Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

OF'li olup iyileşen var mı?

OF'LU olmak sadece yurumeyı degıl anladım kı..kafayıda kaybedıyor :)))

demekki sen kaybettinki böyle düşünüyorsun..çok şükür beni kafa hala yerinde 8 senedir bir of li olarak hayatımı idame ettirebiliyorum :) sana kızmıyorum çünkü başta bende senin gibiydim kabul etmiyordum ama gerçekler bir bir çıktı karşıma :) neyse kimseyle tartışmak değil niyetim ama bir lafı söylemeden önce 2 kere düşün derim :)

yarasi olan gocunur...gordugumemı soylenlere mı ınanmalıyım..:)tepki bazen ıyı bazende kotudur.:)Kendı kafamla ılgılı bakarsanız emınım kafam cok kısıden cok daha ıyıdır....

birincisi yaram olsa ve gocunsaydım bana akılsız diyorsun der savunma yada saldırıya geçerdim :) ben sadece başlığa bakar yorumum yaparım diğer söylenenleride sadece okurum fikir alırım ama konu o kadar başka başka yerlere çekilmişki beni aşar :) tartışmaya yada savunma yapmayada kalkmam çünkü gerksiz...neyse buyurun devam edin siz ben sadece kendi fikrimi yazdım konuyla ilgili..ha iyileşen ben varım diyorsa buyursun gelsin ben herkesten çok sevinirim buna o kişi adına çünkü bu durumunu ne kadar zor olduğunu yaşayan biri olarak iyi biliyorum...

tamam sızınde bu konu ıle ılgılı dusuncenız bu olsa gerek saygım sonsuz...evet varsa yada yoksa kendısınedır ıster kabul etsın ıster etmesın..:))

elbetteki geri dönüşler oluyor kişiden kişiyede değişiyor bu..alınan zedeye ve kişinin vücut yapısına da bağlı bir durum..bence yanlış anlaşılmaları falan bir kenara atalım...herkes için en iyisi olsun ne diyeyim...besaltı20 senin gelişmelerinide okudum dilerim dahada iyi olur seni tanımasamda sevinirim...ben sadece konu çok başka başka yerlere gitmiş özüne dönülsün istedim..

Haklısın bılıyorum ama burda bır turlu kafam almıyor sız oturanboga belkı bılmedıgım daha bır cok kısı oflu olupta ıylesen hıc kımsenın olmadını ıdaa edıyorsunuz hemde dunyada...burda urfada soruyorum ve turkıyenın daha bır cok yerınde olsun var dıyor...
evet haklısınız belkı dedıgınız gıbı bazı donusler ve kısının yapısı sayesınde ozune degılde ona yakın bır donus var..
ama er yada gec bır yerde noktalanacak...
ben o zaman sımdı yapım asamasındayım ama bır yerde duracak...valla oyle boyle bılmıyorum ama benım durumum belkı ınanmıycaksınız ama tamamen mucıze denılecek gelısmeler degısler soz konusu.kendıme ınanıyorum basaracam dıyorum soyluycegım bu kadar...saygısızlık ettıysem ozurdılerım...

mucize denecek değişimlerle bende karşılaştım emin olun ama yüzde yüz iyileşme olanı görmedim..mutlaka bir noktada duruyor bir şeyle...ama bizler için % 50 iyileşme bile o kadar büyük şeyler ifade ediyorki...omurilik zedelenmesi yaşayan kimse eski haline dönemez haa bu demek değilki yürüyemez hep sandalyede kalır...ama tamamen bağımsız yürüyeni görmedim..mutlak bir baston koltuk değneği desteği alıyorlardı yürüyenler...ama diyorum ya % 50 bile bizim için çok şey demek aama asla % 100 iyileşme olmuyor kastettiğim bu...

Futbol oynacak degılız bence koltuk degnek olması yanı t-sandalyeden kurtulmaz bıle yada %50 ıylesme olmak cok guzel bır gelısme...Ben kendı adıma Futbol oynamak degıl t-sandalyeden kurtulmak ıcın sımdı tam gaz calısıyorum sadece kendımı dusunuyorum ve hareketlerı...ınş. bu emegın bu yorgunlugun karsılıgını alıcam alıyorumda...

ya beşaltı bu paralel barı almadan walkerla yapsak olmazmı. Bide senin kesi tam olarak ne yarı kesimi tam kesi yoksa sadece zedelenmemiydi

Abi volker'la korkuyorum,ama duruyorum fakat adım atmak ıcın korkuyorum.ben hemen hemen FTR(fizik tedavi reh..)hıc yatmadım sayılır zaten uc gun once dustum kızdım kendıme.FTR yatmadan asla denemem tehlıkelı,dusulerden kacınıcam dıye...(DURUMUM T5 TAM KESİ DEĞİL AMA TAM KESIDENDE BETERMIŞ DIYORLARDI AMCAM ANKARA UNI. PROF. OYLE SOYLEDI UMURSAMADIM:)HIC BI ŞEY DEĞİŞMİYCEKTI)istanbulla tasınıyordum hatta gecen yokkum dedım..Bır hafta yıne kaldık..
Siziin durumunuz ne,seviye ve son durum.

Ben iyileştim arkadaşlar....
Tabiki eskisi gibi olamasamda 2007 haziran ayında 3kattan atlama sonucu l3 ten omurgamı kırdım ama oyle bir kırıktı ki doktorlar umit vermedi basit bi röntgenimi gören doktor kaşlarını çattı ama pes etmedm 1yılımı sandalyeye verdm elime koltuk değneklerini aldığımda ise gerisi geldi sürekli hareket ettm 50 metre 100 metre inann şimdi kilometreler...hatta sağ ayağımda ortez protez(afo)m var bisiklete biniyorum özellikle bissikletm kendimi geliştirmeme çok yardımcı oldu hayal saçma fasa fiso kelime değil bunlar iyileştim sakın sakın her şey once sizde bitiyo .. şimdide inşallah ortezimi atcam yapamassın diyen varsa çıksın karşıma....

HELAL BEEEE KARDES helal valla aynen dedıgın gıbı her sey kısının kendısınde bıter benım ıcınde bılımsel olarak umutsuz vakkaydım yuruyemez felen dıyorlardı ama paralel barda nerdeyse kosuyorum:)ve daha ıyı oalcam daha ıyı...ınsallah allah herkese senın gıbı sıfa verır o kadar kotu durumlar varkı dımı...
valla senın durumunu okudum ıylestıgını okudum ya buda bana daha umut oldu ınsallah daha erken kalkacam...cok mutlu oldum...allah bu gıbı her basarıyı hatının her durumunda nasıp etsın..

Süpersin besaltı20
inan o sandalye ve parelell barlaırnla vedalaşmaya bşla sen şimdiden. Parelell bardan sonrası inn çok çabuk ilerliyo tabikii senn bırakmaman emeğin karşılında ben çok sık takılırım buralara her türlü sorununu özel olarak da yazabilrsin...

...

öncelikle herkese selamlar yaklaşık bir senedir bu güzel aydınlatıcı çok yararlı siteyi takip ediyordum ilk mesaj bu güne kısmetmiş ayrıca bu sitenin yapımında emeği geçen herkese teşekkürler.
besaltı20 kardeşim 10/08/2008 tarihinde araç içi trafik kazası sonucu C5-C6 ve T12-L1 omurilik hasarlı olan kız arkadaşım çok büyük aşamalar kaydetti eskisi gibi olmasada hemen hemen hareket etmeyen yeri yok kendi kendine oturuyor kalkıyor ağır ve yavaş bağımsız yürüyor tüm egzersizlerini kendi yapabiliyor sadece güçsüzlük ve idrar problemi var ve hareketler yavaş ama bence psikolojik korkularından dolayı

Tüm deneyimlerimizi şu başlıktan takip edebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sag...-t12-l1-omurilik-hasari-ve-tedavi-sureci.html

umudunuz bitmesin ALLAH kimseyi umutsuz bırakmasın tekrar herkese geçmiş olsun...

dort gozle beklıyorum yazmanızı Cok sevındım tebrık ederım allah devamını nasıp etsın...ve evet aynı gelısmeler sukurler olsun bendede mevcut ve daha ıyı olacam daha ıyı daha ıyı asla bırakmam bı seye taktım mı bırakmam huyum bu::)
hedefımde yurumek var olsun uzun bı yol ama seve seve gecırıyom ınsallah hedefımede ulasıcamda...
aynısna ınsallah sızde herkeste ulasır
durumunuzu yazmayı beklıyorum.tekrardan teşekurederım..cok sevındımde.

hep10un100unden;

Azminizi takdir ediyorum inşallah devamı da gelir.Ancak ne yazık ki,şimdi de sizin için kesin şunu diyecekler;''Sinirleri fazla hasar almamış''.Kısacası sizin kendinize olan inancınızı kaale almayacaklardır,bu böyledir...

anımes cok haklısınız benım ıcınde oyle dıyorlar dedıler ama boş hıc bır seyı hıc kımseyı takmayacaksın kendınden baska herkes kendısını doktorudur:)

ya arkadaşlar bu azimli ve kararlı gelişmelerinizi okumak çok güzel..allah yardımcımız olsun...

dua allah hepımızın yardımcısı olsun zaten herkes bır konuda azımlıdır....
guzel ıltıfatlarınız ıcın teşekurlert.......

Slm arkadaşlar ben iyileşeni gördüm hatta öyle bir hastalık geçirdiğini bile bilmiyordum hanımıyla bi gün sohbet esnasında iken öğrendim...bahsettiğim insan gayet normal ama ağır işler yapamıyor eşya felan alamıyor eline..onu ameliyat eden doktorlar ödül almışlar büyük başarı örneğiymiş..öyle duydum..şahıs bizim binada yaşıyor gayet sağlıklı görünüyor ama oda sayın editörümüzün dediği gibi yakın tarihde ameliyat olmuş..sanırım kazayla aynı yılda..hepinize büyük sabırlar diliyorum...

VAKADAN VAKAYA DEGISTIGI GIBI hastadan hastayada fark varmış...hasar cok onemlı ve kaza veya ne ıse hasarının sebebı bıldıgım kadrıyla ılk bır hafta ıle on gun ıcerısınde yapılmalı....ınsallah o kısı gıbı hepımız ulasırız hedefımıze.

Evet haklısın beşaltı çok azimli biriymiş hastaneden çıkarken tekerlekli sandalyeyi bile kabul etmemiş duyduğuma göre ...ben ayağa kalkıcam diye çok diretmiş ama nafile hareket kabiliyeti yokmuş daha sonra ailesinin de yardımıyla şükür iyileşmiş..umarım tüm hastalar şifa bulur..

Zaten bence onemlı olan da o hasta ıstemedıgı surece ben her seye ragmen kalkacam demese hıc bır tedavıyıde bence kabul etmez bedenı..
Helal olsun tek kelımeyle...ınsallah bende aynısına ulasacam ulastımda sukurler olsun..allah bu gıbı orneklerı her konuda eksık etmesın...helal olsun...

Sayın y.ırmak bu bahsettiğiniz kiş aynı yılda ameliyat olmuş dediniz ne ameliyatı olmuş aynı yılda. bide rahatsızlığı tam olark neresindeymiş tam kesimi yarı kesimi yoksa zedemiymiş

haklsıınız durumu cok onemlı...
Ama durumu her ne ıse azımle basarması super ve durum ne oluras azım de olursa en guzel ornek işte..:)vee ben :)

bir süredir bu konuyla ilgili yorumlarınızı takip ediyorum şunu söylemek isterim of durumunda iyileşme bence inanmakla çaba ile olmuyor.sadece ve sadece sinirlerin almış olduğu hasara bağlı.
benim eşim iki yıl önce t12 seviyesinden felç oldu. iki yıldır çok çabalıyoruz. her türlü tedavi her türlü hareket bir çok doktor vs. ilerleme var mı evet hem de çok, büyük küçük tuvalet kontrolü var ,son bir yıldır tekerlekli sandalyeyi hiç kullanmadı hatta merdiveni bile yürüme cihazları ve wolkırla çıkıp iniyor. uzun yürüme cihazını bir kademe kısalttık. seviyesinin artık l3 olduğunu söyledi doktor.
bu kadar çaba ve bu kadar ilerleme ama hala dizlerini kilitleyemediği için cihazları atamadık. sonuçta tabi ki inanmak ve çabalamak gerek ama hasar büyükse belli bir kademede ilerleme duruyor.

Sevgili arex11,

Şüphesiz alınan hasar vs çok önemli ama bizzat doktorun söylediğini aktaracağım size,bütün hastalıklarda SEVGİ=MORAL o kadar çok önemli bir etken ki,kesinlikle bu hastaya yansıtılmalıdır,demişti.Siz de sanırım kız arkadaşınıza o enerjiyi o denli yoğun hissettirmişsiniz ki bu başarıyı sağlamışsınız.SEVGİYLE yapılan her eylem kesinlikle karşılığını alır.Sizi kutluyorum ve acil şifalar diliyorum..

sayın y.ırmak bu bahsettiğiniz kiş aynı yılda ameliyat olmuş dediniz ne ameliyatı olmuş aynı yılda. Bide rahatsızlığı tam olark neresindeymiş tam kesimi yarı kesimi yoksa zedemiymiş
özür dilerim yeni okudum fikri bey mesajınızı yoğun çalışıyorum ama yarın öğrenirim tüm detayları ve sizinle paylaşırım inş..amleiyatı adana da üniversite hastaneside yaptırdığını biliyorum sadece...

tam kesi olupta ılerleme kaydeden yokmu yani?:(eger bu ınanc ne olursa olsun bırılerınde ıse yarıyorsa bu durumdada yarayacaktr dımı..

Üst Alt