Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Sağlık Kurulu Raporları ile ilgili önerilerimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaslar tanıdık bir avukat araqcılıgıyla yasal yollara basvurmaya karar verdim..Gelişmeleri size bildirecegim..Ama içimdeki bu hırs ve nefreti artık kimden cıkaracagımı sasırdım..TEK BİŞEY SÖYLÜYORUM...BU APTAL YÖNETMELİĞİ SAVUNUP BURADAKİ MAĞDUR İNSANLARIN DAMARINA BASANLAR VAR.BEN DİYORUMKİ KİM BUNU SAVUNUYORSA GİTSİN BİR AYNAYA BAKSIN...SONRA BİRAZ DÜŞÜNSÜN...DÜŞÜNEBİLİYORSA..BU YASAYI ÇIKARTANLARIDA SAVUNANLARA BENDEN SELAM OLSUN...

arkadaşlar,özürlü raporları verilirken insiyatif doktorların elinde.bu durum özürlüleri mağdur ettiği gibi haksız yere rapor alımlarına nedende oluyor.böylelikle hem özürlü sayısında artış oluyor ham işyerlerinde sağlam özürlüler çalıştığı için işverenler sağlam özürlü arayışı içersine giriyor.benim bildiğim 4 kişi var.mesala ikisi gözünden rahatsız ama özürlü raporlarında iş gücü kaybı%40 bulmuş ama vergi indiriminde bulamamış.itiraz sonucu hakem hastanesine sevk alınıyor oradanda red geliyor.şimdi bunların gözleri nasıl olduda iyileşti hiç amaliyat olmadan.
demek ki özürlü raporu alımında bir haksızlık var.vergi dairesinin normalde durumu il sağlık müdürlüğüne bildirip konunun araştırılması gerekirken hiç bir işlem yapılmıyor.böylelikle özürlü sayılarında artış olduğu için örnek vermek gerekirse pastanın dilimleri küçülüyor.
bununda önüne geçilecek düzenlemeler yapılması gerekiyor.

Sayın bakanlarımız olmak üzere en üst kademesinden alt kademesine kadar tüm devlet yetkililerine sesleniyorum raporlarımızı verenler devletin hastaneleri itiraz edenlerde devletin kurumları her iş için bir rapor araba vergisi muafiyeti bir rapor vs bakım hizmeti için bir rapor lütfen insanlara bu çileyi çektirmeyin birde almış oldugumuz 2022 maaşlarımız aylık olarak ödenmesini ve asgeri ücret seviyesine çıkarılmasını istiyoruz çünkü biz faturalarımız mutfak masraflarımızı vs.üç aydan üç aya gerçekleştiremiyoruz bakkala gidildigi zaman iki gün bile bekelmiyor.lütfen sesimizi duyun bize getirdiginiz hakları çok iyi biliyoruz ve bunun için size minnattarız mesale ben hemofili hasatsıyım ve bakıma muhataç yaşıyorum sürekli raporum var ben bu raporumla bütün işlerimin halletmek istiyorum.saygılar.

Dün bir meyl daha aldım saglıkbakanlıgı hala gerekli çalışmaların sürdüyünü ancak yasa nezaman çıkacagına deyinmemiş aynı zaman da gelir idaresi başkanlıgı sakatlık şubesindeki öznur beylede telefon görüşmemde gerekli hazırlıkları tamamladıklarını dosyayı saglık bakanlıgına gönderdikleri engeç 20.8.2009 tarihine kadar yasa çıkacagını ifade etti bakalım görelim yasa çıkacakmı

Bugün özürlüler idresi başkanlıgında görevli rıza türkcan beyle görüşmemdeözürlü ölçütü sınıflandırma yasasında deyişiklik yapılması gibi bir gündemin olmadıgını sadece saglık bakanlıgının tüm hastanelerdeki doktorları eyitme çalışmalarının yapılması için düzenleme yapılacagını ifade etti yani şu anlam çıkıyor özürlü ölçütü kıriterlerde rapor düzenlenmesi kıriterlerin üstünde rapor düzenlenmesi engellenmesi çalışması var benim gözlemlediyime göre reyhan gazel hanfendinin neden sesi çıkmadıgıda anlaşılmış oldu sözde buhaksızlıgın düzeltilmesi için çalışmaların başladıgını ifade etmişti ama ses seda çıkmadı işimiz zor bize özürlüler idaresi başkanlıgıda yardımcı olmuyosa diyecek bir şey bulamıyorum dorusu SİZLERDE TELEFON AÇARAK BU BİLGİYİ ALIN TEPKİNİZİ GÖSTERİN ARKADAŞLAR

kim tepki gösterecek,herkez halinden memnun,eee iktidarda farkında çıkarırlar mı hiç lehimize yasa

tunç ballı;

evet arkadaşım ben bu durumdayım ve bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.Doktor Raporla %40 verdi ama ankara vermiyor.Vergi indirimi yapılırken nasıl bir hesap yapılıyorsa onuda bilmiyorum.Beni görmeden muayene etmeden bana rapor veriyor.Sana göre biz haksızlıkmı yapıyoruz.SEnin yada bir başka özürlünün hakkınımı yiyoruz.Sence en kötü özür oranını 95 mi hayır arkadaşım bence % 39 en kötü oran Ne saglam bir işe girebilirsin ne özürlü işine girebilirsin.Yani ne cennet var nede cehennem.
Ben gözden %40 rapor aldım iş kazandım.Bunun yanında yüzlerce işi bu kahrolası oran yüzünden kaybettim.Bir şeyi suçlarken lütfen daha dikkatli olalım.Ayrıca askerliktende muafım.Ben sizi bilgilendirmek isteedim.Saygılar

Lütfen yazımı dikkatli okuyun insiyatifin doktorun elinde olması özürlüleri mağdur ettiği gibi demişim ayrıca benim bahsettiğim sizin durumuz gibi değil.yani torpille alınmış bir rapor çünkü raporu alanları ben tanıyorum ve rapor alacak kadar bir özürleri yok.

sevgili arkadaşım sen doktormusun.Senin yukarıda söylediğin şeylerle ben hergün karşılaşıyorum.Beni yolda görsen özürlü olduguma inamazsın.Sen birkaç örnekle genellemeye nasıl gidebiliyorsun şaştım kaldın.Olgu olay kavramlarını çözememişsen daha önceki yorumlarındaki bahsettigin ideolojini temel prensiplerine bir daha bakmanı tavsiye ederim.(felsefenin temel ilkeleri)george politzer

Bırakın bir birinizle didişmeyi ben örnek teşkil edeyim dizaltından kesik bacak ama %34 le saglam oldum itiraz eden herkimse bana etsin sen saglamsın desin ben de ona iki kelime diyeyim

evet arkadaşım özürlüsün ama degilsin.Bu yüzden özürlülük oranını 20 ye indirmek gerekli bence.Altında kalanlarda saglam raporu alabilmeli

Benim daha önce yazdığım bütün mesajları okuyun,özürlü raporları ile ilgili yapılan haksızlıklara nasıl değindiğimi göreceksiniz.özürlü cetveline olan itirazımı,malülen emekliliğe olan itirazımı göreceksiniz.bu konularla ilgili ''iktidarı protesto edelim'' diye konulu başlık bile attım ama malesef ilgi görmedi.ben sizi iyi anlıyorum.
Ama benim bahsettiğim farklı gerçekten benim bahsettiklerim torpil veya birşekilde almışlar raporu.gözlerinde özürlü raporu alacak kadar özürleri yok.zaten vergi indiriminde hem hastane hem hakem hastanesi % 15 vermiş.bunu kendileride anlattı ama raporu ne şekilde aldığını anlatmadı.benim bahsettiğim bu kişiler.

----------

Ayrıca bir kişide tanıdık sayesinde aldığını söyledi baana bende bunlara değinerek yazdım.

tunç ballı kardeşim seni anladım ama sen doktormusun derken göz muayenesinin nasıl yapıldıgını bilmiyorsundur.Bilgisayara gözünü dayarsın ve altından bilgisayar yazılı olarak göz numaranı verir.Doktorun burada herhangi bir oynama yapmış olması mümkün degil.sonrada o orana göre cetveldeki özür oranını uygular.Evrakta sahtecilik varsa onu bilemem.Duydugunun yüzde onuna gördüğününde yarısına inan.Bu yazıyı senin gibi materyal bir insanın yazması bana garip geldi.Ben konuya şundan dahil oldum.İşyerinde dayın kim soruları beni bıktırdı.Kimse emegimle kazandıgıma inanmıyor.Bu yüzden bu yazınızı biraz fazla tepkiyle dile getirdim.SAygılar

Ben kendilerini tanıyorum ve arkadaşlığımda oldu,bizzat kendi ağızlarından duydum.ayrıca gözlemlerimde gözlüksüzken bile görebiliyordu.
Yani demek istediğim doktorlar işine göre hareket ediyor,gerçekten özürlü raporunu hakeden birine istemesse zorluklar çıkarabiliyor,işgücü kaybını düşük veriyor ama isterse istediği yüzdeyi veriyor.
her şehirde bir sağlık kurulu oluşturulup ,bu kuruk sıkı bir denetime tabi tutulup,raporlar oradan alınmalı ve Ankara nın bile itiraz etme hakkı olmamalı.ayrıca bu alınan rapor her yerde kullanılmlı ve her kurum kendi kafasına göre rapor istememeli.ÇÜNKÜ KURUMLAR RAPORLARI KENDİ İSTEDİKLERİ GİBİ YORUMLUYORLAR.BU ALINACAK RAPORDA BÜTÜN AÇIKLAMALAR YAZILMALI,MESALA VERGİ İNDİRİMİ ALABİLİR,ÖZÜRLÜ MAAŞI ALABİLİR,MALÜLİYET DERECESİNDE İŞ GÜCÜ KAYBI VARDIR DİYE AÇIKLAMALAR YAZILMALI YOKSA BİZİM ÖMRÜMÜZ RAPOR ALMAKLA GEÇER VE HER DEĞİŞEN YASA DANDA ETKİLENME DURUMUYLADA KARŞILAŞIRIZ.

Tamam gündemden uzaklaştık.Burası o konunun tartışılacağı yer değil ki.
Başka bir başlık altında tartışın.
Özürlü raporu almak zorlaşacak.Bu gidişler belkide %50-60 bile özürlü sayılmayacak o zaman ne yapacaksınız bakalım.

idda ediyorum televizyon kanallarında birhafta haber yapılsa canlıyayın baglantıları yapılsa kuruma bak nasıl süreç hızla düzelir ama arkamızda bize bukonuda destek veren bir kurum yokki

Bende iddia ediyorum tv'lerde ancak bizim adımıza yardım paraları toplanır o kadar :D

yardım paraları toplanır ama dişli bir sipiker bu özürlü ölçütü sınıflandırma yasası nı gündeme getirse özürlülerin sorunları adlı pıroramla işi bitirir aslında bir fikrim var ama arkadaşlardan destek alırsam yaparım hürriyet gastesinnin önsayfasını bu bahsettiyim konuya ayırsak birde resmimizi koysak birhafta yeterli olur sesde getirir nedersiniz bukonuda desteklermisiniz

Sen de destek ver...

Ben varım, ama diğer arkadaşlarımız da destek vermeli. Birlikten kuvvet doğar. Ne yapacaksak yapalım. Ya değilse kimsenin umurunda değil.. Baksanıza Lokman Bey'imizden bile bir ses çıkmıyor.Bizi nasıl temsil ediyor, temsil etmek cepleri doldurmaksa o zaman güzel bir şekilde temsil ettiğini söyleyebiliriz..!!!!:mad:

lokman ayvayla bizzat görüşdüm ama dolaylı yollardan kandırdı beni boşu boşuna zaman harcadım o zata deymezmiş dorusu kendi haberimizi kendimiz yapalım zor deyil arkadaşlar bu kampanyayı başlatalım bugün. sayımız arttıktan sonra miktarı belirleriz

böyle bir haber yakaladım ama eski yasadanmı bahsediyor yoksa gündemdeki özürlü yasasından mı bahsediyor tarih yok bu haberde

ÖZÜRLÜLER YASASI TBMM'DE OYLAMA SIRASI BEKLİYOR… BU GÜN AKSİLİK OLMAZSA YASA RESMEN KABUL EDİLECEK...
[FONT=Arial]Flaş [/FONT][FONT=Arial]- 59. Hükümetin 2 yıl önce müjdelediği Özürlüler Yasası sonunda dün Başbakan’ın talimatı üzerine Komisyon'da hızla görüşülerek kabul edildi. Şuanda saat 19.00 itibari ile yasa Özürlülerden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve Özürlüler İdaresi Başkanı Dr. Mehmet Aysoy tarafında TBMM’ye götürüldü. TBMM’de şuanda görüşülen 2 kanunun oylaması bittikten hemen sonra gece yarısı Özürlüler Yasası’nın oylama sonucu bu gece kabul edilmesi bekleniyor.[/FONT]

böyle bir kanun çalışması olduğunu sanmıyorum çünkü niğmet çubukçu artık milli eğitim bakanı oldu.

türkiye cumhuriyetindeki kurumlar ciddiyetle işlerini yapsalardı ikisenedir beklediyimiz yasa çıkardı ama sorumsuzluk diz boyu isteseler bir haftalık çalışmada yasayı çıkarırlardı çünki herşey ortada ama beklemek onlara avantaj sagladıgından bekletiliyoruz

ne ses var neseda herkes sessizce seyrediyor olan biteni
buda bi gelişme diymi yani bıravo bize vede bizleri savunanlara

Daha cok bekleriz tagi arkadaşım ben bunlara sie diyorum en kibarcası

Maliyedeki çelişki özürlümüz deyilmiyiz

MALİYE BAKNLIGI BİZLERE VERGİ İNDİRİMİ ALA BİLMEMİZ İÇİN %40 VE ÜZERİ ŞART KOŞMASINDAKİİİİ ÇELİŞKİ ÖZÜRLÜ BİR AYLENİN ÖZÜRLÜ ÇOCUGUNA EYİTİM VEREBİLMESİ İÇİN MALİYE ENAZ ÖZÜRLÜ GURUBUN %20 ÖZÜRLÜ OLDUGUNU SAGLIK KURULUŞUNCA BELİRLENMESİ HALİNDE HİZMET TEN YARARLANIR DİYOR BURDA BİZİM ASLINDA%20 RAPORLA VERGİ İNDİRİMİ ALMAMIZ HAKKIDA ORTAYA DOGUYOR YORUMU SİZ YAPIN

Ödeme Şartları, Ödemeye Esas Belgeler ve Ödeme
Ödeme şartları
MADDE 8 - (1) Özürlü bireylerin destek eğitimi giderlerinin, her yıl aylık olarak Maliye Bakanlığınca belirlenen tutarının Bakanlıkça karşılanabilmesi için;
a) (Değişik:R.G.11/8/2009-27316) Özürlü bireyin sağlık kurulu raporuyla her özür grubu için asgari %20 özürlü olduğunun tespit edilmiş ve özel eğitim değerlendirme kurullarınca da eğitsel değerlendirme ve tanılamalarının yapılarak düzenlenen raporda destek eğitimi almasının önerilmiş olması​

bugün birkez daha maliye bakanlıgına telefon açarak görüştüm özürlü ölçütü sınıflandırma yasasında deyişiklik varmı yada yok sa açık şekilde söyleyin dedim kendilerine artık sıkıldıgımı gerçekten böyle bir çalışma varmı öznur bey dedim bana gerekli çalışmaların saglık bakanlıgınca vede özürlü idaresi başkanlıgınca yapıldıgı sadece bizim gönderdiyimiz çalışma sonucunun bazı bölümlerinin deyiştirilmesi istendiyi tek korkularıda maliye bakanlıgı oldugunu bizim buyasaya karşı çıkacagımızı düşünüyorlarmış bizde gerekli düzenlemelerin son halini gönderdik vede BİR EKİME KADAR SÜRE VERDİK BİR EKİMDE BUYASA ÇIKACAGINI İFADE ETTİ ÖZNUR AYAZ BEY KENDİLERİNE BURADAN VERDİKLERİ UGRAŞTAN DOLAYI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM İNŞALLAH DEDİYİ GİBİ YASA ÇIKARDA BU ÖZÜRLÜLERDE HAKLARINA KAVUŞUR BENDAHİL

kendim yaziyorum kendim okuyorum nasıl özürlüsünüz hiç sesiniz çıkmıyo heralde bu işi tek ben halledicem sizlerde hazırından sahip olucaksınız insan birkaç cümle yazar destek verir suspus oturmakla olmaz yazın arkadaşım yazın

Merhaba Tagi Bey..
Size Maliye Bakanlığından Yasa cıkacak demişlerse bu tamamen yanlış..
Bir defa Özürlülük Ölçütü ve Sınıflandırması yasa değil Yönetmeliktir..
Yönetmelik ise Bakanlar Kurulu tarafından çıkartılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt