Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Medikalci TAK kateter ve bez için benden fark istiyor. Ne yapabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yasar2456

29 Mart itibariyle konuşmamızda İzmir Akua Medikal;

Homecath markada 60 tl
Hi-slip markada 120 tl

fark istemiş...

Sonta tak

Merhaba Arkadalar sonta kullanıyorum yıllardır aynı yerden sonta alıyorum . ama sonta fiyatları zam geldi diye sonta
adetlerini düşürdüler. Bu Konuyla ilgi bilgisi olan veya istanbul medikal öneren vardı .

Arkadaşlar döviz de yaşanan yükselme sebebiyle üretici firma hi-slip zam yapmış jelli 360 adet sonda için 150 TL fark 300 tane jelli 60 tane torbalı sonda için 250 TL fark istiyor üç yıldır çalıştığım medikalcim. İnsaflı ve güvenilir olduğu halde. 4 paket ipek bez için fark almıyor. Hi- slip harici sondalarda fark almayan bazı sondalar var lakin sterilite konusunda sorun yaşadım daha önce başka arkadaşim da yaşadığı için bilmediğim marka kullanmayı düşünmüyorum. Bu problemi kış aylarına kadar böyle karşılayacagim. Kışın bir iki ay daimi sondaya gecerek sonda açığını kapatacağım firmadan daha az sonda alacağım fark da odemeyecegim dua edelim dolar Euro daha da yükselmesin bakim maasini kesmesinler

Ben bu kadar farka razıyım diyenler Ankara firması medikalin telefonunu verebilirim

Medikal malzemeleri için sgk ne kadar ödeme yapacağı belli oldu mu.

Selamlar
sgk medikal malzemeleri için (hasta bezi,sonda) ödemeler hala aynımı. Medikal'a farkını hep ödüyoruz.

bu durumda olan başka kimse yokmu her ay fark ödüyoruz çözülmeyecek mi ?

Evet bendende aldı cok zam geldi kataterlere dediler 150 tl fiyat fark odedim.her firma kafasına göre fark alıyor galiba bezide eksik veriyor 120adet verdi 2 aylık.

Hi-slip plus 14lük elimizde yeni tarihli mevcut tane 1tlden veriyoruz, 30lu paket isterseniz ulaşabilirsiniz

TAK la alakalı sorum var!

Daha önceden 3 ayda bir 3 kutu alıyordum şimdi 2 ayda bir vermeye başladılar 360 diye siteme giriliyor ama 2 kutu veriliyor 240 tane neden böyle oldu?

Kibrit

Sonda fiyatları arttı ondandır. Artık tamamını almak için ya üste para veriyoruz yada eksik sayıda vererek açığı kapatıyorlar. Ben tam alıyorum ama üstüne 250 lira para ödüyorum. Size de az vermelerinin sebebi bu

Selam arkadaşlar bu medikalcilardan bıktım bez raporunda 240 tane yazdiriyom bana gelen 90+20 TL alıyor benden ne yapacağımı bilemiyom bez parasini nasil alabilirim gidip marketten alacam

Ben artık almayı düşünmüyorum çok yoruyorlar git sağlık ocağına yazdır fotokapi çek istediğin bez gelmiyor eksik veriyor ben bunu parasını nerden alabilirim bilen varmı gidip marketten istedigim gibi alacam

360 adet sonda yazdırıyoruz artık 260 adet gönderiyorlar fark ödememiz gerekiyor tamamını almak için bu kadar sonda kullanan engelli var herkez cimere yazsa yine de sonuç alırdık ama herkes razı sanırım.

Yazdık çizdik Hocam ama hükümet her konuda olduğu gibi bundada kendisine menfaat olmayan hiçbir şeye ne indirim nede muafiyet yapmamakta ısrarcı çünkü kendilerine yetmiyor

SGK fiyata güncelleme yapmış, artık medikal sonda için fark almıyor.

Sonda başa baş geliyor fakat bezde hala fark ödemeye devam...

Benim Medikalci 300 tanesini karşılıyor 60 tanesini alacaksan kendi cebinden vereceksin dedi sizde durumlar nasıl .
Ben sadece sonda dan bahsediyorum
Bez kullanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Ben hiç para vermiyorum ama istegimim bezde gelemiyor bazen iyi bazen kötü geliyor ne yapilim idera edecez

Bu farkı odemek istemiyorsaniz sondayi 4×1 yerine 6×1 diye rece ettirin.2 aylik 240 yerine 360 yazilir.siz yine 4×1 kullanip ek ucret odemezsiniz.ankarada mtm medikalden ozgur beyle gorusebilirsiniz.her turlu kolayligi yapiyorlar.

Ben 240tane yazdiriyorum medikalci 90 tane veriyor ödeme yapmıyorum ama 6 numara aliyorum

Yusufmuhammed

Medikalcinizi değiştirin. Şu anda kime sonda için fark ödemiyor (hi slip vb. markalar için diyorum)

Ödeme yapmıyorum ama isteğimi bezlerde gelmiyor arkadaşlar aranızda Bursa'dan önereceğiniz medikalci varmi

Yusufmuhammed Bursa dan hayat medikal var kapıya kadar gelip reçeteyi alıp sondaları da kapıya kadar getiriyorlar 15 yıldır sürekli olarak onlarla çalışmaktayım bir sıkıntısını görmedim hiç. Telefon numarası 0 (506) 992 54 08

Son düzenleme:
Merhaba,

6x1 kullanıyorum, Hi-slip plus için 100 TL fark çıkardı medikacim. Home cath alırsam fiyat farkı olmayacağını, o markanın daha ucuza satıldığını söyledi.

Bayilik söz konusu olduğu için mi bu fiyat farkı oluşuyor, Hi-slip resmi bayileri fiyat farkı çıkarmıyor mu çözemedim.

sunfungun

Başka medikalcilere sorun. Son güncellemeden sonra fark almaması gerekir.

hozgul
Hangi güncelleme Hocam bizde fark veriyoruz 150/200₺

MUR37

Maalesef tatmin edici bir güncelleme olduğu düşünmemekle beraber, bu başlığı yukarıya doğru takip edebilirseniz bazı firmaların fark istemediğini okuyabilirsiniz. Belki oralara sorulabilir.

bende hi slip plus kulaniyururum medicalci her sonda gönderdiğinde 150 lira fark öduyurum itiraz etmeme rağmen dolardaki yükselişi gösteriyur birde kahraman kazandaki donda fabrikasıni abd almis diyurlar doğrumu

Arkadaşlar bugün medikalcim aradı, ben hi-slip sonda kullanıyorum ve bana artık fark alınmadığını bildirdi ve reçete günümü hatırlatarak bez için halen fark alındığını söyledi bilgilerinize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt