Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Cem Yılmaz'ın görüntülü telefon reklamı hakkında ne düşünüyorsunuz? [Haftanın Konusu]

aslanbey, katılıyorum size.
Korku filmimi korkunç bir filimmi bu isimle bir film vardı başroldede tekerlekli sandalyedede bir adam o adamda sapıklık yapıyordu habire filmde.Ben onu izlediğimde güldüm hiç rencidede olmadım.

Cem Yılmaz mehmetçik gecesinde askerlik anılarını anlatırken askerlik hatıraları ve askerde resim çektiren rambolarla :D ilgili bayağı espriler yapmıştı hemde genelkurmayın önünde.

Kendisinin bodur tipiylede espriler yapmıştı şaşılıkla görüntülü telefon arasında bir bağ yakalamış ve işlemiş bunu.Çok incik cincik ettiniz.

Ameller niyetlere göredir en azından senelerdir tanıyoruz bu adamı doktorları hemşireleri azmı mizah konusu yaptı.Amacı güldürmek rencide etmek değil.Herkes gülmeyebilirde.Çok mizahçı çok komedyen skeçlerinde şaşılara yer verdiler.

Siz Cem Yılmaz ın reklamını değilde şaşılığı abartıyorsunuz kanımca.
Yazalım iletişime geçelim reklamın neden bu şekilde çekildiğini soralım ona.
Sitede ulusal gazetelerde çalışan muhabir arkadaşlarımız yardım ederler herhalde.

Hiç hoş değil; belki engelli insanlar bu durumdan rahatsızlık duymayabilirler, ama yeni nesil yetişen çocuklara kötü örnek oluşturuyorlar!
engelli insanların, çocukların zihinlerinde gülünç-komik bir durummuş gibi
algılanmasına neden oluyor..
ve bugünün çocukları, yarının yetişkinleri demek..
Ne beklenir ki!..

insanların herhangi fiziksel konumlarıyla yargılamak oldukça kötü bir durum allahın sopası yok hiç bir şeyin garantisi olmayan dünyada.... hassas bir durum olan sağlık konusunda daha hassas olmalarını beklerken.... bir de ailecek durumu vahim etmişler.... battı balık yan gider hesabı...
ilginç bir seçim reklam olarak şaşı ailesi.. acaba şaşı araştırmasımı yaptılar türkiyedeki şaşı oranına göre? :lol: şimdi telekoma şaşı insan yağacakmı sanıyolar anlamadım :lol: ... ne akla hizmet yaptılar böle bi reklam şaştım kaldım ben de :lol:
telekom düşüşte tek kelimeyle. her koyun kendi bacağından aman gözünden asılır :lol: :lol:

bir adet fazla ürün daha satabilmek amacıyla, bu kapitalistlerin yapamacagı küstahlık ve ahlaksızlık yoktur. bir oto tanıtımından bir traş bıcagı reklamına kadar kadını malzeme edebilen zihniyet birilerinin şaşılığıyla veya engeliyle rahatça alay edebilir diye düşünüyorum. bu onlar için çok normal olsa gerek.

protestolarımızıda dikkatli yaplamıyızçünkü protesto etmeye çalışırken onların malzemesi olarak bulabiliriz kendimizi. aman dikkat edelim dostlarım. bunların zihniyeti belli reklam için yapamayacakları şey yok.

kınıyorum.

Engellilere polis engeli

Engelliler Konfederasyonu üyeleri, Engelliler Haftası nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Bazı yürüme engellilere Atatürk’ün mozolesini ziyaretleri sırasında askerler yardımcı oldu.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Başbakanlık Merkez Bina’ya yürümek isteyen engelliler, polis engeliyle karşılaştı. Bunun üzerine engelliler, görme engelli davul ve zurnacıların müzikleri eşliğinde Güvenpark’a yürüdü. Engelliler, “İş, eğitim, sosyal güvenlik”, “Sayın yöneticilerimiz görün, duyun, bilin artık. Bu ülkede biz de varız”, “Devlet okulunda tam gün eğitim hakkı istiyoruz” yazılı pankartlar taşıdı ve “Engelliye ya iş ya da tazminat” sloganları attı.
Kaynak
Polis görme engellileri başbakanlık yolu yerine başka bir yola yönlendirmiş ve görme engellilerde başbakanlığa gidiyoruz diye yürümüşler.
Show tv de izledim şimdi.Muhabirlerde nerey gidiyorsunuz diye soruyorlar.
Polis görme engellilerle dalga geçmiş mi geçmemiş mi?

Bırakın reklamları filme bakın filme.

şaşı olmak, görememek, duyamamak bir özür dür. bunu kabul etmeli ve yaşamalıyız, ama bu özürü bir alaycı olarak reklam yapmak kimsenin hoşuna gitmez. sadece bu özürle yaşamayı bildiği için kabullenir, gerçekte zoruna gider ve içerlenir.

reklam filmi yayından çıkmalı,,

Bu yazıyı okuyunca ne okuduğuma inanamadım tekrar tekrar okudum. :D
bu kadarınada pes doğrusu. yok yok pes de edemeyiz. mücadelemizi vermeliyiz, hatta vermeye çalışmalıyız. bu olaydada görüldüğü gibi engelliler kamu karşısında bile ne hallere düşürülüyor hemde bizzat kamu tarafından. yada biz gerçekten hiç bir mücadele vermiyor, veremiyoruz.

nasıl mücadele edileceğini mi bilmiyoruz?
neye karşı mücadele edeceğimizi mi bilmiyoruz?

bence evet bunları bilmiyoruz. bir an önce silkelenmeli ve toplumdaki varlığımızı, varlığımızın düştüğü içler acısı durumunu görmeli, bununla nasıl mücadele etmemiz gerektiği konusunu tartışmaya başlamalıyız!...
bu olayın sorumlu polislerini ve emniyet teşkilatının başarısız yönetimini kınıyorum.
saygılar

CEM YILMAz'ıN TELEKOM REKLÂMI(BENİM DE GÖZÜM ŞAŞI)

Uzun süredir televizyonlarda bir reklâm dönüyor. Telekom büyük bir buluşla Cem Yılmaz’ı bu reklâma dâhil etmiş; o berbat senaryoyu kim bulmuşsa vallahi helal! Olsun dostlarım.
Bu reklâm engelli dünyası adına tam rezalet bir şey; izledikçe benim gibi şaşı gözlü olanlar ne duruma düşüyor haberiniz var mı? Resmen gözleri şaşı olan insanlarla dalga geçiliyor. Ben kendimle barışık olduğumdan o kadar sinirlenmedim ama üzüldüm.
Ne anlayıştır ki böyle bi berbat senaryoyu yazıp çekip bizlere halka izletiyorlar. Siz engelli olup da bi de gözü şaşı olan insanların psikolojisinin ne duruma geldiğini bile bilir misiniz?
Tabi ki bilemezsiniz; nerden bileceksiniz arkadaşlar. Çünkü engelli dünyasının yaşadıklarından hala habersiz olanlar var maalesef. İnsanlık onuru, gururu ayaklar altına alınıyor.
Belki güldürmek için yapılmıştır ama hiç gülünecek bir reklâm değil; aksine soğuk bi espri.
Ayrıca kekeme konuşmaktan zorlanan spastik arkadaşlarımızla da dalga geçiliyor. Bu nasıl anlayıştır ki insanların kusurlarıyla arızalarıyla dalga geçiliyor anlamak mümkün değil. Bu reklâmı engelli dünyası adına protesto ediyorum.
Bu tür reklâmlar filimler yayınlandıkça böyle anlayışlara karşı mücadele edeceğim edeceğiz.

MERAL ÇEVİK-MİNE ÇEVİK

cem yılmaz çok komik olabilir ama sonu kemal sunal gibi olmasın kişi neden korkarsa sonu ondan gelir demişler işte size bi atasözü daha :lol:

komik olmak bir başkasının uzvu ile dalga geçmek anlamına gelmez,hem ben cmylz hiçte komik bulmuyorum aksine s.......r nın teki bence

amma büyüttünüz yav, ya biri kuyuya bir taş attı maksat konu olsun diye ama eminimki bilinçli yapıldı, çünkü insanların hassas konularını biliyorlar yani birilerini galeyana getirip daha çok daha çok tıklasınlar diye. Bizler de kapıldık bu dalgaya gidiyoruz bakalım bu işin sonu nereye varacak mesar ediyorum doğrusu. hadi hayırlısı

O reklam kusursa valla başarı kardeş senin şu aşağıya kopya ettiğim yazdığın da suç bence ne demek şaşıyla yatan, körle kalkan vesübhanallah...

• "bi laf vardır duydunuzmu bilmem şaşıyla yatan şaşı kalkar diye, bakarsınız cem yılmazda bigün şaşı oluverir. o zaman işte ben böyle gülerim :lol: "

BAKIYORUM DA CMYLZ TARAFTARLARININ ZORUNA GİDİYOR YAZILANLAR ARKADAŞIM İNSANLARIN HASSAS KONULARIYLA SEN ALAY EDERSEN TABİKİ TEPKİ ALIRSIN BU ÇOK DOGAL KIZMANA ANLAM VEREMEDİM SANA NE OLUYORRRR. BİRDE ARKADAŞIN O DEYİMİ ŞAŞI İLE YATAN ŞAŞI KALKAR DEĞİL KÖR İLE YATAN ŞAŞI KALKAR DIR BENCE BUNDADA BİR SUÇ GÖREMİYORUM,BU BİR DEYİM BELKİDE ATASÖZÜ

adamlar çıkış yolunu burdan bulmuşlar zaten herkes bu reklamı kendine göre ayrı ayrı yorumlayabilir.
ortak bir kanı çıkartmak çok zor bence :!:
kimine göre çok sempatik ve eğlenceli kimine göre ise çok kırıcı veya itici gelebilir bu reklam :!:
kendi görüşümce ise yani abartılacak bişey yok ama çokta doğru bişey değil sanırım :!:

Ne kimsenin tarafıyım ne de adamı!

Sadece söylemek istediğim;

Öyle veya böyle o reklam filmindeki herkes ve buranın sahibi herkes bir şekilde kendilerine menfaat sağlarken, senin eline, vaktini çalmaktan, gözlerini ve sinirlerini bozmaktan başka ne geçti?

benim ne elim ne güzüm nede sinirim bozuldu eger ortada bir haksızlık varsa duyarsız kalmamalıyız bence o cem yılmazada birileri hoppppp kardeşim sen ne yapıyorsun kendine gel demeli ve bu reklamı yayından kaldırmalı daha dün akşam seyrettim ve yine sinirlendim görmeyenler ve şaşılar la alay eder gibi allahım görebilecekmiyim hiç görmedim gibi ifadeler ayıp yaaaaa

basari' Alıntı:
cem yılmaz çok komik olabilir ama sonu kemal sunal gibi olmasın kişi neden korkarsa sonu ondan gelir demişler işte size bi atasözü daha :lol:

Kemal SUNAL'da bir çok filmde engellileri üzecek sahnelere imza atmıştır.

ÖRNEK: YAŞAMI SONA ERECEK, KÖTÜLÜK YAPMAK İSTİYOR ÖNÜNDE KOLTUK DEĞNEKLERİ İLE YÜRÜYEN KÖTÜRÜM BİR İNSAN YÜRÜYOR VE KÖTÜRÜM ADAMA ARKADAN TEKME ATIYOR, ADAM YERE DÜŞÜYOR KEMAL SUNAL AŞAĞILAR GİBİ BAKIYOR VE YERE DÜŞEN ADAM TEKMENİN ETKİSİ İLE İYİLEŞİP KOŞMAYA BAŞLIYOR" BİZ BU SAHNEDE GÜLÜYORUZ... NEDEN GÜLÜYORUZ ÇÜNKÜ SAKAT BİRİSİNİN KIÇINA TEKME ATTIĞI VE ADAMI BİR TEKMEYLE 2 METRE ÖTEYE ATABİLDİĞİ İÇİN...

CEM YILMAZ REKLAMINA GELİNCE BENCE HİÇ BİR SAKINCASI YOK ÇÜNKÜ ORDA ŞAŞILIĞI ÖN PLANA ÇIKARMIYOR... ANNESİ CEM YILMAZA NASIL GEÇTİ BADEMCİK AMELİYATIN DİYE BİR SORU SORUYOR... SONUÇ OLARAK ŞAŞILAR GÖRÜR AMA FİLM BOYUNCA ADAM ANNEMİ BABAMI GÖREBİLECEKMİYİM DİYOR...

FİLMİN ANA TEMASINA BAKIN... GÖRMEK ... BENCE BUNU TARTIŞIN SİZE BİRİLERİ GELECEK VE İLETİŞİMDE GÖRME KONULU BİR REKLAM FİLMİ İSTEYECEK VE SONUÇ OLARAK ORDA KONU GÖRMEK İSE MECBUREN KONUNUN BU VEYA BU KONUYA YAKIN BİR TEMA ÜZERİNDE YÜRÜMESİ GEREKLİ... BURDA ÇOK FAZLA ALINACAK VE ETKİLENECEK BİŞİ YOK...

METİN ŞENTÜRK KENDİ AMALIĞI İLE DALGA GEÇİYOR, ESPİRİ YAPIYOR KİMSE YADIRGAMIYOR HATTA ADAMI ALKIŞLIYORUZ... ADAM JETSKY KULLANDI YAAAAAAAAA KÖR HALİYLE .... YAPMAYIN ARKADAŞLAR BENDE SOL BACAĞIMDAN SAKATIM... BENDE KENDİME PISAKULESİ DİYORUM VEYA YANDAN YEMİŞ :D:D:D:D:D NE YANİ BUNUNLA MI YAŞAYACAĞIZ.... PEHHHHHHHHHHHH.....

BLACK

BLACK;

ASLINDA ALINGANLIKTAN ZİYADE SÜRE GELEN VE SÜREKLİ YAYINLANAN REKLAMDA KONUNUN ALINMASI YANLIŞ BULUNDU VE ELEŞİRİYE MARUZ KALDI.KEMAL SUNAL GİBİ DEĞERLİ BİR ÜSTADIN DA BU BAŞLIK YOLUYLA BU DENLİ ANILMASI BANA GÖRE DE BU YANLIŞ....

YANLIŞLARIMIZ DA VAR HATALARIMIZDA HEPİMİZİN...

ÖZ GÜVENDEN BAHSEDİYORUZ AMA 100/100 KENDİNE GÜVENİ OLAN VE BEDENİNE KARŞI ÖZ GÜVEN BESLEYEN İNSANLARIN DAHİ ALINGANLIKLARI MUTLAKA Kİ OLUR.YA DUYGUSAL YADA RUHEN FARK ETMİYOR AMA NE OLUR BAŞKALARININ BEĞENMEYİPTE ELEŞTİRİYE ALDIĞI BU REKLAM FİLMİ YADA BAŞKA ŞEYLER İÇİN FİKİR ELEŞTİRİSİ YAPMAYALIM ESAS KONU BURADA SADECE;

REKLAM FİLMİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİMİZ :!: :!: :!:
ELBETTE Kİ;

KONUYU TARTIŞATACAĞIZ AMA KENDİ FİKİRLERİMİZİ ÇÜRÜTMEDEN...

"...shashilik benim icin alay edilicek bishi degildir ki, en fazla kom... yani ordaki genelde bir komiktir; yani adam bademcik ameliyati olmushtur, halbuki gözü (shashi) falandir benim icin... ama o öyle görmüyor..."

buradaki komikligi görme olgunluguna hala erememishim ben... shashi bi adamin bademcik ameliati olmasi mi komik?... yoksa bademcik ameliati olmush bi adamin shashi olmasi mi?... ha! bademcik ameliati oliym derken shashi mi olmush yoksa?... ama öyle olsa kedisi de dahil bütün ailesi de shashi olmazdi?... gözümden kacan komiklik bu mu yoksa?...

o reklami izlerken gülen insanlar dogrudan shashiliga gülmüorlarsa hangi ince espiriye gülüyorlar, ben de anlamak, ben de gülmek istiorum!...

Geçmişte yazdığım bir yazı...

Ben spastik özürlüyüm. Sol kolu kullanamıyorm. Sol bacak 3-4 santim kısa, kalça protez, vesaire vesaire... Babam kısmi felçli, aksayarak bastonla yürüyor. Annemin bacağı kırılmıştı, platin takıldı, onda da aksama kaldı. Aramızda en kötü yürüyen benim, en iyi yürüyen annem. Hayvan olayına gelince, hayvanımız yok. Ama geçen sene nereden geldiğini bilmediğimiz beyaz bir güvercin penceremize kondu. Babam besledi onu. Bir baktık ayağı sakat. :) Topallıyor...

Ben durur muyum. "Sakat ailenin güvercini de sakat olur." Evimize gelen misafirlere de zaman zaman bu ve benzer esprileri de yapıyorum.

Bazen babamla koridorda yürürken tesadüen yanyana geldiğimiz olur. "Baba, koridorun sonuna kapışıyoruz hadi..." derim.

Ben durur muyum. "Sakat ailenin güvercini de sakat olur." Evimize gelen misafirlere de zaman zaman bu ve benzer esprileri de yapıyorum.

:) "sakat ailenin misafiri de sakat olur" diyip insanlarin bi taraflarini mi sakatlamaya kalkishiosun yoksa :p...

hmm... gecmishte yazdigin o yazidan tam olarak ne anlamam gerekior bu reklam filmiyle ilgili?... yakalayamayip gözümden kacirdigim, gülünmesi gereken ince espri ailecek shashi olmalaridir mi demek istiorsun?...

Hababam Sınıfı filminin bir tek müziği vardır. Yavaş çalındığında hüzünlü, acıklı bir müzik olur, hızlı çalındığında ise eğlenceli ve neşeli bir müzik olur. Ama notalar aynıdır aslında.

ikimizin izledigi reklam filmi ayni ama senin bakishlarin filmi eglenceli ve nesheli kilarken benimkilerin hüzünlü ve acikli kildigini mi söylemek istiorsun?:confused:... (ki, acikli bishi de göremiom ben o filmde :))...

benim asla kavrayamicam kadar deriiiiiiiiin bishiler söledigin hissine kapildim shimdi :confused::eek::confused:...

nasıl görmek istiyosan öyle bakarsın ve öyle görürsün bukadar basit aslında.....

e, ben de gülmek istiorum ishte :)...
neyi komik görmem gerektigini bulmaya calishiorum...

:) cem yilmaz'in lafi cok dokundu bana; olgunlashmak istiorum...
yardimci olur musun, shimal 4?...

nasıl görmek istiyosan öyle bakarsın ve öyle görürsün bukadar basit aslında.....

Neden böyle düşünüyorsun.Ön yargısız bakmamız mümkün değilmi.Baktıktan sonra karar verebiliriz.

REKURSİON bu filmi izleyince ne hissettin.Bunu cidden merak ettim.Birde şu var neden herkes gibi olmak istiyorsun ki.Herkesin güldüğü yada üzüldüğü bi şeye nötr kalmışsın.Farklılığının tadını çıkart.

vilanjik, madem o kadar merak ettin, samimice anlatmaya calishiym hissettiklerimi;

reklam filmini ilk izledigimde bashtan, eski türk filmlerinde körlügün dramatikleshtirilmesinin hicvedildigini düshünüp memnun oldum; iyi hissetim yane kendimi :)... reklam unsuru görüntülü bi telefon oldugu icin kör bir karakter yerine shashi bi karakter secmish olabileceklerini düshündüm ve bunda pek bi beis göremedim, hatta gülümsedim :)... kötü hissetmedim yane kedimi, hüngür hüngür aglayasim da gelmedi, kahkahalarla gülesim de gelmedi; sadece -nedendir bilmem- büyük bir beklenti icine girerek sonunu bekledim...

görüntülü telefondan shashi karekterin shashi ailesini gördügümde "bu muydu!" diyip büyük bi hayal kirikligi hissetmekle kalmadim, reklam filmindeki diger hersheyi (özellikle de yukarida bahsettigim, yapilmak istendigini sandigim hicvi) bastiracak kadar shashiligin ön plana cikartilip gülme unsuru olarak sunulmasina uyuz da oldum biras - evet, acikca itiraf ediorum :)...

:) ishte böyle vilanjik!... neyim var sence? ("kac gün ömrüm kalmish doktorum?" diyesim geldi shimdi birden :p)... hayir hani, shashilik dogasi geregi gördügümde gülmem gereken bisheyse bi bozukluk var bende, gidip tedavi falan oliym diom :rolleyes:...

diger konuya gelince, ne herkes gibi olmaya, ne de herkesten farkli olmaya fazlaca bi efor göstermeden kendimi iyi hissettigim gibi olmaya calishiom sadece (ya da ben öyle saniom :)), ama farkliligin tadini cikartma nasihatin hoshuma gitti, kulagima küpe edicem, teshekkürler :)...

Sanırım beklentin üst düzeydeydi.Cem Yılmazı görünce gülmeye hazırlamıştın kendini ama olmamış.Şuda varki insan bugün güldüğü komik bulduğu bişeyi yarın bulmayabiliyor.Yer zaman olay üçlemi bunu değiştirebiliyor.

Reklam filmini ben başarılı bulmadım.Reklamların başarılı olabilmesi hatırlanma ölçüsüne göre değerlendirilir.Bugün şaşı dendiği zaman asla kameralı telefon akla gelmiyor.Ama Ayşe teyze yada cırttttt deyince Ariel akla geliyor.

Üst Alt