini elde edeceğin tek tedavinin fiyatını tahmin edemiyorum .ve bu fiyatı verebilecek kişi sayısı milyonlar olmayacaktır büyük ihtimalle.sigorta konusunda kısmen haklısınız ancak hatırlatmak isterim bugün pek çok hastanın yaşam kalitesini çok çok daha iyi seviyeye getirecek bir çok ilaç ve ya medikal ürün sigorta kapsamına girmemekte yani burada da çıkar durumu var.verdiğiniz hepatit c örneği zaten benim teorimi destekliyor sanırım siz ne demek istediğimi tam anlayamadınız.d

Kasım 2018 de gördüğüm haber doktorun henüz yolun çok başındayız 10 yıllık çalışmadan sonra geldik bu noktaya dedikten sonra hayal kırıklığına uğramıştım

İnsanlar üzerinde aktif olarak kullanılmaktan henüz çok uzakmış ama 3 yıl içinde avrupada denemeler artacakmış

Kazayı keçirdiğim günden beri güvdndiğim tek tedavi yöntemi bu , yani kök hücre falan fasa fiso

Bekleyelim bakalım

ilaç sektörü kapitalizm in 1 numaralı yıkılmaz kalesi iken ,kalıcı olan tedavi gelirlerinin lafı dahi olamaz bence!...kanser tedavilerinde aktif olan prof.ların öldürüldüğü zamanları unutmadık,şahsen ben unutmadım!

İlaç sektöründen ziyade eklenmesi gereken bir konu daha var ki her konuya eklenebilir çünkü bizim insanımızın koyunluğu değişmiyor

Adam felç olmus ama halinden memnun ( kastettiğim dini olarak değil sazan gibi e tabiki şükredecek demeyin orası öyle) gidiyor tuttu tutmadı oynuyor falan hiç umrunda değil bu haberler ilaç sektörleri falan ama onun dışındada boş şeylere hep şikayet eder yeaaaa abieaaa medikal malzemeler çok pahalı yeaaaa . E koyunsun ondan

TODD ne yapar mesela? Sandalye bağışı almak dağıtmak dışında e tamam Allah razı olsunda birde dişe dokunur bilgiler ver mesela bu simülasyon haberlerini sen takip et Türkiyede başlamasa bile olması içi çalış farkındalık oluştur ama yok işte koyun çok olduğundan sömürende çok oluyor

Olaya sadece yürümek gözüyle bakıyorsunuz ama oraya giden sinyal oranıza buranızada gidiyor anladınız nereler olduğunu . O yüzden çok önemli şeyler bunlarda neyse oyun oynayalım

Epidural stimilasyon tedavisi

Epidural stimilasyon tedavi turkiye ye geldi arkadaşlar. Bir arkadaşımız ameliyat oldu ve başarılı. Kaslar çalışmaya başladı. Yakında basın açıklaması yapacaklar. Mujde. Of. Hastalığının galiba tedavisi bulundu.

tedavi ücreti ne kadar acaba?singapur ve bankookta galiba tedavi merkezleri

Facebook ta alper patır'ı bulun son mesajını izleyin arkadaşlar

youtube dan msj attım sağolsun cevap verdi.50 bin dolara (309.000 tl) mal olmuş ameliyatı.şahsen bu parayı bulmam imkansız.çin malı çakmasının çıkmasını bekliyecem :)))

Alper bey olumlu bir gelişme görmese o parayı vermez. Kimseyede verdirmez.

Omurilik Felcinde Epidural Stimülation (omurilik pili) tedavisi..?

Herkese merhaba;

Açılmış bir kaç başlık var fakat dağınık ve eksik olduğundan öğrendiğim bilgileri buraya yazacağım çoğu arkadaşın haberi bile yok.

Lütfen başlığı taşımayınız ( bu hakaret değil banlanmayı gerektirmez ) 😂

Neyse konumuza dönelim

Omurilik felcine umut olan bu gelişmenin yurt dışındaki adı epidural stimülation Türkiyedeki adı ise omurilik pili ( ağrı tedavisinde kullanılan ile karıştırmayın , neden Türkiyede bu ismi verdiler anlamadım zaten )

Tedavi hasarlı bölgeye yerleştirilen elektrik akımını sağlayan 100-150 gram ağırlığındaki bir çiple yapılıyor

Tedavi Denizli pamukkale üniversitesinde yapılıyor

Kazanılan iyileşmeler
1. İdrar ve tuvalet konusunda gelişmiş iyileşme
2. Ayak kaslarının geri kazanımı ve yürüme cihazı olmaksızın ayakta durabilme adım atabilme
3. Nöropatik ağrılarda azalma

Öğrendiğim maliyet ( her seviye için aynımı bilmiyorum ama ) yaklaşık 300 bin TL

Tedaviyi olan 2 kişi var bunlardan biri zamanında omurilik iltihabı sonucu felç kalıyor tanıtım videolarındada bu amcayı kullanıyorlar adım atıyor ama siz bu amcayı referans almayın çünkü omurilik iltihabı yahut tümörü sonrası iyileşme bizlere göre çok daha olası zaten...

Bir diğerini tanıyorsunuz zaten fakat pek yayınlamıyor gelişmeleri o yüzden gelişme oldumu onuda bilmiyoruz..

Yurt dışında C seviyesinden L seviyesine tedaviyi olan yaklaşık 30 hastadada iyileşme oldu istisnasız ..

Kök hücre gibi umut tüccarlığının yapıldığı bir dönemde tavan yapan kök hücre konularına nazaran bence tek tedavi yöntemi olan bu çip neden dillendirilmedi hastalar arasında onuda anlamıs değilim.

Herkese acil şifalar dilerim

Epidural Stimulation tedavisi ile en büyük mesafeyi kaydedip koşan hasta videoda yer alan hastadır. Bundan daha büyük gelişme kaydeden olmadı şuana kadar. Demek epidural stimulation tedavisi yakın gelecekte çok büyük umutlar vadediyor.

Haberin Linki
https://www.youtube.com/watch?v=BRqks-EOh2w

Epıdural stimilasyon tedavisiyle alakalı bilgi alamıyorum bende. Ancak o hastanede çalışan bir arkadaş ile göruşuyorum. Doktorun izinde olduğunu söyledi. ( bu arkadaş c seviyesinden hasta ancak % 70 duzelmiş. Geri kalan için bu tedaviyi olacak ve doktor deneme tedavisi olacakmış) omurilik zarı iltihabından felç olan hastada bayağı duzelme olmuş ve 1 seneye desteksiz yurursun demişler. Ancak tam kesi diğer arkadaşta çok az ilerleme olmuş şimdilik. Net sonuçlar almak için biraz daha zaman gerekli.

Üst Alt