Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Kalıtsal rahatsızlığı olan kişilerin çocuk sahibi olabilmeleri için SGK'dan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır faydalanamıyorsunuz. Prof. Volkan Baltacı Sağlık Uygulama Tebliği değişmeden önceki şekliyle bilgi vermiş. 2010 yılında eski hüküm kaldırıldı. Şu an devlet sadece hasta çocuğun varsa ona uygun dönor kardeş yapılmasıyla ilgili tüp bebek ve pgt giderlerini karşılıyor. Bunun harici ödeme yapmıyor. Diğer sayfalarda yer alan yazışmaları okursanız Sağlık Bakanlığı'nın karşılanmıyor şeklinde bilgi verdiğini farkedersiniz. Belki kendisi de SGK uygulama tebliğinde değişiklik yapıldığını, bu giderlerin devletçe ödenmediğini bilmiyordur.

2 hak var.önceden 3 idi.

Turkuaz arkadaşım bilmeden, araştırmadan lütfen insanları yanıltmayalım!!!Bildiğiniz bir konu ise yorum yapmak en doğal hakkınız. Ama bilmediğiniz konularda yorum yapıp , insanları yanlış yönlendirmeyin. Olmayan haklarımızın mücadelesini verirken , bir de hatalı bilgilerle uğraşmayalım........

Bende belirtilen adresleri yazılı metni postaladım. Hayırlısı olsun.

Bir şeyler yapmak hiçbir şey yapmadan söylenmekten çok daha iyidir.

Sitemize yeni kaydolan biri olarak herkesi selamlıyorum. Bu konudaki girişimlerinize canı gönülden katılıyor ve mesajları gönderiyorum. Kalıtsal bir rahatsızlıktan ötürü %90 görme engelliyim. 29 yıl önce kızım sağlıklı doğduğunda dünyalar benim oldu ancak bir hayat neden şansa bırakılsın ki? Birlikten kuvvet doğması için elimizden geleni yapalım. Tebrikler!

Sermin Hanım merhabalar ;

Aramıza hoşgeldiniz. Kızınız sağlıklı doğduğu için ne kadar şanslısınız. Kızınıza güzel , sağlıklı , mutlu bir ömür diliyorum. :) Evet dediğiniz gibi ; bizler de çocuklarımızın hayatlarını şansa bırakmamak için devlet isteği istiyoruz. Mücadelemiz çocuklarımızın sağlıklı doğabilme hakkının sağlanması için... E-mail gönderdiğiniz ve girişimimize destek olduğunuz için ben de size teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt