Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul'da heyet raporu almak için en uygun ve işi bilen hastane neresi?

meral gürel

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
12 senelik Omurilik felçlisiyim. 2005 te aldığım heyet raporu ile engelli kartı alamıyorum. Hangi devlet hastanesi kolay rapor veriyor :?:

Engelli Sağlık Kurulu Raporu Düzenlemeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi

girişi düz olan yeni saglık raporu vermeye başladı sanırım çok az kişi biliyr ama gitmeden bir ara derim vermeye başlamışmı diye kagıthane devlet hastanesi 1 leventte girişide düz inş başlamıştır.
sakın bakırköye gitme ana baba günü gibi girişide 1 kat düz degil zaten birde sıra alman lazım gece 3 te sabahta 8 orda olman lazım bide şişli etfal var orayı tam bilmiyoum ama iyiymiş işte yardımcı olabildiysem e mutlu...

Şişli Etfal için de iyi diyorlar.

Ama Bakırköy çok çok çok kalaalık ve zor. Onu biliyorum.

Yok be kardesim bakırköy osmaniyedeki hastene çok kolay 1günde işim bittı.hemde öğlene dogru gttim,personel cok yardmcı oluyor.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmaniye Polikliniği'nden online randevu almak için: 1. Adım : Kimlik Doğrulama

Özkan, tüm poliklinikleri dolaşıp imza alarak bir günde sakatlık raporu mu aldın?

Şişli Etfal = Cehennem - Ben cennetliğim çok huzurlu hayat yaşadım, dünyada azap nasıl çekilir diye merak ediyorsanız mutlaka şişli etfale uğrayın hayatınıza yeni heyecanlar katın.

bu gün bende göztepe araştırmaya gittim. rapor için dilekçe vermemi söylediler. Dilekçeyi yazdım evrak kayda götürdüm kaydettirdim. Başhekim yardımcısına imzalattım sonrada kurula teslim etmek için gittim. Kuruldakimemurlar dilekçeleri haziran 15 de alacaklarını söylediler alırkende dilekçeyi getirdiğinizde de 9. aya kurul için günvereceklerini söylediler.

aynı gün ok meydanı hastanesi osmaniye polikliniklerine gittim başvurumu aldılar. Fakat kurul için 07.09.2011 gününe randevu verdiler..Yoğunluk varmış...

Anlamıyorum ya bu zorluklar neden .. ne yapacağız istanbuldaki tüm hastaneleri tek tek mi dolaşacağız anlamıyorum... bu ne zor bir iştir ...Allah yardımcımız olsun...

Türkiye'de rapor çilesi korku filmi gibi...

İstanbul üNV. aldığımız rapor geçerlimi, Tedavi gördüğümüz yer nihayetinde_? Bülent bey % 90 raporla araç alırken raporda %90 iş göremezliği mevcut yazması yeterlimi_?

arkadaşlar kimse haseki hastanesinden söz etmiyor bence en iyisi orası, hem düz ayak hemde aynı gün alınabiliyor ve de kolay alınabiliyor. tavsiye ederim. ayrıca orası bana uğurlu geldi. çünkü vergi indirimi raporumu oradan aldı. % 48 olarak, Ankara ise oranı hiç değiştirmeden kabul etti.

şili etval ..de 2 tecrubem....zor demekle yetıneyım.....ama kolay veren hastane de duymadım....istersen işlem sırasını anlatayım....benim piskolajıden oranım ıçın tam 4 gididşim..doktor once tedevı edecem sonra rapor dedi..şişli etvalın dez avantajı....cok agır işlemesi ve yogunlugu....telefonla randevu yok..gıdıyon barkot alıyon...hastalıgına gore pplıkılınıge yonlendırılıyon...asıl cıle ozman başlıyo...polıkılınıkler yogun ya gec alıyolar yada daha sonra gel dıyıorlar..buda şu demek..her severınde saglık kurulundan sevk barkodu alacan demek...(not:sacma ama verdıklerı barkodlar gunluk..bırkac hastalıgın varsa bırıne gırıp dıgerıne gıremeyınce..hopada tekrar saglık kurulundan sevk ıcın sıra ve barkod alacan)...buboyle devem edıyor anlayacagın...vesselem sonunda alıyorsun...ama ..aması var işte..saygılar...

Eftal içlerinde en kötüsü derim. Hem mimari olarakta pek uygun değil.
Size en yakın hastane neresi ise oraya başvurun. Engelliniz ağır. Yanınızda birisi ile giderseniz. Kolayca dr muayenlerinizi olup kurula teslim edebileceğinizi umuyorum.
Sıra beklemeyin heyet dr ları için. Öncelik sizin! Sabah gitseniz 1-2 saatte evraklarınızı dr lardan onaylatıp. Heyet için imzayı beklersiniz.
1 hafta sonrada gidip en kötü raporunuzu sizin yerinize biri gidipde alabilir.
Kolay gelsin!

Bende raporu hasekiden aldım, hastane kalabalık olsada doktorlar işi biliyor dert anlatmıyorsun, tahlil tetkik hepsini yapıyorlar, benim rapor cıkarmam 1 ay sürmüştü, tahlilleri en az 15 gün sonraya atıyorlar.Cıkan raporu ankara aynen %60 olarak onaylamıştı.

Türkiye'de rapor çilesi korku filmi gibi...

Evet tam bir korku filmi insan vazgecesi geliyor o an Ben Bakırköy devlet hastanesinden almıştım felaket izdiham vardı yanında biri olmassa kosusturacak hayatta halledemessin ben bir haftada zor aldım insanlar resmen birbirlerini eziyorBenim zamanımda Bakırköyde günlük 50 kişiden fazlasına bakmıyordu heyet ve millet geceden geliyodu isim yazdırmak icin ben bir hafta süründüm ama sana tavsiyem şişli etfal derim ama oda kım bilir ne zamana atar ben en son silivri devletten almısdım hastaları dahi çok anlayıslı sadece imza alıp çıkacam diye bütün doktorları bi günde bitirdim öğene kadar tek doktorum kalmısdı o da o gün yok die ertesi güne kaldı imzalarımı topladım ve heyete girdim raporumu aldım

arkadaşım ben bakırköy den yeni rapor çıkardım.h sınıfı ehliyet için .fazla kalabalık olmuyor ve aynı gün raporu teslim ediyorlar.evet poliklinik geziyorsun hepsi zaten aynı katta o yüzden fazla zaman kayıbı olmuyor.personel gayet anlayışlı ve yardımcı olurlar kesinlikle .ama mutlaka randevu alıp gitmeni tavsiye ederim.

Haseki hastanesi yeni çıkan kanuna göre rapor verebiliyor mu? Birde kalabalık açısından durumu nedir.

Randevu gerekiyor mu? Randevu rerekmiyorsa sabah kaçta olmak gerekiyor.

İstanbul'da özür oranını en doğru şekilde alabileceğim hangi Hastane var?

Evet arkadaşlar özür durumumu en doğru şekilde alabileceğim hangi hastanesi var acaba_

Teşekkürler,

Sanırım ortopedi için çok uğraşmak gerekiyor. Öyle kolay rapor veren hastane yok gibi. Sadece rontgen başlı başına bi macera. Hele birde Fizik tedavi doktoru görsün denenince tam süper oluyor :)

Elinizde yakın tarihli tahlil veya rontgen varsa, rapor sürecinde onların faydasını da görürsünüz.

Haseki hastanesinden telefonla ve internetten randevu almayı denedim. Telefondaki görevli sağlık kurulu raporunun randevusunun önceden hastaneden alınması gerektiğini söyledi. Başka biri de randevu alabiliyormuş. Çarşamba hariç hergün heyet toplanıyormuş. Bir de ücret rapor çeşidine göre değişiyor. Ben ÖTV indirimi için alacağımı söyleyince 81 lira vereceksn dedi.

Bilginiz olsun.

Not:Bugün Bakırköy ve Şişliyi de denedim randevular dolu.

arkadaşlar bursa gemlik muhamer ağım devlet hastanesinden önceden randeu alarak gittim sabah 9.da işlem başladı 10.30.da bitti bazen konu hekimi olmassa ikinci güne sarkıyo..15 gün sonrada sonucu veriyorlar..bilmem şehir dışında oturan alabilirmi..

Haseki de ki işlem hastaneye gidiliyor sana bir haftaya randevu veriliyor bir hafta sonra hasteneye gidildiğinde kağıt veriliyor işaretli olan bölümler kontrol oluyorsun tabi hepsinde sıra bekliyorsun herkesin kendine göre bir sağlık raporu alma derdi vardi hepsini olduktan sonra kağıdı veriyorsunuz sana mesela haftaya cumaya gel diyorlar gidiyorsun sıra bekliyorsun raporlar açıklansın diye hayda yine haftaya cumaya gel yine cuma gidildiğinde rapor açıklanıyor ozaman fermanınız yazılıyor iyi kötü şekilde

yukarıda ki olay yaşanmış ve gerçek hikayeden alınmıştır kişi ve kurumlarla ilgisi vardır:)

Sonunda hasaki hastanesinden raporumu aldım. Beklediğim gibi kabus olmadıııı :) Hatta şanslımıyım neyim anlamadım tüm muayeneler tam 1 saatte bitti. Hatta öğleden sonraki heyete bile çağırmadılar 1 hafta sonra gel rapor durumunu öğren dediler. Gittim %42 vermişler :)

Durumu kısaca özetleyeyim.

10 ocak günü saaat 07:00'de hastaneye gittim (heycan yapıp erken gitmişim :) ) aslında iyi oldu heyet için ön sıraya girdim.

Sıra kalabalıktı 10. kişiden sonra sıra bana geldi. Oradaki görevli bana bir kağıt verdi git bu polikinlikleri dolaş dedi.

Benim durumunda ortapedi olduğu için ilk ona gittim. Zaten ortapedi muayenesi yeni binada oraya gittiğimde hiç kuyruk yoktu yaşlı bi doktor vardı durumu sordu bende anlattım (görünen köy klavuz istemez misali ) Rontgen bile istemedi.

Sonrada diğer polikinliklere gittim her polikinlikte 10dk oyalandım. Sonra verilen o kagıdı heyet sekreterliğine teslim ettim öğleden sonra heyet toplanacak dedi.

Bende bekledim heyet saat 14:00 gibi toplandı bende diğer hastanelerdeki gibi beni heyete çağıracaklarını düşünüyordum ama beni heyete bile çağırmadılar. Sadece dışarıdan şu tarihte rapor sonucu için gelin dediler. Bende o tarihte gittiğimde %42 verdiklerini öğrendim ama asıl iş bu oranın ankaradan düşük olarak geri dönmemesi.

Sanırım o gün şanslı günümdeydim. Böyle rahat bi rapor alımı ne gördüm nede duydum :)

Hadi bakalım, inşallah sonucu da kısa sürede gelir ve olumlu olur...

Not: Yalnız, rontgen istenmememei güzel ama, maliye-sgk vb. bir kruuma gittiğinde rapor, tanıyı destekleyici rontgen vb. şeylerin olması çok önemli. Raporun geri dönememesi için ne kadar çok tanı yöntemi gönderilirse o kadar iyi.

Maliyeden haber geldi eksik bulgu için tekrar hastaneye göndereceklermiş. Ben öyle işin.... yılından beri uğraşıyorum.

Sevgili thebaston,

Bülent Bey'in bir üst yazıda yazdığı yorumun ne kadar doğru olduğunu tescillenmiş oldu sanırım..

Ankara direkt raporda yazılanları kabul etmiyor destekleyici belgeleride istiyor. Bizlerde de aynısı oldu gelen yazıdaki raporları tamamlayınca sorun çıkmayacaktır...Zaman ve emek kaybını saymacaksınız artık..

Burada şöyle bir sorun var.

Gene olay doktorun hatasından dolayı. Çünkü Oraya bitane yaşlı bi doktor koymuşlar oldukça geveze. Ben durumu a'dan z'ye anlattım. Ben anlattıkça o notlar aldı.

Şimdi merak ediyorum o aldığı notların özetinimi çıkardı acaba :)

Bu işte bi çapan oğlu varya hadi hayırlısı.

Üst Alt