Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akşamları 1 saat yürüyorum. Tartıldığımda 106 buçuk kilo idim. Faydasını görürmüyüm?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
Akşamları 1 saat yürüyorum. Tartıldığımda 106 buçuk kilo idim. Faydasını görürmüyüm?

Buradan gelişmeleri sizlerle paylaşacağım arkadaşlar.

ayDÜNYAvazo

yediklerine ve yediğin saatlere de dikkat edersen göreceğin faydaya kendin bile inanamazsın

MadResister

Boy um 1.69 cm bu arada benim 😁😁😁

SÜREKLİ olarak kullandığımız psikiyatrik ilaçlar açısından vücudum bunu nasıl karşılar acaba?

İYİ GELİRMİ YANİ?

Vücudun bunu çok iyi karşılar bırak şimdi ilaçmış fln düşünmeyi, düzenli yürüyüşün beden ve ruh sağlığı üzerindeki faydaları çoktur, devam bırakma sen

Kesinlikle faydası olur birazda yediklerinede dikkat edersen çok faydası olur en azından kilo artışı durur.
Ayrıca fiziksel faydadan hariç ruhsal olarak yürümek çok iyi bir aktivitedir.

Evet doğru diyorsun arkadaşım. İyi gelecektir spor bana.

Arkadaşlar bu 1 saati günden güne 5 - 10 dakika arttırsam iyi olurmu sizcede?

Bende sevmiyorum ama çıkmak zorunda kalıyoruz.
BU KONUDA BENDE KORKAĞIM YALNIZ DEĞİLSİN.

ayDÜNYAvazo
Şimdiden 10dk azaltmışsın bide arttırayım mı diye soruyorsun:) Bence düzenli olmak kaydıyla 30dk yeterlidir.

Sadece yürümek yetmiyor şekerli şeyleri mümkün olduğunca azalt,beyaz ekmeği hamur işlerini bırak, et,tavuk,balık,sebze, bakliyat tarzı beslen 1 yılda 60 kiloya düşersin bendede şeker hastalığı çıktı 2 ayda 4 kilo gitti sırf beslenme şeklini değiştirmek bile yetiyor üstüne sporla çok rahat kilo verirsin. Sporu kademe kademe arttır birden yüklenirsen hem ağrın olur hem bunalırsın 1 hafta 30 dk 2. Hafta 40-45 dk böyle arttır zaten 5-10 kilo gitti mi nefesin açılacak, kondisyonun artacak spor yapmak zor gelmeyecek haftada 1 kilo versen yeter 1 yılda 50 kilo yapar zaten. Bu irade işi dışarı çıkmasanda koşu bandı, bisiklet tarzı aletlerle evde antrenman yap, hiçbir şey yapamazsan apartmanın merdivenleri in-çık😁 evde yatma yeter 😁

Boşuna inip çıkmasın marketten şiparişleri getirsin

yokuş yukarı çıkmanızı tavsiye ederim . tırmanırken karın kaslarınız da çalışacaktır .

Tarılmanın en doğru sonucu sabah uyanıp tuvalet ihtiyacından sonra mümkün ise(anadan üryan)yada iç çamaşırıyla tartılmak %99 doğru sonucu verecektir. her gün tartılmak da vücudu piskolojik olarak sitrese sokar hafda bir yada 5 günde bir tartılın ve tarih tarih not tutun aradaki farkı görürsünüz. bol bol su ve aralıklı oruç yapın akşam 17-18 den sonra yemek ve abur cunur yemeyin çay acıktırır sade nescafe sabahları açlık bastırır tecrübe ile sabittir.

Meraba ben şöyle yapıyorum senin kilodaydim 15 gün önce 2 haneye indim çok şükür iyi gidiyorum. Akşam 8 den hiç birşey yemiyorum. Abur cubur hiç yok. Ertesi gün öğlen 12 ye kadar hiç birşey yemiyorum. İlaç içeceksen 1 2 lokma atabilirsin. Ben mesela kaşar peyniri yada 3 5 tane fındık yiyorum. 16 saat orucu tutuyorum.yürüyorum şöyle akşam 8 den tempolu 10,000 adımdan başladım şuan 12.000 adım atıyorum. Temposu hiç düşmeden hızlı yürüyorum. Hedefim 85 tahminen 2 3 ay sonra o hedefe ulaşacağım.

Şekerli ürünler hiç yok, akşam 18:00 den sonra hiçbirşey yemiceksin.Makarna ve hamur işi yok
İnan yürümekten faydalı, birde yürürsen çok çok iyi olur.Saygılar

1.76 boyum şimdi havalar bozuldu çarşamba cuma yüzmeye başlayacağım nasipse

yürüyüş yapman senin için iyi olur beyne oksijen girer

1 saat yürüyüp yediğin yiyecekler fazla ise hiç bir şey değişmez. Artması muhtemel ama.

Üst Alt