Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşsizlik maaşı alabilmek için son işte 120 gün mü çalışılmalı?

Ufukalp karşındaki sana ayak uyduramayacığına göre kendini savunmak için sen ona ayak uyduracaksın. Bu da seviyeyi düşürüyor maalesef. Hayat işte

Batuhan4955
Anlatmak İstediğim Şey İle Senin Anladığın Bambaşka!

Sana Diyorum Ki , Bu Durumla Karşılaşırsan Git Şikayet Et Hakkın.
Her Vatandaşın Hakkı , Sadece Engelli Kişilerin Değil.

Önemli Olan Şey Bu Durumla Karşılaşmamak , Bunun İçin De Efendi Olmak Gerekiyor.
Yok ben Y.lisans Mezunuyum Sustururum Vs Dersen.
Hayatın Gerçeklerini Tek Tek Ögretirler.

Ayrıca bende engelliyim , engelliye darp Olayı Olmaz Yani :)

Matraxman sen benim niye efendiliğimi sorguluyorsun anlamadım. Her önüme gelene ben böyle mezunum böyle eğitimliyim demiyorum her halde. Sessiz sakin oturmasını kalkmasını bilen bir özelliğim var. Örnek veriyorum 3 kişilik bir arkadaş ortamında oturuyorum. Dördüncü kişi geliyor ortama ve ben o dördüncü kişiyi tanımıyorum. İlk defa aynı ortamda bulunmamıza rağmen bir hafta sonra o kişiden çay içelim teklifi alıyorum. Böyle bir durum bir kaç kez oldu. Demekki efendi oturmayı kalkmayı bilen biriyim. Efendiliğimi sorgulamak sana düşmez. Real de tartıştığım kişiye çok teşekkürler sen haklısın mı diyim.

Batuhan4955 yerden göğe kadar sen haklısın, zaten hep haklıydın ve ilelebet de haklı kalacaksın:cool:

Batuhan4955
Anlamıyosun , Anlaşamıyoruz!
Ben Pes Ediyorum , Sen Haklısın!
Ağada sensin Paşada sensin :)
Hadi Hayırlı Geceler.

selda* laf atmayınız selda hanım. Neticede bu dünyada herkes kendine göre haklı.

İnsanların hayatına müdahil olmadan kim haklı kim haksız sorgulaması kimse yapamaz. Bu birazda bir kitabın içindekini bilmeden sadece kapığını okuyarak anlama çabası gibi birşey olur.

Meyve veren ağaç taşlanır.
Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur.
Haksız güçlü ve arsız olunca haklıyı bastırır.
Matraxman bu arada yazmayı unuttum. Bak sende engelliymişsin. Engelliler birbirlerini eleştirmez birbirine destek olur kenetlenir. Ama bu kimsede yok.

Diyelim uc arkadas bir yerde oturuyoruz, dorduncu geliyor. Bir hafta sonra o insan beni cay icmeye cagirip hesabi kitliyor. Kac kere boyle oldu..

Batuhan Lisans ve yuksek lisansini da hangi bölüm ve universitelerde yaptigini yazar misin merak ettim ozel olmayacaksa tabii.

Baştaki tutumunuz nedeniyle diğer soruya yanıt vermek istemiyorum. Demek ki siz böyle şeylere aşinasınız. Çok hesap ödettiniz galiba. Kişi kendinden bilirmiş.
Christian

:/ tutumum icin cok uzgunum, kirici olmayi istememistim.
Yine de tek cumle ile beni degerlendirmeyip sorumu cevaplamanizi temenni ediyorum.

Christian merakınızı da gidereyim bari. Ekonometri mezunuyum. Lisans istanbul ünv yüksek lisans namık kemal ünv

Christian merakınızı da gidereyim bari. Ekonometri mezunuyum. Lisans istanbul ünv yüksek lisans namık kemal ünv

Cok tesekkur ederim, sağolun. Endisemin yersiz oldugunu gorerek, calistiginiz yerin insan kaynaklarina hak verdim.

Konu hakkinda da yazacak olursak, 29 ile cikarirlarsa tek yapacaginiz geri iade davasi acmak. Onda da yaklasik 1 senelik bir dava sureciniz var. O surede de issizlik maasi/tazminat alamazsiniz. Hele ki o isyerini arayip "neden cikardiniz bu kadar egitimli ve yetenekli bir yuksek lisans mezununu :(" diye sorduklarinda cevap olarak "çok sorunlu ve huzursuz birisidir" yanitini alinca sahsiniz icin pek olumlu bir is gorusmesi olmaz dusuncesindeyim.

Ekpss ye bol bol calismaniz ve kazanirsaniz amirlerinize diklenmemenizi dilerim. Zira, amirlerinizin size kenetlenmesi, engellilerin birbirlerine kenetlenmesi gibi olmayacaktir.
Esenlikle.

Ne için endişelenmiştiniz?
Christian

Neden endişe duydunuz da i.k' ya hak verdiniz.

Sen beni tanımıyorsun bile insan kaynaklarına hak versen ne olur vermesen ne olur. Çok mu zor özgeçmişime eklemem o şirketi. Sanki tek o şirkette çalıştım ömrüm boyunca. Ne kolay ya ahkam kesmek ve ön yargılı olmak. Kpss'ye falan da girmem girmeyeceğim. Kimseye yalakalık ve yağcılık yapamam. Her zaman diyorum dobra olan yapılan yanlışları pat pat açığa vuran kişiler hep ötelenir bu memlekette. Çünkü siz ve sizin gibiler alışmışsınız aman düzenim bozulmasın diye üç maymunu oynamaya.

Son düzenleme:
Batuhan4955, daha neler göreceksin dur bakalım :) bak bir şeyler diyorsak senden daha deneyimli olduğumuzdan diyoruz, ancak her ne kadar desek de sen bildiğini okuyacaksın onun da farkındayım, aslında deneyimleyerek öğrenmek de güzel olur senin açından. Ancak iş yaşamında biraz politik olmak, aslarınla sorunlarını paylaşmamak ve mesafeli olmak, üstlerine karşı saygılı olmak ki bu demek değildir ki ne derlerse tamam efendim diyeceksin, işle ilgili haksız bulduğun veya yanlış iş yapış yöntemlerini yöneticinle paylaşmak, öneride bulunmak (yöneticin yapar ya da yapmaz o kısım seni ilgilendirmez) iş yaşamında başarılı olmanın ön koşullarıdır.

Ek olarak herşeyi de ciddiye alma, takılıyoruz arada sana:)

MeTePe aldım i.k'dan bildirgeyi. Kod numarası 4 😂😂😂😂

Galiba oldu.
Onlar benden, bende onlardan kurtuldum

İstifa ederek işsizlik maaşı almayı başaran kaç batu vardır acep 😂😂😂😂

Batuhan4955, endişemin nedeni, karşımda bir mimar, mühendis ya da pozitif bilim mezunu görmekti. Zira gerek mimarlik ve muhendislik, gerekse müspet ilimleri okumuş insanlarin tartışma kalitelerinin yuksek oldugunu hep gormusumdur. Sonunda bu ogrenimi goren insanlarin da kalitesizlesmesinden endise etmistim. Ardindan, TR de ilk 50 ye girememiş bir üniversitede yaptigi yuksek lisans egitimi ile karsisindaki insani "susturan" bir ekonometri mezunu ile tartismaya calistigimizi ya da yardimci olmaya calistigimizi gordum. Insan kaynaklariniza da hak vermemin nedeni, sizin de bir kac kere belirttiginiz uzere, IK nin sizin icin "sorunlu ve huzursuz biri" tanimi yapmis olmasi, gayet yerinde bir tanimda bulunmuslar, bence.
Burada size yardimci olmaya calisan ve yasamda karsilastiginiz zorluklari - en azindan engel durumlarindan dolayi - olarak anlayabilecek empati seviyesine ulasmis kisilere karsi olan tutumunuz ve agresif tavriniz, sizin de belirttiginiz uzere "sen beni tanimiyorsun bile" deki "sen" i tanimamizi sagladi.
Dogrudur, muhakkak yetenekli ve aldiginiz ekonometri ogretiminde basarili bir insansinizdir. NKU'nun gozde yuksek lisans ogrencileri arasinda bulunabilir, cay sohbetlerinin aranilan ismi, ortamlarin şenlendiricisi de olabilirsiniz.
Lakin, gerek buradaki uslubunuz gerekse insan kaynaklari biriminizin acikladigi uzere insanlara bakis aciniz, bu forumdaki insanlardan daha cok, bir saglik profesyonelinin - muhtemelen narsizm uzerine arastirma yapmis bir psikologun - ilgilenmesi gereken bir durum olarak gozume carpmaktadir. Zira, ahkam kesip insanlara karsi onyargili olan bizzat sahsinizdir. Onyargili olmayip ogretim durumunuzu ogrenmek istememin nedeni de budur. Egitim seviyenize gelirse, bence, cok katetmeniz gereken yok var, tabii ki bu benim gorusumdur.
Ozgecmisinize eklemeyin tabii ki, sizi ise almayi dusunen yeni sirketin de aklina sgk gecmisinize bakmak inanin hic gelmez, hangi kod ile nerede ve neden calistiginizi da buyuk kurumsal firmalarin hic birisi incelemez zaten.
Kucuk dunyanizin kucuk prensi olmaya devam etmenizi ictenlikle diler, calisma hayatinizda sizinle calisanlara sabir dilerim.

Christian siz şu anda yüksek lisans aldığım üniversiteyi ve bölümü küçümsüyorsunuz. Onu da yapamayanlar var yapsınlar da görelim madem. Bu arada yeni işverenler buyursun sgk kayıtlarını incelesinler.

Birincisi istifa ettim işten çıkarılmadım diğer başlıklara bakarsan görürsün.

İkincisi, çıkış kodum 29 değil 22 idi. Ve ben o 22 kodunu 4 yaptırdım. Yani istifa etmeme rağmen adamlar 4 kodu vermeye mecbur kaldı. Kusurlarını mı anladılar yoksa kurtulmak mı istediler orası bilinmez ama istifa etmeme rağmen çıkış kodum 4 olduğu için yeni iş verenler açısından şüpheli durum arz etmiyor 😂😂

Batuhan4955
İstesen tazminat bile verirlerdi kod değiştirmek ne ki ?
Nasıl illallah dedirttiysen artık. Kurban bile keserler onlar şimdi. :)
Christian 'a katılıyorum, Allah patronlarına sabır versin.
Tabi birkaç aydan fazla dayanan patronun olursa.

Christian
Ya Sen Ne Kadar Güzel Bir İnsanmışsın ki , Üşenmeyin Laf Anlatmaya Çalışmışsın Üstelik Anlamamak Üzere Kendini Şartlamış İnsana.
Belirtmek İsterim Her Sözünüze Cümlenize Katılıyorum ,Birçok Kişide Eminimki Sizinle Aynı Düşüncededir.
Ufukalp
Tazminat Hafif Kalır Az Zorlasaydı Batu Arkadaşımız
Şirketi Üstüne bile Alabilirdi : ))
Batuhan4955
Can Sıkıntısı Gibisin Be Kardeşim :)
Ögrenebildin Mi , Kaç Ay Ne Kadar İşsizlik Aylığı Alacaksın?

Tipik mahalle baskısı bu olsa gerek. Tamam siz 4 dörtlüksünüz kusurlu olan da benim manyak olanda benim. Yeter ki az susun.

Batuhan4955
Tamam susalım ama ne yapacağını şaşırınca da bize geliyorsun nasıl olacak ? :))
Sıkışınca nasıl işsizlik maaşı alabilirim, bu kodla olur mu, ne yapmalıyım diye bu sefer konuşunsana susmayın diyorsun.
Biz yeri gelir eleştirir yeri gelir yardım ederiz, yeter ki seviye çukura düşmesin.
Bu şımarık tavırların biraz da şirin görünmese hiç cevap yazmayacağım da... :)))

😂😂😂 Ufukalp

Son bir sorum olacak 2017 den beri bes paralarını hiç çekmedim onu nasıl geri alırım 😂

BES'ten çıkarsan alabilirsin.

Bunun için bağlı olduğun sigortanın yöntemi neyse (SMS, telefon vs) başvuracaksın. Para tanımlı banka hesabına iade edilir.

Bu arada biraz geyik yapalım insan kaynakları bürosuna dalışım efsaneydi aynı filmlerde patronun odasına dalan öfkeli oyuncular gibi hissettim kendimi 😂😂

Ben bu konuyu uzatmak istemiyorum, çünkü kişisel bir şey. Ancak bir abin olarak söylemek istediğim bir şey var.

Benim çalışanlarımın tamamına yakını üniversite mezunu, içlerinde yüksek lisanslı, hatta doktoralı olanlar var. Senin mantığınla hareket eden bir çalışanım olsa hiç düşünmeden işten çıkartırım, Hatta daha baştan işe almam.

Çünkü bir iş yeri insanların evlerinde veya kafede yaptıkları gibi canları istediğince veya kendilerine göre hareket edebileceği bir ortam değildir. İşyerindeki disiplin ve kurallar işveren için olduğundan çok diğer çalışanlarla adaleti sağlamak içindir. Örneğin sürekli işe geç gelen bir çalışanım olduğunda benden önce işe zamanında gelenler bundan şikayetçi olur.

Bir işverenle çalışanın ilişkisi bir nikah gibidir. Vaadler ve beklentiler vardır. İki taraftan biri bunları karşılayamıyorsa en iyi yol bu evliliği tartışmasız, kavgasız ve anlaşarak bitirmektir.

O yüzden, benim tavsiyem gerek özel hayatında, gerekse iş hayatında mütevazi olmayı öğrenmen, gerek konumun, gerek eğitimin, gerekse sosyal statünle çok fazla övünmemendir. Çünkü karşındaki insanlardan saygıyı böyle davranarak değil, tam tersi tevazu göstererek görürsün.

Lafla değil, ortaya koyduklarınla takdir ediliyorsan akademik kariyermiş, şuymuş, buymuş hiç birinin önemi kalmaz.

Tabi bunların hepsi tavsiyedir. Beğendiğini alır kullanırsın, beğenmezsen kullanmazsın. Benim diyeceğim budur.

MeTePe bey görüşleriniz için teşekkür ederim ayrıca ricamı yerine getirdiğiniz için ilave olarak yine teşekkür ederim. Aralıklar ile devam eden 7 yıllık iş hayatımda ilk kez böyle durumlarla karşılaştığımı belirterek kendi adıma ilk kez olduğu gibi son kez olarakta kalmasını temenni ediyorum 😂

İşkurdan sms geldi. E devletten kontrol ettim 8 aylık maaş bağlanmış. Yaşasın yuppi yuppi yuppi. 8 ay yatışlardayım. Ağustos sonuna kadar yani yaz sonuna kadar keyif bende. Yaz mevsiminide rahat geçireceğim.

Üst Alt