Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ayak altındaki bası yarası kapanmıyor. Ne yapabilirim?

bLaCkRaCe

Aktif Üye
Konular
126
Reaksiyonlar
2
Omurilik felciyim, sol ayağımız serçe parmağının 2-3 cm kadar iç tarafında deride morarmanın ardından 2 yara çıktı. Yaklaşık 1 aydır fuicort krem ve fucidin pomad sürüp gazlı bezle kapatıyorum. Geçen hafta comfeel yara örtüsü kullandım. 2 yara örtüsü 5 gün kaldı ancak ufak yara kapanırken byük olan yara sulandı ve çapı açıldı. Derinleşme mevcut. Yaklaşık 1 cm genişliğinde ve 3 cm uzunluğunda. Yarım santim kadar derinleşti.

Bu yarayı nasıl kapatabilirim ?

[FONT=sans-serif]Froximun Toz hakkında bilgisi olan var mı ve gümüşlü yara ötüsü kullanan hiç oldu mu aranızda ?

Yaranın konumu ve büyüklüğü göz kararı şöyle;

[/FONT]
zE2zvW.png
[FONT=sans-serif]

[/FONT]

bLaCkRaCe arkadaşın annesinin ayağının altında yara vardı kapanmıyordu ve intihap topluyordu. biz ne yaptık. ısırgan toplatık kaynatdık ılıyınca suyunda ayağını dinlendirdi faydası nıda gördü. ama seninkiyle aynımı bilmiyorum ama zararı yok faydası var. çok geçmiş olsun.

Alternatif yöntemlerden önce [FONT=sans-serif]Froximun Tozu merak ediyorum. Az önce arama yaptım fiyatlarına bakayım diye. 100 TL civarı. Bir konuda çok işe yaradığını yazmışlar.[/FONT]

Benim ayağımdada ilk once sararma oldu sonra morardi simdide delik açıldı ne yapacagim.bilmiyorum.asiri akinti var comfeel plus kullaniyorum sadece ek bi krem bilmiyorum

Resimdeki bölgede bende de nasır karışımı bası yarası oldu delik açıldı sürekli akıntı vardı.Her gün pansuman ve cilt doktoruna tedaviye gittim sonuç alamadım.Frukomin toz ve bir cok merhemı denedim nafıle.Sonunda cerrahıde amelıyat oldum.Yarayı açtı ve dıktı herhangi bir yamalama yapılmadı.10 gunde iyileşti.Seneler sonra topuk altında sertleşme ve bası kaynaklı şişmeyle başlayan yeni bir delık şeklınde yara acıldı.1 senedır devam edıyor.Sakat ayagım oldugu ıcın agrı hıssetmıyorum en son doktor furacın merhem verdı 4 aydır kullanıyorum bugunlerde akıntı cok azaldı ıyı gıbı kesın teşhıs yok osteomiyelit kemik iltihabıda olabılır dıyorlar hıcbir antıbıyotık fayda etmıyor.Ayakta şiş oldumu mecbur hastanede antıbıyotık verıyorlar.İstırahatıde denedım 1 ay hıç basmadım aksıne taban bolgesı yumuşuyor ıyıleşme olmuyor.Civi civiyi söker hesabı akşamakadar devamlı basıyorum ustune.Değişik bir yara şeker normal damar ultrasonu %40 darlık veya sertlık dıyor sıgara ıcmem kılo yok ayakta herhangı morarma cılt sorunu yok hareketsız ınsanlarda normalmış.Hıs hareket olmayan ayakta amelıyat bası bölgesınde daha cok yarayı çoğaltıyormuş Bu durumda amelıyattan kacınıyorlar.Eger kemıkte enfeksıyon varsa o zaman amelıyat ederız dedıler.Allahş ifa versın .Yara işi zor.

Sarı kantoron yağı denendi yara usten kapandı fakat icerde iltihap oldugu icin yara bolgesi ve ayak şisti crp degeri yukseldi sonrasinda ates ve mide bulantısı dön başa.Akıntı yaranin iyileşmesi icin gerekli fizyolojik olaydır

o toz ben kullandım bak şöyle söyliyim yarayı acık tutma mecburiyetin var. froximun bu biraz derin yaralar için degil.de. sanki bana deri soyulması tarzı yaralarda kapatır. normal. etkili. ama daha etkili leri nide kullandım. yarasına göre . sulanan tipli alerjik tarzında kesinlikle güzel. ama derin yaralarda . olmaz. altarnatif kendi kullandıgımın hariçi tavsiye veremem. oturanboğa arkadaşımızdan öğrendim bende ona danış saglık kurumunada danış. ama bak senin durumun bana ilk denedigim yöntemi hatırlattı . oturanboğa kardeşim önermişti. cok etkili oldu. 1 ayda kapatttı aynı senin yaran gibiydi. kurşunlu su. yaptırıcan eczacıdan. sonra izetonik serum al. yara temizlemede başka bir şey kullanma. tendürdiyot vs gibi. mümkümse kare pamuk al. bebek pamugu olarak da gecer. kapanması için .orjinal olmak kaydı ile ilaçlarda şunu gördüm.1 sefer kullandıgın cok etkili oluyor. 2 sefer. etki azalıyor. ondan ( dermobor ) (enzcure) kremler. etkili. kesinlikle. ama şimdi her kezin cildi aynı olmayabilir. hekime göster. kameradan bakıyorlar. gitmen şart degil. ama insanda hastane fobisi oluyor. kısaca oturanboğa arkadaşımızın konu başlıgı var. ona bak. o yöntem kesinlikle etkili. benim yorumum orda var.. ama yara kremleri hakkında. toz. dedigim gibi. sana uygun degil. benim tecrümen orjinal. dermobor. krem. zor bulmak. enczure etkili. ama dedigimi unutma. enczure en az. 2 tane 50 mg alman lazım. cabuk bitiyor. ayrıca. eczaneden sargı bezleri yara flasterler gibi ürünleri .hepsi burada vs gibi yerlerden cok farklı fiyatlara almanı öneririm. eczanelerden cıkamazsın işin içinden. benim tecrümen bu yara gene cıktıgı için geldim. yeni bişiler varmı. bende bakıyorumda. cok degişken bir konu. ama senin tedavi . konu başlıgını ben sana vereyim garanti olanı .vakit kaybetmeden .başlaman lazım.

https://www.engelliler.biz/forum/sa...rem-restoderm-cilt-onarici-bitkisel-krem.html

düzeltme. not. froxımun degil .enczure de sargı yapılmıyor. muş. zaten 180 tl olmuş enczure 3. tane 50mg almadan zor. sitesine yorum yazdım.sitem dolu. 80 tl aldıgım şey. 180 olmuş. yorumu yayınlarlarsa iyi.. ama alınmaz. o etki o para etmez..dermobor. almak mantıklı .100tl bulursak

Son düzenleme:
Üst Alt