Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS 2016 için Ücretsiz Kaynak Kitaplar, Soru Bankaları, Denemeler Burda!

Ben de açılan şu konuya kitapları yazmıştım ama isteyen olmadı http://www.engelliler.biz/forum/eng...r-icin-kitaplar-ucretsiz-kitap-paylasimi.html Buraya da kopyalıyorum aynı yazıyı belki isteyen çıkar. Özellikle konu anlatımlı kitap arayanlara birebir olduğunu düşünüyorum.

"Ben de kitaplarımı vermek istiyorum ihtiyacı olan birisine aynı koşul ile (kargo ücreti size ait olması şartıyla).Benim kitaplarım Fem Akademi Yayınlarından, hepsi konu anlatımlı. Sadece yazacağım bir tanesi tüm dersler soru bankası. Ve bir tane de Yediiklim. Kitapları ve özelliklerini yazıyorum. Ünite olarak yazmam konu sonunda 2-3 test oluyor ya onları çözdüğüm anlamına geliyor. Kitap düzeyleri ortaöğretim-ön lisans. Ama lisanstan gireceklere de yardımcı olur düşüncesindeyim
Umarım ihtiyacı olan bir alıcı çıkar.
Ben konu anlatımlarını sadece Fem'den çalıştım ve diğer yayınevlerinden de (data,kitapseç,yargı,teorem vs.) soru
bankalarını bitirdim ve 97,9 puan aldım ortaöğretim düzeyinden. İnşallah alacak kişiye de böyle faydası olur.

Fem Akademi Konu Anlatımları;
Türkçe 2 ünite çözülmüş
Vatandaşlık 2 ünite "hariç" hepsi çözülmüş
Coğrafya hepsi çözülmüş. "Çok az da olsa bazı kısımları kestim kendime defter oluşturduğumdan"
Tarih Çağdaş Türk Tarihi "hariç" hepsi çözülmüş
Matematik-Geometri hiç çözülmemiş
Genel Yetenek-Genel Kültür Tüm Dersler Soru bankası: coğrafya, Türkçe, tarih yarısı çözülse de hala kayda değer
kısımlar var matematik ve vatandaşlık büyük çoğunluğu çözülmemiş

Çıkmış Sorular ve Ayrıntılı Çözümler - Yediiklim (Geçen yıllarda çıkan sorular ve kendi hazırladıkları testler var
her gruptan her öğrenim düzeyinden, onun da çoğu duruyor.)"

halilibrahim;

teşekkür ederim, atanan arkadaşların kitaplarını paylaştıklarını düşünüyorum , bu forumda da paylaşırlarsa çok güzel olur

sedatgedik; evet hayırlısı diyelim. herkes kendi durumunu daha iyi bilir ona göre çalışmalarını başlatsın

[SIZE=2]GÜNCEL LİSTE

İhtiyaç Genel Yetenek Türkçe - Matematik Soru bankası 2011

İhtiyaç Türkçe - Matematik Soru Bankası - 2011 ( üsttekinden farklı)

ihtiyaç Coğrafya konu anlatımlı 2011

İhtiyaç Geometri konu anlatımlı

Yediiklim Türkçe konu anlatımlı 2010

Körfez Matematik konu anlatımlı 2013

Sınav akademi türkçe soru bankası 2014

Not : bir arkadaştan da cevap bekliyorum seçtiği kitapları almazsa onları da listeye ekleyeceğim[/SIZE]

[SIZE=2][SIZE=2]GÜNCEL LİSTEMİZ BUDUR

9-İhtiyaç Genel kültür genel yetenek SB 2010-2011[/SIZE]

10-İhtiyaç Coğrafya SB 2010-2011[/SIZE]

[SIZE=2]13-İhtiyaç Tarih- Coğrafya- Vatandaşlık SB - 2010-2011
14-[SIZE=2]Körfez Matematik konu anlatımlı 2013[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=2]15-Körfez Coğrafya konu anlatımlı soru bankası- 2013
[/SIZE]
[SIZE=2]17-Güvender- Coğrafya SB -2013 + [SIZE=2]Türkçe ve Matematik Cep Kitapları
[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=2]19-İhtiyaç Geometri konu anlatımlı -2011
[/SIZE]
[SIZE=2]21- İhtiyaç genel yetenek soru bankası - 2010-2011[/SIZE]
[SIZE=2]24- İhtiyaç Genel kültür SB - 2011
[SIZE=2]25 - İhtiyaç Türkçe - Matematik- 2011[/SIZE]
[SIZE=2]27-Yediiklim Türkçe konu anlatımlı 2010[/SIZE]
[SIZE=2]36-Sınav Akademi- Türkçe soru bankası 2014
[/SIZE]
[SIZE=2]37- İhtiyaç coğrafya konu anlatımlı 2011[/SIZE]
[SIZE=2]38 -Pegem Akademi Tarih , Anayasa , Coğrafya 3 ayrı kitap SB ( 2013) + Uzman Kariyer Tarih, Anayasa 2 ayrı kitap SB (2010) Toplam 5 kitap ince olduğu için bir araya yazdım[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=2]39- Yediiklim Anayasa konu anlatımlı 2010[/SIZE]
42- ihtiyaç tarih soru bankası 2011

ELİMDEKİ KİTAPLAR BİTMİŞTİR. HEPSİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GÖNDERİLDİ .ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM.

çevremden bulabilirsem yeni kitaplar eklemeye çalışırım. Atanan bir çok arkadaşımız var burdan kitap paylaşımları yapabilirler.

Elimdeki bu sene aldığım KitapSeç yayınlarının Konu Anlatımlı kitabı var. Lise ve Önlisans için ana kaynak. Lisans için yan kaynak. Kargo bedeli deymez diye Bursa içi almak isteyen arkadaşa bizzat kapısına götürebilirim. Masraf olmasın.

Kitaplar elinizde fazladan olan varsa ben alabilir mıyım..2016 için çalışmaya şimdiden başladım.
Bir de, hangi kaynak daha iyi, hangi konular üzerinde yoğunlaşmalıyz.
Son olarak,yüksek puan alan arkadaşlar, çalışma sisteminz, programiniz nasıl.

demet086;

msteriousxyz TerraCotta bu üyelere mesaj atabilirsin kitap için, türkçe matematik tarih coğrafya vatandaşlık güncel olaylar hepsi özenle çalışılmalı. ekpss adı altında satılan kaynaklar iyi değil. istediğiniz kpss kitabından çalışın yeterlidir. ben evde hazırlandım kazandım. farklı deneme ve soru bankaları çözün, en az 3 farklı yayın. en iyi programı insan kendisi yapar. kendi koşullarınıza göre çalışma programı yapın

Teşekkür ederim.Hangi konulara çalışmaya başlayacağım peki.Mesela tarihten hangi konular,Coğrafyadan hangi konular, v.s.

kitaplara ihtiyacım var ama nasıl alabilirim

merve hanım kitaplarınızı vermediyseniz ben alabilir miyim?konu anlatımlı kitaplara ihtiyacım var

Teşekkür ederim.Hangi konulara çalışmaya başlayacağım peki.Mesela tarihten hangi konular,Coğrafyadan hangi konular, v.s.

ilk konulardan başlayın sıradan gidin. öğrendikçe karışık olarak tekrar edersiniz ilerde

demeto86;
Ben yukardaki yazımda da dediğim gibi konu anlatımlarını sadece Fem Akademi'den çalıştım ve bana yeterli geldi. Ama siz yeterli gelmeyeceğinizi düşünüyorsanız farklı kaynaklardan çalışın. Seviyenize göre kolaydan zora gidersiniz. Soru bankaları için de yargı, data, uzman kariyer olabilir. Uzman Kariyer'in konu anlatımları da güzel. ArTe'nin dediği gibi kesinlikle EKPSS kitabı almayın, boşa masraf. Konular klasiktir zaten kpss kitaplarından başlayınca görürsünüz. Yine zorlanmamak adına baştan sırayla gidin. Tek fark olarak sözel, sayısal mantık ve Çağdaş Türk-Dünya tarihi konuları çıkmıyor. Konular açıklanana kadar bunları es geçin. İki sınavda çıkmadı büyük ihtimalle yine çıkmaz. Ben evde tek başıma pek çalışmak istemem diye dershaneye gitmiştim. Ama kendi kendinize disiplinli ve programlıysanız dershaneye hiç gerek yok. Evde oturup gayet kazanılabilir. Ben bunu gördüm. Kendinize göre en iyi kararı verin. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olurum elimden geldiğince.

tugba ün;
Tabiki, kitaplar hâlâ elimde. Özelden benimle iletişime geçebilirsiniz.

ekpss nin formatı yok her ayrıntıya çalışacaksınız özellikle tarihte...

http://www.engelliler.biz/forum/eng...ayilari-verilmis-konu-alisverisi-yapalim.html

Ben bu sayıları gördükten sonra ağırlık vermem gereken konuları belirlemiştim.

Güncel konular için yanıldım sadece, çünkü kitapta 2022 yılına kadar veriyor diye hepsine çalışmaya çalışmıştım :) Uyarmışlardı beni aslında ama ne olur ne olmaz dedim, siz 2016'da gireceğiniz için 2014-2016 arasındaki güncellere ağırlık verin. 2016'dan sonrası için hele kafanızı çok yormayın benim gibi. :)

tugba ün, merve hanımın üye ismine tıklarsan 'Özel Mesaj Yaz' butonunu görürsün. Buna tıklayıp özel mesaj olarak adresini atarsın kendisine.

mrb

kelebek abla 2015 de kur'A çekilişi var mı? ona katılabilir miyim?2016 yı mı beklicem.

Arkadaşlar ilk kez Ekpss 'ye giricek biri olarak size danışmak istediğim konular var. %49 sol kol hareket kısıtlılığından dolayı engelliyim. Bu yıl 2 yıllık üniversitemi bitiricem inşallah. Zaten 2 yıllık üniversite ama 4.yılım alttan dersim olduğu için. Arkadaşlar 2016 EKPSS 'sine şimdiden hazırlanmak istiyorum. Bugün yarın kitap alarak başlıcam. Sizden istediğim bana kitap konusunda yardımcı olmanız. Önlisans 'dan giricem. Konu anlatımı ve soru bankası tarzında 2 kitap olsa iyi olur. Hem maliyet açısından hemde gözümü korkutmasın. Bu sene kitaptan çalışım seneyede sınava kadar dersaneye gitmeyi düşünüyorum. Şimdiden arkadaşlarıma başarılar. Bana direkt olarak hangi kitabı almamı söylerseniz çok sevinirim, çünkü tecrübem çok fazla yok o yüzden direkt olarak isim verin gidip alıyım.

Sana tavsiyem şu önünde uzun zaman var ihtiyac yayınlarının 2 yıllık setini al calısmaya basla şimden konuları sındır ayrıca dersaneler kapanıyor

İşteGidiyorum;
Ben murat yayınları ile hazırlandım tavsiye ederim.

yediiklim ihtiyaç yargı bunların genel kültür genel yetenek kitapları iyidir. ben ihtiyaç yediiklim olarak çalıştım. ihtiyacın konu anlatımlarını al, yediikliminde sadece soru bankalarını al. ilerde dersaneye gitsende gitmesende farklı yayınların soru bankası ve denemelerini çöz, bir yayına bağlı kalma sakın.

Son düzenleme:
2016 ne zaman yapılacak kpss bilginiz varmı ve ben ilk defa sınava gilmek istiyorum ilk okul mezunu biri oralak sanırım yuksek bi puan almam cok zor olcak :)

İlkokul mezunları sınava giremiyor, kuraya katılabilirsiniz EKPSS için 2016'da. Hangi ay olacağı belli değil henüz.

İşteGidiyorum;

Kpss düzeyinde çalışman seni çok ilerilere götürücektir zoru yaptınmı diğerleri çerez gibi gelir .

Birşey daha sormak istiyorum. Ben bu sene 2 yıllık üniversite bitireceğim için ÖNLİSANS ekpss 'ye giricem dimi? O yüzden alıcağım kitaplar Ortaöğretim-Önlisans mı olucak yoksa sadece Önlisans mı yazıcak üzerinde?

Arkadasım bende tüm kitapları birine hedıye edecegım ben atandım o arkadasta ınsallah calısıp atanır dıye

ygs soru bankası ve deneme testi tavsiyesi olan var mı?

arkadaşlar ygs için en yakın en ve en faydalı matematik Türkçe ve sosyal deneme testi ve soru bankası hangi yayınlardır

Üst Alt