Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde Bakım Aylığı alabilir miyim?

sekobaba

Üye
Konular
40
Reaksiyonlar
0
SELAM, BEN 19 YAŞINDAYIM VE 2022 YASASINDAN MAAŞ ALIYORUM.
%90 engelliyim evde annem ilgilenıyor. o yüzden ev bakım aylığı almak istiyorum.
annem, babam memur emeklisi olduğu için sağlıktan ondan yararlanıyor (ben yeşil kartım)
NE GİBİ ŞARTLAR VE ANKARADA NEREYE BAŞVURABİLİRİM? 2022 YASASI İÇİN ALDIĞIM RAPOR GEÇERLI MI?

BİLGİLENDIRIRSENIZ SEVINIRIM..

evde bakım aylığı için bulunduğunuz yerdeki shçek müdürlüğüne müracaat etmeniz gerek
bu aylık için eve giren toplam gelir bakmakla yükümlü olunan kişilere bölününce 305ytl yi geçmemesi gerek şart bu
ağır özürlü ibareli raporun olması yeterli

ankara keçiörende nereye başvurulacak sitesi açılmıyor SHÇ

merhaba arkadaşlar biz 5 kardeşiz 2 abim istanbulda kendi başlarına yaşıyor
ben annem babam olarak ankarada yaşıyoruz yüzde 90 engelliyim
evde bakım maaşına başvurmak istiyoruz annem çalışmıyor babamda emekli ayda 1200 tl maşı var
abimleri de bu hesaba katmamız lazımmı değilse kişi başı gelire katarken beni de katmaları lazımmı bize verirler mı ?

18 yaşlarını doldurmuşlar ise ve başka adreste yaşıyorlar ise hesaba dahil edilmezler. Sen dahil edilirsin. 3'e bölmeniz gerekiyor. Kişi başına düşen gelir 449'yi aşmadığından raporunda 'ağır özürlü' ibaresi varsa sosyal hizmetlere başvuru yapabilirsiniz.
* Ancak, 2022 alıyorsanız gelir tespitine buda dahildir ve gelir seviyesini aşacağınızdan iptal edilebilir başvurunuz..

http://www.engelliler.biz/forum/evd...-olabilir-kimler-gelir-hesabina-dahildir.html

http://www.engelliler.biz/forum/evd...racaatinda-istenilecek-belgeler-ve-surec.html

demekki önce bakım maaşına başvurmak gerekiyo daha sonra 2022 ye, biz bilmeden doğru işlemi yapmışız gerçi 2022 daha olmadı yaa neyse

Üst Alt