Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsünde ÖTV'siz alınan araçlarda Kasko uygulaması hakkında tecrübeleriniz?

hayır siz öyle mi yaptınız?
hangi birini sikayet edelim ki cimere bu konuda hepsi aynı ahkamı kesiyor.
en azından elimde tahkim komisyonu yazısı olsun ki bu aracı kullanırken her kaskomda belge bulunsun elimde istedim

2 yıldır StratoS sayesinde Eureko sigortadan indirimli kaskomu yaptırıyorum. Bu sene güneş sigortayı duyunca şansımı denedim ama bir türlü 4000 tl den düşük teklif alamadım daha doğrusu iletişim eksikliği oldu güneş sigortayı 3-4 kere aradım bir kere dönüş yaptılar. Yoğun çalıştığımdan dolayı da çok fırsatım olmadı. Eureko ile yeniledim 2200 liraya sıradan kasko teklifleri aldığımda 3200 tlden düşük rakam çıkmamıştı yine 1000 tl karımız var. Bu yüzden öncelikle bu foruma ve Stratosa tekrar teşekkür ederim. Çok girip okuyamıyorum ama hakkını yemeyelim kimsenin.

Eureko sigorta ile geçen sene konuştuğumuzda araç rayiç bedeli 200 gözüküyor pert olursa 130 lira alırsınız diyip o tutardan prim ödemiştim.
Bu sene de araç rayiç bedeli 260 bin gözüküyormuş pert durumunda 170 lira civarında alırsınız dediler tamam dedim konuşma aynen budur.

Serebralmipalsi

En sağlıklı yol hakem heyetidir. Bence doğru yoldasınız. Umuyorum Hazine Müsteşarlığının belirttiği gibi indirim kararı çıkacaktır.
halil385

Abi arkadaşlar inanmıyor. Bende bunu söylemeye çalışıyorum işte. Yaklaşık ortalama %20 indirimli kasko yaptırmak varken, fazla ödemek size kalmıştır. Ama kasko 1 kere değil her yıl yapılır. Her yıl %20 indirim almak da toplamda önemli bir rakama çıkar.

Mutlaka tüm engelli arkadaşlarımın ÖTV'siz bedel üzerinden kasko yaptırmalarını öneriyorum!

benimde kasko zamanım yaklaşıyor indirimli kasko ve sigorta için nasıl bir yol izlemeliyim konuya baktım ama çok yorum olunca göremedim

.....
İndirimli Kasko İçin:

1- Seçtiğiniz sigorta firmasının çağrı merkezinden aracınız için kasko teklifini isteyin. (Mail adresinize yazılı olarak.)

2- Yazılı gelen teklifi, yine kasko mail adresine, engelli aracı olarak ÖTV'siz tutarın hesaplanması talebinizi, Hazine Müsteşarlığı Genelgesi (https://www.tsb.org.tr/images/Documents/2016-16 SD.pdf ) ile iletin. (Mail ile Yazılı olarak.)

3- Aynı anda şirketi telefonla arayın, mail ile belirttiğiniz talebi telefonla söyleyin, ve ne zaman dönüş yapacaklarını sorun. Dönüş yapılmazsa ya da olumsuz yanıt verilirse Türkiye Sigortalar Birliği ve Hazine Müsteşarlığına şikayet edeceğinizi belirtin.

4- Olumsuz cevap gelirse, mail ortamında şikayet edin ve diğer başka bir sigorta şirketinden tekrar süreci başlatın.

Arkadaşlar kasko teklifi için benden de fiyat almanızı tavsiye ederim. Daha uygun garantisi veriyorum firmadan acente indirim i alıyorum.
0536 978 99 56

fiyat teklifi aldım sizin attığınız link ile tekrar mail attığımda dönülen cevap;

[FONT='inherit']Merhaba tekrardan [/FONT][FONT='inherit']
[/FONT]

[FONT='inherit']Konuyla alakalı bilgim var ama bu sistem şuan aktif değil böyle bi konu gündem de ama henüz uygulamaya geçilmedi ben yine dediğim gibi tekrardan konuya istinaden çalışmamı yaptım ama malesef fiyat aynı değişmedi

sigortam net[/FONT]

ergincengiz

Nasıl bir indirim veriyorsunuz? ÖTV'siz tutarı çalışabiliyor musunuz?

---------------------------------------------------------------------------------------

Ek Bilgi: Kasko yaptıracak arkadaşlar, Sigortam.net bir acentadır. Sigorta şirketi değildir. Sigorta şirketi olarak, Güneş Sigorta, Eureko, Aksigorta vb. sigorta şirketlerinden direk teklif alarak ilerlenmesi gerekiyor.

Değerli kardeşlerim. acil cevap bekliyorum. Banka ile sigorta firması arasında sıkışıp kaldım.
Öncelikle Allah hiçbirimiz kaza bela yaşatmasın.
2 sorum olacak.

6 yaşındaki engelli oğlum üzerine araç aldım. Güneş sigortadan da kendi adıma kasko yaptırdım. Bunu taşıt kredisi çektiğim banka kabul etmedi.çocuğun adına olsun diyo.
Sigorta da diyor ki kasko sizin adınıza olduğu zaman hasar durumunda ödeme yapılmaz. Peki o zaman neden baştan benim adıma kasko yaptınız dedim. Cevap yok tabi. Benim adıma 2.800 TL olan kaskoyu oğlumun adına 5.000 çıkarıyorlar.

Kaskoyu kendi adıma yaptırsam, ilerde olası hasar durumunda sıkıntı yaşar mıyım. Bununla ilgili benim haklarımı savunacağım Mahkeme kararı veya mevzuat hükmü var mı?

İkinci sorum ise; bankadan araç kredisi çektim. İlk taksiti 15 ocakta ödeyeceğim. Ancak çok yordular beni. Başka bankadan taksit kapama için ihtiyaç kredisi alabilir miyim. alsam zararım tahmini ne kadar olur.

Son olarak tavsiye edeceğiniz kasko/sigorta firması var mı.

Hepinize hayırlı günler.

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yardımcı olurum. 0536 978 99 56

Merhaba
Doğuş oto passat variant için 3500 Tl kasko ücreti çıkardı. ÖTV'siz tutardan fiyat istedim mümkün olmadığını söylüyorlar. Yapan firmaların olduğunu belirttim yine de düşürmeye yanaşmıyorlar. Aracı alırken de kasko ve sigortayı onların firmasından yaptırmam şartını koşmuşlardı.

Mami Junior

Yasal olarak oradan avantajlı kredi kullansa bile oradan kasko yaptırma zorunluluğu yok aslına bakarsan. Herhangi bir şirketten yaptırabilirdi.

Ama sanırım burada zorunluluktan ziyade bir rica var. Araç fiyatında avantaj sağlandıysa, satışçılar, sende bizden bir kasko yapta bize destek ol, diyebilirler.

Ben kendisine izleyeceği yolu özel mesajdan söylemiştim. Şirketle yazışarak primlerin tekrar hesaplanmasını isteyecek. Yapılmıyorsa Tahkime gidecek.

StratoS

Abi cevabın için teşekkür ederim. Konuştum durumu izah ettim ama hala direniyorlar. Satış temsilcisi araç pazarlığı yapmadan önce sigorta ve kasko için rica etti ben de kabul etmiş bulundum. Malum bu aralar sınırda istediğimiz aracı bulmak çok zor. Mail olarak söylediklerinizi ilettim. Telefonda pek düşecek gibi değillerdi ama bakalım.

Kasko sigorta

shostkovich

arkadaş istersen reklam yap sorun değil. ben de 1 ay kadar oluyor araç aldım. çok uğraşmama rağmen kasko yu istediğim gibi çözemedim. şimdi senin sigortacı arkadaşın yaptığı kasko da araç bedeli üzerinden (aracın sıfır herkese satış bedeli ) mi yoksa bizim ödediğimiz ( ÖTV muafiyetli ) bedelden mi kasko yapıyor ? 2. husus araç pert durumunda ya da çalınma durumunda bize ne ödüyor ? aracın sıfır bedelini mi ? yoksa sıfır bedelden ötv düşülüpte mi ödeme yapılıyor. selamlar...

@halimtunc
her sorunuza cevabım yok ama kredi tecrübemi paylaşayım sizinle. tüketici kredisi çektiyseniz muhtemele dosya masraffı ve hayat sigortası yapmışlardır. kredinizi sorunsuz başka bankaya aktarabilirsiniz. ben en kolayını garantide gördüm ama en düşük faizli ziraat (biraz uğraştırıyor). garantide başka banka kredimi aktaracağım derseniz dosya masrafı almıyor. Krediyi veriyor, eski bankanızdan kredinizi kapatma yazısını getirip teslim ediyorsunuz. eski bankanızda hayat sigortası kullanılan aylar mahsup edilip kalanı hesabınıza yatıyor. garantide yeni hayat sigortası yapıyorlar. yeni yaptırdığınız hayat sigortasını iş yerinize ibraz ederseniz ay sonunda vergi matrahınızdan düşecekler. yani o ay sigorta bedeli çarpı vergi diliminiz kadar fazla maaş alırsınız. (örnek 1000 lira sigorta bedeli x %20 =200 lira kadar, böylelikle sigorta 800 liraya gelmiş olur)

arkadaşlar anladığım kadarıyla buradan insanları sigortam nete yönledirme yapılıyor. ama bir hasar durumunda inan ın sigortam net size hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. bence en güzeli ve mantıklısı acenteniz.. kasko da içerik cok önemli ben mümkün mertebe bölge indirimi almadan kimseye teklif vermiyorum. her yerden teklif alın en son yine düşeriz o fiyatların altına . hdı ve unico acenteliğimiz var cok güzel indirimler alıyoruz çalıştığımız arkadaşlar var onlarda yorumlarını yazarsa sevinirim....

0536 978 99 56
cengiz ergin

ergincengiz

Sigortam.net nedir? Kim yönlendiriyor?

Ben herkesi sigorta şirketlerinin kendi çağrı merkezlerine yönlendiriyorum. Acenteler ÖTV'siz tutar üzerinden kasko yapmaz, bilmez ve uğraşmazlar. (İstisnalar kaideyi bozmaz.)

Şuan Eureko Sigorta ve Güneş Sigorta ÖTV'siz tutar üzerinden kasko yapıyor ve benim bildiğim 7 arkadaşım yaklaşık %25 indirimli kasko yapıyorlar.

cevap geldi. indirim uyguladık demişler kabul edilmiş
5q9p8j.jpg

Serebralmipalsi

İndirim yapmışlar yani? Niye açıkça söylemediler ki sana tahkime gittin? Açıkça söyleseydi o halde...

Kaç para ödemiştin?

zoiree
kaza sonrası değil durum. sigorta primlerinin hesaplanmasında engelli indirimi yapılmadığına dair başvuruda bulunmuştum

StratoS
fotografı yükleyememiş miyim acaba?
engelli indirim oranı:%85
engelli indirim tutarı:10 TL
yazıyordu kasko metninde
yazışmalarda da ötvli değer üzerinden hesaplanır dendi.
1320 TL ödedim nissan micra

Serebralmipalsi

Gördüm de anlamadım. %85 indirim 10 TL miymiş?

Kasko'da ÖTV'siz tutar dediyse sen neden tahkime gitmiştin?

ötv dahil değer üzerinden hesaplamak zorundayız dendi kasko şirketi çalışanı ile yazışmalar dışında acente ile de dakikalarca konuştuk mümkün olmadığından vs bahsetti

Üst Alt