Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazlarında yaşanan en önemli sorunlar nelerdir?

Qurban merhaba...
Oticon dünyanın en iyi işitme cihazı markalarından biridir. Madem devlet Oticon veriyor, o halde boş yere para verip de başka bir marka almana gerek yok.
İşitme kaybın ileri seviyede olduğu için, Oticon'un sana uyan modelleri Chili ve Sumo DM'dir. Chili daha yeni bir model. Ama Sumo DM de oldukça iyi bir modeldir. Ben şu anda Sumo DM kullanıyorum ve çok memnunum. Cihazların teknik özelliklerine fazla takılma. 16-20 kanal olması çok da önemli değil. Firmalar kendi mallarını satabilmek için bir takım özellikler söylüyorlar ama bunların sasna gerçek hayatta çok fazla faydası olmaz. En iyi cihaz senin en rahat duyduğun cihazdır. Cihazın doğru programlanması da çok mühimdir. Bir kere cihaz aldın mı işin bitmiyor, ondan sonra da memnun kalana kadar ayarlarını değiştirmelerini isteyebilirsin.
Kolay gelsin...

MERHABA HUNSAL KARDES.bilgilendirdiginiz icin tesekkurler.sizin kayip kac?sumo dm-nin farkli modelleri var bence.mesela,300,600,900gibi falan,onun daha iyisi hangisi acaba?agil mini riteyi denemek istedim sana uygun degil dediler,belki de o modeller onlarda olmadigi icin oyle soylediler.

Tüm arkadsalara hitab ederek söylüyorum,82db kayip icin oticondan 3-üst düzey cihaz tavsiye edin bana

bir arasdirma yapdim ve safari,cili ve baska cihazlarda modellerinin yaninda 300,500,600,yaxud da 5,6,7,8,9,10 yaziyor.boyle olunca isimesinde fark olmasa da fiyatlarda fark oluyor.ne kadar boyuk rakam gosterirse o kadar ozellik ve fiyat yuksek oluyor.mesela cili 300le 900arasinda isitme farki yok,2si de 78db netkazanc veriyor.minumum yani.safariler daha guclu cihaz.oticon agil mini rite daha guclu 110db minimum krsiliyor

Qurban merhaba...
Sumo DM tek model, yani onun 3-5-7 diye alt modelleri mevcut değil. Ama haklısın yeni çıkan cihazların çoğunun alt modelleri mevcut. Bunlar, senin de dediğin gibi aynı kazanca sahip, aynı işitme seviyesine hitap eden cihazlar olmakla beraber, kanal sayıları, program sayıları, direksiyonel mikrofon bulunup bulunmama gibi farklı özelliklere sahipler. Tabii ne kadar fazla özelliğe sahipse fiyatı da o kadar yüksek oluyor. Ama bu özelliklerin hepsi sizin işinize yarayacak mı ona bakmak lazım. Sizin için önemli olan sesleri işitme kaybınıza uygun yükseklikte artırması, anlaşılır ve temiz bir ses iletmesidir. Onun dışındaki özelliklerin de elbet ufak tefek faydası vardır ama bu fayda aradaki fiyat farkını hak ediyor mu, bundan emin değilim. Tavsiyem, maddi durumunuz çok iyi değilse, giriş seviyesi bir cihaz almanız, yok para problem değil en iyisi olsun diyorsanız o zaman en pahalısını dahi alabilirsiniz. Ama çok para verdiğiniz cihazdan %100 memnun kalacağınızı da zannetmeyin. Tam tersine, ne kadar çok para verirseniz, yaşayacağınız hayal kırıklığının da o derece büyük olma ihtimali oldukça yüksek. Orta kararlı gitmek en doğrusu..

Kanal içi veya mini-RITE tabir edilen cihazlar ileri seviyede işitme kaybı olanlar için uygun değil. Kulak arkası güçlü cihazlar daha uygun. Oticon'un ileri seviye kayıplar için en uygun cihazları Sumo DM (eski bir modeldir) ve Chili serisidir. Diğerleri sizin için yetersiz kalır.

Hunsal kardes ama siz bir arsdirma yapin da agil mini riteyi öyrenin bakalım nasilmisşama 110 db karsiliyor yaziyorçkulak arkasi cihazdirçyeni nesil pro mini riteyle karisdirma

rusyali uzmanlara sordumçonlar da cili ve safariyi önerdişgaliba mini riteyi tanimiyorlarçyetmez dediler

Oticon Agil, çığır açan adaptif sinyal işleme, 10 kHz'e kadar bant alanı ile son derece yüksek ses kalitesi ve gelişmiş kablosuz odlolojiyi kullanımınıza sunar. Agil ailesi 90 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen CIC Power ve 110 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen Mini RITE modeli de dahil olmak üzere, CIC modelden BTE Power modeline kadar tüm seçenekler ile işitme cihazı dünyasında tek lider

bu gadar bilersen daha ne sororsan.....

merhabalar.Arkasalar gozllerime inanamadim yani,cok ama cok yalnis dusunuyorsunuz,ALLAHIMA, KURANIMA yemin ederim ben reklam yapmiyorum ve şu mini riteyi kesin öyrenmek istedim deye turk sitesinden cihaz hakkinda bilgi kopyalayip şuraya koydum yani.beni 1kisinin önerisi tatmin etmiyor o yüzden hepinizden bilgi almak istiyorum.cili,safari,sumo tamam da bu mini riteye takilib kalmisim,hem 110db kayip içinmis hem de özellikleri çok deye mini rite dikkatimi çekiyor.Lütfen benim hakkimda bir daha yalniş bi sey söylemeyin,ben ibadet ehliyim yalancilik benden uzak

Sevgili Qurban,
Arkadaşlarımız şaka yapıyor, elbette biliyoruz reklam yapmadığını...
Mini RITE'yi deneyin, sesleri tam olarak duyabiliyorsanız onu da tercih edebilirsiniz...
Bu arada Safari size uymaz.

Merhaba Hunsal kardes.anlasildi şaka yani.Safari neden uymaz acaba.bir soru daha var,internetde şu cihazlar baya küçük gözüküyor ama gözle gorunce daha büyük dimi?uzakdan komandayi sordum dediler ki cihazla birlikde verilmiyor,ayri satiyoruz

kurban sagircayi bilem dogru oynayamiyor sevgili hunsal:eek::eek::eek: oticonun ileri isitme kayiplilar icin olanlariyle konusmalari anliyamiyor telefonla isitme cihazsiz anliyabiliyor buna oldum iste:eek:
bu arada mini rite hakkinda bize etrafli bir bilgi sunsan makbule gececek su kalip aldirma kabusu beni bitiriyor artik kasinti yapar oldu ne kadar yikasamda 6bucuk yildir kullandigim kalip:(:(:(:( aksam yatarken yeni kalip yaptirma sozu veririm kendimede sabah kalkinca hadiii oteleme
bu kalipsiz olan cihazlarin 95 db isitme kaybina olamayacagini bilsemde son soz sizin

Shukufe,bana yazdiqini anlayamadim

Oticon Agil odukça küçük ve yüksek kaliteli özelliklere sahip, kanal içi modelden kulak arkası modele kadar bütün bir seriyi bünyesinde barındıran en yeni işitme cihazı ailesidir. Oticon Agil ailesi hafif dereceli işitme kaybından çok ileri dereceli işitme kaybına kadar, tüm tiplerde işitme kayıplarına uygundur.Oticon Agil, çığır açan adaptif sinyal işleme, 10 kHz'e kadar bant alanı ile son derece yüksek ses kalitesi ve gelişmiş kablosuz odlolojiyi kullanımınıza sunar. Agil ailesi 90 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen CIC Power ve 110 dB işitme kaybına kadar cevap verebilen Mini RITE modeli de dahil olmak üzere, CIC modelden BTE Power modeline kadar tüm seçenekler ile işitme cihazı dünyasında tek lider.

internetde bu kadar yani.ben rus doktorlara sordum,onlar 110db-nin yalan oldugunu soylediler.herkes cili ve sumoyu öneriyor ama ben daha iyi bir tikon isterdim

fiyat da 3000$.iyi reklam dimi shukufe:p

Merhaba.Sinirsel isitme kaybim sol 71 sag 82db-dir. 8-yildir isitmiyorum ve hic cihaz kullanmadim,28yasindayim.Bir cok cihaz denedim ama ses gelse de konusmalari anlayamadim.Doktor dedi ki senin sinirin kurumuş.hiç bir cihazin faydasi olmaz,sözleri ayirt edemiyor,kavramiyor kulağin.Böyle şey olurmu acaba?Oysa ki ben bazi telefonla konusmalarin 40%-ni anliyorum cihazsiz.Mesela,bir bmv x5-in nasil gurultulu ses cikardigini duyuyorum ve hic tanimadigim biriyle sohbetlesirken nasil sesi oldogunu da duyabiliyorum.Acaba sorun odyolgdami?Bu cihaz ve ya baskalarindan hangisini öneriyorsunuz?Agil mini rite,cili 900,safari,900,sumo dm ve yaxud ayri bir cihaz onermenizi rica ediyorum

Bu yaziyi ayri bir doktora yazmisdim buraya da koydum ki yardimci olsunlar

Bu başlıkta güzel muhabbet oluyor, hem neşe hemde güzel paylaşım var :)

Aslında Qurban'ın telefonda anlayıp cihazda yeteri kadar anlamaması benimde yaşadığım bir olay, cihaz denemelerimde hiç birinde cep telefonu kadar performans alamamam bana garip gelmişti.
Tabiki telefon sadece mikrofonundan gelen sesleri karşı tarafa aktarıyor işitme cihazı ise daha geniş çerçeve'de ses aktarıyor ama ne olursa olsun kapalı bir ortamda dahi telefon performansı alamamak enteresan.
İşitme cihazının fiyatı neden bu kadar yüksek derken, sayılan özellikleri ile bir basit cep telefonu performasından uzak kalması fiyat/performans açısından düşününce işitme cihazları açısından eksi puan.

Kullandığım telefonda Nokia 1208 yani en alt düzeyde bir telefon, ses ayırt etme olayı denediğim tüm işitme cihazlarından daha iyi.

shukufe kusura bağma bu başlığda şivesiz yazammeram...
gurvan gardaş senin işitme gayvında menim ki kimidi...
şöyle ki doğdor mana dedi ki senin işitme sinirlerin küçükken ateşli hasdalığda yanıf daha işe yaramer gulağ eşitse bile beyne iletimde sorun olduğunnan annamersan...isdediğin gadar ses üsgeğ olsun sana yaramaz...dodağdan oğumaya çalış birez gözü açığ ol etrafda ses hardan geler harya geder takip etmeye çalış ele ezilif büzülme eşitmersen deyi...girişgen ol annamıyanda sor...teyyy 18_19sene önce doğdorumun mana dediğleri bunlar....
şükür sözünü dinnemişem..senin sinirlerde gurumuş ya da yanıf herneyse sen get en yağşı cihazı al genede eşiddiğini annamağda sorun çekersen mennen demeği..
o telefon olayı mende de var 108dB gayıflı gulağım yani cihaz tağmadığım gulağım ne işse telefonnan bazı bazı annir....hele garşıdaki dene dene gonuşarsa pehhh.....
cihaz olan gulağa telefon parazit yaper onnan o gulağa gullanmeram...menim cihaz phonak analog keçen sene siemens varıydı bozuldu.dijitallere bağdım hatta nitro varıydı gettim bir hafda öğde tağdım yoğ yankı yaptı hep bir türrü düzeldemmediler almadım sumo xp dm denedim onnarıda yoğ
dijitalleri heç sevmedim analog yağşı geldi mana belki yılların alışganlığı vazkeçemmedim nevlem...
shukufe sen meni keçifsen ay bajı men 2sene galıf değişdirmesem çürümüşem derem...sen 6sene maşALLAH bir an önce değiş yazığdı sana da galıva da pişeylemez az gaşınar o gaden.......
bağağ gurvan hasınnan alajağ merak ettim...
ama bağ sonradan kaybetmişsen heç bi cihaznan normal gulağ performansı yağalıyjam deyi uğraşma tıp dediğleri hele gelemmedi oralara...hadi salamat gal.....

nuran valla pek hosuma gitti zorlan soksemde deklerini anladim sayende azeri kardeslerimiz nasil konusur onuda anladim buda duymadigim icin cok hosuma gitti tekrardan tesekkurler:eek: gurvan kardes iddia etsede sen kadar parlatamadi diymi:eek:
ben bir kulagimi koklear implant taktircam diye doktor kurbani ettim diye bu kulagi hic elletmem kimselere 6 ayda bir kendi ozel doktoruma gidip temizletirimde bir allah bir ben bilirim azicik isiten kulakcigima bisey yaparda cihazla duyabildigim seslerdende olursam ne yaparim :( bisey olmaz diye diye uykuya dalarimda sabah kalktikta kabuslar gene coker uzerime kalip diye:(
bundan oturudur ki kalipsiz olan mini ritelerle hayal kurarim iste:p
gurvaninda seninde dediginiz isitme kaybinda cihaz istwe ses duyurur ama anlama acisini bozar :( oyle bile olsa cihaz takmadan ses duymayan bizler icin bir mucize bu cihazlar herseyide anlamayiverelim sagiriz iste:)

bu arada cihazdan cok odyometristimizi bulmaliyiz derim o kadar cihaz demnedim onlarin iside kolay olmasa gerek her cihaz denememde odyocuya derimki baslarken
allah sanada banada sabir versin ikimizde sabirla atlatalim su denemeyi
sinirlerim alt ust oluyor dikkat edeyim derken
ustelik odyometristte sagir oldugumu degilde sanki odyocu terimleriyle konusmami ISTER GIBI oyle de nedemek der adamin sinirlerini lacka eder
bu ses kulagima batiyor deyince en sonunda kizdim eyyy sen gibi odyocu terimleriyle konusamam ben sagirim odyocu degilim diyip firlattim cihazi yallah dondum eve

bajım mende şive çoğ laz mı isdiyersen ege mi doğu mu azeri mi hepsinnen yeter derecede var..
odyologlara gızma narsın adam öz gulağı döğ kü karşısındakinin gulağı deneme yanılma ile bulajağ en eyisini sen de elinnen geldiği gaden sabırlı ol....yoğ ele fırladem atem pehhh nerde shukufe hanımmm keçen sene tam 3saat sürdü bir nitro denemem....ki
7cihaz denediğ tüşün artığ...
elbet sinirler gerildi ama herhal menim odyocu eyiydi ya da o cihazı illa mana satmayı gafıya tağmışdı çünküm men vazkeçdim o vazkeçmemişdi...
iyi ki cihazlar var....
onnarda olmasa...

Selamun aleykum arkadaslarim.Hey Nuran sen tam komedyensin anlasilan.Ama AZeri dilini köylüce konusuyorsun.Zaten öyle daha intresan.Devam yani.:pSenin kocan inete neden gelmiyor?tanişardix yani.hangi Cihaz alacagimi merak ediyorsan söyleyeyim.doktor bana exelia önermisdi.dedi ki exelia alsan odyogrammami göstererek bunun tamamini duyacaksin,baskasini alsan bir kismini.Onu da anlamadim getdi.exeli 1-4 kayibin hepisine yaradiği için bence o yuzden öyle dedi.

ponakin üst düzey naida s 4sp ve 4sp up modelini sifariş etmişem

3-cihazi deneyeceim ve İNSALLAH işe yarar ve parasini verip alirim.3500dolar hepsi.şayet işe yaramazsa o zaman dövletin vereceyi oticona yönelecem.orada da verirlerse agil mini riteyi deneyeceim,sonra sumo,safari,cili ve kendilerinin önereceyini alacağim.isitsem de isitmesem de alacağim.sumomu cilimi bana biraz iyi geldi ilk denememde.

bu arada benim arkadaslik çağirimi hala kabul etmediniz

arkadaslar cihazlar internetde gorulduyu kadar kucuk boyutda olmuyor deymi?peki ya uzakdan komandayi cihazla birlikde vermiyorlarmi?

Shukufe odyocu konusunu dogru diyorsun.hele Nuran 7 saat konusmus odyocu sabirliymis,ben 7 dakika konusunca deliye dondu.sanki normal insanla konusuyor.Sen de Shu kalifi degisdirrahatla.

7saat döğ gurvan dikkatli oğu...
7cihaz denedim keçen sene sadece birini denemem programlanması vs 3saat sürdü yeddisini sen hesafla...
garsın köylüsüyem garibiyem bildiğim azeri şiveside budu başga bilmerem...normalde tatillerde köye gidende hep bele gonuşoruğ normal isdanbul türkçesi gonuşsağ dalga keçerler birez.....
erim nete haber oğumağa geler bu siteye üye ama yazmer merağ eddiği pişey olarsa ona bağer ....işden güçten peğ zamanı yoğ zaten....onun gulağı implantlı.....implantla ilgileniyor....
phonak ısmarlifsan ey edifsen ALLAH vere işini göre...
uzağdan gumandadan kastın ne annamadım...
bu arada komedyenlik değil de bu sitenin ortamı samimi geliyor bana rahat yazıyorum o yüzden...yoksa öğretmenim ben....:)

biraz dikkatsizlik olmus,21saat dimi?hahaha,helal yani,bize 5-dk anca sabr ederler.ne cur isteyirsen danis,xoshdu mene.:eek:boyle konusman daha iyi.zaten men de kentden shehere gelmisem.uzakdan komana pult yani,cihazla birlikde vermiyorlar galiba

:eek: du bakem once cıhazı bı al
sonra uzaktan kumandayı dusunursun
o ne ole:eek:ısıtme cıhazı ısını gorur duymak ıcın zatewn kulagında halepte samda dııl:eek: napcan uzaktan kumandayı bu merette baya pahalı ha annasılan para cok azerı petrollerı sagolsun:( bız turk vatandasları oraya gelemedık otıcon verırmıs ulken daha ne ıstıyosun bıze ola bıte 500 lıra verıyo hokumatımız onuda alana kadacanın cıkıyo uzaktan kumandaya ne para kalmıyo 500 lırayada cıhaz yok ha turkıyede var selametle azerı cıhazını gule gule kullan

merhaba shukufe.shimdiden bileyim ki eyer pultu cihazla birlikde veririyorlarsa,cihazi alanda beni aldatib da pult icin para almasinlar.pult neyemi yariyormus?peki bi ishe yaramiyorsa neden icad etsinler ki sukufe.petrol cok ama hepsi yukarida oturanlarin cebine gidiyor.bana da sadece 1-kere cihaz alacaklar deye hangisini alirsan parasini veririz diyor yakinlarim:p:p

bi kere diil cihazi bi al bizim tarafa abonesin:( yane artikin cihazsiz yapamayacan bu meleti bi kullanmaya basladin bide bozuluverir bide isitme kaybin ilerleyiverir :(sagmal inekleriyiz isitme cihazi saticilarinin:( aldinlada is bitmiyo bi kere kaliba para pile para cihazin yenisine heves et ona para sagirin zengin olmasi lazimda o da hak getire cogumuzda

merhaba arkadaslar.beni bir soru dusuduruyor.shayet,bu naida bana uygun gelirse,alirsam,ariza yapinca aldigim yere vereceim ve onlar da cihazi isvicreye gonderecek 10-gun sonra da cihaz faturasiyla geri donecek.ne kadar da faturasi var ALLAHDAN baska kimse bilmiyor.yani programlasdirma falan bakude yapila bilir ama bi yeri kirilirsa isvicreye gitmeli.:eek::eek:pazertesi gideceim almaga, ne dusunuyorsuz bu konuda?

:eek::eek::eek: ablamin cocugu olursa
ablam besik alirsa
besikte cocugu yatirirsak
cocuk besikten duserse
kafasi yarilirsa
amma kiymetli olcak senin cihaz

:):):)NA yapalim,merak ishte.Nuran sen yazmisan 2-ni de getirteceim sumonun.sumonun 2modelim i var?

kendim arayip buldum.sumo xp,var ve sumo dm var bence ayni gucdeler;)

he gardaş iki modeli var ama men ikisinnende memnun galmadım bilmerem sesler güzelde dış seslerde sorun vardı sankim adam ayarlayammadı belki bilemmiyejem...
ALLAH vere sana ey geleler farklarını fazla hatırlameram da biri tam dijital biri yarı dijitaldi herhel....

devltin verdiği phonak döğ mü sen niye oticon sumomonan uğraşersan.....
sanki uzaya füze gönderejen :)

yok ya ne ponak?:pponak kendi paramla alacagim cihaz.devlet oticon veriyor,cili,sumo falan.ben de daha iyisini versinler deye ugrasacaim.duysam da duymasam da shu devlet vereni kesin alacam.ama ponak isimi gorurse onu da parayla alacam.ben rus doktorlarla irtibata kecdim ve hepsi bana cihazin uyacagini soyledi,sadece zamana ihtiyac var:cool:

ugrasmam da ona gore ki tum cihazlar hakkinda bilgim olsun

Üst Alt