Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Engelliler.Biz Organizasyonu] 11 Haziran: Reha etkinlikleri bahanesiyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[size=5]ETKİNLİK PROGRAMI[/size]
[size=4]

10 HAZİRAN 2005 CUMA

11:00 Açılış
12:00 Dia Gösterisi (Zihinsel Engelli Çocuklar) ÖZİDA - Savaş EKİN (Etkinlik Alanı)
13:00 Orienteering Ayder - Belmo (Etkinlik Alanı)
13:30 Ritm Workshop ve Cim Cim Jimnastik Grubu Yağmur Çocuklar (Etkinlik Alanı)
14:00 Engellilik ve İstihdam ÖZİDA, Kariyer.net, TURKCELL (Seminer Salonu)
15:30 Topaç Yarışması Afacan Oyuncak (Etkinlik Alanı)
16:00 Müzik Dinletisi Türk Halk Müziği Korosu (Etkinlik Alanı)
17:00 AB Yolunda Türkiye'de Engelli Ürünlerinde Standardizasyon Dr. Mahmut CAMSARI - Almanya (Seminer Salonu)
17:30 Engelli Basketbol Maçı (Etkinlik Alanı)
18:00 Masa Tenisi - Tırmanma Duvarı (Etkinlik Alanı)
20:00 AKŞAM PARTİLERİ EOS BAR Küçükparmakkapı Sok. Taksim BEYOĞLU (EOS BAR)

11 HAZİRAN 2005 CUMARTESİ

11:00 Spastik Çocuklar Ağaç - Çiçek Oyunu MEDAS (Etkinlik Alanı)
12:00 Engellilerde Spor Muffy DAVIS & Muhammed A. TUNCAY & Ercan TUTAL (Seminer Salonu)
14:00 AB Projesi Çerçevesinde Yaşlı Bakıcısı Yetiştirme Programı Özel Acıbadem Huzurevi (Seminer Salonu)
14:30 Gol Ball Show Ayder - İstanbul Görme Engelliler Spor Kulübü (Etkinlik Alanı)
15:00 Okçuluk Omurilik Felçlileri Derneği (Etkinlik Alanı)
15:30 Sabun Yapımı Gösterisi IB & Türk Spastik Çocuk Vakfı (Etkinlik Alanı)
16:00 Sosyal Girişimcilik (Seminer Salonu)
18:30 Kadıköy Belediyesi Gün Sonu İkramı (Etkinlik Alanı)
20:00 AKŞAM PARTİLERİ EOS BAR Küçükparmakkapı Sok. Taksim BEYOĞLU (EOS BAR)

12 HAZİRAN 2005 PAZAR

11:00 Kök Hücre Çalışmaları Prof. Dr. Şafak Karamehmetoğlu (Seminer Salonu)
14:00 Müzik Dinletisi Görme Engelli Çok Sesli Korosu (Etkinlik Alanı)
15:00 Basketbol Omurilik Felçlileri Derneği (Etkinlik Alanı)
15:30 Oyuncak Boyama Afacan Oyuncak (Etkinlik Alanı)
16:00 Halk Oyunları Omurilik Felçlileri Derneği (Etkinlik Alanı)
17:00 Okçuluk Ayder (Etkinlik Alanı)
19:00 Devinimler Dans Gösterisi Devinimler Yaşama Sevinci Dans Topluluğu (Atatürk Salonu)
20:00 AKŞAM PARTİLERİ EOS BAR Küçükparmakkapı Sok. Taksim BEYOĞLU (EOS BAR)[/size]

servis3at.jpg

Benide yazabilirsiniz, Reha'nın daha önceki programlarınada katıldım. Bizler için çok iyi oluyor. Son gelişmeleri görmek açısından.
Hatta geçen sene bir cihazı denemek için iş yerime getirdi orada tanıştığım kişiler. Ben o cihazla iş yerimde ayakta dolaşmanın keyfini yaşadım. (Tabi fiyatı çok yüksekti alamadım, ayrıca spor amaçla çok güzel ama günlük yaşamda kullanışlı değil) Ellerimle kollarını ittiğimde ayaklarım adım atıyordu (çok muhteşem bir şey adım atmak)
Bu yılda gideceğim inşallah bir aksilik çıkmazsa orada olacağım. Hatta şimdi ben Florya Özürlüler Kampında kalan ÖsHA Grubu gönüllülerinide getirmek için bir organizasyon yapmaya başlayacağım. :!: Yani siz beni en az 20 kişi yazabilirsiniz. :) Gelişmelerden haberdar ederim. Görüşmek üzere

çok üzgünüm

Arkadaşlar gercekten çok üzgünüm haftasonu çalısıyorum cok gelmek istiyordum ama olmadı bundan sonraki başka bir organizasyonda buluşmak ümidiyle ...... :oops:

Tekrar Merhaba arkadaşlar. Ben 20 kişi demiştim katılım konusunda ama bu sayı yükseldi 40 kişi olduk. Yani iki minübüs ile biz geleceğiz. Ayrıca sizlere süpriz; Aramızda sitemizinde gönüllüsü olan birçok arkadaşımız var . Yarın 2 gibi oluruz biz Harbiye-Askeri Müzede görüşmek üzere arkadaşlar. Sevgi ile kalın.

Ben de gelecem %90 daha üye olalı 1 saat oldu ama çabuk ısındım size. liste servis içinse eklemeyin listeye.

Eger bir terslik olmazsa, sanırım saat dört sularında, birkaç saatliğine benden ugrayabilirim.

Eveeeet,
bir buluşma daha başladı ve bitti.
etkinlik muhteşemdi,teknılojinin nekadar geliştiğine birkez daha şahit olmuş oldum. ve sevgili dostlarımla geçirdiğim muhteşem dakikalar beni inanılmaz keyiflendirdi. aralarından erken ayrılmış olmam beni biraz üzse de yinede herşey çok güzeldi. her seferinde dostlarımın arasına yenileri ekleniyor, yeni yüzler tanıyorum, sım sıcak tostluklara şahit oluyorum.
buda beni mutlu ediyor. sevgili sarp murat,sankha, senedesmus ve ersin sever sizleri tanımak ta beni inanılmaz mutlu etti. bağımlılık yaptınız arkadaşlar, yanınızdan ayrılmak çok zor geldi bana. sizleri çok seviyorum !
tekrar görüşmek dileğiyle.

Çok güzel bir gündü. Gerçi yine zaman hiçbişeye yetmedi ama... :)
Ne yazık ki etkinliğe katılım çok çok azdı. Koca fuar alanı bomboştu. Yazık ve düşündürücü!

Dün çok güzel bir gündü. :p
Gelmeden önce İlk an herhalde iptal olmaz endişesi kapladı içimi gerçi kapalı alandaydı ama yağmurun sabah yağmasında ürkütü çünkü arkadaşlarımın bir an nasıl geliceklerini düşündüm.Bende bir panik vardı :roll: ama sonra güneş güzel yüzünü gösterdi tabiki herzaman ki gibi bizim yanımızdaydı :p
Oturanboğa (bülent )dedigi gibi katılım azdı ve tam olarak yeterli degildi standlar ayrı ve aktif degildi ilgisizlik vardı bir ara hareket kazandı.Yeni teknolojik aletler mükemmeldi doğrusu merdiven den inip çıkan sandalyeler çok rahatlıktı bir ara CATWOMAN deneme yaptı. Bir aşağı bir yukarı çıkmayı denedi başarılıydı onu seyrettik.Ancak sesizlik yine baş gösterdi ama arkadaşlar.....
ENGELLİLER BİZ'le bir kere daha gurur duyduğumu belirtmek isterim. :p gerçekten iyi vardık ve destek olduk ve bir araya geldik sizleri çok seviyorum Bende iyiki sizlerle beraberim
özellikle Sevgili Bülent, Kader,Gülcan,Ersin,Gülçin,Tengi(Nur),Gamze ve eşi Sefyettin bey,Oya,Barış,Çigdem ve sayamadıgım arkadaşlarım darılmasınlar hepinize yakınlıgınızdan ve samimiyetinizden dolayı çok teşekkür ederim. :D
İYİKİ ENGELLİLER BİZ'DEYİM
:D

REHA Etkinlikleri Pazar günkü programda saat: 11.00´da kök hücre konusunda Şafak Karamehmetoğlu seminer salonunda konuşacakmış.Şafak Karamehmetoğlu kendisi fizik-tedavicidir.İsterdim ki bu programları hazırlayanlar bizleri (hele ki böyle önemli konularda) o konun uzmanlarıyla bilgilendirsinler.

Saygılarımla.

Fulya

Ankara'dan buraya reha ve bir başka özel işim için daha gelmiştim. Yani rehaya denk getirdim öbür işi, her neyse biraz son dakika olduğundan kan almadan geldim ve ölü gibiydim burada, pilim bittiği için pazar günü gidemedim fuara, yoksa kök hücreyi dinlemek isterdim. Cuma günü "engellik ve istihdam" paneline girdim. Özida başkanı ve turkcell yetkilisi vardı konuşmacı olarak, dinleyici olarak ise 15-20 kişi... :(
İstihdamdan ziyade engellilik üzerine konuştu başkan, pek az istihdama değindi. Onda da kamunun engelli kadrolarını doldurmada özel sektörden geri kaldığını söyledi. :) Özida'nın amacı iş bulmak değil politika üretmek olduğundan benim sorularım muhatapsız kalacaktı belki de... Zaten pek az soru alındı. Cmt. günü "engellilik ve spor" vardı. Muffy Davis muhteşemdi, yapmadığı spor yok gibiydi, tekerlekli sandalyede ve binicilik, dalış, kayak, trekking, engelli yarışı, tenis, eminim unuttuklarım vardır... :) yapıyordu. Yarışlardan emekli olmuş. :) Neyse buna katılım daha iyiydi. Fuarda özida ve işkur benim ilgi alanımdı. Bunun dışında firmalar beni daha az ilgilendiriyordu, ama insanların buluşması, tanışması ve yeni fikirler üretmesi için güzel bir zemin olarak değerlendirdim orayı. Özellikle Claire kafasında çok şey bitirdi, herkesten isim telefon topladı, umarım güzel şeyler yapacak. Cmt. akşamı ve gecesi için daha çok şeyler söylenir, sadece teşekkürler iyi ki hep birlikteyiz diyeceğim. Aramızdan erken ayrılan arkadaşlar ve gelmeyenler için üzgünüm. Bir dahaki buluşmada birlikte olmak dileğiyle... :)

En güzel yanlarından biri yine arkadaşların bir arada olmasıydı,
reha sakindi hatta sapsakindi..
Geçen yıl daha kalabalıktı sanki,
gittikçe katılım sayısı azalıyor mu ne anlamadım...

Ben Herşey çok güzeldi demiyorum, benden önce demişler sadece onlara katılmakla yetiniyorum.

Listede ismim olmamasına rağmen bir baktım ki oradayım. Hainler beni kandırdılar. Saat 08:00de istanbula girdik. Eve kendimi zor attım yağmurdan. Bir uyandım ki koltukta oturarak uyumuşum semino da birileriyle konuşuyordu klavyenin üzerinde uyuyakalmış. Bilgisayarda aniden çıkan hareketli bir parça olmasaydı 24 saat uyurduk herhalde. Uyandığımızla dışarı fırlamamız bir oldu. Geç kalmıştık dostlarımızı görmeye boşuna mı çekmiştik onca yolu yağmur kar vız gelir bize.

Bir gittik ki iyi ki gelmişiz diye düşündüm. sevdiklerimin yüzündeki o ....... gülümşeyişleri görünce. O gülümsemeyi ifade edemiyorum görmek lazım.

Sarpmurat, sankha ve ersin sever'i ilk gördüm, çok sevdim onlarıda sizi sevdiğim gibi. Geldikleri için teşekkürler, geldiğiniz için teşekkürler bende geldiğim için kendime teşekkür borçluyum ama kendimi ödüllendirdim sizleri görmekle
selam ve sevgiyle

Biz oradaydık. Söylediğim gibi çok kalabalık geldik. Etkinliğin sonuna kadar (19:00) kaldık. Yanımda kimler vardı efsanur, dolunay, romantikprens, güler kara, ümit çağlayan, kral, kadir özdemir gibi site üyesi arkadaşlarımız haricinde site üyesi olmayan arkadaşlarımızda vardı aramızda... Tabi bu arada bizim araçın haricinde önden gelen arkadaşlarımızda oradaydı çiğdem, gülser ve ayşegül özder bu arkadaşlarımızla akşam birlikteydik sabah onlar kamptan çıkıp geldiler. Yani bizler Florya Kampında kalıyorduk oradan ayarladığımız arabalarla geldik. Sizlerinde söylediği gibi katılım biraz azdı, yani umduğumdan daha azdı. Yine oradaki kalabalığı yaratan biz engelliler.biz üyeleri olduk. Ben bir çok teknolojik ürünü denedim. Neler mi bunlar öncelikle merdiveni inip çıkan cihazı denedim. Çok güzel bir şey ... tek başına koltuğa oturup düz yada dönemeçli bir merdiveni inip çıkabiliriz bu aletle. Tabii fiyatı çok pahalıydı. İnanmıyacaksınız 36 milyar. Yani bir ev alabiliriz bizler bu parayla düz ayak yada paramız çoksa yine alabiliriz. Tabii acaba kaç engelli alabilir bu cihazı bilemiyorum çok pahalı mesela benim için almak hayal :( sonra yerli malı olan ayağa kaldıran sandalyeyi denedim. Fiyatı fena değil 10 milyar. Ayrıca banka kredisi ve taksitlede alınabilir. Sonra bunun avrupa'sını denedim onun fiyatıda 20 milyardı. Daha küçük ve kullanışlı. Yerli olan ayağa kaldırıp dolaştığımız sandalye büyük evin kapılarından geçmeme sorunu olabilir. Bu cihazların şu anki yaşadığımız çevre itibari ile kullanımı biraz zor. Yinede almak iyi olabilir. Sağlık açısından ayağa kalkmak bu pozisyonda durmak bizim için iyi olur. Sonra bir ara bisiklet çevirdim. Kas ölçümüde yapıyor bu bisiklette. İnanmıyacaksınız ama ben kas kuvetim yok zannediyordum bu bisiklet sayesinde düşündüğüm gibi olmadığını kas kuvvetim oludğunu öğrendim. Devri en düşük ayarlandı ve benimde gücümle çevirdim. Yoruldum ama iyi bir spor oldu benim için :wink: Arkadaşlar bizler için yine çok önemli olan havalı minderlerde vardı orada bu minderle 18 saat otursak bile yara olmadan kızarıklık olmadan oturabiliriz. Bizim için çok önemli olan bu havalı minderi SSK'dan yazdırabilirmişiz. İhmal etmeyelim ve bu mindere sahip olalım. :p
Aynı şekilde havalı yatakta vardı Reha Fuarında çok güzel bir fuar. Ben her birimi gezdim. 3 katı da dolaşıp deneyebildiğim cihazlarıda denedim. İşin güzel yanlarından biride wc'nin bize uygun olmasaydı. Orada hiç yorulmadım, aksine keyifli vakit geçirdim.
Sonra dışarıya çıkıp alternativ camp Ercan beyinde önerdiği gibi basket maçı yaptık. Maçtan sonra Kadıköy belediyesinin organize ettiği kokteyle katıldım. Açık havada yapılan bu kokteyldeki o birbirinden lezzetli yemekleride meslek edindirme kursundaki bayanlar yapmış. Çok güzel bir gündü. Sohbetide unutmayalım. Yoksa siz gelmediniz mi, neler kaçırdığınızı bilemezsiniz. Keşke imkan olsaydı 3 günde orada olabilirdim. Bizim işyerininde orada bir standı vardı ve tüm stk'ların.
Seneyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Dolu dolu geçen bir Reha Fuarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle, Hoşçakalın. Etkinlikleri kaçırmayın :D

İstanbul 'a gelip sizlerle tanışmaktan ,vakit geçirmekten çok mutlu oldum:)

Hepiniz çok iyisiniz...

EVREN DEMİR

Arkadaşlar herşey güzeldi demiştik Reha ile ama şunu belirtmek istiyorum. Ben boş stand yerleri gördüm ve bazı standların başındada bilgi alınabilecek yetkili yoktu. Sanki çalışanlarda bir bıkkınlık, isteksizlik var gibi. Heycanı biraz sönük gördüm. Tanıtım malesef iyi yapılamıyor. Ben televizyonda ve basında Reha Fuarı ile ilgili bir şey görmeden göreniniz var mı?
Ben eleştirinin bizleri geliştiren ve iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. İnsanlar gelmediler, ilgi göstermediler demek kolay.... Niye gelemediler, herkesin haberi var mı, biz hangi konuda hatalıydık gibi özeleştiri getirmeli organizasyon sahipleride.... Eğer bu şekilde düşünürlerse önümüzdeki sene çok büyük bir katılımla süper bir organizasyonla karşılaşabiliriz.
Yinede daha öncede söylediğim gibi herşeye rağmen güzeldi.... Ben gittiğim için memnun kaldım (eksikliklere rağmen) sonuçta bizim için birşeylerin yapılması ve bu yapılanları görme fırsatını yakalamak güzeldi. (daha fazla ürün olabilirdi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt