Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olduğunuzu saklıyor musunuz?

rosary

Akraba konusunda ben de aynısını düşünüyorum. İnsanın başına ne gelirse hep yakınlarından gelir.

O eskidendi. Özellikle akrabalardan...
Ufff nedir bu akrabalardan çektiğimiz...
Neyse suan engelim saklayamayacak kadar ilerledi

Hayır saklamıyorum myopati yani kas hastasıyım

Yani tanıştığım her insana benim şu şu hastaliklarim var demiyorum. Ama beni taniyan herkes bilir. Neden gizleyeyim ki ?

Beni tanıyan herkes hastalığımı bilir saklamam ama ben hastalığımdan ibaret de değilim. Kendimi engelli olarak görmem sadece raporum var saglik durumumdan dolayi ama bunu herkes bilmez yakin cevrem ve is yerimdekiler bilir engelli personel.oldugumdan. Ama kimse bana hasta muamelesi yapmaz yapamaz ben öyle davranmiyorum çünkü

zaman zaman sakladığım oluyor herkese dert anlatmak hoşuma gitmiyor...

Engelli olduğunu saklamak yürek ister. Çoğu insan engelli olduğunu saklamak ister ama saklayamaz bu da bir gerçek.

Ben de saklamıyorum hatta direkt söylüyorum çoğu zaman hatta ve hatta kendi işlerimi halletmek için kullanıyorum. Hem niye şaklayayım ki ben halimden gayet memnunun bir ara ameliyat olmayı düşünüyordum ama şimdi gerekli görmüyorum. Çünkü çevrende ki ve çevremdeki ve de çevremizdeki hiç kimse mükemmel değil.
Ben bunu anladıktan sonra engelli olmayı kabullendim ve sevdimÇünkü herkes gibi değilim😄

gul2011 çok doğru katılıyorum size ama şuda bir gerçek maalesef kamu da olsa özelde olsa herzaman sizi vuracağı yerden bilirler.. 😔

tapasya

Hastalık konusunda mı?
Açıkçası hastalığımla barışık bir insanım
Beni engellisin diyerek ezemezler ya da bu durumu guzel bir sey gibi gorup yucelecek bir durumum da yok
Hani derler ya beni bilen bilir bilmeyen kendi bilir :)
Hastalığım fiziksel olmadığı icin kendimi engelli gibi görmedim, ben hastayım diye belirtme ihtiyacı da hissetmedim ama beni taniyan herkes böbrek nakilli oldugumu da bilir, saklamam yani.

Çok yakın bir dostum var oda nakil oldu sizin gibi aynı kamu kurumunda çalışıyorduk çok zorluklar çekti tabi nöbetler bayılmalar ayaklarda yüzünde şişlik 1 gün geliyorsa 3 gün gelmiyordu tabi bnm artık ablam gibiydi yidipimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor bnmde engelimi sadece şef ve o ablam biliyordu yine bir gün oda bayılmak üzere oldu fenalaştı şef geldi dediki büyün bölümün içinde ikisininde gönderin diğeride birazdan değişir dedi o gün çok kırılmıştım😔😔

Bizler barıştık zaten ama bazen çaresiz kalınabiliyıor cnm

Bugün benzer bir durum yasadim biri hasta oldugum için dolayli olarak laf soktu, lütfen alınma tarzı konuştu ama ben söylediğinin ne anlama geldiğini biliyordum
Imali sekilde caktirmadan diyecegini dedi ben anlasam da tavrım "merak etmeyin ben söylediklerinizi kisisel almadim" dedim :)
Bazen ne kadar alıngan gorunursen oradan vuruyorlar ya da baska zaafindan yaralıyorlar.
Ben durumumla barışık olduğum için, söylenenler bir kulağımdan girip digerinden çıkıyor :)

valla kimsenin engelliolduğu alnında yazmıyor o yüzden ben çok gerekmedikçe söylemiyorum...

Çok doğru zaten rahatsızlıklarımuz baya bir yıprattı ama şükürler olsun bugünümüze ☺️inanın özel sektör de çok karşılaştım amirim mola saatinde 100 kişinin yemek yendiği yerde raporumu okudu dediki bugün ilaçlarını aldın mı alaycı bir küçümseme ile dedim ki bn iyiyim efendim ama siz sanırım değilsiniz Ogün bugündür bnimle iyi geçinmeye çaluşıyor vicdan yaptı çünkü sağlıklı normal insanlar onu sırtından vurdu ☺️
GÜNEY_666 evt ama bazen ani gelişen kompleksler aldığın raporlar bunları saklayamazsın 😔

tapasya

vay deyyus vayyy...
özel sektörde engelliyi çok eziyorlar bende çok çalıştım çok ezildim hiçbirine de hakkımı helal etmiyorum....

Bnde etmiyorum etmicem bnm yaşadığımı yaşamasın ama bnm anlamaya çalışabilirler... GÜNEY_666

Saklanacak bir durum yokki beni seven böyle sevsin sermayeninse yolu açık olsun hiç bir zaman arkama bakmam

benim hastalığım psikolojik olduğu için saklıyorum. ön yargıyla yaklaşıyorlar çünkü.devlet memuru olduğum için iş arkadaşlarım biliyor.özel hayatımda ise saklamaya çalışıyorum.

fringe maalesef psikolojik olunca daha da alay konusu oluyorsun ama dediğim gibi bazen ani tetiklemekrr veya alınan rapor başındaki amirin de sıkıntıy sa vay haline üzerine yapılan iğrenç espriler vb.. 😔

Saklanacak bir engelim yok:)
İnsanların etiketlemelerine maruz kalıyoruz zaten...Bir çok güzel özelliğimiz varken,engelli olan mı gibi ifadeleri eğitim düzeyi yüksek insanlardan da duyuyoruz...

Sehribanu maalesef cnm zaten engel beden de akılda değil kalbi taş tutmuş insanlar da var..

Ben bipolarım. En bilinçli dediğim insan bile hastalığımı öğrenince benden uzak durmaya başladı. Kimsenin bilmesine gerek yok bence. İnsanlar çok bilinçsiz. Kimseye söylemiyorum fakat bazı davranışlarımdan anormallik seziliyor. Bu da hiç umrumda değil. Önemli olan benim ne hissettiğim.

dreamfail evt doğru söylüyorsun hakkımızda hayırlısı olsun 😔🙏

Evet uzak durmalar alay etmeler sen ne kadar uzak olsanda alttan alttan laf sokmaya çalışmalarına ne decek siniz peki

sayın tapasya
ben beni nasıl tanıyorsanız öyleyim sandığınız gibi değilim demiştim aileme. İlk başta korkmuşlardı, üzülmüşlerdi. Şimdi hep beraber bilinçlendik ve en önemlisi hiçbir şeyi önemsemiyorum. Çünkü önemli olan Rabbimin beni bilmesi. Benim tek sığınağım Rabbim. Hep olanları ona anlatıyorum. Sanma ki dindarım. Ben inanılmaz paranoidleşebiliyorum, çok vukuat çıkarttım. Aşırı kafaya takıyorum. Ama böyle olmayı ben seçmiyorum, ben istemedim. Ama durumu düzeltmek benim elimde. Zamanla insanlar tanıdıkça yumuşuyorlar. Önemli olan sabır. Ve sürekli meşguliyet bulmak. Zor bir hobi edinin, mesela programlama. masraf 0. Aklınızı sürekli meşgul edecek bir şey bulun. Bu bana ilaçlar kadar iyi gelen bir şey.
fringe teşekkürler

Aynn @dremfail demiycm bunu peki programlama için var mı bir site yada yuotube bildiğiniz☺️🙏🙏ailem ve arkadaşlarım olmasa herhalde bnde dayanamazdım dediğiniz gibi sabır ve inançım beni ayakta tuttu teşekkür ediyorum tekrardan ☺️🙏☺️

tapasya illaki programlama olmak zorunda değil ama programlama öğrenecekseniz udemy.com dan eğitim satın alabilirsiniz. Eğitimleri satın aldıktan sonra ömür buyu erişim sağlayacaksınız. Eğitim ücreti 35tl civarı. Eğer öğrenmek istiyorum diyorsanız "python" dilini öğrenmenizi tavsiye ederim.
Bahsettiğim eğitim: https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviyeye-python/

Daha sonra yapay zeka, görüntü işleme, web programlama, oyun programlama vb. pek çok alanda yönelme yapabilirsiniz. Onlarında eğitimleri mevcut.

öyle bir duruma gelindi ki şuan eskiden engellilere horgözle bakarlardı dalga geçerlerdi şuan herkes birer engelli adayı ve yarına yaşayacağımızın garantisi yok corona bunu en güzel şekilde gösterdi

@dremfail çok teşekkür ederim gerçekten 🙏

Üst Alt