Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

OF'li olup iyileşen var mı?

faruk34;

sonuna kadar katılıyorum arkadaşım oturanboğanın syledkelrnn de arkasındaym arkadşlar yüz de yüz iyileşen görmedm duymadım

of lularda 1oo/100 iyileşme olmaz...eğer olursa asıl o işte mucizedir...

bu mucizeler çok oluyor.bir inşaat ustası inşaattan düşerek omurilik zedelenmesi olmuş kemik omuriliğe batmış doktorlar kesinlikle yürüyemessin demiş. ama bukişi şimdi inşaat çatısında iş yapıyor şu anda heryere bisikletle gidiyor.bu kişiyi doktoru görünce çok şaşırmış

3 yıl 45 gün oldu benimde acil mucizeye ihtiyacım var inşallah olur. benim duyduğum adana balcalı hastenesinde bir kadın vardı 18 yıl sonra ayak parmakları oynamaya başlamıştı.umarım ben o kadar beklemek zorunda kalmam.bu dileğim hepimiz içinde geçerli...

hop mucize benide gör :)
bence mucızede mucıtte kısının yanı hastanın kendısıdır..

ZAten 100/100 iylesme bekleyen de yok. :) Onemlisi irelileme olsun gerileme olmasin.

Ben İstanbulda bir doktora gittim.Bayağı meşhur bir doktor.Her gelen hastaya seni ameliyat yapacağım.Kemiklerini temizleyeceğim.Hemen fark göreceksin diyor.Her hastaya böyle diyor.Sonrada GATA'ya gönderiyor.Hani iyileştirdi ya.Fizik tedaviyle hastaya eski durumuna dödürecek.Tabi para peşin.O hasta malını mülkünü satmış hiç önemli değil.Moral olarak çöküntüye uğramasıda önemli değil...
Gelelim konumuza.OF'lu olup iyileşen varmı. İyileşirsin.Hastalığını kabul edersin.Bundan sonra yapabileceklerini yaparsın.Teknolojiyi (Kök hücresi vs) takip edersin.Gersisini Allah'a bırakırsın.

arkadaşlar bende uzun yıllardır omirilik felçli bir bayanım....ama hala 1 cm bile bir gelişme olmadı bende...yıllarım böyle geçti halada geçiyor...rabbim herkese şifa versin..

şimdi bu iyileşenlerde kesi varmıydı. Vardıda tam olarakmı iyileştiler züleyha hanım

omurilik felci de hastalık yoktur hasta vardır yani her vaka her kesi farklıdır.. zaten OF olup iyileşeninde bu sitede ne işi olur :D acil şifalar

:) BİLİMLE aram ıyı degıldır Sevmemde aslında ama mecburyet ınsanı muhtac bırakır.allah kımseyı muhtac bırakmasın hıc bı sey ıcın:))
Bilimde kesın dıye bır sey yok,İmkansız dıye bır seyde yok...
uzmanlardan duydum.Ben ılk omurılık felclısı oldugumda Bana Hıc bır doktor,hıc bır hastalık veya hasta ıcın Kesınlık koyamaz,yanlış olur dendi..
Züleyha bala ısımlı arkadasımız Konu ıle daha net ve ayrıntılı guzel paylasımlarda bulundu Teşekur ederım...
Inş. cok yakında bende o iyleşen şahislardan şanslı bırı olacam..:) allah butun OF'lulara nasıp etsın...

ben of li değilim gerçi ama omurilik hasarlı olduğu için çok çekiyorum kendisinden :)

ya bu arkadaşlarda kesi varmıydı züleyha hanım yoksa sadece basımı vardı. bide eğer kesi olup ta ileşmişlerse nasıl yani ne tedavisi uygulamışlar. hangi hastanelere gitmişler. Bizimle burda iletişim kurabilirlermi. Öğrenebilirmisiniz?- çok teşekkür ederim

züleyha hanım eğer şimdi gata da yatıyolarsa yakın bi zamanda bende oraya gidicem isimlerini ve hangi bölümde yattıklarını bana yazarsanız ben onları ziyaret eder onlardan da öğrenebilirim. Eğer burda forumda yazmak sakıncalı olursa sizin için özel mesajda atabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

dediğiniz cihazı ben biliyorum tskda.
eğer ayak bileklerine de hareket geldiyse öyle kabul ediyorlar o cihaza.yani dizden aşağısında hareket yoksa o cihaza giremezsiniz.

----------

çörek otunun her derde deva olduğuna dair hadisler var zaten
ancak ben ve öyle zannediyorum ki bir çok arkadaş çeşitli bitki yada yağları mutklaka denemişlerdir.
ancak bana göre siz onları kullansanızda kullanamasanızda geri dönecek se döner.yani sen kantoron yağı yada çörek otu kullanmadın diye sana geri dönüşüm olmaz diye bir şeye inanmıyorum.
olacağı varda bu çörek otuyla da olur çörek otsuzda
zaten geri dönüşüm varsa mutlaka birşeyler vesile olacaktır;ama bu fizik tedavi olur ama çörek otu vs.

şükrü paşada hacı var gittinmi yanına hiç?

----------

lakabı dede

tedavi amaçlı
başka ne olabilir ki?
bitkilerle uğraşır hacı

ASIA A olupta ciddi geri kazanımları olan var mı, bende onu merak ediyorum?

inşallah ilerisi de gelir.. =) kaç ayda oldu bu a'dan b'ye geçiş. Ben 13 aydır santim ilerleme göremedim de. c5-c6 arası bi yerde hisler de hareket te ameliyattan beri.

egzersizlerı yaparken arkadaslar lutfen bekletıye gırmeyın..egzersızlerı yaparken hep yarın yuruycekmıs gıbı yapın....Ben t5 sukur gun be gun ılerlemeler oluyor.

züleyha bu incekte yatan arkadaşı ben tanıyormuyum? seninle gatada yatarken bu arkadaş varmıydı? birde c seviyesinde felç olan arkadaşların t seviyesinde felç olanlara göre iyileşme ihtimali daha yüksek.çünkü c seviyesinde omurilik daha kalın ve ve hasar fazla değilse kendi içinde düzelme ihtimali artıyor.bu durumdaki bir hastayı kendim bizzat gördüm.adam c seviyesinde felçliydi.boynundan aşağısı sıfırdı yani.ve yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede tamamen düzeldi.şu anda amatör takımda futbol bile oynuyor.şimdi hala görüşürüz.kendisi benim hemşerim.ayrıca trafik kazasında bu duruma gelmişti.

allah herkesin yardımcısı olsun yalnız kalp azmin elinden hiçbirşey kurtulmazmış , lütfen azminizi ve yürüyeceğim kelimelerini hiç unutmayınız .
Egsersiz çok önemli sürekli canlı tutmak hareket dolaşım çok önemli felçli vss hastalarda .İnşallah güzel haberlerinizi bekliyoruz

arkadaşlar bir çoğumuz biliyoruzki omirilik felçlerinde iyileşme omiriliğin almış olduğu darbeye bağlı hal böyle olunca sorunun cevabı çok basit kesi varmı tam kesi ise iyileşme umudu sıfır diğer durumlarda iyileşme olabilir zadelenme ne kadar az ise iyileşme o kadar fazla olur bitkilerden falan bahseden akadaşlar var bunların kesin faydası olduğu nu zannetmiyorum burda bir gerçeklik va oda omirilik hücresi öldünmü geriye dönüş olmaz çünki ölü dirilmez

ölünün dirilmediği dogru.bende incek ftr de 6 ay kaldım hastaneden cıktıgımda 2 kanadyenle yuruyordum.ama hastaneden cıktıgımdan beri bir gelişme oldumu diye sorsam kendi kendime yok derim ama insan kaza sonucu yurume yetenegini kaybettiginde ve tekrar bazı yeteneklerini kazanmaya basladıgında ne kadar ilerleme yapsada doymuyor ve eski saglıklı gunlerini dusunerek olmuyor olmuyor diye hayıflanıyor. ben tekrar bir fizyoterapist eşliginde tedavi gormek istiyorum ama maddi ve manevi imkansızlıklar beni bu istegimden alı koyuyor insan kücük bir kasabada yasarsa olmuyor işte.

seyithan kesınlıkle katılıyorum cok haklısın.Ayrıcı aynı seylerı yasıyoruz ulasum yetersızlık vs.vs. ama bence butun tedavılerdende her seydende onemlısı ınanc.onu kaybetmeyelım yeter dımı...

oturan boga kaynim yaklasik 4 yil önce trafik kazasi gecirdi omurilik felci oldu ilk zamanlar idrarini hissetmiyormus simdi hissediyor elleride tersmis simdi düzleldi onunki tam kesi degil basiymis yürüme ihtimali varmis fizik tedavi uzmanlari öyle demis milim milim ilerleme olur demisler acaba dogruluk payi var mi?

hayat herkese ve herseye ragmen guzel evet....

helal olsun sana inanmak basarmanin yarisi.hadi diger yarisinida yap ve ayaga kalk

ben en son buraya bı kac ay once yazmıstım ablamın durumunu ve sureklı tam kesıde ılerleme olmaz yada ıylesme gorulmez dıyen arkadaslara cvp yazma geregı hıssettım .6 ay once kaza yapan ablamdada t12 de tam kesı vardı su anda ablam emeklıyor koltuk degneklerıyle yuruyor oturdugu yada yattıgı yerde backlarını kaldırabılıyr
butun bunlar 6 ay ıcınde gelıstı sanıyorum bu tur sorulara yanıtı bunu yasayanlar verebılır .eger tam kesı olupta umutsuz olanlar varsa , umut cok seydır ınanmakda,allah cok buyuk kım ne derse desın olacaksa olur ımkansız dıyede bısey yoktur:)
6 ay once bunları soyleyen arkadaslarımda oldu burda sagolsunlar aksını soyleyıp moralımı sıfıra ındırenler de ...umarım herkez ıcın herseyın hayırlısı olur

Üst Alt