Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[GÜNDEM] TAK sonda temininde oluşan fiyat farkının ortadan kaldırılması için CİMER'e

Bende cimere başvurdum ama bi cacık olacağını sanmam,!! Vicdansız bu yetkililer. Geçen gün medikalcim ile görüştüm,sondadan 200 TL bezde 250 TL fark olduğunu söyledi. Mart ayında yeni SUT çıkacakmış galiba?

Üriner katater (sonda) alımlarında fark alınmasına itiraz dilekçe örneği!

Medikal firmalar, ekonomik kriz ve döviz kurlarındaki değişiklik sebebiyle Omurilik felçlileri veya spina bifidalılardan aylık 150-200 TL'yi bulan fark talep etmektedirler.

Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD), SGK'nın sorunun çözmesi ve Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) değişiklik yapılması talebini içeren dilekçe örnekleri hazırlamıştır. Bireysel ve derneklerin yapacağı kurumsal idari başvuru için iki farklı versiyonda hazırlanan dilekçe örnekleri ................ boşlukları halinde bırakılan yerlerin doldurulmasıyla kolayca kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

TOHAD olarak hak sahiplerinin, dilekçe örneklerinin CİMER'e değil, doğrudan SGK'ya yapılmasının daha doğru bir hukuki yol olduğu uyarısında bulunarak, dernek olarak TOHAD'ın da idari başvuru yapacağımızı, sonuç alınabilmesi için Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru ve Kurum yetkileriyle doğrudan görüşmeler yapacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşır, tüm STK'ları ortak hareket etmeye davet ederiz.

Bireysel Başvurular İçin
STK Başvuruları İçin

Bende başvuruda bulundum. Şimdiye kadar 12 kutu sonda 4 paket bez gönderiyodu medikalci 2 aylık. Fark almıyodu. 8 paket gönderirse fark alması gerekiyomuş. Bu fark işi daha yeni çıkmadı mı? Bi yanlışlık varmı bunda?

yolcu_

Yeni değil zaten vardı ama önceden medikaller sondadan aşırı kâr ettikleri için bezden çıkan 90-100 TL farkı almıyorlardı SGK fiyat güncellemesi yapmadığı için sonda ve bez aşırı zamlandı tabiki doğal olarak sonda dan ettikleri kâr ortadan kalktı hatta sonda için bile fark talep etmek zorunda kaldılar burda suç medikaller de değil SGK da bunlarda hiç insaf yok nasıl yapıyorlarsa işlerini piyasadan haberleri yok 30 lu 1 paket bez için SGK 30 TL civarı ödeme yapıyor en ucuz bez olmuş 55 TL 8 pakette 200 TL fark çıkıyor bunu da biz ödemek zorunda kalıyoruz aynı durum sonda içinde geçerli

@idosente

Hayır, sorun firmaların yüksek karı değil. Sonda için alış fiyatları da belli, satış fiyatları da belli. Ortada yüksek kâr yok.
Bez konusunda da uzağa bakmaya gerek yok. Markette klasik tuvalet kağıtlarının ya da benzer ürünlerin son 6 ayda ne kadar zamlandığına bakın, bezin onlardan daha çok zamlanmadığını göreceksiniz.

Kaldı ki bu bizi hiç ilgilendirmez. Bu SGK ve firmaların sorunu. Ben aldığım sondaya bakarım. Aksıyorsa bu süreç, sorumlu SGK'dır, devlettir. Hedef şaşırtmak bizi zor durumda bırakır bence.

@OturanBoğa

yanlış anlamışsın abi medikalleri suçlamıyorum suç sgk nın bu açık net ama medikalimin bana dediği bu ben hem sonda hem bez kullanıyorum daha önceden de bez için fark ödeniyordu ama ben hem son da hem bez kullandığım için medikalin sondadan ettiği kâr onları tatmin ettiği için bezden çıkan farkı almıyorlardı benden 9-10 yıldır.

demek istediğim bu yoksa medikal haklı kâr etmeyecekse nasıl satsın o ürünü aradım 170 i sgk ya şikayette bulundum dedim böyle böyle kayıt aldılar bakalım ne olacak sizde 170 i arayarak bu durumu şikayet edin hemen dönüş yapıyorlar şikayeti 3 iş günü içinde cevaplamak zorundalar cimeri boşverin by sgk nın şikayet hattı daha etkili oluruz

Arkadaşlar bu konuda daha çok çaba sarf etmeliyiz. Lütfen defalarca defalarca CİMER'e yazmayı ihmal etmeyin. SGK'dan gelen "hallederiz" cevabına rağmen yeniden yazıp CİMER'in dikkatini çekmemiz lazım

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) bilgilendirme, şikayet yapıldı tarafımca. Bunda böyle bekleyip göreceğiz sonucu. Teşekkürler.

Medikal Firmam benden fark istemedi ama sıkıntıyı olduğunu anlattı ... 360 adet sondayı parça parça gönderebildi .. (60+60+120+120) olarak bi da kargo ücreti çoğaldı onlar için :( ..

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 1900148725 sayısı ile alınmıştır.
Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

Sıraya girdik

Mail ve cimer e yazdık
1900228021 no ile

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 16.01.2019 tarihinde yapmış olduğunuz 1900149755 sayılı başvurunuz 23.01.2019 tarihinde TIBBİ CİHAZ DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:Genel sağlık sigortalılarımız ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin ayakta tedavileri sırasında ihtiyaç duydukları Kurumumuzca finansmanı sağlanan tıbbi malzemelerin bedelleri, Sağlık Uygulama Tebliği ve Eki Ek-3/C listelerinde yer alan kriterler ile diğer Kurumumuz mevzuatı doğrultusunda karşılanmaktadır.Sağlık Uygulama Tebliği ve eki listelerinde yer alan tıbbi malzemelerin fiyatlarını belirlemeye 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun "Sağlık Hizmetlerinin Ödenecek Bedellerinin Belirlenmesi" başlıklı 72 nci maddesi doğrultusunda oluşturulan "Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu" yetkili kılınmıştır.
Bu hüküm doğrultusunda Sağlık Uygulama Tebliği ve eki listelerinde yer alan tıbbi malzemelerin fiyatları sağlıkta finansmanın sürdürülebilirliği de göz önünde bulundurularak anılan komisyon tarafından belirlenmektedir.
Diğer taraftan mağduriyetinize ilişkin talebiniz Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonuna sunulmak üzere kayıt altına alınmıştır.
Bilgilerinizi rica ederim.

Arkadaşlar bugün bende sonda yazdırdım 150 lira fark aldilar hep bu şekilde mi olacak

bende bu ay fark ödeme vermeden gold katater aldım cok pişman oldum ccünkü giriş zor giriyor çıkışta adeta yapışiyor daha öncce my katater kullanıyordum çok memnundum mecburiyete marta 200 tl fark ödeyip my katater alacagım

Ben Mycath kullanıyorum 360 adet 2 aylık sonda 100 ₺ fark ile. İsteyen özel mesaj atsın firmanın adını veririm.

[FONT=Cuprum]T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne yapmış olduğunuz[/FONT]
[FONT=Cuprum]başvurunuz [/FONT][FONT=Cuprum]1900456967[/FONT][FONT=Cuprum] sayısı ile alınmıştır.[/FONT]
[FONT=Cuprum]Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz. [/FONT]

[FONT=Cuprum]T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 1900495041 sayısı ile alınmıştır.
Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz. [/FONT]

by yolcu

Gold katater pişmanlımtır. Bi ara kullandım daha doğrusu kullanmaya çalıştım mahvetti beni.

Girişimler sonuç verdi bugün medikalle konuştum Nisan ayında hem sonda hem de bez için fiyat güncellemesi yapılacakmış özellikle bez için baya iyi bir fiyat artışı olacakmış ama dedi üretici firmalar bunu fırsat bilip beze gene zam yaparlar 😭

Fiyat guncellemesi derken sonda ve beze daha fazla mi fark odeyecegiz? Nasil bir sacmalik. Bimer'e o kadar yazmamiza ragmen hala fark ucreti vererek malzemeleri temin ediyoruz. Kimse sesimizi duymuyor. Sanki bu mecburi bir ihtiuac degilde,keyfi eve aksesuar aliyoruz!!!

birsu

Sondaya ödemeyeceğiz büyük ihtimal ama beze firmalara bağlı fırsat bilip beze zam yaparlarsa azda olsa fark çıkar he yapmazlarsa zam onada ödemeyiz güncelleme şu anki piyasa fiyatları na göre SGK ödeme yapacak bizde fark ödemekten kurtulacağız inşaallah...

Anladim aciklamaniz icin tesekkur ederim. Insallah dediginiz gibi olir

Üst Alt