Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli sağlık kurulu raporlarının SÜRESİZ verilmesi ile ilgili genelge | 16.02.2018

engelli sağlık kurulu raporu alacak arkadaşların
hastaneye giderken bu genelgeden bir örneğini yanında bulundursun
mırın kırın eden olursa gözlerine sokun

brn2191

Ben bu madeden aldım

Mevkiden sağolsun yardımcı oldular

brn2191 gözlerine soktum ve bana "bu yatalak hastalar için" gibi saçma sapan bir cevap verdiler :D

işte bende bundan dolayı sizin başınıza gelen bir çok arkadaşın karşılaşacağı sorun olabileceğini tahmin ettiğim için ısrarcı olunsun manasında genelgeyi gözlerine soksun esprisini yapmıştım..

kolay gelsin

Bugün hastaneye gittim. Elimde 2013 tarihli süresiz raporum, 2017 tarihli 2 yıl süreli raporum. Atamalarda kullanmak üzere istihdam değerlendirildi kısmı işaretli yeni rapor almak istediğimi söyledim. Yeni rapor düzenlenmediğini söylediler. Mevcut raporun her işlemde kullanılabileceğini söylediler.

Süreli rapor uzak bir ilde olduğu halde bana yeni rapor verilmedi. Bunun üzerine şikayet ve çözüm amaçlı ilçe sağlık müdürlüğüne gittim. Orada genelden bahsedildi ve eski raporun süre ve istihdam konusunda değerlendirilmemesi konusunda itiraz etmem istendi. İtiraz ettim yakın bir tarihte semtime yakın bir hastanede hakem hastane sıfatıyla yeniden rapor düzenlenecek. İşleri zora sokuyorlar. Sürekli raporu süreli yapan da kendi kurumları.

Benimde 2017 kasımda 60 oranında sürekli raporumla vergi indirimine müracat ettim müracatından eksik evrak la tekrar hastaneye sevk edildi tekrar herşey sil baştan yapıldı %74 2 yıl süreli verilmiş şu an hala Ankara dan sonuç bekliyorum ne zaman ve nasıl sonuçlanır bilmiyorum merak ediyorum

Lizbonkare

%60 oranlı ilk raporu aldığınız hastane mi size sonradan iki yıl süreli %74 oranla rapor verdi? İki rapor arasında ne kadarlık bir süre vardı ki? Eğer eksik evrak varsa, o eksiğin giderilmesi yönünde işlem yapılır. Her şey sil baştan yapılmaz. Tuhaf bir durum...

Aynı hastane 4 ay ara ile rapor da bu şekilde sft sonucu rapor isteniyor du ama hastane beni tekrar bütün doktorları dolaşıp kurula girmem gerek dediler bende bütün doktorları dolaşıp kurula girdim 4 hastalık tan oranlarım sadece göz doktoru ilk rapor da % 7 vermişti şimdiki rapor da 41 vermiş ve 2 yıl sonra kontrol demiş % 74 oranla Ankara ya gitmiş bekliyorum birde %60 sürekli rapor aldık tan sonra engelli kimlik kartı almıştım o ne olacak bilmiyorum

Lizbonkare

Hastane resmen saçmalamış.....Bu yaptıkları iş güzarlık. Hiç gerek yoktu. Eksik belge temin edilecek ve ilgili doktorun imza kaşesiyle Ankara Maliye'ye gönderilecekti.

Engelli kimlik kartı vesaire ile ilgili endişeniz olmasın. O haklarınız baki. Vergi indirimi meselesi bunlardan ayrı.

Geçmiş olsun...

ilk raporum %91 süreli,ikinci raporum%81 süreliydi.Son raporumuda %91 süresiz olarak aldım.

İnş bu haber doğrudur, bir çok engelli mağdur durumdan kurtulsun artık.

turkuaz06

Psikiyatri bunun disindami

Bideceskiden raporu 42 olup 32 düşürülen bazı branşlar var onlar mi geçerli eskilermi vergi indirimi diye gönderdiler şimdi sistemde düşük olanlar var oran düşürülen branşlarda artış olucak mi çalışma varmı bilgisi olan

Selamlar annem 76 yaşında alzehimer hastası pegle besleniyor yürüyemiyor.. yutması yok %91 ağır engelli raporu evde bakım parası alıyoruz.

Hastalıkları kronik (yani iyileşme şansı yok) ama rapor 2 senelik. Ben ağustosta başvurmayı düşünüyordum. Şimdi ne oldu. Arkadaşlar gerek kalmadı mı? Rapor normal şartlarda aralık sonu doluyor. Evde bakım aylığı alıyoruz.

ERDOĞAN BEY
Gerçekten bu hastane yönetimlerinin bu saglık kurulunda çalışanlarına bir çeki düzen vermesi egitim vermesi gerekiyor..her hastanede ayrı bir uygulama var...
verği dairesi hastaneye gönderdiği yazıda çıkan sonuçların bir nüshasının verği dairesine gönderilmesini ister..Ancak hastane saglık kurulu bunu kaile almaz sadece raporu gönderir.. ondan sonrasını biliyorsunuz...ankara'ya git gel yapıyorlar engelli kardeşlerimiz magdur oluyor...
BU konuda bimer'e şikayetim bile var... verği dairesi hastaneyi suçluyor...E NABIZ DİYE BİR SİSTEM VAR... GİR BİLĞİLERİ BU KADAR MEVZUATA NE GEREK VAR ...DOGRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR.... NE YAZIKKİ....kimse benim yogurdum ekşi demiyor...Adamlar iş yoğunluğundan bahsediyorlar .
fazla yoruma gerek yok..hepimiz biliyoruz zaten...

Sureksiz raporlar surekli oldu guzel haber artik r apor cilesi bitti kalici artik

Rapor çilesi bitti:

SÜREKLİ OLACAK
Sağlık Bakanlığı, milyonlarca kişiyi ilgilendiren engelli raporlarıyla ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Yeni sisteme göre engelli vatandaşın engellilik durumuna göre rapor verilmesi kararlaştırılacak. Uzuv ve organ kaybı ve bazı zihinsel engellilik durumları nedeniyle hayatını idame ettiremeyen veya gelişmesi, iyileşmesi mümkün olmayan engelli vatandaşların raporları geçici rapordan sürekli rapora dönüştürülecek.

Ne bileyim psikiyatri süreli oluyor ya onu tam net bilen belki başvuran olursa bilir benim başvurmuş 3 ay var

Engelliye rapor eziyeti bitiyor

Sağlık Bakanlığı, milyonlarca kişiyi ilgilendiren engelli raporlarıyla ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Önceki sisteme göre süreli rapor verilerek belli aralıklarla raporlarını yenilemek zorunda kalan engelli vatandaşlara, yapılan yeni düzenlemeyle sürekli rapor verilebilme imkanı getirildi. Böylece milyonlarca engelli vatandaşın rapor yenilemek için hastane kapılarında bekleme dönemi bitti.

Sağlık Bakanlığı engelli vatandaşlara yönelik önemli bir düzenlemeyi hayata geçirdi. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Engelli Sağlık Kurulu Raporları" genelgesinde engelli sağlık kurulu raporlarının geçerlilik sürelerinde engellilerin lehine olacak şekilde yeni düzenleme yapıldı.

HASTANE KAPILARINDA BEKLİYORDU

Engelli vatandaşlar, önceki sisteme göre süreli rapor alıyor ve aldığı raporu sürelerine göre belli aralıklarla yenilemek zorunda kalıyordu. Söz konusu bu raporla engellinin belirlenen süre zarfında iyileşme süreci

takip ediliyor buna göre sağlık kurulları kişinin engellilik düzeyine göre rapor çıkarıyordu. Bu durum yeni sistemle değiştirildi.

SÜREKLİ HALE GETİRİLDİ

Bakanlık yaptığı yeni yönetmelikle bazı engel gruplarını bu sistem dışına çıkardı. Yeni sisteme göre engelli vatandaşın engellilik durumuna göre rapor verilmesi kararlaştırılacak. Buna göre uzuv ve organ kaybı, bazı zihinsel engellilik durumları gibi hayatını idam ettiremeyen veya gelişmesi, iyileşmesi mümkün olmayan engelli vatandaşların raporları geçici rapordan sürekli rapora dönüştürülecek. Böylece milyonlarca engelli vatandaşın rapor yenilemek için hastane kapılarında bekleme çilesi sona erdi.

Bu haber yalandır
Süreli süresiz boş ver sürekli olsa neye yarıyor
Bir engelli için SGK Kendi isteğiyle rapor istiyor
Yeni tarih sağlık raporu olduğu halde

@Zorro
Bu konuda sana hak veriyorum.zira rapor ne kadarda surekli olsa bile sgk kisiyi kontrol muayenesine tabi tuta biyor ve yeni rapor isteye biliyor.
Bence asıl çözüm bulunmasi gereken konuda budur.

Benim 4defa alınmış raporum var. hatta üçüncüsü ve sonrası hakem heyeti hastanesi ile. Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Vergi ind sürekli olduğu için engelli hakkıyla emekli oldum Ama raporum süreli. Eylül ayında benim için işkence başlıyor. Bu haber doğruysa benim için ne anlam ifafe ediyor. Rahatsızlığım serebral vasküler sağ hipokampal AVM epilepsisi, tansiyon, inme. Özel sektörde çalışıyorum ama artık ayrılmak istiyorum. Çalışma şartları çok zor ve denetleyen yok.

Sağlık raporlari

Arkadaşlar merhaba engelli sağlık rapor süreli olan raporlarin suresiz olarak degistirilecegiyle ilgili bir haber duydum doğru mudur diye sizlere de sormak istedim bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.simdiden teşekkür ederim

Üst Alt