Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşsizlik maaşı alabilmek için son işte 120 gün mü çalışılmalı?

Batuhan4955

Hayırlı Olsun , Şimdiden Güle Güle Harca.
Ama kafana göre İş bulursanda Bence Geri Tepme

Ne kadar Maaş Bagladılar ? Bilgi Almak İçin Soruyorum Yanlış Anlama

Merhaba benim işsizlik maaşı almamda bi sorun çıkarmı acaba son 120 günün içinde ücretsiz 17 gün izinliydim

Çıkmaz... Yasa değişti... Son 120 gün prim ödemek değil, 120 gün işyerinde kayıtlı olmak yetiyor.

Mart ayı ödemesi e devlet sisteminde gözüküyor..

Ödememi çekebilir miyim?

Ptt insiyatif kullanır mı?

Şube amiri ile görüşsem.

Çekemezsin. Günü neyse o gün ödenir.

Retina ameliyatı için medipol üniversitesi hastanesine muayene olmaya gideceğim. Kredi kartı kullanmak istemiyorum. Bıktım yeminle hayattan da kendimden de :(

Devlet 1 gün bile erken ödemez. Günü neyse o gün yatar.

Şişli etfal nisandan önce ameliyat günü vermiyoruz malzeme yok diyor.

Okmeydanına gittim göz kliniğinde retina cerrahisi alanında uzman yok diyorlar.

Samatya eğitim araştırma hastanesine muayene randevusu bile bulamıyorum.

Haseki hastanesi sultangaziye taşınmış.

Bu garip gureba batu daha da yitirsin görme kaybını.

Adalet bu mu MeTePe 😢😢😢

Bunun hesabını bana değil "ne güzel sağlık sistemimiz var" diyenlere soracaksın. Sağlık sistemi çöktü, kabullenen yok.

metepe hocam,ben eski sistem bundan daha iyiydi derken bana karşı olmuştunuz,tabi sizin kadar bilemeyiz ama ben eskiden gidiyordum,tedavimide oluyordum,ilacımıda alıyordum,bundan 20 yıl önce kuzenim bademcik ameliyatı oldu ulus sskda,neyse gittik doktara 2 ay gün attı dediki yatak yok,bizde özel muayenesine gitti.durumu anlattık aynı hocaya,tamam yarın gelin yatış yapalım dedi,verdigimiz sadece muyane ücreti,çok cüzi bir miktardı,helalı hoş olsun,en azından eskiden böyleydi,şimdi hastaneye giidyorsun malzeme yok diyor,özele gidiyorsun tahlil filan çok para gidiyor,yarın şehir hastaneleri açılınca ne olacak bilmiyorum,hem ücretler yüksek hemde hastaya eziyet olur,tabiki eski sistemi övmüyorum,ama şimdiki sistem bence daha kötü,eskiden ssk dan alıyorduk ilaçları fiaytı normaldı,şimdi eczaneden alıyoruz ama fiyatı çok çok pahalı,şimdi hangisi daha iyi sizce??

şimdi allah korusun batuhan gözünü kaybetse bunun hesabını kim verecek??

hakancan06

Şimdi ben bu konuda çeşitli kereler forumda yorum yaptım. Koalisyon hükümeti sırasında, yani 2000-2002 yılları arasında "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" diye bir proje hazırlandı. Temel olarak AKP'nin iktidara geldikten sonra yürürlüğe koyduğu ve halkın büyük memnuniyet duyduğu bu projedir.

Bu proje genel olarak sağlıkta devlet, ssk, emekli, memur, gariban, özel gibi ayrımları kaldırmakla kalmıyor daha etkili ve daha iyi altyapısı olan bir sistem de getiriyordu. Kabullenmek gerek ki ilk yıllarda bazı değişiklikler dışında AKP bu projeyi harfiyen uyguladı, hatta daha da ileri götürdü.

Ancak özellikle 2010'lardan itibaren ekonomide olduğu gibi bu sistemde de hızlı bir yozlaşma başladı. Bu iş, sağlık hizmetinden çıkıp ekonomik bir parametre olarak değerlendirilmeye başladı. Kasa da boşalınca içinden çıkamaz oldular.

Karşımızda Tabibler Birliğini terör örgütü olarak gören bir zihniyet var. Uzun süre sağlık sektörü Fetö himayesindeydi. Şimdi başka bir cemaat ele geçirmiş durumda. Yani ortada liyakat falan değil siyaset var.

Sistemin eskiye göre çok sayıda iyi tarafı var. Ama şu anda hem yürüyemez durumda, hem de suistimale fazlasıyla açık.

Şehir hastaneleri konusunda fikrimi defalarca belirttim. Dünyanın terk ettiği, çok hantal, verimsiz, vatandaşa bedeli çok yüksek ve sırf bir kişinin tatmini için yapılan hastaneler. Buradan bazı şahıslar para kazanacak. İşin aslı bu! Devlet şu anda medikal malzemenin parasını ödeyemiyor ama bu hastanelerin kirası tıkır tıkır ödeniyor. Başka söze gerek var mı?

MeTePe , benim de bir sorum olacak yanıtlarsan sevinirim .

Ben şimdi geçen yılın kasım ayında 1 ay raporluydum . , raporluyken sigortayı işveren yatırmıyor .

Mesela şu an işten çıkarılsam son 120 günümün 90 günü sigortalı görünüyor , o zaman işsizlik maaşı alamayacak mıyım ?

Üst Alt