Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Engelliler.Biz Organizasyonu] 11 Haziran: Reha etkinlikleri bahanesiyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
330
Organizasyonun Tanımı: REHA İSTANBUL II. ULUSLARARASI REHABİLİTASYON VE BAKIM GÜNLERİ
Organizasyonun sahibi:

10 - 12 Haziran 2005 tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde, ikinci kez düzenlenecek olan REHA İSTANBUL; engelli, yaşlı ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşamaları için çözümlerin sergilendiği, sivil toplum kuruluşlarını, üniversiteleri, üreticileri ve konunun doğrudan ilgililerini bir araya getiren en kapsamlı etkinliktir. www.rehaistanbul.com
Sitede Organizasyonu düzenleyen kişi(ler): OturanBoğa & CinCin
Organizasyona sponsor olan kişi/ kurum/kuruluş:
Sponsorun katkıları:
Organizasyona katılım için gerekli katılım ücreti: Ücretsiz
Organizasyon Tarihi: 11 Haziran Cumartesi
Organizasyon saati: Tüm gün
Organizasyonun gerçekleşeceği adres: Askeri Müze ve Kültür Sitesi Harbiye - İstanbul
Diğer açıklamalar: Organizasyonu düzenleyen arkadaşlarım (İlker ve Binnur), Engelliler.Biz olarak stand açmamızı önerdiler. Ama ben 3 gün orada olamayacağım için, bu öneriye sıcak bakmadım. Onun yerine bir tam gün orada olmayı ve öpözgür dolaşıp bizbize sohbet etmeyi tercih ettim. :) Etkinliğin gerçekleşeceği Askeri Müze'nin mimari koşulları sakatlar için hiç bir engel teşkil etmeyecek şekilde dizayn edilmiş. Tuvalet dahil tüm mimari düzenlemeler herkese uygun.
O gün için katılımcıların sayısına göre Rehaİstanbul'dan servis talep edeceğim. Heralde bir sorun yaşamayız. Servisle ilgili duyuruyu zaman içinde buradan yapacağım.
Velhasıl hem sakatlar için düzenlenmiş bir etkinliğe destek olmak, hem sakatlar için üretilen araç ve gereçleri görmek ve gelişmelerden haberdar olmak ve tabii hem de muhabbet etmek için o gün hep beraber orada olalım efendim :)

servis3at.jpg

[size=7]Katılımcılar:[/size]

1- OturanBoğa + 1 kişi
3- CinCin
4- Çiğdem Yüksel
5- yeditepe
6- sevinç
7- tenji
8- ersin sever
9- kadirözdemir + 2 kişi
12- TIRTIL
13- mesuti
17- aferits ve yengeniz
20- swett30n
21- Oya Tekin
22- sule
23- pozitifgamze
24- Ergin
25- YARGIC
26- kaderb
27- gringo
26- semino
27- Barış Gürol
28- senedesmus
29- ayşegül özder
30- GÜLSER
31- CATWOMAN + 40
71- Hülya ÇORBACI
72- Sezersin
73- Tavsan
74- bulent yilmaz

12 haziran pazar günü erkek kardeşimin düğünü olacagından gelecek misafirlerle ilgileniyor olacagım.Bu nedenle aranızda olmam zor. Bir organizasyonda kardeşimin düğünü için mi yapsam acep :lol: Evet düzenleyen bülent. Katılım için gerekli ücret birer adet çeyrek. Yer güzel konak düğün salonu. Ücret karsılıgında katılımcıya verilecek hizmetler: bol müzik(Oyun havaları) pasta, meyva suyu, fotograf cekimi vb... :lol:

Merhaba sevgili bülent benide ekleyin.
Bende gelirim herzaman desteklemeye hazırım hemde sohbet etmiş oluruz.
:D

bendeee gelmek istiyorum bir mani çıkmazsaaa :D
sevgili bülent yılmaz hayırlı olsunnnnn, ALLAh bir yastıkta kocatsın inş. Bir ömür boyu mutluluklar.grçi o gün gelince gene kutlarız ama ben şimdide kutlamak istedim :D

Tenji çok teşekkür ederim. Dünyalar tatlısı bir gelinim oluyor. Umarım benim uçarı kardeşim bu kızı mutlu eder. Etmezse kırarım kafasını zaten:)

Beni de ilave edin..bir aksilik olmazsa ordayım.

bende gelcem 3 kişi annem ben küçük kardeşim

Benide eklermisiniz bu organizasyona.
Saygı ve Sevgilerimle..

Bende varım. Belki sizden daha erkende gidebilirim.
Sizlerle tekrar bir arada olmak için o günde geleceğim... :)
Görüşmek üzere...

aferits & yengeniz

orda olmaya çalışacağız.

Sevgili Bülent Yılmaz kardeşinize ömür boyu mutluluklar dileriz. Darısı başına olsun.

Bir aksilik olmazsa bende geleceğim :wink:

keşeke gelebilseydim.ama o tarihte istanbulda değilim:(size ii muhabbetler ne diyim:( üzüldüm yaa..

Bir aksilik çıkmazsa orada olacağım.

Listeye ekleyebilirmisiniz..

ne yani herkes cmt mi gidiyor? pazar gunu gelirsem kimseyi goremeyecek miyim simdi ben? :(

pazar günüde gidilicekse lütfen buraya yazın bende gelebilirim herkes ctesi gidicek diye bende gidemiyeceğime üzüldüm ama pazar da gidelim bende gelmeye çalışıyım olurmuuuu :lol:

:(

Çok üzgünüm ben gelemiyorum.
İş için istanbul dışında olacağım o tarihte :(
Umarım bir dahaki seferde sizlerle beraber olabiliriz...
Sizlere iyi sohbetler diliyorum...

BENDE GELEBİLİRİM BİR AKSİLİK ÇIKMAZ İNŞALLAH :?:

Bir aksilik çıkmazsa bende geliyorum.
benide eklermisiniz listeye.

Bende geleceğim.....

Arkadaşlar benide ilave edin yahuuu......Benim ufaklıktan kaçabilirsem sizlerle tanışmayı çok isterim......... :lol:

ben de katılmak isterdim ama sınava gireceğim okulu bulmaya gideceğim. pazar günü florya da buluşuruz... :roll:

[size=4]SİZİN İÇİN EN İYİSİ

Dezavantajlı gruplar 10-12 Haziran'da İstanbul'da BULUŞUYOR

"reha istanbul" II. ULUSLARARASI REHABİLİTASYON VE BAKIM GÜNLERİ 10 - 12 Haziran 2005 tarihleri arasında Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde gerçekleştirilecek.

8,5 milyon Engellinin Toplumsal Dönüşümü,
10 - 12 Haziran 2005 tarihleri arasında İstanbul Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde, ikinci kez düzenlenecek olan REHA İSTANBUL; engelli, yaşlı ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşamaları için çözümlerin sergilendiği, sivil toplum kuruluşlarını, üniversiteleri, üreticileri ve konunun doğrudan ilgililerini bir araya getiren en kapsamlı etkinliktir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kişinin, kurum ve kuruluşun katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerde engelliler, yaşlılar ve her türlü bakıma ihtiyaç duyan kişilere yönelik ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımının sağlanması ve yurt dışı çözüm örneklerinin sergilenmesi amaçlanmaktadır. Kadın ve Aile'den sorumlu Devlet Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU 10 Haziran sabahı Reha İstanbul'un açılışını yapacak.

Reha İstanbul'da bu sene yapılacak etkinlikler yine çok çeşitli olacak ve genel kanının aksine dezavantajlı grupların neler yapabildiğini göreceğiz. Ayrıca Toprak SERGEN de ilk gün aramızda olacak ve etkinliğe gönüllü destek verecek !

Tırmanış Duvarı
Okçuluk
Masa tenisi
Folklor
Tango
Cim Cim Harikalar Gösteri Grubu
Görme Engelli Çok Sesli Korosu
Devinimler Dans Gösterisi
Basketbol Gösteri Maçları
Orienteering
Ritm Workshop

AÇILIŞ 10 Haziran 2005 saat: 11:00
ASKERİ MÜZE ve KÜLTÜR SİTESİ / Harbiye

SINIRLARI ZORLAYAN İnanılmaz kadın MUFFY DAVIS
Reha İstanbul'da

Muffy Davis'i anlatmak o kadar zor ki....
Kararlılığım sayesinde başarıya ulaşacağım. En iyi şekilde yaşamak için buradayım ve diğerlerine en iyisini başarabilmeleri için liderlik edeceğim.
Muffy Davis ( 15 yaşındayken)

3 yaşında kayak ile tanışan, 7 yaşında yarışmalara katılan ve ödül almaya başlayan, 8 yaşında annesine "Tanrı beni kayak yapmam için gönderdi, ben olimpiyatlarda yarışacağım" diyebilen özel bir çocuk...

Bu amacına ulaşması için her türlü çalışmayı yapan ve Amerika'nın en genç ve başarılı kayakçısı sayılan Muffy Davis 1989 yılında geçirdiği kayak kazasında felç olunca herkes bir hayalin bittiğini düşünmüştü.

Kolej sonrası Stanford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra içindeki kayak ve dağ tutkusunun bitmediğini fark eden Muffy engelli kayağına dönmüş ve Amerika Engelli Kayak Takımı'nda tekrar kaymaya başlamış. Birçok yarışmada onlarca ödülü var ve uluslararası bir şampiyon olarak ünü tüm dünyaya yayılmış durumda. 2005 yılında ise IOC Başkanlığı Engelli Sporcusu ödülünü almış durumda.

Kayak Muffy'nin ilk aşkı da olsa o engelli outdoor sporlarının (engelli dalışı, yüzme, atçılık, dağcılık) hemen hepsinde sosyal içerikli projelere imza atmış durumda. Kişisel kariyerinde "motivasyon konuşmacısı" olarak uluslararası şirketlerde seminerler vermekte ve bu konu üzerine bir kitap yazmakta. Son olarak; Muffy Davis, Utah Üniversitesi Rehabilitasyon Merkezinde "geliştirme uzmanı" olarak çalışmaktadır.

Uluslararası Paraolimpik komitesi gözlemcisi olarak 9 aylık bir yolculuğa çıkan Muffy Davis bu yolculuğunun 1 ayını Türkiye'de geçirecek. Alternative Camp'da gönüllü olarak etkinliklere katılacak ve Türkiye'deki engellilere motivasyon eğitimleri verecek.

Spordaki başarısının yanı sıra müthiş bir motivasyon konuşmacısı olan, Amerika'da kurumsal şirket çalışanlarına bu konuda eğitimler veren Muffy Davis, Reha İstanbul'da da bu konuşmalarından birini yapacak. Hepimiz ondan çok şey öğreneceğiz......

www.muffydavis.com

Herkesi bu önemli BULUŞMAYA davet ediyoruz...

www.rehaistanbul.com
info@rehaistanbul.com [/size]

CLAIR BIZ DEN HABERSIZ KAÇMIS ISTANBUL A YANI ENGELSIZ ODTU DE ORDA.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt