Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS 2013 yılında da yapılacak. Doğru mu?

metinisa;
çok haklısınız
ben 2 yılda bir yapılır diye biliyorum

aynen bende lisanstan 75.90 aldım kötü bir puan değil benim açıdan atanabilecek durumdayım ondan dolayı 2013 te atama olmadan yeni bir sınav olması benim gibi 70 üzerinde alan ve halihazırda 80 ve üstü puan alan lisanstan arkadaşlarda var ondan ötürü lisansta 65 e kadar atama puanı düşebilir bundan dolayı puanımın yanmasını ben dahil kimse istemez.
Hepinize saygılar sunuyorum.

tabi ki kardeşim adam alacak 88 puan atanamayacak sınav 2 yıl geçerli iken bir atama daha yapacaksın olmaz o zaman yüksek puan alıp atanamayanlara haksızlık olur ayrıca devlete ekonomik olarak külfet olur

daha ilk sınavdan doğru dürüst atama yapılmamışken ikinci bir sınav istemek, bence bazı arkadaşlar şansını fazla zorluyor. 2014 ü bekleyin ve o zamana kadar derslere çok iyi çalışın.

nasıl çalışmalıyız derslerimize 2014 te bende girmek istiyorum sınava nasıl hazırlanırız bu sınavlara !!!

Kimse de çıkmadı "Ben 75 puan ve üzeri aldım, seneye bir daha yapılsın, farketmez... Ben 75 ve üzeri aldım, şimdi çalışırım aldığım puandan daha da yüksek puan alırım, kendime güveniyorum..."
Herkes konumunu korumaya çalışıyor, herkes "ben"ci...
Herneyse. Hakkımızda hayırlı olsun. Şu mübarek 3 ay gelse de kurtulsak...

Arkadaslar bu sınavı kpss gibi düşünün puanınız düşük yada yüksek olsun atamanız yapılmadığı taktirde 2 yıl sonra kural ve kaidelere uygun tekrar sınav yapılmıyor mu? her kimse benim bi önceki puanım yüksekti neden niçin şeklinde hak idda edebiliyor mu? öyle yada böyle prosüdür gereği neyse uygulanır fikrimce akabinde 2014 ömss okadar kolay ve basit olmayacak yine bi çogumuz rapor peşinde koşturacak bi önceki sınava kazara giremeyenler veya başarısız olanlar daha iyi hazırlanacak mezun sayısı artacak vs..gibi. aday sayısı 50 iken 100 bin olacak bu durumu göz önünde bulundurun derslere konsentre olun saygılar..

srhtslymn;

arkadaşım kimse tekrar tekrar strese girmeyi istemez. kaldı ki iyi puan alıp tekrar sınav istemek saflıktan başka bişey olamaz. o zaman sende (inşallah) iyi bir puan alıp tercih yapma bi sonraki sınavı bekle. bak bakalım dediğin gibi oluyor mu? benim önümde atamayı bekleyen 20-30 kişi kaldı. bu durumda yeni sınav+kayıp zaman+stres+maddi sıkıntı ister miyim sence???? bi düşün bakalım...

bu arada ilk atamada tek il tercihim oldu o yüzden atanamadım....

2. atamalardan önce yeni sıralama da, kaçınca oldugumuzu bilseydik daha kolay tercih yapabilirdik.umarım ilk atamalardan sonra olusan sıralamalar tekrar duzenlenir.

fornaks;
haklısın keşke net bir şekilde sıramızı öğrenebilseydik. ama ben önceki sıralamam 304 olduğu için tek tek sayarak yeni sıramı yaklaşık bir hesapla buldum. ama binleri bulan sıralamalarda tek tek saymakta zor. allah kolaylık versin...

veydel;

lise duzeyinde 87.55 puan aldım 1142. sıradayım.fakat aynı puanı ve aynı sırayı paylasan kişiler oldugunu gordum. tercih olarak yasadıgım ili ve çevre illeri seçecegim; bende saymayı denedim, örnegin bir kurum 10 kişi alınmıs bazılarının puanı benden yuksek, bazılarının dusuk bu yuzden 10 kişiden kaçı yuksek almıs kaçı dusuk almıs bunu belirlemeyemedim. suan kaçıncı sıradayım pek kestiremiyorum.

yeni engelli olen var kimse onları 2 yıl daha açlığa mahkum edemez yeni sınav yapılacaktır yada engelsizken kpss ye giren sonra engelli olanların KPSS puanı ÖMSS ye eşdeğer olun

veydel;
Haklısın kardeşim ya... Ben onu hiç düşünmedim bak tüh

london dün engelli olan biri buğün iş istemez engelli olmak zordur insanların alışma dönemi vardır buda en az 1-2 yılda atlatılır bu sınava girenler en az 5-20 yıllık engelli insanlar daha doğru düzgün atama olmamış birinin yorumunda dikkatimi çekti 2011 de kamuda çalışan engelli sayısı 20.829 2012 yılında 25.219 kişi ATANAN SAYISI 4390 KİŞİ OLMUŞ ve üstüne yüksek puanlı insanlar atanamamış doğru düzgün bir atama yapılmamış biraz mantıklı olmak gerek

xxxman;
yok arkadaşım yeniden sınav olsun ki zar zor sahte rapor ayarlayan arkadaşlara da hak tanınsın. yazık değilmi şimdi dünya para vermişlerdir(gerçek engellileri tenzih ediyorum). söylediğin şeyi bende daha önce dile getirmiştim. ne olacak yani ''aaa engelli oldum ne güzel hadi yarın sınav olsun da memur olayım......''mı diyecekler......
srhtslymn;
arkadaş önemli değil bak düşünmüş oldun.....

selamınaleyküm arkadaşlar 2013 yılında engellıler için memurluk sınavı ne zaman?bılen varmı?

nıye kafa bulayımkı sadece sordum bilen varmı dıye

arkadaşım sınav olup olmayacağı bile belli değil. kaldı ki olma ihtimali bana göre yok. en erken 2014....

ÖMMS ile bir yılda ikinci alım yapılmıyor.

Bakan Fatma Şahin, ÖMSS ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Şahin, 2013 yılında boş olan engelli kadrolarına atama yapılacağını söyleyen Şahin, bir yılda ikinci alımın yapılamadığını, 2013 yılının ilk üç ayında boş olan engelli kadrolarına ÖMSS sonuçlarına göre atama yapılacağını söyledi.
Kaynak:memurlar.net

2013 ömss engelli alımı sınavlamı yapılacak?

2013 ömss engelli alımı sınavlamı yapılacak?

2.tercih kılavuzu yayınlanıcak tercih yapıcaz 2014'e kadar sınav yok

Arkadaslar kaynak cok saglam Omss sinavinin 2014 te olma ihtimali % 5 bile degilCunku ne devlet nede osym kulfet altina girmek istemiyormus.Yapilan OMSS1 le 20 bin kadro dolana kadar sinav yapilmayacak.Bu soylediklerimi lutfen bir kenara not edinBu aylarda yapilacak 2.atamalardan sonra 2014 un yine bu aylarina tekabul edecek olan 3.atamalardada 6-7 bin arasi kadro atamasina cikilir.Bu atamayi yerel secimlerden onceye dek yaparlar.2015 yine bu aylarin dada 3-4 bin arasi bir kadroyla yaklasik 20 bin kadro tamamlanmis olur.Ondan sonra OMSS 2.sinav sureci baslar.Benim soyleyeceklerim bukadar.Inanip inanmamak size kalmis

sınavın 2013 yılında olmasını bende çok istiyorum fakat.ilk sınavda yüksek veya düşük not almış hiç fark etmez bu sınava girmiş bütün arkadaşlarımın atanmasını ve sınavın bu atamadan sonra olması taraftarıyım.

TEK CÜMLE CEVAPTIR: 2013'te sınav olmayacak.

2014'te Sınavın olup olmayacağı da henüz belli değil ama büyük ihtimal olur.

KILAVUZDAN ALINTI:
1.6 Bu sınavın sonuçları, yapıldığı tarihten itibaren iki yıl süreyle geçerlidir

28 Nisan 2014'e kadar atama yapılabilir.
Ama daha sonra geçersizdir.

Yeni sınav yapma ihtiyacı duyulacaktır böylece.

iki yıl sonunda yeni sınav yapılmazsa önceki sınav sonuçlarına göre atama yapılır.....

ÖMSS Sonuçları Ne Kadar Süreyle Geçerlidir?

ÖMSS sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir. Bu süre içinde
yeni bir sınavın yapılamaması durumunda önceki sınav
sonuçları geçerliliğini devam ettirecektir.

Evet burayı gördüm şimdi.
Atanamayanların yeni umudu; yeni bir sınavın yapılamaması durumunda önceki sınavsonuçları geçerliliğini devam ettirecektir.
ÖSYM'nin 2014 Sınav Takviminde bakalım ÖMSS olacak mı?
Belki de sınav yapmayabilirler eskisi geçerli kalabilir.

Üst Alt