Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazlarında yaşanan en önemli sorunlar nelerdir?

anlasilan isitme cihazi aski bacayi sardi:pbeyimiz oticon bulmus devletten bizleri turkiyede fisekliyo:)
bi kere senin kaybin sumo kullanmak icin az
sumo denedigim kadari iptidai eski bi cihaz
chili alma sansin olduguna gore sumoyu geveleyip durman garip
alir bi kenara koyarsin chiliyi istersen phonaki gene al
bi aralar agil diye reklem ustune reklam yaptilarda galiba epoq akibetine ugricak bu chilide bence:)

tabi awsk bacayi sardi.fikrim,zikrim cihaz diyor.bak anlatayim.bana gore ponak harika,tabi duyacaksam parasiyla ponak s4up alacam,yok eyer ponak bana yaramayacaksa ozaman devlete yonelecem.sumo eski model oldugunu biliyorum,secimi kendim yaparsam sumo son tercihim olucakdir.dusunuyorum ki,devlet der ki,sumoyu vere biliriz baskasi mumkun deyi.eyer mumkun olersa devletde ilk once mini riteyi deneyecem.hani reklam ediyordum ya:p.sonra sirasiyla cili 900,safari900,sumo dm.beni kaybima uyacak baska oticon yok.hele yeniden audograma yaptirmam gerekecek.1hafta arayla 2 ayri merkezde audograma yapdirdim,biri 88-103db,biri de 76-82db.bende sonuncuya biraz eminlik var.kusura bakmayin kendi problemlerimle basinizi agritdim:p

sana galiba anlatamadik kardas
ilk defa cihaz alacagini soylediginden
devlet sana oticon verecekmis bedavasina
daha neden phonak gibi pahali bi cihaza yatirim yapmak istiyosun daha cihazi kullanabilecegin bile belli degilken
hepimiz kac tane cihaza bosa para vermisizdir seninki o akibete ugrayacagina
basta bedava cihazi kullan sabirli ol
biraz kullanip verim alamazsan
phonaka ilrirsin
benim yazdiklarimi anlamiyorsan azeroi kadasim nuran sana tercume eder:p

turkce iyi anliyorum,yazmakda biraz sorun oluyor.:p

zaten ponakda iyi duymazsam almayacam,net ses gelirse dusumeden alacam.sonra da oticonu alip da evime donecem:eek:

isine yarayacagini iyice icine sinecegini al cihazin
evde bekleyen isitme cihazlarim arada sagirlik canima tak edince kullanmaya kalkinca durduk yerde bozuldugunu iyi bilir soylerim:(
bu yuzden yedek cihazim olsun desemde nasilsa durdugu yerde bozuluyor bu meretler diye almiyorum

shukufe menimde gullanmadığım cihazlarım var heççepişey olmor gullanmıyanda gene de çalışerler durduğ yerde niye bozulsun yoğsam sennen başgası gizginnen mi gullaner?
gurvan ne yaper ne eder gafam garışdı fazla pişey demmerem artığ ALLAH yardımcısı olsun....en memnun galacağı cihazı alar inşALLAH...

oticondu biri oteki rextondu analog cihazlardi ben bunlari kullandikta hicbisey anlamaz karisik seslerden serseme doner cikarir atardim cihazlar:( gel zaman git zaman duymamak canima tak ettikte sakladigim yerden cikarir denemek isterdim bakmisim hic ses sada yok:( hayda bu bozuk baskasini alam desem evdeki buyukler zaten takmiyosu n yenisini alincada takmayacan bunu yaptiralim der istanbula yaptirmaya yollarlardi
en sonunda tamir eden adam demiski
uzun muddet kullanmazsaniz ondan bozuluyo bu
aklimda kaldigi
senin cihazlar bi alemmis :)bozulmadigi iyi bir ay sonra elime gecer takinca gene cikarirdim biseye yaramadan bereket versin simdiki dijitallere konusmalar daha iyi anlasiliyor onlarla

:pbirisi kullanirmis senin cihazlari.belke nem cekirmis.oticonu kesin alacaim cunki bedava:pdun teyzemle telefonda konusdum ve 90%duyuyordum ama bazi sozleri 2kere soyleyince duydum.Nuran demisken,bi de kelme-kelme konusuyordu,peeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...:pama qariban sol kulgima hic ses gelmiyordu,,cihazla gelirmi acaba?

koklear implant taktirinca zaten koylerde ihtiyarlara verdim ikisinide cunku yeni yaptirmistik
bide philips vardida onu kimse istemedi cope attiydim nemden olmadigini iyi biliyom ankarafda nem ne arar
ahhhh ben yuzde 90 gibi telefondan anlayaydim tane tane bilem soylenen laf olsada valla billa isitme cihazinin yanina yaklasmazdim bu kalip derdi beni oldurucek

isitme cihaziyle sesleri cok guzel duyarsinda ileri isitme kaybinda konusulanlari dudak okumadikca anlamazsin telefonu hic anlamazsin derim

yazıhhh....bizim mektep işitme engelliler mektebi bir de elinde fazla cihaz olarsa hgavar et..(haberim olsun)
belkide markadan erim on sene gavağ phonak alıf işini görmüyf implant tağanda bunnarı galdırıf sağlıyf
(herhel içine doğdu meni alacağı aldığdan 5sene sonra menim cihazımın bozulacağı yenisini almağ isdiyende heçbirini beğenmeyeceğim sağladığı cihazların ise tam menim isdediğim kimi olacağı:eek:)
cihazla telefonnan gonuşabileceğini peğ tüşünmörem gurvan gardaş ama sağ gulağnan ne güzel annirsanmış işde...:)

shukufe;
Maşallah hiç işitme engelli gibi yazmıyorsunuz hemide yerel şive ile..
Şuhukufte sizin durum nasıl oldu varmı kulakta problem..

sen o philpsi bi goreydin nuran sesini az duyar biseycikte anlamazdim ses bile duymaya yaramazdi garibim cihaz kimse begenmedi simdiki dijital cihazlari taniyan nesil napcak allasen adematA CIHAZLARI:)
10 sene kullanmis phonak analog cihazi 5 sene sonrada sen kullandin oylemi anladimmi dogru:) o nasi cihazmis oyle saglam:confused:sastim kaldim buna

chelix iltifat etmissin:)dogdugumdan beri cok ileri isitme kayipliyim insanlar konusurken anlamadigimi dogal bulurdumda nedense telefondan konusmak ister olumune heves ederdim :(

yoğ bacım erim alıf 2ay gullanıf memnun galmif galdırıf sağliyf...
10yıl bi köşede durmuş cihaz 10yıl sonra mana nasip oluf....:eek:
ve gayette güzel çalışıyor...
menim annamadığımda men dijitalleri hiç sevmedim....
analog dan daha memnun galdım niye acep....
o gadende denemişem dijital yoğ hiç ama hiç sevmedim....
doğuştan işitme engelinnen bu şekilde yazabilersen pehhh shukufe hanım yürü be kim tutar seni maşALLAH....:)

hem Shukufe hemde Nuran birde bizim büyücü yazıları gerçekten okunaklı cümle yapıları düzgün yazdıklarından bakarsak konuşmaları da düzgündür sanırım he unutmadan birde ben odyometi uzmanına göre benim kaybıma göre konuşmam mükemmele yakınmış.. :)

bende buna sastim nuran demek cesit cesit oluyomus isitme kaybi
o kadar inatla taktimda o analoglari inatla bile olmasa anam babamla iyi cekisirdik o kadar para verip aaldik millet sevinip takar bizimki cikarir atar derlerdi banada cok kizarlardi cikardigim onlardan korkupta takardimda ise yaramayinca kutusuna koyar kaldirirdim
ama dijital cihazimi aldikta oyle sevindimkidunyalar benim oldu hic cikarmadim bida kulagimdan

ben ilkokula basladigim zamanlar cok zorluk cekmistim okumayi ogrendikten sonra ne okudugumu bile anlamazdim annem babam cok ilgilenirlerdi butun zamanlarini bana birseyler ogretmek okulda isledigimiz dersleri evde ellerinden geldigi kadar ogretip gonderirlerdi
halada o kadar konuskan olsamda tanimayanlar memleket nere diye sorar :confused:bazende ingilizce parlatirlar bende fransizim derim:mad: sivem baskaymista

benimde sorunum çok nadir kullansamda, cihazımın sesi yükseltme-azaltma tuşunun kısa zamanda bozulması. başka bir sebepte cihazımı tamire verirken 1 hafta sonra teslim almam.. çok şükür bunu daha yaşamadımda, duymam gereken bir işte çalışıyorum.
cihazımı bakım için tamire vermem gerek ses konusunda ufak tefek bozukluk var gibi.. biri az diğeri fazla geliyor misali..
ama tek cihazla zor duyuyorum. yani anlamakta güçlük çekiyorum.. cihazı verdiğimde anında yapılabilse buna sevineceğim... ücret konusunda buda bir başka neden...

Merhabalar arkadaslar nasilsiniz?Soru yazmadiniz icin ben de bi sey yazmadim.ALLahin izniyle pazertesi cihaz almaya gidiyorom

Kolay gelsin...
2 yaşımdan beri işitme cihazı kullanıyorum. İlk önce cepte taşınan modeller vardır onu kullanmıştım sonra sonra kulakarkası modellere geçtim.
Philips S45G modelini yaklaşık13 sene kullandıktan sonra emekliye ayırdım.
Beltone S90 kullanıyorum ama o da emekliye ayrılması gherekiyor :) 7 sene oldu :))
Almışken iyi bir cihaz alayım diyorum Oticon Chili SP9, Phonak Naida IX ya daOticon Sumo DM falan ..
İşitme kaybım 120 db civarı...
1. 30 senedir analog işitme cihazı kullandığım için dijitale geçişiniz zor olur diyorlar sabrederim de alışabilir miyim
2. SUMO ve Chili'yi karşılaştırsak aradaki farka değer mi?

philips analog bende almistim hic kullanamadim sesler karisiyordu ustelik az geliyordu gerci analog cihazladan oticonuda rektonuda hic kullanamadim
sonra koklear implant ameliyati oldum ama onuda 7 yil sonra aldirmak zorunda kaldim coook uzuldum koklear implanti aldirinca isitme cihazlarindan faydalanamiyorum diye
ailemdekilerin suruklemeleri sonucu isteksizce resound canta 780 d cihazimi alinca cok sevindim 6 bucuk yildir hic cikarmadan kullaniyorum ama artik sesler az gelmeye basladi olur olmaz zamanlarda otmeye basladi
oticon sumoyu 2 kere denedim ama hic hosuma gitmedi konusmala anlasilmiyor ses kalitesi iyi degil ustelik otuyor
phonaktan birkac cesidi denedim hepsini begendim amma daha iyisi olabilir diyebiliyorum ama denemek icin gitmiyorum baska
siz alirda memnun olursaniz yazin bbilensoy lutfen

Elbette yazarım...
Önce bir sağlam araştırmam lazım.
Oticon chili sp9 ve naida IX arasında kaldım...
Az para değiller ve kazıklanmak ta istemiyorum :))
Beltone;'ye de bakcam bakalım....
Koklear implant mı iyi işitme cihazı mı hep merak etmişimdir ne dersiniz ?

merhabalar.Ben cihaz 1-2gundur kullaniyorum.naidanin özellikleri ciliye göre daha iyi ama fiyat olarak naida pahali.para sorunu yoksa naida s9 up-u al diyorum,naida s 3 ile naida 9-arasinda isitmede fark yok,ayni güçdeler.naida s9 2700,s3 850,cili 9 ise 1600 evro değerinde.biraz asagi yukarisi ola bilir.benim baslatdiğim konular zaten bu cihazlar hakkinda.ben de bu iki cfihazi çok arasdirdim.naidayi denedim bile.naida 3ile5 arasindaki fark 3-lerde telecol özelliyi olmamasi ve kanal sayisinin az olmasi

naidalar su geçirmez ama çili geçirir.bir de böyle yapa bilirsiniz,naidaya vereceyiniz parayi cilinin çift cihazini alirsiniz 2 kulağa kullanirsiniz

işitme engelli arkadaşlar ve bilgisi olanlar hepinizden yorum bekliyorum

lütfen sorularimi teker-teker yanitlayin.1-Hortumsuz kalipsiz cihazlarda hortum yerine kullanilan alet ariza sik-sikmi yapiyor ve ariza yapinca onu değistirmek çokmu para ediyor.2-cift naida s v-mi iyi yoksa cift naida s 3mu iyi

cihazın bir kaç gün yada o gün bir kaç dakika deneme şansı verilir.
cihaz almak mevzu değil asıl mevzu ses eğitimidir. ses eğitimi olmayınca cihazın bir getirisi olmuyor.
odyologların derdi paradır puldur. cihazı satıp bir iki sene sonra işitmenin ilerlemesini beklemektedirler.
ve iki sene sonra daha pahalı cihaz önermektedirler.
ayrıca bu odyologlar programlamayı bilmiyorlar.
:)

Ben oticon marka yi simdi kullanyorm daha önce kullandigim da iyiydi ama oticon da sesler daha net arkaton sseslerikesiyor bide telefonkonusrken daha iyi anliyorum oticonla. simdilikbununlaidare ediyorum en son care koklear yapicam tabikonuda bilgisiolan varsa paylasirsa sevinirim.

Üst Alt