Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

En Son Hangi Kitabı Okudunuz ?

Açlık- Knut Hamsun
Bazı kısımlarını ağlayarak okudum. O kadar etkilendim ki kitaptan kahramanın anısına bugün onun yaşadıklarını hayal edip anlamaya çalışacağım ve yad edeceğim. Umuyorum ki şimdiki yerinde mutlusundur.

İyi ki bu zamanda yaşamamışsın...😔

lord of the rings trilogy.şimdi okuduğum kitap dracula.bi ara mario vargas llyosanın türkçe çevirisini okuyordum ama türkçe kitaplar sarmıyor artık.türkçenin fonetiği bayağı kaba.

En son "Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Laurent Gounelle" okudum.
Şu an "İslam Ahlakı Hüseyin Hilmi Işık" okuyorum.

İmam Gazali - Kalplerin keşfi...

Eğer ki insanları tanımak istiyorsanız ve hayvanların davranışlarına bakarak geçmişte ve bugün de karşınıza çıkan insanların hangi hayvana benzediğini görmek isterseniz tavsiye ederim.

Hepimiz bir hayvanın özelliğine sahibiz.
Düşünsenize dünyaya tamamen hayvan fıtratında geliyoruz. Yiyoruz iciyoruz bulunduğumuz yere pisliyoruz ve uyuyoruz. Ancak ve ancak düzgün bir terbiye ve eğitim ile hayvanliktan kurtuluyoruz...

Şu an "İslam Ahlakı Hüseyin Hilmi Işık" okuyorum.
H.Hilmi Işık merhumun damadı Enver Ören yani Türkiye Gazetesi Cemaati. Cemaate aslında Türkiye Gazetesi Cemaati değil de Işıkçılar Cemaati demek daha doğru. Enver Ören demiştik, hani şu televizyonuna çıkarttığı Sibel Can’a paraları basarken sahibi olduğu İhlas Finans Kurumu iflas etmiş olan kişi. Paralar Sibel Can’a basılmak yerine mudilere borçlar zamanında gecikmeksizin ödenseydi daha iyi olmaz mıydı?
Rahmetli babam Türkiye Hastanesinde katarakt ameliyatı olduğunda her odaya konan bu grubun bastırdığı dini kitaplara babamın ameliyattan çıkmasını beklerken, kısaca bir göz atmıştım. Öyle üstünkörü bir şekilde göz atarken aykırı/anormal bir şeye rastlamadım ancak bu cemaat seferde namazın kısaltılmasını, yani 4 rekatlık fazların 2 rekat olarak kılınmasını tasvip etmiyor. Nisa Suresi yanılmıyorsam 101’nci ayet sefer halinde namazın kısaltılarak kılınmasına cevaz veriyor. Ayetteki bir husus bazı kafa karışıklığına sebep veriyorsa da Hz.Ömer bunu Efendimize sorduğunu ve Efendimizin de “Seferde namazın kısaltılması Allah’ın bir sadakasıdır. Sadakayı kabul etmemek olmaz/kabul ediniz” şeklinde cevap verdiğini belirtiliyor tefsirde. Ama bu cemaat bildiğim kadar ile bunu kabul etmiyor ve seferde de 4 rekatlık farzı 4 rekat olarak kılıyor. Sitelerinde öyle okumuştum. İmam Malik de ilk zamanlar 4 rekatlık farz namazın sefer halinde de 4 rekat kılınması gerektiğini savunmuşsa da sonra bu görüşünden vazgeçmiştir. Dolayısıyla ben, cumhurun görüşü aksine hareket eden bu cemaatle haşır neşir olmam, kitaplarını da okumam ama yine de haklarında ve aleyhlerinde fazlaca konuşmam. Doğrusunu Allah bilir.
Selametle.

Bir Kürt Sevdim - Dilek Bilgic Esen
(Akıcı merak uyandırıcı sıkmadan okutturuyor kendini öneririm)

Üst Alt