Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde karnıbahar/maydanoz vb. bitkilerin kullanımı

Bir zararı olmayacaktır. Yeter ki o berbat tada dayanıp içebilsin :):):):) Ben soğutup içmeyi tercih ediyordum; sıcak olunca kokusu da tadı da ayrı bir kötü.

gecenlerde bir alt yazı geçti tv'de ıdrar yolu enfeksıyonu için kızılcık tuketılmeli,diye herkesın bılgısıne.

arkadaşlar maydonoz kürü idrarda renk değişikliği yapıyormu ne kadar süre içilmelidir

zeynoşum, bir renk değişimi yapmaz hatırladığım kadarıyla... Bol su ile tüketildiğinde idrarın rengini açacaktır... Ve yine bol su ile tüketiliyorsa, böbreklerde taş oluşumuna dair özel bir rahatsızlık yoksa, maydanoz suyunun fazlası bir zarara yol açmaz. Ama tabii abartmanın da bi anlamı yok :) Günde 1 lt maydanoz suyu yeter de artar.

pekı gercekten bır faydası oluyormu baslamayı dusunuyorum

maydonoz kürü hazırlanısı nasıldır

Mucize olmaz ama faydası da olacaktır. Varolan bir bakteri varsa antibiyotiğe destek amaçlı kullanılabilir, ama bakteri yoksa ya da çok düşük seviyedeyse, o zaman bu tür kürler mesanenin temizlenmesi için bayağı bir yararlı olur.

Maydanozu suya atıp kısa bir süre (birkaç dakika) kaynatmanız ve soğuyunca da içmeniz yeterli.

merhaba bende bu sorunu 3 aydır yaşıyorum cipro kullandım antiseptik kullandım geçer gibi olup tekrarlıyor..şimdi idrar kültürü istedi enniihayetinde onun sonucuna göre ilaç vericek ama ben karnıbahar kürünede başladım c vitaminide alıyorum yanında çok zor bişey ama havalar ısınıyor geçer inş.. konunun üzerinden uzun bir süre geçmiş gerçi :))

Arkadaşlar idrar yolu enfeksiyonlarına karşı bol bol su için çok faydasını gördüm Bülent çok haklı...Bol bol su ve sebze yeşillikle beslenince cildimiz bile güzelleşiyor :)

Maydanoz çok faydalı arkadaşlar 15 gün devam edin geçitor enfeksiyon ben enfeksiton başlar başlamaz yapiyorum 15 gün sonra kültür veriyorum temi çıkıyor maydanoz kulanırken tek kütü yanı sık sık levabo hitiyacı duyuluyor onada katlanılacal artık antibiyotikten iyidir hiç olmada doğal başka bir zarar vermiyor

karnıbahar kürü yapanlar kaç günden sonra faydasını gördü peki
maydanozu nasıl yapıyorsunuz zeryam onu karnıbahar kürüm bitince yapıyım değilmi.

Üst Alt