Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olmasaydınız ne yapmak ya da ne olmak isterdiniz?

miss

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar :)

Engelli olmasaydiniz, ne yapmak ya da ne olmak isterdiniz ?
Acaba hayatinizda çok istediginiz , ama yapamadiginiz bir sey var mi ?

yasemin :wink:

oooooooooooo
neler neler madem hayal kuruyoruz yazalım hayal edelim
misssssss
ben 7.Sanat sinemaya özel bir merakım var çokda severim sinemayı ve bu bağlamda kesinlikle yönetmen,görüntü veya sanat yönetmeni olmak isterdim ve çok iyi bir filmdede (bir çok ünlü yönetmenin yaptığı gibi minik bir karedede görünmek isterdim) adalet kavramının benm için çok büyük önemi var ve gerektiği gibi uygulanması taraftarı olduğum için sanırım Hâkim olmak isterdim ve ve ve bizler için engelliler için ulaşabildiğim kadar engelli arkadaşıma maddi manevi ihtiyaç duydukları her alanda yardımcı olabilecek gerçekten etkin bir organizasyonun içinde yer almayı kesinlikle isterdim

hayalim dünya turu atmak.
şuan için bana engel olan şey engelli olmam değil,
önümdeki en büyük engel ekonomik durumum. belki bigün olur. :D

Hayalimde yapmak istediğim şeyler gelip maddiyata dayanıyor tabiki zamanada. Bol vaktim olduğunda kısmetse hayallerimin çoğunu gerçekleştireceğim.

Ne olmak isterdim diye düşünmedim. Fakat ne yapmak isterdim diye düşündüğümde; Onon'un dediği gibi dünya turu atmak, ülkelere seyahat etmek. Birkaç ülkeye gittim. Fakat doyasıya gezdiğim, dolaştığım ülke sayısı 1. Nedeni de şu, yanımda birileri vardı ve giitiğim ülkede kendi evimiz, arabamız vardı, dolayısı ile gezme, dolaşma konusunda sorun yaşamadım.

Şimdi tek başıma çıkıp gitsem diyorum, gittiğim yerde ne yaparım, karşıma bir merdiven çıksa ne yaparım. Tek baston kullandığım için çok yorulurmuyum, istediğim gibi dolaşabilirmiyim,... Bu düşüncelerler hep kendimi engelledim. Bir yakınım ile gitmeye kalksak o zaman 1 veya 2 ülke gezersin daha sonrasında maddi sorunlar karşımıza çıkar.

Diyorum ki engelli arkadaşlarla bir tur ayarlayıp; küba'ya, ispanya'ya, fransa'ya, macaristan'a, tayland'a, singapur'a,... gidebilsek. Herkes birbirine destek olsa....Acaba engelliler için özel turlar varmıdır?

Bu arada daha önce forum'da özlemlerimizi anlattığımız gibi koşmak, koşabilseydik ne iyi olurdu.

Ben de gitmek, gitmek, gitmek istiyorum. Giden biri olursa beni de haberdar etsin. Belki ben de gelirim. Nereye olursa olsun farketmez, Azerbaycan, Sibirya, Patagonya, Etiyopya, Fujiyama...

Spor yaparak milli takım'a kadar yükselmek isterdim...
Güreşci olmayı isterdim...

Sadece ama sadece ayaklarımın üzerinde durmayı isterdim.

Ayaklarımı nasıl kontrol etmeyi ve Futbol topuna sert bir şekilde vurmayı isterdim.

Koşmak, koşmak sadece koşmak isterdim. Daha ne olsun. :cry: :cry:

Buna şükür diyerek herkese sağlık dolu günleri dilerim. 8) 8)

Selam

Engelli olmasaydım çok şey olmak isterdim ama en çok üzüldüğüm şey
ENGELLİ OLDUĞUM İÇİN; HEMŞİRE OLAMADIM
ENGELLİ OLDUĞUM İÇİN ; TEYMEN OLAMADIM
ENGELLİ OLDUĞUM İÇİN : POLİS OLAMADIM

Bu üç meslek hep hayalımde kalmıştır içimde UHDE olarak kaldı
olsun ALLAH'a Şükürler olsun halimden Şikayetçi Değilim.

Manken :lol:
Ciddiyim eskiden yani yeni yeni çocukluktan çıkıp genç kız olduğum sıralarda,
manken olmayı hayal ederdim,
hep en olmazını isteyeceğim ya :)
Çokkkkkkkk uzaklara gitmek istiyorum henüz yapamadım ama her an,
her şey olabilir....

Balerin hem de kesinlikleee :D :D Tesadüfe bakın ki yürürken bile parmak uçlarımda başladığıma göre hayata, bu isteğimin sebebi varmış derim hep.

ben yüzücü olmak isterdim veya sıradışı sporlar yapmak isterdim
motor kulanmak isterdim
dünya turu yapmak isterdim
çimlere çıplak ayak basmak isterdim
ooooo yapmak istediğim ne çok şey varmışş :D

1-YÜZÜCÜ
2-FUTBOLCU
3-PİLOT
4-OYUNCU (AKTÖR)
5-BATERİST

Daha neler neler ama buraya sığmaz. :lol: Bende Çiğdem gibi çookkk uzaklara gitmek istiyorum..Çigdem arkadaşım giderken haberim olsun. :lol:

topuklu ayakkabı giymeyi çok isterdim :D

laf aramızda bunu arada yapıyorum :D

doktorum duymasın çok kızar :wink:

Kendımı engellı olmya cok kaptırdım herhalde dusunemıyorum...:))

Tango öğrenmek sonra tango bilen bir sevgili bulmak ve onunla ömür boyu tango yapmak isterdim...Valla :)

Tek bir hayalim vardı Hava Subayı olmak çünkü Büyükbabam ve Babam Hava Astsubaylığından emekliler bende Subay veya Astsubay olabilmek ve o ünüformayı giymek çooook isterdim.

belki yine edebilrim ama dans etmek isterdim ama sakat omadan öncede dans etmiyordum ki ,aslında ne düşünüyorsam sanki onu yapabilecek gibi hissediyorum dolayısıyla şunu yapmak isterdim demiyorum tabi muhakkak istedğim bir çok şey vardır,aslında şunusöylemek isterim sakatken de yapabileceğim şeyler sitediklerim ama skat olmadan daha başka olurdu belki ama o güzellikler diye sıralayacağımz şeyler sakat olup tekrar eski hali aiırsan keyifi çıkar çünkü ben sakat değilken koşmanın güzellğiini bilmiyordum ki ama şimdi bilyorum neyse böyle işte söyleyeceklerim.

Güzel bir soru ama bu bir gerçek ki üstünde kesinlikle durmadığım bir konu neden mi dersiniz:
Yaşama sevincimden hiç bir zaman vazgeçmedim için yapamadığım bir şey kalmadı.ama istekler bitmez ve diğer isteklerim içinde azimle savaşıyorum allahında yardımı ile elde edeceğim.

çünkü ben mükemmel bir eşe* yakışıklı bir evlada*güzel bir işe*sahibim.sporumu yapıyorum insanları çokkkkk seviyorum allahtan başka ne ister insan.darısı başınıza inşallah.

Engelimden dolayı yapamadığım şey Araba kullanmak uzağı iyi görebilseydim Ehliyet alıp Araba kullanmayı isterdim Bilim Adamları yeni bir Teknolojik buluşla Az Görenler ve hiçGörmeyenler için aAraba üretemezlermi ACABA ?

Uluslararası taşıma işi yapan bir TIR şoförü yada gemi kaptanı olmak isterdim

Engelimden dolayı yapamadığım şey Araba kullanmak uzağı iyi görebilseydim Ehliyet alıp Araba kullanmayı isterdim Bilim Adamları yeni bir Teknolojik buluşla Az Görenler ve hiçGörmeyenler için aAraba üretemezlermi ACABA ?
Düşünüyorum herhalde yapmak isteyeceğim şeylerin çoğu engelli olup olmamakla ilgili değil. Ancak eğer kısmen görme engelli olmasaydım araba kullanmayı isterdim. Genç - yaşlı, erkek kadın, engelsiz
- engelli birçok insanı araba kullanırken görünce o kadar imreniyorum ki. Bir zamanlar sahibi olup da bir türlü kullanamadığım arabayı kullanmak isterdim.

Merhaba Gönül Dostlarım

SUBAY OLMAK İSTERDİM.

Evet Hep bir Subay olmak isterdim.Dışarda gezerken görürdüm ve çok içime batardı. Ancak şöyle bir düşündüğünüz zaman Yüce Allahın bizlere güzellik bahşettiğini görüyorum. ve Yüce Rabbiminde herkes için hayırlısını vereceğine inanıyorum.

Ben en çok bilgisayar mühendisi olmak istiyodum ama öss'den yüksek bi puan alıp mühendis olma ihtimalim azdı belki inanmayacaksınız benim sakat kalmam işime geldi şimdi özel bi üniversite de bilgisayar mühendisliğinde okuyorum... 8) 8) 8)

Hayat en cok yapmak ıstedıgınız veya yapamadıgınız ?

MERHABA ARKADASLAR
BENDE SIZLERLE BIRSEYLER PAYLASMAK ISTEDIM
BENIM HAYATTA EN COK YAPMAK ISTEDIGIM VE YAPAMADIGIM
ILK COK KOSMAK ISTERDIM HEMDE HIC YORULMADAN :(
EN SEVDIGIM INSANLA BIR OMUR BOYU YASAMAK ISTERDIM :lol:
ASLINDA KUCUKKEN KOSARDIM AMA PEK FAZLA HATIRLAYAMISYORUM :roll:
BIRDE HAYATTA COCUKLARI COK AMA COK SEVERDIM ALLAH BANADA VERDI ONLARI COK SEVIYORUM :D ONLAR BENIM YASAMA UMUDUM OLDULAR :wink:
ONLARI SEVERKEN ALLAHIMIN HEDIYELERI DIYE SEVERIM :lol:
CUNKU ALLAH BANA ONLARI BUYUK BIR HEDIYE VERDI BANA :wink: SUKURLER OLSUN.
SIZLERINDE BIRSEYLER PAYLASMASINI ISTEDIM TABI ISTERSENIZ.
BENDE AKLIMA GELDIGINDE BIRSEYLER YAZACAGIM SIZLERLE PAYLASMAK ICIN.
ICIMDEKILERI BIR SATIRA DOKUYORUM CUNKU AGIRLIGIM HAFIFLIYOR.

Benimde yapmak istediklerim seninkine benzer suskun.ama bişey daha eklemek istiyorum buna.bende özgür olmak isterdim yani özgür derken kimsenin beni yönetmemesini isterdim.engelli olduğum için onların dediğini yapmak zorundayım sanki.

esranas canim hicde ole dusunme sen sensin kimsenin emri altinda yasamak zorunda deyilsin unutma biz insaniz kurulacak saat deyiliz
guclu olmani dilerim ve allah gonlune gore versin en guzel gunler senin olsun :wink:
onlarda unutmasinlar bu devran hep bole surmez surmeyecek de.
BENIM KUCUKKEN BU DURUMA GELEBILECEGIME ANNEM BILE INANMAZMIS
HEP BAKIMA MUHTAC OLURUM DIYE DUSUNURMUS UZULURMUS
SIMDI NE DIYO SEN BANA BAKTIN KIZIM DIYO ONUN ICIN ZAMAN NELER GOSTERICEK BEKLE VE GOR CANIM
HER DOGAN GUNES BIZIM ICIN DOGUYO UNUTMA :wink:
[/b]

Sakat olmasaydım bale öğretmeni olmak isterdim veya dans öğretmeniii...:(

BIRSEYLERI YAPA BILMEK YADA YAPAMAMAK OZURLU OLMAYA BAKMIYO
COK ENGELSIZ INSANINDA YAPAMADIGI SEYLER VAR
AKILLA MANTIKLA TASI BILE YERINDEN OYNATA BILIRIZ :lol:
ARADA GUCSUZ HISETSEKTE KENDIMIZI :wink:

Üst Alt