Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Medikalci TAK kateter ve bez için benden fark istiyor. Ne yapabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OturanBoğa

Üretici firma ihracat yaptığı için Türkiye deki piyasayi çok umursamıyor, bu tür zaruri ihtiyac ürünlerinde ihracatı kisitlamasi gerekiyor hukumetin,hangi ulkeye ihracat yapiyorsan git fabrikani o ulkeye kur doğru olanı bu bence,bu topraklardan besleniceksin vatandasina urun satmiyacaksin ,defolsun gitsin hi slip

İbrahimt5

Umarım bu dediğini devlet duymaz. Adamlar giderse dünyanın en kötü sondalarına kalırız. O zaman yandık ki yandık. Aynı sondayı yurt dışından 3 Dolar'a almak zorunda kalırız...

Zaten 3 usd ye yurtdışına ihracat yaptığı icin biz burada bu sıkıntıları yaşıyoruz, ihracat onemliyse devlet için, vatandasina da sıkıntı cektirmeyecek ,malum fabrika Türklerden satin alindiktan sonra bu sıkıntılar dahada arttı malesef

Türk vatandaşı hükümetin umrunda olduğunu sanmıyorum! İhracat artsinda benim vatandaş kuru ekmeğe muhtaç kalırsa da umrumda değiller havası görüyorum ak hükümette, engelliler iyice Beter oldu bu yaşam koşulları, 1paket hasta bezi ortalama 300 TL, devlet de aylık 4 paket bez ücreti olarak 243 TL ödüyor ki bi paket bile alınmıyor!!
Gelde adaletten haktan hukuktan bahset bu hükümetin

Kontrol edilemeyen serbest bir piyasa var a dan z ye ,devlete vergini ver yeter ürün bedeli vatandaşın alım gücü cokta önemli değil,zaruri ihtiyaç oldugundan ihtiyaç sahibi nasıl olsa alacaktır (alabilen) tekellesmede olunca ne ala memleket ve bunun önüne gecemeyen bir yönetim yazık valla

Meraba arkadaşlar GOLDCATCH marka kendinden jelli sonda kullanan var mı? Diğer kullandığımdan ( tak katater marka )medikalci 1000 TL fark istedi...

gaziengin

2 aylık 360 adet Hi slip için mi 1000 tl istiyor medikalci? Ben 300 tl'Ye aldım 15 gün önce. 500 tl istiyorlar Anlara'da. Ama 1000 tl'yi hiç duymadım! Torbalı hi slip misin istiyorsun yoksa?

Oturanboğa
2 aylık 360 adet TAKKateter MARKA su soketli hidrofilik idrar sondası.. kullandığım sondanin üzerinde yazan bu...
Ankara'da ki firma istiyor...daha önce 300 TL istoyordu. Bu gün mesaj atmış üretici firma zam yaptığı için 1000 TL fark istiyorum diye...

gaziengin

Mantıklı değil. Başka bir yere sormanı öneririm. 1000 tl çok büyük para! İdrar torbalı değilse kesinlikle hata var.

İdrar torbası yok...Hi slip hiç değil....normal içinde su olan ve mavi yüzüğü bulunan sonda... Burada bulunan medikalci ile görüştüm oda GOLDCATCH marka var dedi. Hiç kullanmadım görüntü benim kullandığım la aynı...fark yok dedi. Ama sıkıntı yapar mı bilmiyorum...

gaziengin

Ankara'da Kalili Medikal var, Erol Bey. Onlar 500 tl farkla Hi-slip vermeye devam ediyor: 0533 607 60 33

Ben sonda markası değiştirmeyi hiç bir zaman doğru bulmayanlardanım. Düşük kalite kateter demek üretranın canını okumak demek! Aç kalırım somda kalitesinden ödün vermem.

Ankara parmed medikalden alıyorum homecath marka bugun elime ulaştı herhangi bir fark istemediler.

Arkadaşlar sgk fiyat güncellemesi yapmazsa bu fiyatları kimse ödeyemez. Bu durumda hem hastalar hemde üretici firmalar zarar ederek piyasadan çekilir. Herkes lütfen cimer uzerinden sgk fiyat güncellemesi yapmasını sağlamasını istesin.

OturanBoğa

Bende öyle diyorum ama Hi-slip çok bözuldu, özelikle bu ay aldığım sonda kaygan sıvıyı aşırı bırakıyor, yapış yapış oluyur, sondayı çıkartırken penis iç etrafına baya kaygan sıvıyı bırakıyor, ekstra temizlik gerekiyor.

adana da medikalcım sadece 360 hi slıp katater için 600 tl fark istiyor ne yapacagımı bilemiyorum nereye baş vurayım bu sorunu yaşayanlar ne öneriyorlar

Ankara Kaleli medikal hi slip marka kargo dahil 500 TL fark
Kaleli medikal Takkateter marka kargo dahil 450 TL fark
Kaleli medikal Prima Cat marka kargo dahil 100 TL fark
Manisa Melek medikal goldcat marka fark yok kargo var
İzmir Akua sağlık hizmetleri hı slip 200 TL fark + kargo
Akua sağlık hizmetleri takkateter 200 TL fark + kargo

Ankara MTM - Modern teknik medikal Hi Slip marka 450 + kargo

Birçok engelli cimere yazıyor. Yazmayan arkadaşlar lütfen yazın. 600 tl gibi rakamlar çok ciddi maliyet.ödemek imkansız hale geliyor.

imQ

Bu sorun bendede var 5-6 aydır demek sonda kalitesindenmiş başka bu sorunu yaşayan varmı?

500 lira fark gerçekten çok fazla nasıl olacak bilmiyorum

Bu ay 120 kit ve 240 normal sondaya 1.000 tl fark istendi zam gelmiş. Geçen ay 500 tl ödemiştim. Ne olacak bu durum artık iyice zıvanadan çıktı.

En az isteyen Hi Slip için 450 tl istemeye başladı. Hakikaten korkunç bir hal aldı bu ülkede engelli olarak yaşamak...

Gün geçtikçe herşey zamlanıyor maaşlar hariç!!
1 paket hasta bezi 300 TL , SGK 4 paket hasta bezi ödemesini ortalama 1200 TL ödemesi gerekirken sadece 243 TL ödüyor bu da 1 paket hasta bezi alınmıyor!! Katater sonda bu ay 500 TL fark verdik,medikalci yılbaşı olmadan bi zam daha gelebilir dedi. Ama sorsan Türkiye Sosyal devlettir ... Engelliler özellikle medikal malzeme kullanan engelliler için artık yaşanması çok zor günler yaşıyoruz

Bu şekilde giderse engelliler olarak çok zorlanacagiz. 200 tl altında hasta bezi bulmak zor. Bulsak bile ne kadar kalitede. Verilen para 242tl.Bununla anca 1 paket alırız. Peki 3 paket ne olacak. Onlar yine verilmiyor. Raporda işe yaramıyor artık. Bu ay sondaya 550 tl fark istediler veremedik. Bende piramacat aldım fark ücreti yok diye ama o da çok kalitesiz. Ne olacak halimiz bilemiyorum. Cimere yazmaya davet ediyorum sizi arkadaşlar. Başka çare yok.

Bu fiyatlar hala güncelliğini koruyor mu?

selamlar , bugün istanbul'da 2 yıldır malzeme aldıgım medikalcim (gectiğimiz dönemde 360 adet için 150 lira fark alıyordu - ben 120 tane de ek alıyordum toplamda 450 TL ödüyordum )
360 adet için 400 TL ek 120 tane içinde 576 TL toplamda 976 TL talep etti , Atlas Medikal ,

siz de durumlar nasıl , bu arada cimer e ben de basvurdum

Teşekkürler

Erkanoz

360 adet için 300 TL fark ödedim bu hafta. 14 yıldır aynı medikalden alıyorum piyasada alınan en düşük farkı ödüyorum hep 300 TL den az ödeyen Yok herhalde hisilip plus için.

Merhaba arkadaşlar
Bugün medikalcı aradı beni, Hi Slip sonda için
2 bin TL fark istedi, nasıl olacak böyle
Sizin medaklcıda öyle söyledimi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt