Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hatalı iğne siyatik siniri zedelenmesi oldu..?

ugir

Aktif Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba,Perşembe günü akşam malesef hemşirenin hatası yüzünden sol ayağımda sorun oluştu.Malesef iğneyi siyatik sinirinin yakınına yapmış.Ayağım sürekli uyuşuk durumda..ve ateş saçıyor sanki.Ayrıca sağ ayaga görede daha da kırmızı.Doktor şansın var tam üzerine vurmamış yoksa tamamen felç kalabilirdi dedi.B vitamini ve ağrı kesici verdi.Halen bir düzelme yok geçen perşembeden bu yana..Başınızaa böyle bir şey geldimi?

Malesef bacagimda hasar olustu..cok şiddetli ağrı cekiyorum.doktor fizik tedavi almami soyledi..cok agir yesil receteli ilaclar verdi...cok şükür ki tam sinire denk gelmemis yoksa tamamen felc olurmus bacagim.

dava açıp mahkemeye vermeyi düşünüyorum.Görüşleriniz nedir?

Geçiş olsun uğur
Verilmiş sadakan varmış
Bencede işin peşini bırakma ve dava aç

teşekkür ederim eyüp....umarım gececek.buradaki avukat arkadaslar var sa yardımcı olurlarsa sevınırım

Arkadaşlar çok ciddi ağrılar çekiyorum..hatayı yapan hastane masraflarımı karşılıyor..bazı geceler andolan iğneyle ağrım diniyor.son 4 gündür ise narkotik bantlarla ağrımı dindiriyorum.Malesef iyişelşme süresine en az 6 ay diyorlar..Kaderim böyleymiş sabretmekten başka şansım yok.Pazartesi günü algoloji(ağrı polikliniğine gideceğim)

[FONT=sans-serif]25 aralıkta özel bir hastanede iğne oldum.iğne siyatik sinirime denk geldi ve halen bu sıkıntıyı cekıyorum cok sukur felc kalmadım ama agrılarım ınanılmaz..Hastane 1 hafta öncesine kadar tedavımı ustlenmıstı kı onuda sıkayet ettım saglık bakanlıgına ondan sonra ılgılendıler.Fakat tedavım devam edıyor ancak benım ıyılestıgımı ve artık masraflarımı karsılamayacagımı belırttı.Zaten hasta bır ınsanım mıde kanserı gecmısım bagısıklık yetmezlıgım tıroıd yetmezlıgım var zar zor hayatımı surduruyorum.bır de ustune bu ıgne vakasıcektıgım agrıların tarıfı yok..ılk zamanlar morfınle gecırıyorlardı o derece dusunun artık.yENı evlıyım hayatım berbat oldu tup bebek tedavısı goruyorduk kullandıgım ılaclardan bıraktık harcadıgım paranın haddı hesabı yok ve artık para da bıttı.Ve sımdı hastanede bana artık yardımcı olmayacagım dıyor..Bende dava acmaya karar verdim.Acaba yol gösterebilirmisiniz tanıdıgınız bir avukat varmı..Boyle bır davaya denk geldinizmi?nE kadarlık tazminat davası acmam gerekır.[/FONT]

ugir

bildiğim kadarı ile direkt şahsa değil ama Sağlık Bakanlığına dava açılabiliyor...Nette bu konuda bir yazı okumuştum...Siyatik siniri civarına yanlış iğne enjeksiyonu ile felç kalmış bir arkadaş yazmıştı....DrTUS.com

@ugir

bildiğim kadarı ile direkt şahsa değil ama Sağlık Bakanlığına dava açılabiliyor...Nette bu konuda bir yazı okumuştum...Siyatik siniri civarına yanlış iğne enjeksiyonu ile felç kalmış bir arkadaş yazmıştı....DrTUS.com

sevgili solveus,
dava mı açtım hem maddi manevi hemde ceza davası.hastane özel oldugu ıcın hem hemsıre hemde hastanaye acıldı.

selam, geçmiş olsun.. Allah şifa versin...

ugir

hayırlısı olur umarım ki,,,hukuki yollara başvurmanız güzel,,çıkıcak karar emsal niteliğinde olur inşallah bu tarz ihmal olaylarında....bu süre zarfında gelir kaybınızı, yol masraflarınızı, tüm direkt yada dolaylı hastane masraflarınızı ve mahkeme dosya masraflarınızın tümünü karşı tarafa yükletmeyi unutmayın lütfen....avukatınız dava dilekçenizdeki sonuç ve istem bölümünde bunları es geçmesin... sizi bu konuda yönlendirecektir....geçmiş olsun....

tesekkur ederım gelısmelerden sızlerı haberdar ederım...

ugir yazdı kardeş şu anda nasılsın

Geçmiş olsun benim kızımda yeni hatalı iğne yapıldı . söylediğiniz belirtiler aynen var . ne tavsiye edersiniz. Tedaviye nasıl başlayalım .şu anda nasılsınız. Teşekkür ederim.

Önce çok geçmiş olsun,
Dikkatsiz ve özensiz davranışı için hemşire cezayı hak etmiş. Ama yasal prosedürü bilmiyorum. Yıllar önce kros yaparken böbrek sancım tuttu. Tanıdığım eczaneye geldim. Sancı içinde eczaneye girdim. Arkadaşım, ayakta iğne yaptı. Sanıyorum sizinki gibi siyatik siniri yakınına denk geldi. Böbrek ağrısını unuttum, ayağımın ağrısından. Bir müddet sonra geçmişti. Sizde de öyle olacaktır.
Saygılarımla.

arkadaşlar merhaba,dün davaya girdik.malesef bürokrasi bürokrasi diyorum.hastanelerden evraklar ıstendı.tum delil evraklarım olmasına ragmen tekrar evrak ıstendi.sahıtlerımı dınleyecekler.allahtan mayısın basına gun verdıler bu sefer.zaten senede ıkı davayı goruyoruz.ama artık cok sıkıcı bır durum almaya basladı bu hal. Mimsey çok gecmıs olsun su an ne asamadı agrı durumu hareket ettırme varmı.ben bır cok ıslem yaptırdım.ayak komple hareketsız mı?

güncelleme,
Dün yine davaya grdik.tanıklar dinlendi.hakim dosyayı adli tıpa gitmesini istedi.

aRKADAŞLAR merhaba,

haziranın ikinci haftası için adli tıbta olmam soylendı burada ne olacak surec nedır? bılen var mı

2014'de olmuş yıl 2019. siyatik sinire olmuş olsaydı kalıcı hasar olabilirdi. 6 aydan sonra düzelme durumunuz olmadı mı? iğne ne iğnesi oldunuz? hastalığınızdan kaynaklı durumda olabilir iyice araştırdınız mı bunu. Adli tıpta rapor hazırlanacaktır. iğnenin kısmı ya da tam olarak vücuda, sinire zararı olmuş mu? diye...

Nurtan

Türkiyede 5 yıldan önce biten dava varmı. İğne ile alakası nedir durum onu anlamadım. İlk yazılanları okusaydiniz ignedeki ilaçtan değil yapılan iğnenin hatalı yere olduğu nü görmüş olurdunuz. Olayın olduğu yıl önemlidir.
Bu arada sol ayak sürekli kasılma yanma ve ayak altında herdaim uyuşuk durumda. Son emg de sorun artık kroniklesmis.

ugir bu davadan size katkı olacak bi sonuç çıkmaz gibi.

Nurtan

Konu hakkında yorum yaptığıniz için teşekkür ederim. En güzeli dava açmamak ti dimi.

siz yinede davalarınıza katılın. raporlar ve bilirkişiler buna karar verecektir. geçmiş olsun.

Yanlış igneagrisi

Geçmiş olsun arkadaşlar. 25.11.2019:günü banada sağ kalcamdan iğne yapıldı.bigneyi yaparken soyledim kemigime cok yakın yere vurdunuz veagriyla birlikte çok acı duydum. Diye.bgecer d diler.vogunu akşamı ve gece galcamda on baldirimda ve ayak bileğinde çok ağrı var geceleri uyku uyuyamıyorum. Zaten iki yaşlı hastaya bakıyorum.. bu acıyla uyuyamayinca nete girdim ve sizlerin yaZilariyla karşılaştım öyle açık varki şu an hem ağlıyorum hem yazı yazmaya çalışıyorum
Acaba benimde yanlış mı olduki. Benim özel değil iğne olduğum tertip fakültesinde doktorun henslresl vurdu. Şu an dayanamıyorum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Emg çektirin acilen iğneli emg ve mr hasar varsa görülür.hata varsa mutlaka dava açın.noroloji doktoruna gidin

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adli tıptan halen bır yanıt yok umarım 14 ocaga yetısır.

Bu durumlarda genelde hemşirenin enjeksiyonu yanlış yere yaptığı yönünde belge bulunması gerekiyor, ancak bunun ispatı zor, yanlış yaptığına dair kanıt yoksa doğru yere yaptığı varsayılır,
Bazı ilaçlar, enjeksiyon doğru yere yapılsa dahi sinire hasar verebiliyor
Bu yüzden bu durumlarda aydınlatılmış onamla ilgili bir problem yoksa oluşan sinir hasarının enjeksiyona bağlı görülebileceği, bunun bir komplikasyon olduğu yönünde karar verilir, genellikle yapan sağlık görevlisine veya hastaneye kusur bulunmaz.

ugir
Inşallah davanız lehinize sonuçlanır. Kolay değil ama sonuna kadar gitmek gerekir.

teşekkürler hata var ver sonuna kadar gideceğim dava tüketici mahkemesinde bu arada kamuda değil özel bir kurumda oldu

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adli tıptan rapor gelmedıgı ıcın hazıaran ayına ertelendı davamız

Iğne vurulmasi

Iy gunler bnm de 6 gun once boyle bise basima geldi doktora gittim emar da ve emg de bise çıkmadı sinirin yanina gelmis ve orda enfeksiyon oluşturmuş dedi his kaybın yada uyuşma yok ayağım da belimde ve ayağımı bastığımda ağrı oluyor sizin nasil simdi gec timi ayağınız bnm gecer ama uzun sürer dediler

Meryem25

Sevgili Kardeşim
İkimizin kaderi de aynı ama sen benden şanslısın.😁
Ben ayağa kalkamıyor oturamıyorum uyku yok Yerde yatıyorum.
Siyatik sinir muhtemelen zarar gördü
Dün MR ve elektro şok sonucu bugün alıcağız Hayırlısı ALLAH tan 👋

Merhaba, benim bahsettiğiniz bölgede değil de kolumdan kan aldırıyorken iğne sinire denk geldi galiba anlık kolumda aşırı derecede elektriklenme hissettim. o gün eve gidene kadar bir şey yoktu ama akşam evde kolumun birkaç yerinde devamlı şekilde seyreden bir elektriklenme oluştu. ortopedist bir doktor tanıdığıma danıştım ''orada sorun çıkartabilecek olan sinir yoktur.'' dedi. ama tamamen normale dönmesi 1 ay veya 45 günü bulur dedi. açıkçası çok korkmuştum sonunda da çok şükür normale döndü. çok korkmuştum. size de çok geçmiş olsun. demem o ki sağlıkta çok dikkatli olunması gerek.

Üst Alt