Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde karnıbahar/maydanoz vb. bitkilerin kullanımı

Yineliyorum: Karnıbahar mevsimi geldi... Enfeksiyon derdi olsun olmasın bu kürü herkesin yapmasını öneririm.

10 gün oldu tamamladım 1 kür. Kesinlikle faydasını gördüm. Bir arkadaşım daha bugünlerde içiyor, o da aynı şekilde memnun.

Haydin, içiverin gari! :)

bugün itibariyle bende deniyorum. yan tesir olarak ishal yaparmı?. bu beni çok korkutuyor.sanki bağırsaklarımda savaş başladı da!?:mad::D

karnıbahar bagırsakları fazlasıyla calıstırıo,yemegını cok sevdıgım halde nadıren yıyorum bagrsaklarımı cok calıstrdıgı ıcın,kabızken kesınlıkle tavsıye edılır,bu kürü bende uygulayacagım umarım yemegıyle aynı etkıyı yapmaz

şirine

karnıbahar, beyaz ve kırmızı lahanayı, kaynat sabah öğle akşam suyunu iç taneciklerinide ye buda zayıflama için güzel bir yöntem ben 15 günde 3 kilo verdim günde 1,5 2 litre su içilirse daha iyi oluyor. ama akşam yemeğim en geç 5 dir o saatten sonra açıkırsam meyva yoğurt yiyorum denemekte fayda var ben hergün maydonozu kaynatır suyunu içerim. arada lahana suyuda içerim miğdem bu konuda çok dayanıklıdır zırhlı gibi:))

arkadaşlar bende enfeksiyondan kurtulamıyorum ayrıca mesanede 8_10 adet taş çıktı düşürdüklerim hariç yokmu bana bi tavsiye

Arkadaşlar karnı baharla ilgili yazmışınız çok güzel okudum maydonozda onunkadar etkiliymiş ama kullanma tarifini yazmamışınız maydonozun. şuan evde maydonoz var çok şekilde aynı etkiyi yapıyosa maydonozuda kllansak enfeksiyon için olur galiba artı ben böbrek nakli oldum karnı baharın nakilliye zarı varmı bilmiyorum ama arkadaşım maydonuzu içtim demişti tarifini sormamıştım:)

kaynar suya demle ve çay gibi iç maydonozu yudum yudum günde 3 4 defa içebilirsin özlellikle aç karnına...

Söz konusu enfeksiyon olunca ve beraberinde kaçaklarında olup psikolojin alt üst oluyorsa mideye şifa niyetine indiriyoruz, FİKRİ..

bn daimi sonda kullanıyorum enfeksşyondan kurtulamıyorum tavsieleriz nedir

Esc coli bakteriden nasıl kurtulacağız başlığı altındaki foruma bak orda çok yazışma var

idrar yolu enfeksiyonundan kurtulamıyorum, ne yapmalıyım başlıklı forum en günceli ona da bak

başkanım idrar yolları enfeksiyonu nasıl bi sorun yaratır ne gibi bi belirtisi var,benim bi sorunm var karın bölgem göbegin oldugu yer yataga uzanınca hafif karnıma göbek kenarına dokununca agrı oluyor anlamadım gitti idrar tahlili temiz kültür yaptırmadım,bu şikayetim abartısız 2 senedir var sogukta artıyor ayaklarım üşüyünce sizde de böyle şikayeti olan varmı yardmcı olurmunsuz lütfen

yanlız-kurt;
öncelikle daimi sondadan kurtulman lazım bir ürologla konuş tak sondaya geç yine enfeksiyon olur ama temizliğine dikkat edersen daha az olur hem daimi sondadan kurtulursan daha rahat hareket edersin

sonbahar.44;
idrar yolu enfeksiyonunda idrarını yaparken yanma acı olur vede şiddetli karın ve böbrek ağrısı olur enfeksiyon ağırsa da ateşlenme olur sen yinede bir dahiliye uzmanına görün karından bir ulturason çektirip bir sorun varmı bakarlar zaten sorun yoksa büyük ihtimalle gaz sancısıdır

ismail kardeşim çok sagol, başkanım bu karnı bahabar kürü hazırlanışı nasıl yapılıyor lütfen anlatırmısınz ben takip edemedim kusuruma bakmayın..

Arkadaşlar, iltihapla başı dertde olanlar bu siteye bir göz atsın.

Google Google Translate

Doktorum akşam yemeğinden sonra tepeleme bir çay kaşığı toz sodayı çok az bir suyla karıştırıp içmemi tavsiye etmişti. Sodayı içtiğimden beri iltihaplanmam azaldı tabi içmeyi unutmassam :) Bir senedir kullanıyorum tavsiye ederim.

selam.. annem idrarının geldiğini hissedemediği için ve bunun bir tedavisi olmadığı için yaklaşık 1buçuk yıldır günde 5 kez sonda kullanıyor ve bu da idrar yollarında iltihaplanmaya neden oluyor sürekli olarak sancılanma ve ağrılarla yaşıyor karnabahar kürünü kullanmaya başladı bugün karnabaharı kaynatıp suyunu içiyor. ama aynı zamanda iltihaplanma için doktorunun verdiği antibiyotik ve diğer ilaçları kullanıyor.(ilaçları: SEFalexin 1gr..monurol saşe 3gr..purinol efervesan 70gr.. ) bütün bu ilaçlarla birlikte karnabahar kürünün kullanılması ona zarar verirmi veya başka bir hasara neden olurmu öğrenmek istiyorum...ve denildiği gibi tıbbın bu hastalığa bir tedavi yöntemi yokmu kendisi henüz 47yaşında ve ömür boyu bununlamı yaşayacak..cevabınızı sabırsızlıkla bekliorum şimdiden teşekkür ederim...

Bir zararı olmaz...

Aneniz o antibiyotikleri idrar kültürü sonucuna göre mi kullanıyor, yoksa basit bir idrar testine karşılık doktor o ilaçları kafadan mı yazdı?

idrar testleri yapıldı aylarca süren bi tedavi ve teşhis dönemi oldu ve hastalığın tedavisinin olmadığı sonucuna ulaşıldı iltihaplanmalarn önlenmesi içinde bu ilaçlar yazıldı ama yinede her ay böyle sancılar ağrılar oluyor ve bir anda başlıyor günlerce sürüyor..sizce bitkisel yada her ne şekilde olursa olsun bir tedavisi var mı? birde ilaçların böbreklere zarar vermesinden korkuyoruz böyle birşey olabilirmi sizce? ilgilendğiniz için tşkkrler..

Hastalığı bilemem, benim dediğim, mesane enfeksiyonuna karşı antibiyotik kullanıyorsanız, hangi antibiyotiğin kullanılması gerektiği ancak idrar kültür testinden sonra belli olur. Doktorlar genelde bu testi yapmaz, kafalarına göre en geniş spektromlu antibiyotiği dayarlar hastaya... Bu da bizim gibi sürekli enfeksiyon rski olan kişilerde antibiyotiğin yarar değil zarar getirmesine neden olur.

Bol bol bol su içmeli anneniz. Enfeksiyondan kurtulana kadar TAK sayısını arttırabilir, gerekirse sabit sonda kullanabilir... Çünkü enfeksiyondan kurtulmanın en etkili yolu çok çok çok su içmek ve idrar mesanede birikmeden sık sık mesaneyi boşaltmaktır.

Önerim, antibiyotik kullanımını kestikten 3 gün sonra idrar kültür testi yaptırın, sonra onun sonucuna göre doktorunuz size antibiyotik yazsın, düzenli olarak 2-3 kutu kullanın antibiyotiği... İnşallah enfeksiyondan kurtulacaksınız....

Dediğim gibi, her şeyin başı bol su içmek ve asla mesanede uzun süre idrar kalmasına izin vermemektir

idrar yolu iltihap , mesane için , prostat için bitkisel destek olan saw palmetto (cüce palmiye) kullanılabilir

merhabalar tamamen geçiren var mı?ben uzun süredir iltihapla uğraşıyorum kist çıktı 2cm ve1yıldır adet düzensizliğim yüzünden ilaç kullanmaktan kanım değişti bu yaz ayında karnıbahar dışında geçerli birşey önerebilecek biri var mı?ve daha başka ne yapabiliriz yani spor temizlik vs. gibi..

Gülbündü genelde ( kuşburnu) olarak biinir toz değil tamamen organik olanları mevcut çay şeklinde demleme yapıp akşam aç karnına sabah aç karnına birer fincan içebilirsiniz. Gilaburu içebilirsiniz bunlar bitkisel yedavi içindir. Ama önce doktorunuzla görüşüp tedavinizi belirleyin tam geçtiğinden emin olduğunuzda bu tip çaylar ve bol su içerek çözebilirsiniz ...

bülent bey kürü uyguladığını yazmışsın ama sonucunu yazmamışsın bide bende uygulamak istiyorum benim korkum ishal edermi ve bunun net sonucunu gören varmı

Ben faydasını görmüştüm. Dirençli bir bakteri değilse işie yarar. Ayrıca bakteri olmadığında da ön temizlik amacıyla kullanılabilir.

merhaba, benim kızım 12 yaşında çok sık idrara çıkıyor ve idrarda yanma olduğunu söylüyor. Doktora gittik antibiyotik kullandı fakat kısa sürede yine tekrarlıyor. Karnıbahar kürünü kızıma uygulasam küçük olduğu için bir zararı olurmu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üst Alt