Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli öğrenciye üniversiteye girişte Ek Puan veya Kontenjan var mı?

Engeliler yksde daha düşük puanla bölümlere gidebilirler mi ?

Arkadaşlar %40 zihinsel raporum var üniversitede bölüm seçerken örnek verim 400 puanlık bölüme 200 puanla girme diye bişey varmı ?

Öyle birşey yok, sadece cüzi bir ek puan oluyor. Ben 11 yıl önce üniversiteye atanırken öyleydi yani

bende engelli raporu yolladım hiçbir şey verilmedi sadece engelli salonunda girdim o kadar . belki iştime ve görme engellilere ek puan veriliyordur.cimerden yazdım bilgi için ösym nin tercih klavuzundaki maddeleri yollamışlar net bir bilgi yok malasef ek puan alanlar nasıl aldı ve hastalığı neler diye yazsalar belki bir yol buluruz arkadaşlar .

Kimin eli kimin cebinde belli değil belirsizlikten başka bişey yok

Merhaba

%50 sürekli engelli raporu ile TYT sınavında ek puan verilir mi? AÖF(Açıköğretim) okumak istiyorum, ek puandan yararlanabilir miyim?

Ek puan veriliyor, forumda bundan çok bahsedilmiş aslında ama ne kadar veriliyor kimse bilmiyor. Fazla olmayacağı söyleniyor sadece.

@Yuyu

Açılmış konular olmuş ama forum yenilendiğinden eski konulara ulaşılmıyor sanırım. Bir yerde +15 puan olduğunu gördüm, ne kadar doğru bilmiyorum. Puan fazla değil ancak hiç yoktan iyidir. Bilen çıkmazsa ÖSYM'den bilgi edinip buradan bilgiyi paylaşıcam.

Puanınızın 15-20 üzeri tercihleri yapabilirsiniz.

Yüzde 92 engelli raporum var yks sınavına girmeyi düşünüyorum engelli ek puani veriliyor mu ne yapmak lazım.

ek puan görme ve işitme engellilere veriliyor galiba ben 2 defa yazdım 50 raporum var verilmedi sadece engelli salonunda girebildim.

@Barisgzl1,
vermiyor

arkadaşlar 34 yaş üstü ev hanımına yks sınavında kontenjan açtılar şehit ve gazi yakınlarına açtılar ve depremzedelere de açıldı bizde birlik olup dilekçe veya cimerden yazıp engellilere özel kontenjan açılmasını isteyelim yök ten . bizimde hakkımız olduğunu düşünüyorum. sizler ne düşünüyorsunuz ? şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt