Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar hastalara xeplion iğne tavsiyesi deneyimleri..?

Dare

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
3
Arkadaşlar ben bipolar hastasıyım xeplion iğne kullanıyorum uzun zamandır uyku problemi yaşıyorum..Hep geçmişteki olan olaylar geliyor aklıma sürekli kafamda kuruyorum anı yaşıyamıyorum ya geçmişte kalıyorum yada geleceği düşünüyorum..Xeplion iĝne bipolarlara verilmiyor diye duydum sadece şizofren hastaları ve psikoz hastaları kullanıyormuş..Tanıdığım bipolar arkadaşlarımda xeplion iğne kullanmıyor doktor bana verdi bende hiç sormadan kullandım uzun süredirde kullanıyorum yan etkileri oldukça fazla odaklanamama konulara geç cevap verme xeplionun yanında depakin ve gyrexde kullanıyorum..Xepliona başlamadan önce gyrex kullanmadan uyuyabiliyordum xeplion kullandığımdan beri ben ben değilim bir başkası oldum sanki iş hayatımıda olumsuz etkiledi yani kısaca xeplionu bıraksam ne gibi eksileri artıları olur..Bipolar hastası olupta xeplion kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsa çok müteşekkir olurum teşekkür ederim herkese..

Belki psikoza girmişsindir o yüzden vermiş olabilir. Bildiğim kadarıyla bipolar kişilerde psikoza girebiliyor. Belki bu yüzden yazmış olabilir doktor.

Bu yazdıklarını randevu alıp doktoruna sormalısın en doğru cevabı verecek yine doktordur.

Son düzenleme:
xeplion bipolarda verilebilir.bi sakıncası yok.bipolar ve şizoaffektifte etkili bir ilaç

Xeplion 150 mg iğneyi birden bırakırsak sonuçları ne olur ve vücuttan ne kadar sürede temizlenir tecrübesi olan aydınlatırsa ne mutlu..

Son düzenleme:
@Dare, Doktora danışmadan kendiniz bırakmayı düşünmüyorsunuz herhalde.
Doktor bıraktırırsa gerekli bırakma şeklini söyler.
Bu tür ilaçlar yoksunluk sendromu yaşanması diye birden değil azaltılırak bıraktırılır.
Ama iğne olduğu için tahminim iğnenin hap versiyonu okan invega doz azaltılarak bıraktırılır.
Kesinlikle kendi başınıza aniden bırakmayın.
Ağır yan etkileri varsa veya fayda görmüyorsanız doktorunuza danışın doktorda sizede işkence çektirecek hali yok ilaçtan sıkıntı yaşıyorsanız bir çözüm yolu sunacaktır.

@Dare,

Ben bu ay değiştireceğim xeplion 75 kullanıyorum yeni bir hapa geçecek. Ama azaltılarak bırakılıyor iğnede nasıl oluyor bilmiyorum

Bende hadım etkisi yapmıştı. Teşhisim şizoaffektif bozukluk olduğunda yazmıştı hadım etkisi olunca sadece 150 mg vurunduğum ile kaldım devamını vurunmadım.

@RssCip, bende de öyle doktor bu ay kesecek yeni bir ilaca geçecek. Şuan ne ilaç kullanıyorsun. Onda iktidarsızlık olmuyor mu ? Duygusuzluk

@RssCip,
Birdenmi kestin yan etkileri nelerdi ne gibi sıkıntılar yaşadın ?

@xdedahii,
150 mg birden kesersek ne gibi sonuçlar doğurur ben çok yoruldum artık bu iğneden bıktım desem yeridir

@Dare, doktor kontrolün olmadan bırakma feleğin şaşar. Bende çok bırakmak istiyorum. 10 aydır kullanıyorum yürüyemeyecek kadar halsizlik yapıyor

@xdedahii,

Tamam teşekkür ederim

Ama şöyle birşey var sen şimdi feleğin şaşar diyorsun bende psikoz yok ben kendimi hiçbir zaman bir olguya koymadım başkaları gibi peygamber padişah mehdi isa vs. Sanmadım kendimi hiçbir zaman olmadı böyle birşey o yüzden bırakmak istiyorum 6 sene önce yatışta yaptılar bu iğneyi raporladılar sonra 6 senedir 150 mg bipolar hastasıyım sadece başka birşey yok

4 senede risperdal consta kullandım yaklaşık 10 senedir iğne kullanıyorum ama hiçbirzaman hayal vs kendini biri sanma olmadı

@Dare, 10 yıl uzun bir süre iyi sabretmişsin. Dediğin gibi psikoz olmuyorsan bir dakika kullanmam bu ilacı çok yan etkisi var

• Beğen
Reaksiyonlar: Dare
Bırakıyorum ozaman birdahaki ay yaptırmayacam sonuçlarını sana yazarım

Ha birde bu iğne kas gelişimini etkiliyormu ?

@Dare, işte yinede doktora sormalısın yoksunluk çekebilirsin. Yoksunluk belirtileri çıkar psikozun olmasa bile

Etkiliyor sanırım kaslarda zayıflık yapıyor

• Beğen
Nasıl yoksunluk belirtisi sigaradaki gibiyse dayanırım zaten 1 ay içiyorum 10 gün bırakıyorum 15 gün bırakıyorum 3 ay 5 ay 9 ay 3 gün 5 gün sürekli bırakıyorum eğer öyle bir yoksunluk belirtisiyse dayanabilirim

@Dare, xeplion yoksunluk belirtileri neler bilmiyorum. O yüzden ne gibi belirtiler yaşarsın hep birlikte görürüz. Ama benim tavsiyem bırakacaksanda doktor kontrolünde bırak son defa git durumu anlat doktora

Tamam ben yine doktora danışırım ama bana diyeceği şu bırakma bu iğne seni koruyor ömür boyu kullanman gerekiyor alttan girecek üstten çıkacak farmaya para kazandıracak ve kendide nemalacak o yüzden ben araştırayım biraz daha ona göre bırakırım doktorada danışırım teşekkür ederim..

@Dare, ilaç kesinlikle işe yarıyor. Psikozu iyileştiriyor. Psikozu bitiriyor. Senin psikoz olma ihtimalim yok diyorsun. Neden yazmışlar bu kadar süredir yanlış tedavi olmuyorsundur herhalde

Başka tecrübesi olan bilgilendirebilirmi xeplion kullanan arkadaşlar yorum yaparsa ne mutlu..

Bir kaç arkadaş daha var ama onlar şikayetçi degil çok memnunlar

Ben kullanıyorum 150 mg bende hic bi yan etki yapmadı memnunum şizofren hastasıyım psikoza giriyordum kendimi ajan zannediyordum sürekli savcılıklarda geziyordum ilac iyi geldi şu an normalim

@tb2nhf,

Bende psikoz yok benim 6 sene önce uyku sorunundan dolayı yatışım oldu ilaç düzenlemesi yaptılar 150 mg yazdılar onun öncesinden 2 senede 150 mg onun öncesindede risperdal consta kullandım sadece doktor kanıma girdi bu iğne sadece koruyucu yaptırsan iyi olur dedi..yani kendimi hiçbir zaman peygamber padişah ajan polis mehdi isa sanmadım kulağıma ses gelmedi görüntü görmedim 3 senedir ygap kontrolü yaptırıyorum 3 aylık..orada şartlı taburcu yaptılar xeplion 150 kullanacaksın diye ben bıktım artık bu iğneden boş yere kullanıyorum gibi geliyor

Kullandığım ilaçlar 3x500 depakin-200 solian 300 gyrex xeplion 150 mg başka yok xeplion yordu beni artık o yüzden bırakmak istiyorum..

Hastalığım bipolar..

Xeplion bıraktıktan sonra etkisi kaç gün içinde geçer vücuttan kaç ay içinde temizlenir ?

Bir arkadaş yazacaktı. İlacı bırakmayı düşünüyordu. Ne zaman geçtiğini. Bir başka arkadaşta var o bırakmış ne kadar sürdüğünü belki cevaplar. Bende merak ediyorum.

Bu ay 50 lilik vuruldum

Xeplion 100 mg /Ketya xr 300 mg ilaçlarım bunlar Ketya günde 600 mg alıyorum. 2yıl xeplion 100 mg kullandım evden dışarı çıkamıyordum. Sürekli yorgunluk, bitkinlik ve isteksizlik. Cinselliğide etkiliyor. 2 sene sonra trevicta 350 mg 3 aylık iğne olmaya başladım. 1 seneye yakın kullandım. Daha sonra kafama göre bıraktım. Bende ilaç kullanmama rağmen 3 gün veya 1 hafta atak oluyordu. Bu ataklar kendiliğinden geçiyordu. Bende iğneyi bıraktım. Vucudum eski halini aldı.2023 aralıkta olmam gerekiyordu iğneyi olmadım. Doktorla konuştum. Bu iğne vucudum un 3te 1 ni yok ediyor dedim bunu kaldır kullanmam dedim. Bana kalsa hapı da kullanmayacam fakat annem ilaçlarımı kontrol ediyor. Bu ayda inş. Metafizik uzmanı biri var onunla görüşecem ünlü biri yanıma gel dedi. Bakalım ne olacak. Bende sadece 3 veya 7 gün kafada kurarak ve algıda bozukluk var. İnsanları ajan veya kötü görüyorum tehdit, küfür vs. dövdüklerimde oldu ben bunun metafiziksel olduğunu düşünüyorum. Bir umut bakalım ne olacak.

• Beğen
@Şamil676767,

İğneyi bıraktıktan sonra etkisi ne kadar sürede vücuttan temizlendi kaç günde geçti ?

@Dare,
Ben iğneyi kullansamda atak geçiriyordum. Sizin durum nasıl bilmiyorum. Kafanıza göre bırakmayın. Doktora söyleyin.Bir kaç ayda normale dönüyorsun. Ama atak geçirirsen. Tekrar hastaneye yatırılırsın.

• Beğen
Xeplion iğnenin etkisi kaç gün veya ay içinde geçer (vücuttan temizlenmesi) kullanan arkadaşlar bilgilendirirse ne mutlu..

Üst Alt