Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Araçlarından KDV'nin Kaldırılması için TBMM'ye dilekçe veriyoruz

senin verdiğin muhteşem örnekler gibi olmasada basit bir örnek vereyim diyelim sağlıklı vatandaş asgari ücretle çalışıyor ikide çocuğu var bu adamdan kullandığı elektriğin parasını alıyoruz o adam komşusuna bakıyor devlet memuru gelir seviyesi onunkinin yarısı ama bu adam kullandığı elektriğin bedelinde indirim hakkına sahip buna senin vicdanın adalet hak diyormu

evet haklısın örneklerim uç olmuş peki bende bir engelli olark bu devlete sağlık harcamalarım dışında herşey için KDV ödemiyormuyum peki ne kadarından faydalanabiliyorum söyle bakalım. sağlam bir birey benim paramla faydalanması ne kadar hak ise senin örneğinde o kadar hak. tartışmamız kırıcı değil dimi kimseyi kırmak istemem. fikir alış verişinde bulunuyoruz birlikte değerlendiriyoruz ok.

vergiyi herkes ödüyor o nedenle bu tür yaklaşımlar çok yanlış senin hesabına göre istanbula yapılacak köprüden banane maalesef biz toplum olarak neden sonuç ilişkisine bakmıyoruz benciliz dar pencerelerden bakıp esas olanı göremiyoruz engelliye indirim, kdv muhafiyeti, 2022 emekli ve bakım paralarının yetersizliği vede bunlar için konulan şartların düzenlenmesi vs.. bu istekler aslında gereksiz tüm bunları düzeltecek çok basit bir yol var vede bu yol toplumun büyük çoğunluğundan destek görür bu yol ise hani şu engellilerin herşeyi tartışıpta kendilerini ilgilendirmiyor zannettikleri asgari ücretin belirlenmesidir düşünün bu ülkede asgari ücret 1500 tl olsa emekli, bakım ve 2022 maaşları otomatikman artacak 2022 ve bakım maaşındaki gelir kriteri sorunu ortadan kalkacak haliyle insan gibi yaşayabileceğiniz ihtiyaçlarınızın giderilebileceği bir maaşınız olacak o zamanda indirimlere ihtiyacınız kalmayacak ne zaman işci, engelli, emekli bir olupta partizanlık yapmadan asgari ücret için hükümete baskı yaparsa o zaman hepiniz rahatlarsınız muhalefetten boşuna destek beklemeyin meclistekilerin hepsi işveren asgari ücretin iki katına çıkartılması ne kendilerinin nede cevrelerinin işine gelmez ha birlik olmanın imkanı varmı maalesef oda görünmüyor biz laiklik elden gidiyor deriz ağaç kesiliyor deriz ortalığı yıkarızda bizi gerçekten ilgilendiren konularda tek kelime etmeyiz

Demirc arkadaşım ben akciğer hastasıyım oksijen makinesi kullanıyorum full 24 saat hemde 2 tane , tanesi saatte 400 watt çekiyor yapın hesabınızı... Onun için engellilere elektrik indirimli verilsin diyorum en azından elektrikli makine kullanma zorunluluğu olanlar için... Sgk makineyi veriyor ama o makineler hatırı sayılır oranda elektrik harcıyor bunu düşünen yok..

Ortopedik engeli olmayan %80 engelliler otomobille alakalı indirimlerden yararlanamıyor.Keşke bunları da yazsaydınız.Daha geniş kapsamlı bir çalışma olurdu.

Arkadaşım ben bu dilekçeyi bulamıyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz.

TONTİŞ;

Bunun için yapmanız gereken üye olduktan sonra İmzalayabileceğim Dilekçeler bölümündeki ARAMA bölümüne ''Engellilere Elektrik faturalarında indirim yapılması ve Otomobil alımında KDV'' yazarak aradığınızda karşınıza gelen dilekçeyi imzalamak.

Boşuna heveslenmeyin, alakasız 2 konuyu aynı dilekçe içine yazmışsınız ve anayasa değişikliği gerektirdiği için sallıycaklarını zannetmiyorum.

Dilekçe imzalanmiştır. Ama imza sayısı görünmemektedir. Güncel sayı kaç olmuş acaba?

Burada yer alan 2 farklı konunu ÖTV ve Elektrik konusunu birbirinden ayırıp tekrar dilekçelendirirsek kanımca daha etkili olacaktır. Gerekirse tekrar imzalarız yeni oluşturulacak dilekçeyi.

Bu konuyla ilgili bir mahkemenin KDV iade kararı vardı ama bu karar bozulmuş ve KDV iadesi artık hayal olmuştu. Bu hususuta daha bilgili bir arkadaşın bir kampanya başlatarak bir kamuoyu oluşturamamıza yardımcı olabilir. Bizlerde her türlü desteğimizi sunarız.

* Change.org
https://www.change.org/tr/kampanyanı-başlat‎

hayırlı olsun

Bende kaydoldum ve imzaldım 5 dakikanızı almıyor.Hayırlı olsun sorun yaşayanlar için yaptıklarımı yazayım ;Kayıt olduktan sonra .İmzalayabileceğim dilekçeler menüsüne tıklayıp ,Konu ara nın solundaki boşluğa 'Engellilere Elektrik faturalarında indirim yapılması ve Otomobil alımında KDV ' yaz ve araya bas ekrana çıkacak. imzalaya basarak işlemi tamamlayabilirsin.

bende bugün imzaladım. inşallah hayırlısı olur.

İmza atılmıştır. Çok yerinde bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık.

TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI
DILEKÇE KOMISYONU BASKANLIGI
Dilekçe Komisyonu No. Dilekçe Sahibinin Adı, Soyadı ve Adresi
57747603-24870 M**********
Alanya/ANTALYA
DILEKÇININ ISTEGI VE BASKANLIK DIVANI KARARI
Dilekçi : Engellilerin, araç alımında KDV'den muaf tutulmasını ve elektrik faturalarında indirim
yapılmasını düzenleyen, bir kanun degisikligi talep etmektedir.

Geregi Düsünüldü: Dilekçe üzerinde yapılan inceleme sonucunda, muhtelif kanunlarda
degisiklik veya bazı alanlarda yeni yasal düzenlemeler yapılmasının istendigi
anlasılmıstır. Dilekçe Komisyonu, Anayasa’nın, TBMM Içtüzügü’nün ve 3071 sayılı Dilekçe
Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun ilgili hükümleri çerçevesinde çalısmalarını
sürdürmektedir. Anayasa’nın 88’inci maddesinde, kanun teklif etmeye milletvekillerinin ve
Bakanlar Kurulunun yetkili oldugu belirtilmistir. TBMM Içtüzügü’nün 116/1’inci maddesinde
“Dilekçe Komisyonunu... Baskanlık Divanı.... Yeni bir kanunu veya bir kanun degisikligini
gerektiren... dilekçelerin, görüsülemeyecegini karara baglar.” denilmistir.

Komisyonumuz Baskanlık Divanı, yeni bir kanun veya bir kanun degisikligini gerektiren
dilekçelerin, Komisyonda görüsülemeyecegini karara bagladıktan sonra, TBMM Içtüzügünün
116/2-3’üncü maddesi geregince, bu dilekçelerden kanun olarak düzenlenmelerinde toplumsal
yarar görülenlerin birer örnegini, Türkiye Büyük Millet Meclisi Baskanlıgına ve Basbakanlıga
bilgi olarak göndermekte; ayrıca, kanun teklifi ve tasarısı gerektiren tüm kararları bastırıp,
milletvekillerine dagıtmaktadır. Dolayısıyla vatandaslarımızdan gelen yeni yasal düzenleme
taleplerinden ve degistirilmesi istenen kanunlardan, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin
tamamı haberdar edilmektedir.

Diger yandan yasal düzenleme yapılması istenilen konular hakkındaki basvurulara iliskin teklif
ve tasarıların TBMM’ye gelen yasal düzenlemelerin gelisim süreci, “TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
develop /owa/ tasari_ teklif_ sd.sorgu_baslangic” internet adresinden takip edilebilmektedir.
Yukarıda yapılan açıklamalar ısıgında, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun
ile TBMM Içtüzügü’nün 116’ncı maddesi uyarınca dilekçenin, Dilekçe Komisyonunda
görüsülemeyecegine karar verildi.

Gönül BEKIN SAHKULUBEY
Halil ÜRÜN
Ali AYDINLIOGLU
Nurdan SANLI

Bu belge 5070 Sayılı Elektronik Imza Kanununa göre elektronik imza ile imzalanmıstır.

Dedik o kadar, adamlar kocaman yazmışlar "Yeni bir kanunu veya bir kanun değişikliğini gerektiren" şeylere bakmıycaz demişler.

Üst Alt