Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesaneyi büyütmek için kullanabileceğimiz bir ilaç var mı?

mesanesorunlucocuk

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
HERKESE cümleten geçmişler olur inş.

oğlumun yaşı 16 , doğuştan omurilik açıklığı vardı çok şükür doğumun 2 . günü ameliyat yaptırdım bu düzeldi

şimdiki sorun ; aşırı aktif mesanesi var ( birden / aniden sıkışma tuvalete gitme hali günde 8-10 ) liseye gidiyor bunalımlarda

ayrıca normale göre üçde bir oranında mesanesi varmış 96 cc..

ürodinami vb yapıldı 2 farklı ilaç verdi doktor

doktorların verdiği ilaçlar bir müddet sonra işe yaramamaya başlıyor (ilaçlara başlayında % 50 bir düzelme oluyor sonra eski haline dönüyor)

16-17 yasa göre önerecegınız bır ılac varmı---mesaneyı buyutmek ıcın bır ılac varmı

yaş 45/ tunc by.

başka iyi bir doktora götürün burdan yazılan ilaç içirilirmi hiç sizin cocugunuza uygunmu degilmi nerden bilceksiniz araştırıp iyi bit hekime götürün bence

Vesicare diye bir ilaç var. Bir de onu deneyin: http://www.engelliler.biz/forum/sag...urmek-icin-vesicare-5-mg-kullanan-var-mi.html

Ben Mictonorm kullanıyorum, gayet de memnunum.

Bu arada, bu işin sihirli bir çözümü yok maalesef. Deneye deneye, etkisi azaldığında bir diğer ilaca geçerek durumu idare etmeye çalışmaktan başka bir yol yok. Alternatif ise, etki düzeyi ve süresi kişiye göre değişen Botoks uygulaması ve en son aşamada ise barsaktan parça alıp mesane büyütülmesi.

Tüm bu konularda doktorlarla görüşmek ve karar almak şart.

ben omurılık felçlıyım bazen bızde mesanede enfeksıyon oluyor bu sebepten dolayı benım normalde 500cc kapasıtesı olan
mesane urodınaqmıyle 120cc ye kadar bırıktırdıgını hemde mesanemın kucuk oldugunu soyledıler ama benım mesanedekı
enfeksıyon gectıkten sonra tekrar aynı kapasıteye ulastı bazen boyle soyleyebılırer urrodınamı cıhazı mesanenın buyuklugunu
goremez kapasıteyı olcer ama bana mesanen kucuk dendıgınde ben onlara su anda enfeksıyon sebebı ıle mesanem dolmuyr kasılıyor
dedım ama ınandıramadım bır ıdrar kulturu yaptırmanı onerırım eger herhangı bır enfeksıyon yoksa mesanesı gercekten ufalmıssa
bununla ılgılı ılaclar var ama ıyı bır doktora gıtmenı tavsıye ederım asıstan doktorlar anlamıyor maalesef

Ben size yardımcı olmaya çalıştım. Benim kullandığım mesane ilaçlarının hepsi bana ters etki yaptı ağız kuruluğu kabızlık testis ağrısı gibi.Bence iyi bir doktora gözükün.

sn. arkadaslar- sn oturanboga

1-mictonorm
2-üropan
3-vesicare

verdi doktor medical park ta dr.ibrahim orkun ayaz

1-mictonorm
2-üropan
3-vesicare

en son gene mictonorm a döndü

her gitmemizde dünya para alıyorlar yaptıkları bir şeyde yok malesef. kalıcı çözüm saglayacak bir ilaç vermiyor--dinlemiyorlar vb..

toviaz diye bir ilaç var bunu alsak kendimiz 1 ay denesek nolur

birde doktor bize mesane büyültücü ilaç yazmıyor nedense ben anlayamadım bunların dini imanı para gibi geliyor bana

sonsuz sevdam;
valla bıktım doktorlardan artık 17 yıldır doktorlardayım---onlarda ilaçları degıstırıp etkısını bıze sorup tekrar degıstırıyorlar

mami1995;
Allah razı olsun söylediğiniz doktorada gideceğiz--uygun zamanda

1. EMSELEX
2. VESİCARE
3. ÜROPAN
4. Spasmex
5. Detrusitol
6. Mictonorm
7- KİNZY

ve benim dediğim TOVİAZ

tüm bu ilaçlar 17 yasa uygunmudur

sonsuz sevdam;
valla dr lar degılde ağaçtan düşenler daha iyi anlar gibi geliyor bana gittiğimiz dr lar ilgilenmiyorlar bile birde dünya para vermemize karşın hemde
benim anlamadıgım 96 cc kapasıtesı var dıyorlar oglum dun 1500 cc su içti

çok su içmek kapasiteyi arttırırmı

Çok su içip, mesane kapasitesini -fazla abartmadan- zorlayarak mesane genişletilebiliyor. Ama küçük küçük adımlarla ve dikkatli şekilde yapmak lazım. Bunu yaparken yukarıda anılan mesane iç basıncını azaltıcı ilaçlardan birini kullanmak lazım. Ve tabii enfeksiyondan, üşütmekten, gazlı içeceklerden vs. de uzak kalmak şart.

bu prof un onerdıgı 2 bıtkı var bunlarıda kullanmaya basladık

sarı ballı baba-- havlıcan nasılsa kaybetcek bır sey yok

Aslen Safranbolu'lu olan İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1949 doğumludur. Kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1982 yılında Avusturya Bilim Araştırma Fonu projesi üzerinden doktora çalışmasını Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı üniversitenin Biyoteknoloji-Mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak görev yaptı. 1985–1986 yıllarında Çukurova Üniversitesinde çalışan Saraçoğlu, 1987 yılında doçent, 1994 yılında profesör oldu. Türkiye'de LAB'lı deterjanlara geçişin öncülüğünü yaptı. Karl Franzes Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Saraçoğlu, aynı zamanda AVL Araştırma Merkezi’nde fizik ve medikal sensör bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Viyana Teknik Üniversitesi’nde de profesör olarak çalışan Saraçoğlu'nun uluslararası yayınlanmış makale ve patentleri vardır. Son yıllarda Phyto-biyokimya ağırlıklı çalışan Saraçoğlu, bitkilerin insan sağlığı üzerindeki çalışma ve araştırmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Amerika ve Avrupa'da internet üzerinden, birçok uluslararası sağlık sitesi ve forumları "Prof. Saraçoğlu Yöntemlerini" tüm dünyanın hizmetine sunmaktadır ve yine tüm dünyadan binlerce insan her gün bu siteleri ziyaret etmektedir. Brokolinin prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine (benigne prostate hyperplazy) ve lavantanın Hepatit-B ve Hepatit-C’ye karşı etkilerini ilk defa tüm dünyaya tanıtan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'dur. Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramını ve yöntemlerini ilk geliştiren Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde bitki kimyası, ileri bitki kimyası ve gıda biyokimyası dersleri vermektedir. Yurt dışındaki üniversiteler Saraçoğlu’nun çalışmalarını araştırma konusu yapmakta ve yine birçok yurt dışındaki kitaplarda çalışmaları kaynak olarak gösterilmektedir.

TOVIAZ 4 MG 28 UZATILMIŞ SALIMLI TABLET

Aşırı aktif mesane sendromunda üriner antispazmodik.
Günde bir 4mg, max 8mg.
Gebelik kategorisi C.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, üriner retansiyon, gastrik retansiyon, dar açılı glokom, myastenia gravis, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, ülseratif kolit, toksik megakolon.
Etkileşim; diğer antimuskarinik ajanlar ve antikolinerjikler, CYP3A4 inhibitörleri, CYP2D6 inhibitörleri, oral kontraseptifler, varfarin...
Yan etkiler; ağız kuruluğu, göz kuruluğu, dispepsi, konstipasyon, üriner sistem enfeksyonu, uykusuzluk, baş dönmesi, baş ağrısı, taşikardi, allerjik reaksiyonlar...

şahsen ben kullanıyorum faydasını görüyorum daha önce üropan kullanıyodum belirli bi zamandan sonra kaçırmalarım devam etti ilaç değiştim tovyaz kullanıyorum şimdi memnunum...

inş kardesım bende ogluma aldım 2 gundur kullanıyor İnş tüm kardeslerımız hepiniz saglınıza kavusursunuz amin

iyi bayramlar diliyorum, aktif mesane için doktorların verdiği ilaçların isimlerini toplamak istiyorum
herkes kullandığı ilaç isimlerini buraya yazabilirmi

--erhan--;
slm. kullanmaya başladıktan kaç gün sonra düzelme gördünüz

oğlum 2 haftadır kullanıyor memnun değil 15 gün daha kullanıp değiştireceğiz ( hiç ilaç kullanmadığım gibi yani faydası 0 der )

aktif mesane için doktorların verdiği ilaçların isimlerini toplamak istiyorum. herkes kullandığı ilaç isimlerini buraya yazabilirmi

slm aktif mesane için şu ilaçları kullanan varmı acaba

kınzy
NATYSIN
SOLYSIN
VESIFIX
ZEVESIN
DETRUSİTOL
EMSELEX
FYLETIC
UROFLOW

Bu tür ilaçları kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa çok yararlı olur.

Ben yıllardır Mictonırm kullanıyorum. Hala memnunum...

1 ilacı kullanmaya başladıgı zaman

1. hafta fayda görmuyor
2. hafta faydası oluyor
3. hafta gene faydasızlasıyor

anlayamadım neden dr lara soruyoruz onlardada tık yok

Bende mictnorm kullandım 6 AY faydasını çok görmedim şimdi emselex başladım inşallah bi faydası olur kullanan var mı emselex ? Bilgi paylaşabilir mı

Muhammederaslan

Ben de uzun yıllar Mictonorm kullanmış, sonra etkisi geçince Emselex'e geçmiştim. Hala da Emselex kullanıyorum. Bir sorunum yok. Tam etkisi 2-3 hafta kullanıldığında ortaya çıkıyor

İlk geçişte 15 gün feci kabızlık yapmıştı. Beslenmene ekstra dikkat et bu süreçte.

OturanBoğa

Merhaba, son durumunuz nedir? Ben de yaklaşık 2 senedir Mictonorm kullandım, faydasını göremedim. Aslında ilk doktorum Vesicare vermişti ama sonraki doktor "Vesicare ağır olduğu" gerekçesi ile Mictonorm'a dönmüştü. Vesicare sanki daha iyi gibiydi ama tam da hatırlamıyorum.

Merhaba ben 1,5 yıldır hastayım idrarımı kendim yapıyorum ama nolur nolmaz diye günde 1-2 defa tak sonda yapıyorum Üropan kullanmaya başladım fan beri eskisi gibi idrarımı yapamıyorum zorlanıyorum sizce bu üropandan kaynaklı olabilir mi yardımcı olabilir misiniz? OturanBoğa

Cem Şhn 123

Olabilir. Ama bu tür ilaçlarda murad edilen şey iç basıncı düşürerek böbrekleri korumaktır. Bu hedefi bir kenara bırakamayız. Üropan yerine aynı işi yapan başka bir ilaç deneyin isterseniz.

Önerebileceğiniz ilaç varmı veya üropanı kullanmasam ne olur çünkü kendi başıma idrar yapabilirken ilacı kullandıktan sonra yapamıyorum ürodinami de de sorun çıkmadı ama doktor kullanmada fayda vardır dedi
OturanBoğa

Cem Şhn 123

Doktor önermeli şüphesiz, çünkü aralarındaki farkı dahi bilmiyorum!

TOVIAZ
EMSELEX
VESICARE
MICTONORM
SPASMEX
NATYSIN
SOLYSIN
VESIFIX
ZEVESIN
FYLETIC
UROFLOW
DETRUSITOL

yeni nesil başka ilaçlar da vardır sanırım.

Ben 7 ay önce üroloji uzmanına gözüktüğümde 10mg vesicare yazdı ama iyileşme sağlayamadım. Şimdide üniversitede hocaya gözükeceğim. Umarım bir çözüm yolu bulunur.

Üst Alt