Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yaklaşık iki haftadır kapanmayan bir yaraya bal sürdüm ve 2 gün içinde yara önemli ölçüde iyileşti. Yara sürekli sulanıyor ve kapanmıyordu. İlk uygulamadan bir iki saat sonra yarada iyileşme belirtileri başladı. İnternette yaptığım araştırmalarda da balın yara tedavilerinde kullanıldığını gördüm. Kendim uyguladığım ve başarısını gözlerimle gördüğüm bu yöntemi tüm kardeşlerime tavsiye ediyorum.

Allah kolaylıklar versin...amin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu tür şeyler ilk anda iyi gelebiliyor bazen... Onun için "kullanmayın" demem. Ama özellikle enfeksiyon açısından çok çok dikkatli olun. Yarayı sürekli gözleyin, ekstra bir kızarıklık, hararet ya da koku olursa, derhal işleme son verin ve enfeksiyonun tedavisi için doktora gidin. Antibakteriyel sıvıyla temizlemenizi ve antibiyotik kullanmanızı önerecektir.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bence iyilesecegi vardir halis muhlis balmi kaldi ortalikta hepside katki maddeli yemeye korkar olduk
    aman ne olur doktora filan gitmeden turlu seyler surmeyin en olmadi saglik ocagina gidin yara enfeksiyon olursa is buyur

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Büyük bir hastanenin özel bir ünitesinde sürekli takibim yapılıyor ve daha önce estetik cerraha gitmişliğim var. Cerrah yara örtüsü önermişti ve o zaman yaranın iyileşmesi aylar sürmüştü. İstediğim her bölümde tedavi olabilecek imkanım da var Allah a çok şükür. Hastane ve doktor elbet önemli, forumlarda kapanmayan yarası olanların ameliyata kadar varan tecrübelerini gördüm ve bal tedavisini de belki onlara da bir faydası olur diye paylaştım.

1- Yarada hiçbir anormallik olmadı ve yara kapanmak üzere.

2- Kullandığım bal 25-30 tl ye satılan her yerde bulabileceğiniz çıta ballarından. Balın sızmışından ince bir tabaka halinde 8 saatte bir yaralı bölgeye sürdüm. Deri balı emiyor ve tedavi süreci başlıyor.

3- Yarada çok hızlı bir iyileşme gözlemledim.

4- Parmağımda kırmızı kaşınan kabartılar vardı bal sürdüm ve tek seferde iyileşti, ikinci uygulamaya gerek dahi kalmadı.

5- Başka bir parmağımda yine kabartı şeklinde pütürlü, kaşınan bir bölge vardı. Tek uygulamada iyileşti.

Bütün bunları sırf Allah rızası için hiçbir menfaat gözetmeksizin yazmaktayım. Bizimkisi menfaat reçetesi değil kardeş tavsiyesidir. Herkeste iyileşme olur mu, her yaraya iyi gelir mi bilemem. Farklı şahıslarda uygulama yapmadım. Ayrıca şifa Allah tandır, Allah şifa vermedikten sonra hiçbir madde şifa veremez.

Allah yardımcımız olsun...amin...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Estetik cerraha sormuştum ben bu tedaviyi, söylediği şey "evet ilk başta faydalı ancak eğer daha sonra yara yeterince temizlenmezse ki temizlenemiyor içinde kalıyor buda enfeksiyona sebep oluyor" şeklindeydi..Cerrah ameliyat sonrası pis kanı emdirmek için sülük tedavisi bile yapmış bir eleman bu arada

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

sizlere tuhaf gelecektir belki ama, kapanmayan yaralar, canlı sinek lavrasıyla kapanıyor. tubitak ın desteklediği proje cerrahpaşada uygulanıyor diye duymuştum.

amerikada 1930 yılından beri uygulanmaktadır

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Yarada bütün iyileşme belirtileri oluştu. Küçülme, kabuklanma vs. Yaklaşık 15 günde 45 defa bal uyguladım ne bir mikrop ne bir ateşlenme ne de başkaca bir sorun olmadı. Ayrıca yıllardır bir iyileşip bir açılan belki onlarca defa yara örtüsü yapıştırdığım başka bir alana uyguladım. Yaklaşık 5 yıldır ara ara sıkıntı çıkaran kabuklu bölgede gözle görülür derecede küçülme oldu. Galiba emektar yarayla da zaman içerisinde tamamen vedalaşacağız.

İnternette balla ilgili kısa bir araştırma yaparsanız uzmanların yaptığı akademik çalışmaları ve uzman yorumlarını okuyabilirsiniz.

Geçenlerde tv de bir doktor çörek otunu ezip balla karıştırıp yaraya sürüldüğünde iyileştirici etkisinin arttığını söyledi. Ben çörek otunu denemedim, sadece bal kullansanız dahi yaranın iyileşme süresi ciddi derecede azalıyor ve bal yaralı bölgede kanama, tahriş gibi olumsuzlukları engelliyor. Ne kadar sık aralıklarla uygularsanız o kadar faydalı olduğunu gözlemledim.

Allah şifa versin...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Yara bölgesinin iyileşmemesinin en büyük sebeblerinden biri baskıya maruz kalması.ayakta ve oturma bölgesinde cıkan yaralar baskısı azaltılırsa iyileşme o kadar hızlanıyor.aksi halde yara iyileşmiyor, iltihap kapmasıda cabası.Ben ayağımda cıkan iyileşmeyen nasır yarası için nette araştırmalarda bal tedavisini duymuş uygulamıştım fakat faydasını göremedim.Cildiye doktoruna gidince ortapedi doktoru ile ameliyat dediler.Ameliyatıda plastik cerrahi yapıyormuş vucudun başka bir yerinden parça alıp yara bölgesine yapıştırıyorlarmış.Geç kalınmış vaka idim.Başka bir cild doktoruna gittim yara bölgesine merhem verdi ve yara ayak altında olduğu için 5-6 kat gazlı bezle pansuman etmemi söyledi.Tedavi yaklaşık 1 ay oldu yarada büyük oranda iyileşme var üstteki nasır tabaka katmanı soyulma aşamasında.İnş sonu iyi olur.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Allah şifa versin Faruk Bey... Ben balla ilgili her uygulamamda olumlu sonuç aldım. Bazı ağır vakalarda ameliyat gerekebiliyor. Dert gezmiş derman da gezmiş...

Üye
    sümeyy Avatarı

Gerçek Adı
    sümeyye
    Son Giriş
    25.06-2016
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    önemi yok
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bal elbette şifadır Kur'an-ı kerim'de sure bile var arı hakkında NAHL suresi

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

25 yıldır ‘bal’ üzerinde çalışan biyokimya profesörü Kamaruddin M. Yusoff’un çalışmaları çığır açıyor. Antibakteriyel özelliğe sahip balın yara, yanık ve mikrobik rahatsızlıkları kısa sürede tedavi ettiğini bilimsel olarak ispatlamış. Son çalışması, balın sahte olup olmadığını ölçecek test çubuğu.

makaleyi oku: Bal gibi tedavi

Samsun Canik Başarı Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ferhat Öztürk, Karadeniz Bölgesi'nde üretilen kestane balının, açık yara tedavisinde veya mide rahatsızlıklarında kullanılabileceğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Öztürk, kestane balının yüksek oranda antioksidan ve antimikrobakteriyel özelliğe sahip olduğunu belirtti.

devamı: Yrd. Doç. Dr Öztürk: Kestane Balı Açık Yara

Arı balı en az 3000 seneden beri birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmıştır. Balın antiseptik/antimikrobiyal, osmotik, hidrojen peroksit ve asiditesine bağlı birtakım iyileştirici etkileri olduğu saptanmıştır.

Yara tedavisinde;Bal temel olarak iki monosakkaritin yoğunlaşmış bir karışımıdır. Bu karışımda su etkisi az olduğu için yani su moleküllerinin çoğunluğu monosakkaritlere bağlı oldukları için mikroorganizmaların hayatta kalmasını sağlayacak nemden ve sudan yoksundur. Böylelikle balda hiçbir mikroorganizma canlı kalamaz. Bunun içindir ki bal, asırlardır yanık, yara ve deri ülserlerini iyileştirmek için kullanılmıştır.

devamı: Bal - Vikipedi

Prof.dr Ahmet Maranki kendi sitesinde balla tedavi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuş ve kaynaklarını da vermiş. Okumak isteyenler için kendi sitesinin linkini paylaşıyorum: Bal - AHMET MARANKİ - RESMİ WEB SİTESİ

Ahmet Maranki Hocamıza değerli çalışmaları için teşekkür ediyorm. Allah razı olsun...

D&R - Oktan Keleş alntıdır...

Araştırmacı-yazar Oktan Keleş Bey in Bir Meczubun Rüyası serisinin 4. kitabı olan ASA adlı kitapta bal hakkında, arıların önemi ile ilgili bazı tarihi sırlar anlatılmış. Arı sembolü tarihte ne amaçla kullanılmış ve günümüze yansımalarının neler olduğu açıklanmış. Oktan Hocamızın Asa kitabı ve serinin tüm kitaplarında yüzlerce farklı konuda değerli bilgiler, bilinmeyenler, sırlar var... Oktan Hocamıza değerli çalışmaları için teşekkür ediyorum...

Bal şifa kaynağıdır. Yıllardır yüzlerce kez farklı yaralar üzerinde uyguladım ve hepsinde de tedavi edici ve iyileşmeyi hızlandırıcı sonuçlar gözlemledim. Yan etki, olumsuz en küçük bir durum olmadı. Balı kulları için şifa vesilesi kılan Güzel Allahımıza sonsuz hamd olsun, Efendimiz Hz. Muhammed sav e aline ve ashabına sonsuz salatu selam olsun...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Kuran ımızda Bal ve Şifa

İçlerinden çeşitli renklerde bir içecek çıkar ki, onda insanlar için şifa vardır. Nahl/69

Yüce kitabımız v etemel kaynağımız Kuran ı Kerim de Rabbimiz balın şifa olduğunu bildirmiştir. Nahl arı demektir ve Kuran daki surelerden biri arı suresidir.

Allah tüm kardeşlerimize şifa versin...

Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Teşekkürler deneyeceğim

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Balla ilgili Hadis i Şerif

Hz. Muhammed sav buyurmuştur:

İki şifa kaynağını elden bırakmayın: Bal ve Kur’an. [İbni Mace]

Bal şifalıdır - Dinimiz İslam

Üye
    vuralozhn Avatarı

Gerçek Adı
    Vural
    Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hocam çift taraflı tırnak batması operasyonu geçirdim 1 aydır yaram düzelmedi iltahapli ve sulanıyor. Özel mesaj olarak görüntü atabilirim bal kullansam faydası olur mu ? Çörek otu ile karıştırmayi düşünüyorum. Üniveriste öğrencisi olduğum için eğitimim aksadı yardım ederseniz çok dua alırsınız iyi günler.