Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hatalı iğne siyatik siniri zedelenmesi oldu..?

Siyatik Sinire iğne

(Gölge)

2.4.2021 tarihinde Bel ağrısı için Acil de iğne vuruldum Feleğim şaştı ,Bir hafta basamaz,oturamaz oldum.24 saat uyumamak şartı ile Acılar ızdırap içinde Acemi hemşire Hayatımı kararttı .
Şu anda yatıyorum ama acım dindi biraz dün bugün uyuya bildim çok şükür.
Siyatik sinirin zarını yırtmış.
Bu Çektiğim acıyı Anlatmam Mümkün deyil,
4.4.2021 tarihinde Ambulansla acile tekrar serum yedim,Tekrar serum iğnesi deri altına vuruldu,kolum şişti maalesef kim bu perdoneli oraya işe aldıysa,Çektığim acının %10 acıyı ona tattırsın.Amin.
Burada Benim suçum ne? Daha önce çok kez belimden iğne yedim, Bu acıyı bana çektirdiler. Fıilin Ilgililerce Dikkatsizlik sonucu,
Görevi kötüye kullanarak Taksirle adam yaralamak veya sakat bırakmaya teşebbüsten Dava açıcam.
SAYGILAR..

24 şubat 2021 tarihinde kume bas agrisi icin doktor dikloron igne yazdı enjeksiyon odasına gectim hemşire iğneyi vurduğu an kalçadam ayak parmağıma kadar bur uyusma meydana geldi. Hemşireye igne sinire denk geldi sanırım uyuştu komple ayağım deyince yok bu igne öyle şey yapmaz deyip ilacı enjekte etti. Ayaga zor kalktım uyusma var diyorum hemşire oralı bile olmadı bisey olmaz deyip kayboldu hemen ortalıktan. Yarı saat acil önünde bekledim gecmeyince doktora söyledim böyle oldu diye doktorda ayda yılda bir denk gelir oda sana denk gelmiş yarın geçmezse bu fizik tedaviye uğra dedi. Eve zor gittim ayak parmaklarım kıpkırmızı ve uyuşuk durumdaydı. 1 hafta sonra kızarıklık geçti. Kalcamin üzerine oturamıyorum 3 hafta sonra oda gecti şimdi ayak altinda uyusma ve parmaklarda aşırı derecede kramplar devam ediyor ne uyutuyor nede yürütüyor. Nöroloji ye gittim his yada kuvvet kaybın yok sinir zarına denk gelmiş oda 6 ay içerisinde gecer ama senin 5 ayi bulmaz dedi sonra fizik tedavi bölümüne gittim oda perge 25 mg b1 b6 b12 vitamini ile agri kesici ilac verdi ama bi etkisi yok şuan. Ayrıca özel fizik tedaviye gittim anlik rahatlama oluyor ama eve gidince etkisi geçiyor maalesef. Ozon tedavisi yaptırdım oda fayda etmedi. 48 gün oldu hiçbir iyileşme yok toplayarak yürüyorum bunun daha hızlı bir yolu varmidir akupuntur dediler çok onu denicem artık en son çare olarak. iyileşirmi kalıcı kalirmi topallama çok merak ediyorum açıkçası farklı bir yöntem bilen yada bu agri ve sızıyı geçiren biri bilgi verebilir mi

Ben de topallama cok şükür yok ağrım var ağrım olmasa suan koşarım ama ağrılarım olduğu icin yapamiyorum benim de 1 ay oldu gecer dediler bunada şükür diyorum beklenenden başka bi çarem yok

[FONT=Verdana]
tesekkur ederım gelısmelerden sızlerı haberdar ederım...
[/FONT]
[SIZE=3]Ugir[/SIZE] kardeş merhaba Son durum nedir ? Herkese geçmiş olsun Yalnız bende iğne fobisi vardı Bütün mesajları okudum Kendi başıma da gelir mi diye düşünmeye başladım :) İğneden nefret ediyorum...Allah korusun; İnşallah diyabet falan olmam.

Merhaba,
Son durumunuz nedir, sizi bu konuda işinde ehil bir uzman doktora yönlendirmek istiyorum.

Akşamları uyutmak için etkili bir agri kesici varmi arkadaşlar

perseküsyon Merhaba davayı kaybettim iğne yan etkisi kararı verildi 200den fazla evrak yok sayıldı malesef adli tıpta adamını da bulmuş olabilirler..icra ya verildim 5000 tl yatırsın icra durdu davayı istinat mahkemesine çevirdiler 1 yıl olacak duruşma tarihi belli değil.
İğneden korkan arkadaşlara tavsiye siringayi siyah üçlü alsınlar.uyuyan ilaçlar geneli kırmızı,reçeteli alışkan lık yapan ilaçlar en az 7 8 ayda topluyorsunuz kalıcı hasar durumu cok fazla bunuda belirtim topllamam azaldı ama sol ayağımı alti hep uyuşuk.ve ateş atıyor resmen 2014 oldu kac yıl oldu gecmedi

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun. ugir siyatik sinirdeki igneden oluşan sıkıntı için. Fizik tedavi almayı denedinizmi? Bu konuda uzman bi fizyoterapist le görüşebilirsiniz. Siyatikle ilgili sıkıntılarda fizik tedavi daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Merhaba ben de aynı durumu bir hafta önce burdur devlet hastanesi acilinin hemşiresi bana yaptı iğne, B12 vitamin iğnesi normalde hep yapıyordum sorun çıkmıyordu burdur devlet hastanesinde yapınca hayatım kaydı bacağımı kaybettim. İlk önce çok ağırıdı sonra ağrı bacağıma atak tabanıma yayıldı şimdi de uyuştu bunlar bir hafta içinde oldu, gittikçe iyileşmiyor artıyor ağrısı onca derdimin arasında bu dert çıktı Allah o hemşirenin cezasını versin ben de dava etmek istiyorum onu. Sinir hasarı sanırım geri dönülmez bir şey değil mi iyileşmez

Bende her ay bu korkuyla gidiyorum iğneye, doktora söyleyim de hap verir belki 🤔

Ben 06.03.2023 tarihinde burdur devlet hastanesinde B12 vitamin iğnemi hemşire yaptı belki de sahte hemşireydi belki de bana gıcık oldu bunu bana yaptı benim sol ayağımı sakat bıraktı ilk önce çok ağırı lar yaşadım gün gittikçe geçmesini beklerken güç kuvvet kaybı oldu ve şimdi de ayağımı hissetmiyorum tamamen. Ayağa kalkamıyorum sakat kaldım araştırdım kalçasında yanlış iğne yapılanlar ömür boyu sakat kalıyor ben gün gittikçe kötü oluyorum. Benim çok hayalim vardı hepsi yıkıldı zaten bu hayatta yapayalnız bir geliri olmayan ömür boyunca başına bela gelmiş biriyim bu kötü dünyada hep acı ile yaşadım lenf kanserim var midemde ülser var antibiypk yaptı, çocuğum olamaz ve daha bir sürü hastalık varken bir de sol ayağım sakat kaldı gittikçe ilerliyor belki de zamanla bu sinir sol kolumu da felç edecek dava açmak için emg raporunu bekliyorum dava açınca ve cani hemşire cezasını alınca o zaman inthr edecem bu hayatta bütün yaşadıklarımı yazıp kimlerin bana nasıl davrandıklarını o iş adamları, milletvekilleri, dernek başkanları, kendi anne babamın yaptıkları nasıl çileli bir hayatımın olduğunu yazacam. Bu sakat kalmış sol bacağımla mümkün değil hayata devam etmem kalacak düzgün yerim işim gelirim bile yok her gün psikolojik işkence yaşıyorum kaldığım yerde. Artık bacağımı da kaybettim hayatta kalmam için bir sebep kalmadı hep ilahi adaleti bekledim kimseye kötülüğüm olmadı kendimi övmem gerçeği söylerim bu hayatta benim kalbime sahip bir insan daha görmedim ilahi adalet neredeydi acaba beni sakat kalmaya ve bu şiddet ortamında yaşamaya mı reva gördü anne babam hayatımı mahvetti mecbur hala onlarla kalıyorum bütün hayatımı esasında anne babam mahvetti ben de insanları vicdanlı varlık sandım yardım istedim başıma gelmeyen kalmadı şimdi hiçbir hedefim yok bu davayı bekleyip ardından artık hiç yüzüm gülmeyen bu hayattan gitmeyi bekliyorum

İğneye her gittiğimde bana okudum-anladım-onaylıyorum diye yazdırıp kağıt imzalatıyorlar. Doğrusu hiç okumadım da, biliyorum ki hastane olası bir hatada hiç bir sorumluluk almayacak.
Geçmiş olsun, bence hakkınızı hukukî yollardan arayınız, basit birşey değil insan ömrü hayatı bu... Bu işin peşini bırakmayın sizin motivasyon kaynağınız olsun.. Kötü düşünmeyin lütfen 😔

selamlar ,

arkadaslar gecen hafta yani 28 mayıs akşamında dikloron iğnesi yapıldı ve bu hafta kalçamda bir ağrı var namaz abdesti alırken sağ ayağımı kaldırdığımda o bölgede çok sert bir ağrı var hastaneye gitmeli miyim bilmiyorum...gidersem zaten bugun ctesi acile gitmem gerekecek yani.

merhaba yeniden , arkadaslar benimki siyatik sinir zedelenmesi değilmiş , yani doktorla konuştum bugun (acil polikliniğe gittim) triaj da da bana eğer siyatik sinir zedelenmesi olsa idi yerinde duramayacagım söylendi.

oh rahatladım biraz olsun elhamdulillah.

Arkadaşlar merhaba bu ayın 18 inde sol kalçadan aile hekiminde alerji iğnesi oldum iğneyi yaparken fazla bir acı yada uyuşma hissetmedim ama 3 4 gündür ayağımda ağrı bazen baldırda bazen kaval kemiğinde çok nadirde karıncalanma oluyor siyatik sinire zarar vermiş olmasından korkuyorum doktora gittim nörolojiye bu ayın 26 sında ayak ucunda yürüttü topuk üzerinde bir sıkıntı olcağını düşünmüyorum dedi vitamin falan yazdı bilgi verirseniz çok sevinirim

Run53

merhaba ,Bir tecrübemi paylaşmak istiyorum , öncelikle bir sağlık profesyoneli veya sağlık çalışanı değilim dolayısı ile lütfen bu yorumumu okurken bu hususu göz önünde bulundurunuz.
bir keresinde hastaneye gittim (böbrek tarafında ağrı vardı) idarar tahlili yapıldı. doktor taş düşürdüğümü söyledi ve bir ağrı kesici olan dikloron idi sanırım iğne yaptırdı.

1 hafta kadar sonra abdest almaya gittiğimde sağ ayağımı kaldırırken çok sert ve ayağımı kaldırmayı engelleyici bir ağrı hissediyordum. bende acile gittim hatta acile giderken yolda eczacıya da danıştım konuyu. acilde bana şunlar aktarıldı.

(Doktor "nekrozdur ya" dedi ve "siyatik sinir zedelenmesi değildir" dedi. triajdaki kişi de bana "eğer siyatik sinir zedelenmesi olsa idi sen bu şekilde ayakta duramazdın , dayanamazdın " dedi.

Allah korusun. amin amin amin ..

yukarıda tarif etiğim ağrı 2-3 hafta kadar sürdü.

kar&yağmur

Cevabın için teşekkür ederim dayanılmyıcak bir ağrı söz konusu değil bende sadece rahatsız ediyor inşallah senin dediğin gibi kısa süre içerisinde geçer

Üst Alt