Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşte kazanma gücü yüzdesi mesleğe göre mi veriliyor?

buradakı mesele yaptıgın meslege gore degıl ıs kazasındakı uzuv kayıp oranlarına gore degerlendırılır senın 4 parmagının kesılme noktası boyutu onemlı her parmak bır bırınden farklıdır ornegın bır ısaret parmagının kayıp oranını %11 sırca parmagını tek olarak kaybedersen %2,5 gıbı oran verılır senınkısı 4,ü bırden kesılmıs basla sırca parmak degıstırır oranları gene alacagın oran %45 ten asagı olmaz ve ıs kazasına baglı ıs goremezlık ıcın yeterlı bır sayı ıs kazasına baglı %10 yetrlı dır ıs goremezlıkten yararlanmak ve tazmınat davası acabılmek ıcın

meslek hastalıgına marangozlukta yakalanabılınecek hastalık turu tozlu oratam oldugu ıcın gogus hastalıkları solunuma baglu kardıyolıjık hastalıklardır 2012 de kalp krızınden olenler iş kazası sayılır dıye yargıtay karar cıkardı daha sonra ıptal oldu

Tsk ederim fulya ...bilgilendirdigin icin bana verilen rapor ssknin dedigine gore %28 suan benim evraklarim koca tepeden cikti ankara bakanliga gitmis ve is kazasi derseler surekli is gorememezlik baglanacak 1 ay oldu hala ses yok ne kadar daha surer bilgisi olan arkadaslar varsa yaza bilirmi

Bakalim 1 ay oldu kaldi 1 ay daha ins sami abi senin dedigin gibi olur

iş goremez maası devletın verdıgı zam ucretı gıbı oda aynı orantıda yukselerek alır

Arkadaşlar bugün müfettişi aradim müfettişin sekreteri cikti telefona ve 1 haftaligina izne cikmis ve söylediğine gore müfettiş sekreterinin en geç 2 haftaya illeri gezmeye baslayacakmis sansa bak izne cikmis müfettiş ya

bu ulkede hangi kuruma birsey icin basvurduysam hep hata hep hata...arkadas 02 subatta kocatepeye giden evrak mayis sonu geldi...baktim tam bir SOK...gelen kagitta evraklariniz sundan dolayi eksiktir tekrar yollayin yaziyormus...bagli bulundugum canakkale sgk daki adam biz eksik evrak yollamadik onlarin hatasi diyor...neyse ben yollayin tekrar hemen o hafta kurula girer umidi ile telefon actim...kadin bana ne desin evraginiz tekrar siraya girmistir...bir 4 ay daha bekleyeceksiniz...kavga ettim telefonda benim hatam degil canakkale sgk eksik evrak yollamis...onlarda biz yolladik orda karisiklik var diyor...benim sucum ne dedim...kadin yapacak bisey yok diyor...4 ay daha bekleyeceksin....ekimde kocatepeden yanit alicam...artik bukez neyi sebep gosterirler bilmiyorum...burda bi sgk mufettisine danisayim dedim...bu isler boyle cok yavas yuruyor deniliyor...bu ay bizzat bu is icin izmirden ankaraya gidicem...yani gercekten bu kadar zormu bunu sonuclandirmak...somadaki insanlara nasil hemen aylik baglandi...biz bu ulkenin evlatlari degilmiyiz...yazik gercekten yazik..heralde biz oldukten sonra maas baglayacaklar...onlarin tuzu kuru tabi...yatarak maas aliyorlar...allah hepsinin belasini versin baska bisey demiyorum

Mustafa abi dusmusuz bir kere ne yapalim mecbur bekliyoruz birde kil bir memur a denk gelir uzarda uzar o yüzden hic tartismaya girmemek gerek ama insan sinirleniyor umutla beklerken hayal kirikligi çok kotu oluyor bu memleket be devlet kalmis birilerinin elinde otturuyo borularini

Ben sana sunu söyleyin en son bende koca tepeye gittim ve orda gelen evrak servisi 1 ile konuştum yüz yüze ve en sin sen madur kalmissin diye hemen isleme koymalari için tel acti ve on gün içinde de kocatepeden cikti evragim bence git arastir şimdide benim evraklar gurup baskanligina gitti orayada gidecem yüz yüze gorusmeye

Haklısın mustafa illa işimizin hemen halolması için televizyona çıkması lazım kazamızın dediğin gibi örnek soma yada şantiyede yatarken yanan işçiler.Ben anlamıyorum hem bas bas bağrıldı artık belli şehirlerdede maluliyet başkanlıkları açıldı dedi,artık bu şehirlerde oturanların işlemleri aynı şehirde yapılacak Ankara ya gitmeyecek dendi,100 lerce yazı okudum bende..Ben İzmir liyim ve İzmirde de açıldı dendi hani nasıl iş bu kağıdım Kocatepeye gitti ne yapıyorlar anlamıyorum.Kağıdım 4 ay önce Kocatepeye gitti eksik dediler,eksikleri tamamladım gene yolaltırdım 3 ay geçti daha gelcek,annem babam olmasaydı önüme ekmek koymasalardı sokaktan çöp karıştırıyordum ki artık o bile meslek oldu her çöpün bile bir sahibi var kısacası ölür giderdim işlemlerim olana kadar.Bu ne saçmalık koca ülkeye Ankara Kocatepedeki 6-7 seçimiş kişi kurul bakıyor.Madem devletinizin doktorlarının verdiği puana güvenmiyoorsunuz,koyarsınız her hastaneye 6-7 kişilik Sgk nın özel seçtiği heyet,o hastanenin doktoru adama %80 vermiş diyelim aynı gün o heyete gelir kağıtlar nihai kararı verirler Sgk heyetiniz hem insanlar beklemez hem sizde kendinizi paralamassınız,yazık çok yazık.Bu ülkede işlerimizin hızlı yürümesi için illa bir tarikata,bir partiye yada bir aşiretemi üye olmamız gerekiyor.Devletinin doktorunun verdiği puana güvenmiyorsan koy arkadaşım her hastaneye 6-7 kişilik kendi kurulunu millet girsin çıksın 1 gün sürer.Hem Sgk olarak siz gelen puandan tatmin olursunuz çünkü kendi kurulunuz hemde halk beklemez işkence çekmez bunu düşünemiyorlarmı yeter artık bıktık bıktık......................

Bimere yazdim...sgk dan mail aldim...evraklarim siradaymis...ya bunlara ben siradamiyim degilmiyim diye sormadimki...benden kaynakli olmayan hatalardan dolayi neden 8 ay bekletiliyorum...Kocatepeyi aradim...bakin benim vaktim yok dedim...bidaha bekleyecekte gucum yok...ben geleyim komisyon baskaniyla konusayim evragimda bi eksiklik olucak gibi bir durum varsa yine bizzat ben tamamlayim zira dayanacak gcim kalmadi dedim...yani bilemeyiz siz bilirsiniz fln dedi...eylulde istnbla gidicem ordan hizli trenle ankaraya gecicem...kafaya koydum bizzat gorucem...burayada yazarim...gercekten 8 ay beklenecek kadar mesgullermi? Eminim cayini almislar tavla atiyolardir...faruk celik de biseyleri degistrmedi oda yatiyor...yaparsa bisey muezzinoglu yapar...sokaklarda cok dolasiyor...eger denk gelrse anlaticam...saglik bakanligina mail attim ama hicbir yanit gelmedi...bizzat bakanlarla konusmak lazim...nedir bu ya bu kadar memur atiyorsunuz hicbiri calismiyor...calisanda torpillilerin evraklarini once yapiyor....hicbirine hakkimi helal etmiyorum...

is kazalarinda avukatin onemi is kazalarinda acacaklari davalar tazminat

Arkadaşlar sorum sudur ben is kazasi geçirdim ve is girememezlik durumun %28 ravukatim davayi acmis ve dava için sunulucak olacak raporu beğenmediği için tekrardan beni hastaneye sevk ettirecek be davaya sunulacak olan is göremezlik raporunun önemi nedir

İşgücü kaybı oranı tazmşnat hesabında da emekli maaşı hesabında da en önemli etkendir. Ne kadar yüksek oran alınabilirse alınmalı.

TSK ediyorum bilgiler verdiğin için o bağa ...bir sorum olacak evrak takipte VARİDE no ile arattirmayi nerden yapiyoruz TC ile yapiyorum hep SSKdaki bayan vVaride no ile arama yap cilar dedi linkini ata bilirmisiniz

Sürekli is göremezlik için bas vurdum ve TC ile sorguluyorum çok bisey cikmiyor VARİDE sadece evrak takibinin Numarasi imiş bu kadar biliyorum banada ankara g baskanligindaki bayan söyledi TC ile sorguladi bulamadi evraklar beklemede dedi sasirdim ve bana Varide nomu sordu bilmiyorum dedim ve oradan Varide no mu buldu Varide no ile sorguladi ve mufettiste evraklarin dedi .d

Bugün ankara g baskanligi teftiş kurulunu aradim müfettiş turneye cikmis bu aylarda gelir inşallah müfettiş raporun

1 hafta oluyot mufettise ifade verdim

adaş en az 2-3 ay sürer sanırım hayırlısı inşallah,

Arkadaslar ben is yerinde calissirken aldigim 1100 maasti ve ben mufettise ifade verdim elden para aliyorduk askeri ucret bankaya yatiyordu die simdi benim ogrenmek istedigim ben 1100 maas aldigimi ispatlarsam mahkemede benim surekli is goremezlik maasim 1100 den hesaplama yapila bilir mi bilgisi olan arkadaslar uardimbede bilirmi

İs goremezlik maasi hesaplamada burut nmi hetten mi hesap yapiliyor

Huseyin gecmis olsun bende senin gibi insaatta calisirken is kazasi gecirdim benim gunluk kazanc 150tl ve uzeridir isveren primlerimi asgari ucretten gostermis tazminat davasi actim ilk durusmam az kaldi.

bende acmistim mahmut kardes ilk durusmama az kaldi bnimde kardewim

Ne zaman basvurdun mahkemeye acaba ilk durusmada neler oluyor

Bende bilmiyorum ne olacagini seninnmaad baglandiminsenin islerin nasil yuruyor yazza bilirmisin mahmut

Huseyin benim is kazasi 6ay once insaatta oldu kaza sonucu iki ayagimda parcali femur kiriklarinda 4 defa ameliyat oldum belimde L3vertage kirigi vardi beldeki kirik riskli yerde oldugu icin ameliyat edilmedi celik korse taktim 25 gun hastanede yattim simdi durumum Allaha sukur iyi deyneklerle ayaklara hafif basarak yuruyorum.anlayacagin Allah kurtardi beni .isveren olaydan sonra sahip cikmadi bende dava actirdim benim maasi asgari ucretten yatirmis herhangi bir is sozlesmem yok imzaladigim maas bodrosu yok benim bildigim hakim iki is arkadasinin sahitligini dinledikten sonra belirliyor.maas miktari SGK na gonderilip is kaybina gore maas baglaniyor. Şu an beklemedeyim bakalim kismetimize ne cikacak senin olay nasil oldu suan maas aliyormusun

Cok gecmis olsun mahmut surekli is goremeezlik maasina bas vurmusmuydun mufettise falan ifade vermismiydin ...bas vurduysan ssk islerini bitirmeden yani maas ve sayire ..davayi acsan bile mahkemeyi geri atiyorlar bende dava actim suan ssk nin islerini bitirmesini bekliyorum

Daha basvurmadim mufettislere ifade vermedim kiriklarim tam kaynamamis onun icin doktorlar kalici rapor vermezler huseyin tahminen bana yuzde kac oran verirler benim meslegim kalip ustabasiyim benim meslek agir is oldugu icin oran belirlemede etken olurmu

Tahminen soyluyorum kiriklarin onemli bir yerde oldugu icin %10 u gececegini dusunuyorum buda surekli is gorememezlik maasi almana yetiyor zaten bence en dogrusunu yapmissin dava acti isen guzel de bir avukat tuttu isen tutmadi isende avukatimin numarasini vere bilirim ..senin simdi hic bir sey yapmana gerek yok hastane senin tedavini bitirdikten sonrabdava dosyalarini epikriz raporunu ve v s ssk ya bas vur surekli is gorememezlik maasi icin sonrasi zaten corap sokugu gibi gelir tabi 1 sene gibi uzun sure biliyor maas baglanmasi bana sorarsan avukat tut derim ..

Mesleginde etkisi olmasi icin ..yonetmenlik olmasi gerekiyor mesleginde benim meslegimin yonetmenligi yok marangoz kalfasi idim ...arastirman gerekiyor tabi ..senin durum da farkli oldugu icin bu durumu goz onunde tutarlarmi bilemem sadece goz onunde tuttuklari sey is kazasi olmasi ve rapor oranin bana gore

Meslegimin yonetmeliginin olup olmadigini nerden ogrenecem

Üst Alt