Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felci tedavisinde Epidural Stimulation (omurilik pili) ile gelinen son nokta

@Mert Dörtyol,

...." bir kez daha vurgulamak isteriz ki, yeryüzünde henüz DMDde kök hücre uygulaması yoktur, yani kök hücre ile tedavi edilmiş tek bir DMDli hasta bulunmamaktadır. Bu gerçek olsa idi zaten ülkemizde de var olurdu."

Özel Pendik bölge hastanesiyle görüştüm
Epidural Stimülasyon
için çok saçma konuştular, sanki sanayi tamircisi şöyle olacak böyle olacak, Sonra diyor etki etme Konusunda bişey diyemem, yani diyor ver 2 milyon, kumar gibi ya iyi olursun yada olmasın, bence para tuzağı öyle uzun bacak cihazı takıp yürütmek, yürüyor anlamına gelmiyor...

@Mert Dörtyol, Ben Hindistan da bunu bir hastanede oldum ve doktorum Dr Sachin diye biriydi Dillerini bilmediğim için pek muhabbetim olmadı evet arada Ali isimli bir aracı vardı ve ona getir götür işleri için para verdim ama Hindistan da bu cüzi miktarlardı.Ama bizden komisyon alıp almadığını araştırmadım daha sonra Türkçe bilen arkadaşlar gelince ona ihtiyacım kalmadı ve bir süre sonra hastaneden ayrıldı.bizden komisyon alıp almadığını bilmiyorum o onunla Allah arasında

arkadaşlar kolay gelsin istanbulda algoloji doktoru Prf. Dr Kader KESKİNBORA yı hiç epudaral stimilasyon yaptıran var mı fiyat olarak da baya düşük

@tugrulcakir, sizin bu tedaviden sonra olmayan hisler tamamen geldi mi özellikle tuvalet ihtiyacı konusu mesela ve ne kadar süre kaldınız Hindistanda acaba ?

@albatros_070, ben çok uzun bir süre kalamadım malasef ama ilk altı aydan sonra mesane hislerim ve büyük abdest hislerim geldi.daha sonra tedaviye Türkiye de devam ettim

Selamın aleyküm arkadaşlar c7 ve t12 omurga kırığım var t12 kırığı yürümeme engel olmuyor c7 kırığımda problem var.Ellerimde problem vardı ALLAH çok şükür bir yıl içinde eski sağlığına kavuştum.
Lakin Ayaklarımda haraket his var küçük büyük abdest hissediyorum problem yok çok şükür ALLAHA şifa ALLAH dan tabiki vesile olarak tıbben omurilikte kopma yoksa ileride yapılabilecek ameliyatlar olacağı söylenmişti bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunur isabet olur.

Özet ile omur ilik zedelenmesinde tıbben gelişmeler olduğu duyumu aldım bilgisi olan kişiler paylaşır ise sevinirim

@tugrulcakir,

tuğrul bey sonuç olarak şu anda ne durumdasınız? yani yaptırmadan önce ve sonra arasında ne tür gelişmeler meydana geldi?

@OptimusPrime,

bir çok şey var.şuanda fizik tedavi merkezlerinde fizyoterapistlerin manuel olarak yaptırdıkları egzersizleri ben kendim isteyerek yapabiliyorum,mesala diz kitleme.kendine doğre çekip itme bileklerimi hareket ettirme adım atma gibi gibi bir sürü egzersizleri yapabiliyorum.

Üst Alt