Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilik ilahi ceza mı? [Tartışma]

ne alaka yazıyla . Dini argümanlar bana inandırıcı gelmiyor?

Site admini sana izin vermese sen buraya yazı yazabilirmisin?

Sana demek istediğim herşeyin bi sahibi var, nasıl ki bu sitenin sahibi yada admini varsa, bizlerinde bir sahibimiz var.
İstese seni zeka özürlü biri yaratıp, buraya hiç yazdırmayadabilirdi hatta okuyamayadabilirdin.
Aslında sen birine kızmışsın acısını başkasından çıkarmaya çalışıyosun.
Söylediklerin çok tehlikeli şeyler, benim için değil senin için tehlikeli.
Ebedi bir ahiret hayatını tehlikeye atmış olursun.
Benim sana burda bazı şeyleri anlatmaya ne kalıbım yeter nede bilgim ama en azından seni uyarabilirim.
En azından bu konuda biraz bilgilenebilirsin.
Neye inanmadıgını bilirsen, o zaman bazı şeyleri çok daha iyi anlarsın eminim.
Sakın sana kızdıgımı düşünme ama üzülüyorum işte, sende bana kızma lütfen tenkit etmiyorum seni.
Hadi kal sağlıcakla...

tekyürekler
benim yazdığım mesajda Allaha İsyan eden ne var Allah aşkına ?
yeşilliki
sende dolaylıda olsa Allahı tanıtmışsın bana Allahı tanımamakla benim mesajımın ne ilgisi var

evet ceza
bzm cezamız değilse de belki ailemiz birierini üzdü kırdı onun bedelini ödüyoruz

bi de yeri gelmişken söylim hani diyolar ya allah sevdiği kuluna dert verirmiş diye lütfen demeyn artık böyle.bu sözden nefreet ediyorm

gereksiz samimiyet gibi.ne yani diğer kulları sevmiyo mu çok saçma

portakal suyuna katılıyorum. ilaveten ailemi ve çevremi imtihan etmek için yaratıldığımı düşünüyorum.

lisedeki matematik öğretmenim der ki engel allah!ın bir lütfudur...

birn yaratıcının var olduğuna inanıyorum ama onun sistemi nasıl çalıştırdığını çözemiyorum misal eşek arısı ne bal yapar ne de başka bişey kendisi dışında kimseye yararı yoktur ancak bal arısı zorda kaldığında bir canlıyı sokmak zorunda kaldığın tek defa sokar ve ölür ama eşek arısının iğnesi çıkmaz ve ölmez istediği kadar sokar. madem sınandığınıza inanıyorsunuz bu dünyanin en adi varlıkları psilik insanları neden iyiler kadar cezalandırılmıyor.

code,
eşek arısını yakalar cezasını verirsin bişicikler olmaz!
Bizim eşek arılarına ceza vermeye kalkarsan haklıda olsan tıkarlar kodese:eek:
Seri katillere bile ceza veremiyorsun:eek: Sıçmışım böle dünyaya...

arkadaşlar KEMOTERAPİ nin ne olduğunu hepimiz hemen hemen biliyoruz. kanser belasını yenmek için uygulanan bir tedavi türüdür. ama zorlu bir tedavidir. vücuda türlü değişik hasarlar verir. ama neden? en büyük belayı yanı kanser belasını defetmek için. ALLAH ta en büyük bela olan cehennemden kurtarmak için kullarına bu dünyada küçük belalar verir (kemoterapi). bizim için belki çok büyük belalar sayılır ama, hiç bir bela ve dert ateş belasından büyük olamaz. kimse ateşe 3 saniye bile dayanamaz. ama engelliliğe bir ömür boyu dayanabilmekteyiz. ne demek istediğim anlayanlar içindir. gerisine karışmaya gücüm yoktur. vesselam

ata eder evlat öder mi??

bu söz doğru mudur?
bizim engelli oluşumuzla bu sözün ilişkisi nedir?
görüşlerinizi almak istiyorum arkadaşlar...

bazı insanlar benim sakat olmamı babamın başkasının elinden zorla tarla almasına bağlıyor ne kaa saçma

bi akrabamız var torpille devlet dairesine girdi. çocuğu engelli doğdu.
bunuona bağlıyorlar

Güzel düşünülmüş. bilhassa camilerde ki yenilikler çok iyi olacak inşaALLAH .. dışarıya çıktığımızda Namazlarımız kazaya kalıyordu, bedensel engellilere uygun cami olmadığı için .. Tüm camilerde uygulanmasını bekliyoruz ..

bir şizofren olarak şizofreni hastalığı bana nimettir kendi düşüncem bu tabiki de

Eğer bu bir ceza ise bunu mükafata dönüştürmekde biz inananların elindedir.

Eğer dine sarmazsak engellik durumu tabii bir çok açıdan dezavantajdır normal sağlıklı bir kimseye göre ceza mıdır derseniz öyledir. Ama bu her şeyin sonu değildir.Engelli de olsak ne kadar sağlıklı ve huzurlu yaşayabilirsek o kardır diye düşünüyorum.

Biz cezalımıyız

Kardeşim bana "Allah belanı vermiş,seni sakat bırakmış" dedi....

LORA Bana da bir müşterim öyle demişti... Komik insanlar, n'apalım :cool:

Hayatta daha çok karşıma çıkan durum daha çok iyi insanların acı çektiği ya da üzüntü duyduğu nerede kurnaz açıkgöz var işleri rast gidiyor nedense hayatlarından da pek memnun çoğu adalet konusunu işine geldiği gibi yoruyor herkes kendi veya sevdiği birinin başına kötü bir şey geldi mi imtihan oluyor sevmediği birinin başına bir şey geldi mi cezasını çekmiş oluyor .:p

LORA

Bu gorusun anti tezi allah bizi seviyormus ondan boyle olmuşuz. istemiyorum kardeşim bastan yarat beni soyle yakışıklı 2 m bakan bir daha baksin gerisini bana birak .80 yila fitim soz bende seni sevicem.

Bugün cenaze namazında hoca ölen merhumun son zamanlada hastalıktan çok çektiğini .Günahlarından düşüleceğini söyledi.

Bir tanrı olsaydı ve engelliliği cezalandırma yöntemi olarak insanlara uygulasaydı ben o tanrıyı tanımazdım. Kratos gibi savaşır, döver, keser yok ederdim:) zaten bir yaratıcı bu kadar basit şekilde hayatlarla oynayabiliyorsa o yaratıcı kendisine iman edilmesini hak etmiyordur. bakın yaratıcı diyorum, hiçbir dini çerçeve içinde değil, herhangi bir din. bunlar benim düşüncem bu kafaya kolay gelmedim. çoğu kişiye itici gelebilir. yazdıklarım rafine edilmiş, filtrelenmiş duyguların kelimelere yansımış halidir.

Son düzenleme:
evet deqisik bir bakış açısı...belki de enqellileri tanrı cezalandirmis olabilir mi...o zaman tüm enqelliler kötü insan sonucu çıkıyor doqal olarak....hımm üzerinde düşünmek lazım biraz bu konunun...lut kavmini cezalandirdiqi qibi tüm enqellileri cezalandirmis olabilir mi tanrı...evet ilqinc...

Bu ilahi adalet (ilahi ceza veya ödül) konusu karışık biraz sevmediğimiz birinin başına kötü bir şey geldi mi cezasını çekti adalet tecelli etti olur kendi başımıza ya da sevdiğimiz değer verdiğimiz birinin başına kötü bir şey geldi mi ya imtihandır ya da bu nasıl adalettir :confused:

ayyy ne quzel yorumlamışsınız bay sokrat....bravo...kendi yorumlarini katarak yorumluyorlar kalıba bu tip durumlari...🤣ayrıca sonuç olarak hepimiz ölüm cezasına carptiriliyoruz sonunda ....bu da ayri bir ilqinclik yanı....🤣🤣

Şahsen ben kendi adıma ölümü uyku gibi düşündüğüm için olsa gerek iyi ki ölüm var diyenlerdenim zaten bizim maddiyat çevre falan çapımız belli dön dolaş aynı şeyleri yaşıyoruz şükür tabii halimize de sonsuza kadar böyle sürüp gitmesi düşüncesi herhalde beni çıldırtırdı bir yerde sonunun olacağını bilmekte güzel bence hele ki çoğu insanın durumunu görünce işsizlik parasızlık nefret ettiği bir işte çalışmak zorunda olmak dert keder geçim sıkıntısı hastalık...v.s... kimi de tam tersine zengin kodaman hali vakti keyfi gezmesi tozması yerinde ölümün ceza ya da ödül olması yaşanılan hayata içinde bulunulan duruma göre değişiyor olabilir...:confused:

Kimi ödül der. Kimi ceza kimi ayrıcalık olarak görür

Her şeye gücü yeten bir yaratıcı modeli var. Yarattığı dünya da milyonlarca bedensel bir eksikliğinden ötürü yaşam kalitesi düşmüş ve hatta acı çeken bir topluluğun da bu şekilde yaşamasına göz yumuyor ki istese herkesi bir anda sağlıklı yapacak gücüde elinde bulunduruyor. sanırım tahtında bizleri izlerken büyük keyif alıyordur...her şey kusurludur varsa tanrı bile. her şeyin üzerinde çatlak vardır. Işık bu çatlaklar ve kusurlar sayesinde görünür.

Üst Alt