Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Balthazard Formülü ile toplandığında % XX + % XX kaç olur?

Bizar34 sağol dostum. sanada geçmiş olsun. o zaman deneyelim şansımızı

Şuan 66 yaşında olan işitme engelli annemin 2013 yılında Numuneden aldığı rapor %81
O tarihte insülin kullanıyordu şekerden dolayı.
Şimdi hafif depresyon tedavisi ve omuzda yırtık var.
Yeniden rapora başvursak oran düşme ihtimali nedir

Merhaba arkadaşlar annemi sağlık kuruluna götürdüm heyete girdi bazı puanlar verdiler ama hesaplayamadım web deki de yanlış hesaplıyor yardımcı olabilimisiniz toplam engel oranı ne olur
Endokroin %10
Üroloji %5
fizik tedavi %9
Kardiyoloji %43
Kalp damar % 30
KBB %4
Göz %33

Arkadaşlar babamı engelli raporu almak için sağlık kuruluna götürdüm.
kalp: % 50 klas3,%10 hipertansiyon
dahiliye: diabet %20,hipertansiyon %10, kollestrol %10, yaşlılık %10
KBB: %33
Prostat: % 15
Babam 78 yaşında engel oranı kaç olur, yardım edermisiniz?

Son düzenleme:
Merhaba heretider noropatiden nöroloji 15 puan vermiş, yüzde kaç cikar net oran bir hesaplama yolu varmi

Arkadaşlar bir sorum var heyete girdim konuşma bozukluğu yüzde 20 karaçiğer yağlanması yüzde 15 sağ gözümde görme kaybı oran söylemediler birde okb 2019 beri ilaç kullanıyorum sizce yüzde kaç verirler süreli veya süresiz

Biraz görüyor

Arkadaşlar bir sorum var heyete girdim konuşma bozukluğu yüzde 20 karaçiğer yağlanması yüzde 15 sağ gözümde görme kaybı oran söylemediler birde okb 2019 beri ilaç kullanıyorum sizce yüzde kaç verirler süreli veya süresiz

Gözden aldığın puanı bilsek doğru bir hesap yapardık,

Yinede bir hesap yapalım,
Okb düzenli tedavi alıyorsan %40
40+20+15=%59

Göz puanı da eklenince %de yükselecektir.
emel5561

Teşekkkür ederim süreli veya süresiz mi olur

Genel bir kaide yok,heyet başkanı ister süreli der ister sürekli der.

Tamm çok teşekkür ederim cuma günü girdim ne zamn e devlete düşer

Merhaba, aradığım bir cevap gibi durduğu için yazıyorum.

Buradan anladığım kadarıyla Ortopedi için %10 %8 %8 Üroloji için %5 %5 Fizik Tedavi için %13 vb gibi uzayabilir farklı bölümler için alınan oranlarda öncelikle ortopedi kendi içerisinde balthazard olarak oran veriliyor yani normalde 26 yerine 24 oluyor + Üroloji %10 yerine %9,75 ve fizik +13 olarak mı toplanıyor?

Cevap yazarsan şimdiden teşekkürler

Oğuzhan bey 41 aldım şuan belediyede çalışıyorum vergi indirimi alabilirmiyim asgari ücret alıyorum başka neler alabilirim 41 ile

OğuzHan112

OğuzHan 112
OğuzHan112 mesaj attım gördün mü

OğuzHan112 bana da yardımcı olursanız çok sevinirim

%91 kısmi bağımlı rapor verdiler onun için itiraz etmistim. Daha önceki raporum %77 ağır engelliydi 2012 de almıştım o zaman yürüyordum 4 yıldır yürüyemiyorum
İtiraz ettikten sonra ki hastanede
Engelli raporu için nöroloji alt taraf için %80 kollar içinde %20 verdi heyete girmedim daha ftr nörolojinin verdiği oran onun içinde geçerliymiş Üroloji %40 verdi gözün verdiği oranı görmedim 2012 de aldığım raporda da itiraz ettiğim raporda da göz%5 üroloji %40 vermişlerdi

Bu nörolojinin bacaklar için verdiği 80 ile kollar için verdiği 20 nasıl hesaplanır bu oranla kaç olur biliyo musunuz
Birde şimdi ben itiraz ettiğim raporu üniversite hastanesinden alıyorum oraya gönderdiler itiraz edince.
22 yıldır MS hastasıyım 4 yıldır yürüyemiyorum
Üniversite hastanesinde asistanlar veriyoya oranı heyete girince oranı değistirirler mi
Üniversite hastanesi şu anki itiraz ettiğim raporun yeni raporu verecek hastane.nöroloji MS için tedavimi gördüğüm hastane aynı zamanda. ama üroloji için şu an bı tedavi bu üniversite hastanesinde görmüyorum.
İlaclarımı tak raporumu devlet hastanesinden alıyorum
Uzun oldu ama anlatabildim mi bilmiyorum
Böyle kalırsa eğer oran kaç olur birde bunu sorayım
Teşekkür ederim.
Heyete girerim tam bağımlıyı onaylamadıkları gibi %91 ide düşürürlerse diye girmesem mi ki diye ne yapacağımı şaşırdım

80+20=%84 eder
raaamis
Üroloji'nin verdiği 40 puan güncel puan mı?onu da ekleyelim mi?

Ya da aldığınız puanların hepsini yazın hesaplayalım.

Evet pazartesi günü gezdik doktorları %40 yazıyodu ürolojinin verdiği kağıtta
Nöroloji bacaklar için %80 kollar için %20 yazıyo
Göz ne verdi bilmiyorum yazmıyo onunkin de eski raporlarımda göz %5
Perşembe günüde heyete gireceğim
OğuzHan112 Evet pazartesi günü gezdik doktorları %40 yazıyodu ürolojinin verdiği kağıtta
Nöroloji bacaklar için %80 kollar için %20 yazıyo
Göz ne verdi bilmiyorum yazmıyo onunkin de eski raporlarımda göz %5
Perşembe günüde heyete gireceğim
OğuzHan112 Nöroloji %80 + %20
Üroloji %40
Böyle

80+40+20+5=%91 olarak çıkar
raaamis

5 puan varsayalım verilmemiş onu düşelim %90 olarak çıkar

Baltazar hesaplama yöntemine göre küsuratlar nasıl hesaplanıyor. Bazı küsüratlar örneğin 1.6 gelirken bazıları 1.2geliyor. 1.6 yukarı doğru yuvarlanıp 2 olur. Onu biliyoruz. Fakat sonraki toplamda 1.6 mı oluyor 2 mi oluyor. Yani sonraki hastalığı eklerken diyorum .

Ötv için 90 gerekıyor sanırım OğuzHan112 1 puan ilemi kaçırıyorum. Kendi hastalığım%100 yapıyor
Nefroloji 50
Dahiliye 10 🥲
Şansızlık

Puanlar ayrı ayrı verildiği için ayrı ayrı hesaplanıyor, direkt 100 verilmiş olsaydı 100 olarak hesaplanırdı.

Sizin verdiğiniz puanlara göre şu şekilde çıkar.
60+50+40+10=%89,2 eder.
Can08

Özelden sorduğunuz soruya buradan cevap yazalım,
Evet 10 puan daha almış olsanız %90,28 eder.
Can08

Merhaba, kardiyolojiden farklı hastalıklardan 50+10+10 rapor alacağım. Hesaplama 59,5 çıkıyor. Engelli derecesinde çok kritik. Kural gereği 59 a mi yoksa 60 a mi yuvarlaniyor? Yoksa tamamen kurulun isteğine mi bagli? Teşekkürler

Cny83
Hayır kurulum isteğine göre değil,ancak heyet başkanı ufak tefek insiyatif kullanabilir,60 olarak yuvarlayabilir,

Geneli şu keilde 59,6 olsaydı 60 olarak onaylanırdı,

Üst Alt