Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP'nin engelli politikasını halka her şey çok güzel diye göstermesi! [Tartışma]

hayırdır kardeş nie vazgeçtin ne olduki hakkınsa bu maaş sakın vazgeçme uğraş...

yılmak yok olumsuzluklar hayatımızın içinde pes etme

ya sgk ya bana yapılan bir suçu şikayet ediyorum sgk diyorki git mahkeme aça ya bi hastane bana dediki sen bizi şikayet etme bizde bu raporu rafa kaldıralım sgkya bu konuşmayı tarihiye saatiyle ispatlıyorum sabim bana verdiği cevapta yapılacak bir şey yok mahkemeye gidebilirsin diyor bıktım artık uğraşmıyorum

satlas;
Parti işleri olmasa tümüyle eyvallah diyeceğim, ancak balık baştan kokmuş. İş, amaç engelliye hizmet değil partiye hizmet olmuş... Böylesine yazıklar olsun.

Değilmiki sen Şanlı İSTİKLAL MARŞI'mızı kendinebenzetmiş ve kendin gibi densizliğe çevirmişsin sana yazıklar olsun demekten başka birşey bulamıyorum...
....

sayın arkadaş ,artık aponun kutsal lider olduğunu zamanında iki rekat namaz kılmış hayırlı biri olduğunu ,nihat doğan gibi bir yalabığı da akıl veren olarak gördüğünüz zoruna gitmiyor ,kalkıyor istiklal marşı değiştirilmiş diye caka satıyorsun ...zaten şu an da Türk bayrağı açtığın zaman sokaklarda provakotör oluyorsun ,yakında istiklal marşı söylerken biber gazı nefesini çekecek bu millet ...belki yasaklanacak istiklal marşı , bu zihinler akpkk sevdalısıyız dedikçe ...

İlk defa bi başbakan batmak üzere olan bir ülkeyi düzen koydu ,2000 yılını ne çabuk unuttunuz,ülke batıyordu ,esnaf rahmetli ecevite yazar kasa fırlatmıştı ,o büyük borç batağından birşeyleri satmadan nasıl çıkacaktınız,bu chp lilerin kuru saldırıları baydı artık ,ben akp lideğilim ama adamların yaptıklarınıda görmezden gelecek kadar nankör değilim ,kilise havra yapılmasının kime ne zararı var ,ülkenin demokratikleşebilmesi için azınlıkların haklarını almaları gerekiyor,ülkede kiliseye tahammül edemiyorsanız başkalarının inancına saygı gösteremeyecekseniz gidin kendinize kendiniz gibi kafatasçı gruplar bulup onlarla yaşayın birbirinizi yiyin:rolleyes:

BU başlık altında yazan herkese şunu söylemek istiyorum siz "Çalışmadan Çabalamadan Mücadele etmeden hiçbir şey elde edemezsiniz daha birbirimizle dahi bir konuda hem fikir olamıyoruz hepimizin ortak konuları var bunlar;

1-Rapor Sorunu (Vergi indirimi alırken rapor oranının düşmesi)
2-2022 Maaş Sorunu (Maaş bağlatırken yaşasan sorunlar, sistemin yavaş ilerlemesi,Maaşın yetersizliği)
3-İşsizliktir(Özel şirketlerin engelli çalıştırmak istememesi ve aşırı seçici davranması ve ENGEL AYIRIMI yapması, Kamu kurumları kadroları hala boş olması,ÖMSS var Atanan var atanamayan var )

Oy verin ya da vermeyin başa kim gelirse gelsin değişen hiç birşey olmayacaktır

Bu iş siyaset ağzı ile yapılmaz, siyasetçiye yaptırılır nasıl yaptırılır LOBİ ile yaptırılır

İstemesini bilmeyen adam almasınıda Bilemez.

Saygılarımla

turan yılmaz sen merak etme biz hiç bir şeyi unutmayızda unutturnayızda yanlız şu var o şiiri ben yazmadım tarihinide verdim herkese yollanmış o maddelerle beraber acaba o maddeler içinde yalan olan nevar çok merak ediyorum 300 mt gemiye gemicik benmi demişdim dimi,hatta bu konu gündeme geldiğinde deniz baykal alay etmişti geçen gün uçakla bir yerden geliyorum bana uçak maketleri hediye ettiler benimde uçakçıklarım oldu demişti ne çabuk unuttunuz gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz diyen sağlık bakanını neçabuk unuttunuz bir kaç mehmet öldü diye meclisimi topluyalım diyen meclis başkanını yapılana yanlışlıkları niye kabul etmiyorsunuz senin dediklerin doğru ozamanlar yazarkasa fırlattılar başbakana ama şimdide ekonmik olarak sağlık olarak siyaset olarak ogünlerden aşağı kalır yanımız yok

ya bak en son yapılan yanlışlık kabul edin artık, bunları süresiz raporu olanlardan rapor istenmiyecektir diye genelge yayınlıyorlar ama kendi yayınladıkları yönetmeliğe kendileri uymuyor al örnek loris arkadaşımız raporu süresiz olduğu halde kaymakamlık 5 sene dolmuş deyip yeniden hastaneye sevk etmedimi bunlar yanlışmı 25 ocaktan sonra ben olumlu hiç bir şey göremiyorum olumlu bir şey gören varsa yazsında bizde görelim facede asp e şöyle yamışlardı size hesap sormazlarmı yeryüzü tanrıları diye

ha unutmadan yöneticilerimizin destek verdiği özgür suriye ordusu yaşayan en büyük islam alimi olan ramaza el butiyi katlettiler hadiste buyrulurki alim ölmesi alemin ölmesi gibidir ki bular teröristçe öldürdüler bumu özgür suriye ordusu bumu bizim destek verdiğimiz özgür suriye

valla turan yılmaz biz doğru olanları söylüyoruz yukarıdaki yorumlarımı okursan yapılan güzel işleride yazmıştım gelelim parayla sahte rapor alanlara onların yaptığı hastanelerin veya kişilerin yaptığı hak yemeleri bizlere niye ödetmelerine ses çıkarmıyorsunuz doğru o gibi kurumlar ve insanlar yüzünden 25 ocakta yönetmelik değişti neyse ben konuyu daha uzatmıyacağım Rabbim herşeyin hayırlısını versin

SERAFİM;

sen neden bahsediyorsun be bu gün ingilterede almyada ezan sesi yasak havra olsa kilise olsa ne olurmuş git bakalım bi yabancı ülkede cami yaptıracam de sana önüne ne gibi engeller çıkarıyorlar sen ve senin gibi düşünenler birbirinizi yiyin ama doymayın olurmu

turan yılmaz o 50 oy meselesinide yukarıda anlatmıştım yapmayın yani size göre trde yaşayan her 2 kişiden biri onlaramı oy verdi hiç alakası yok benim gibi oy kullnamyanlar ve baraj sistemi olduğu için barajı diğer partiler geçemediği için öyle oldu yoksa her 2 kişinin 1i oy vermiş değil

turan yılmaz;
yok bu sıkışmak değil serafim isimli arkadaş benim yazdığıma yazmış ben ona yazdım

bu kunuyu uzatırsak bu olay kavgaya doğru gidiyor biz kimseye hakaret etmeden yazı yazıyoruz insanlar hemen hakarete başlıyor ben bırakıyorum çünki kavga etmekten çok daha yapacak önemli işlerim var artık beni ilgilendirmez kişi sevdiğiyle beraberdir buyurur HZ PEYGAMBER efendimiz kimse çocuk değil kimse kimsenin aklını çelecek değil benim dememle kimse şu parti veya bu partiye oy vermiyecek ki ben öyle bir şey demem neye layıksanız onla yönetlirsiz.

ALLAH aşıkına bi arkadaşın biri migrenle alakalı bir soru sormuş dün gördüm formda bi bayan da migrene önerdiği çözüme bak nasıl bir anlayış nasıl bir sapkınlık bayan diyorki töbe estağfurullah migrene en iyi gelen şey mastürbasyon yamaktır al böle sapkınlıklar varken biz YÜCE ALLAH tan rahmet bekliyeceğiz dimi turan yılmaz migrenle o kunun ne alakası olabilir

walera;

Sevgili walera bir düşün bakalım İngilterede Almanyada ezan sesi neden yasak ? ve bunda yadırganacak ne var ? Sen bi hristiyan olsan evinin olduğu bölgede biri 5 vakit ezan okusa !! sence bu normalmi,ama sonuçta camiye gidip ibadet etmene izin veriyorlar,medeniyete bile çamur atıyorsunuz,biz Almanyadaki İngilteredeki uygar anlayışın kaçta kaçına sahibiz,hangi ülkede insanlar sokakta sümkürür,hangi ülkede insanlar elindeki her ıvır zıvır yere atar,araba camlarından sigara fırlatır ,önce bi kendimizi eleştirelim ,burnumuz fazla yukarda olmasın öyle değil mi ?:rolleyes:

serafim arkadaşım Elhamdulillah bizim burnumuz yukarıda değil sen tr de olan insanların yaptığı örnekleri vermişsin çok güzelde senin o medeniyet var dediğin yerlerde daha 2 ay öncemiydi tam hatırlamıyorum canin biri okula saldırdı kaç tane çocuk öldürdü medeniyet var dediğin hollanda gibi bi ülkede başbakan açıkladı türk çocukları ailelerinden zorla alınıp başka hollandalı ailelere veriliyormuş hatta bu konuyu araştıracaz dedi başbakan, medeniyet dediğin o avrupa ülkelerinde fuhuş 1 numara hırsızlık 1 numara katillik 1 numara bunların yanında benim vatandaşım sokakta sümkürse ne olur camdan sigarasını atsa ne olur fransanın tarihini bi okursan avrupada tuvalet kültürü yoktu ve ilginci şuan o medeniyet saydığınız avrupa ülkelerinden biri olan ingilterede hala tuvaletlerinde musluk yok orda yaşayan türkler izinle kendi tuvaletlerine musluk bağlatıyorlar bak rahmetli seyit kutup ne güzel söylüyor [FONT=lucida grande]"Batılılardan nefret ediyorum,[/FONT]
[FONT=lucida grande]Amerika'dan nefret ediyorum;[/FONT]
[FONT=lucida grande]ama daha çok Amerika'nın vicdanına sığınan müslümanlardan nefret ediyorum."[/FONT]

[FONT=lucida grande]| Seyyid KUTUB İNŞAALLAH ŞEHİT) [/FONT][FONT=lucida grande]
[/FONT]
[FONT=lucida grande]Hakikaten biz Allah'ın İslam ile şereflendirdgi bir toplumuz, İslamdan başkasıyla izzet arayanı zelil kılsın.[/FONT]

[FONT=lucida grande]Şeyhlislam Îbnî Teymîyye (Ra)
[/FONT]
[FONT=lucida grande]
Kimisi partisini yüceltti...
[/FONT]

[FONT=lucida grande]Kimisi mezhebini yüceltti...[/FONT]

[FONT=lucida grande]Kimisi şeyhini yüceltti...[/FONT]

[FONT=lucida grande]Kimisi liderini yüceltti....[/FONT]

[FONT=lucida grande]"Sadece RAB'bini yücelt...'' [/FONT]

[FONT=lucida grande]|Mûddesir Sûresi 74|[/FONT]

walera;

60 yıldır elalemin memleketinde ,onun bunun pisliğini ,angarya işlerini yaparak ekmek kazanmaya muhtaç eden zihniyetleri sorgulayın...evet avrupa tek diş kalmış bir canavar ama ,bilim teknoljide muhtaçsın ...memleketinde açsın oralarda karnını doyuruyorsun ve kimse de seni zorla köle diye getirmedi ..
Öyle ise 60 yıldır yemlendiğiniz iktidarlara şükredip oy vereceğine hesap sorsaydınız bu rezalet başınıza gelmezdi...eğer dünya lideri diye yuttuğunuz apo kıçı yalayıcılarının yurt dişında hükmü olsaydı ,işçilerimizin karşısında bütün avrupa el pençe dururdu ...özel uçakla dünyayı fethediyorum diye finfir fingir gezmekle itibarlı bir lider olunmuyor ....'''tingir tingir gezmekle lider olunsaydı , bohçacı karısı , vali ,elekçi karısı da kaymakam olurdu '''....

o medeniyeti eksik ülkeler ne yazık ki ;sana medeniyet satıyor ...herhalde bedeviden alacak halin yoktu medeniyeti ..

sen/duyar
bu ülke 60 yıl irtica korkusuyla idare edildi ülkeyi ayakta tutan inanç değerleri yıkıldı köylünün kafasına dipçik vurulup buğdayı elinden alındı ve en önemlisi o senin adamların bir ülkenin türkiye cumhuriyetinin başbakanını astı ha işinize gelince nerede sosyal devlet anlayışı diye yırtarsınız kendinizi şimdi de o sosyal devlet anlayışını tavuklara verilen yeme benzetirsiniz sen önce kendinle çelişme
walera
11 yıldır hangi memurun maaşı verilmedi söyler misin 11 yıl önce 1 tl olan fındık bunların zamanında 7.5 tl ye çıktı sen hangi asırda yaşıyorsun sana bu masalları anlatana selamımı söyle ilk defa yurtdışı gezisi fazla yapıldı demişsin ta bundan öncekiler deve gibi kafalarını kuma gömüp dünyadan bihaber yaşadıkları için sana fazla geldi dövizkuru falan deişsin hatırlarmısın bir kitap fırlatmada develüasyon olup bankalar batmıştı şimdi öyle bir durum yok ha ilaç tüp gaz doktor kuyruklarını saymıyorum bile neyse diğerlerinin cevaplarını az çok tahmin edersin şimdilik bu kadar

Sayın Walera diyorsunuzki avrupada bir cani falannca filanca yaptı ona bakarsanız mardindede bir düğünü basıp çoluk çocuk demeden herkesi öldürdüler,istisnai durumlarla bir topluma atacağınız çamurun kendi üzerinizede sıçradığını unutmayınız.Sayın walera tehlikeli sularda yüzüyorsunuz ,lütfen halkımızı kin ve tahriğe sürükleyecek ırkçı söylemlerden uzak durunuz ,ne demek amerikalılardan avrupadan nefret ediyorum ,çok çirkin sözler bunlar,insana insan olduğu için değer vermeliyiz ,her insan kardeştir :rolleyes::rolleyes:

sağlam türk;

o senin söylediğin .tüpgaz kuyrukları ,develiasyolar irtca hep 60 yıldır aynı zihniyetin eseridir unutma ..kendi zihn,yetinizin sorumluları gene kendi anlayışınızdır ..kendiniz senaryo uydurup bu milletin okuryazarlık seviyesi ilkokul dört seviyesini aşmayan millete hep yutturdunuz ..

Dipcik meselesine gelince .....milli mücadele yıllarında ,sözde liderinizin dedesini kümeste saklandığı gibi ,bir takım sakal uzatan eşraflar ,savaşa gitmemek için ,tekkelerde ,zaviyelerde ,tavuk kümeslerinde saklanıp ,köyün erkekleri savaşa gidince bunlarda yalnız kadınlara musallat olup ,yol kesen ,haraç alan ,sözde dua eden zibiliyetsiz şahışlar ,çumhuriyet kurulunca ,asker ,atatürk ve ismet paşa düşmanı olup ,kafirdir diye nutuk çektiler .ne de olsa yeni yönetim bu zibiliyetsizlere prim vemiyecekti ..dinsiz yaygarasını koparan o sizin hacı yatmaz dindar dedelerinizdi ..
bizim köyün ilkokulu kurulurken ,dedem askereen komutanlarına söz vermiş köyde okul yapacaksın diye ...çünkü çavuşmuş ...dedem askerden gelince köyün en güzel yerinde 11 dönüm arazisini köye bağışlar ,köye okul yapılsın ister...sizin dincar dediğiniz hacı yatmazlar
olmaz cami yapılacak diye itiraz ederler ..köyde zaten cami vardır ... okul yapacağız diye tutturur dedem ... masrafını da kendi karşılar ... köyün hacı yatmazları köyün garılarını galeyana getirir.kızları da dinden imandan çıkaracak diye karılar dedemi taşlarlar ... dedem de vilayete şikayet eder ... köye hemen inşaat teknikeri yedek subay öğretmen atanır .dedemi taşlayan köylüler sopayla çalıştırılıp, okul yaptırılır ..ve o okuldan da çok hayırlı kişler çıkmış olup ,hacı yatmazlar gibi karıya kıza sarkınlık edip dua okumazlar ama adam gibi adam olurlar ..senin o dediğin dinsizlik ,ahlaki değerleri oluşmamış hacı yatmazların torunlarının güdük kalmış fikirlerinden iftira olarak çıkan söylemerdir ..

ve ...halen aynı zihniyetle .sosyal devlet olma onuru yok edilmiş ülkenin insanları belki 50 yıl önce engellilerine sosyal yardım ve dayanışma sağlayacatı ...bırakmadınız ki .şimdi de tayyüp üç-kuruş mu verir beş kuruş mu ..ona da şükür zihniyetiyle hak olan şeyi münnet duygusuyla kabul edeceksiniz ...yazıktır bu ülkenin insanına ...engelliler de sağlıklı insanlar kadar hak sahibi bireylerdir .. yemlenecek bireyler değil ...

[FONT=lucida grande]"Batılılardan nefret ediyorum,[/FONT]
[FONT=lucida grande]ama daha çok Amerika'nın vicdanına sığınan müslümanlardan nefret ediyorum." aynen öyle serafim ok ayrıca kimseyi kin ve nefret ile tahrikte yapmıyorum oişleri medeniyetten anlayan sizin gibi medeni insanlar iyi bilir[/FONT]

AKP den önce nasıldı peki? Engellilerin altın çağı be!!! hangi dönemde böyle olmuştu???? Bundan 10 sene önce ne hakkı vardı engellilerin???İstese hiçbir şey yapmaz.Zaten halkın çoğunluğu oy veriyor.Avrupa iflasın eşiğindeyken,Amerika kıtası git gide fakirleşirken,yunanistan'da insanlar artık maaşsız çalışırken,dua edinde göçmesin bu memleket.Dünyada en düşman olan yunanlılar bile,keşke böyle bir mükümetimiz olsa dedi be!!!!!

herhalde herkesin eli yagda balda...herkes memnun durumundan...ADAMLAR DEVLETİ SÖMÜRTMEM ENGELLİLERE DİYOR...buradakilerde adamlaı destekler gibi yazıyor..

senelerce engelli yaşamışsanız hiç üzülmeyin.gidin bi vergi indiriminden faydalanmak istiyorum deyinde bir bakın neler oluyor. hemen hooop eski raporlarda neymiş? sihirli bir kurul sayesinde sizi sapasağlam bir insan yapıyorlar.;)ne mutlu bizlere.engellileri ve engellilerin sorunlarını düşündüklerini söyleyenlerin sadece şekilcilikten öteye gidemediklerini görmemiz lazım.bizim gibi insanlara sakat değilde engelli demekle sorunlarımızı çözdüklerini düşünürler. bizler ne kadar yazsakta söylesekte,şikayet etsekte görmezden gelirler .işin kötü yanı şu ki. sakat değilde engelli diyerek yanlızca kendi vicdanlarını rahatlatmaları. bize özürlü deseler,sakat deseler,engelli deseler ;gerçek sorunlarımızı çözemedikten sonra neye yarar. bizleri mağdur duruma düşürmekten öteye gidemeyen politikalar üreten bu insanların bizler için hiç bir çözüm üretemeyeceklerini görmek inanın beni çok üzüyor.yasa ve yönetmelik çıkarıp sonrada bu yasa ve yönetmeliklere uymayanlar engelli ile engelsiz arasındaki farkı ayırt edelim derken olan biz engellilere oluyor.fark edemeyenlere ben söyleyeyim. "engelsiz engelli taklidi yapabilir ama engelli engelsiz taklidi yapamaz".sanırım bugünün tıp teknolojisi ile bu ayrım rahatlıkla yapılabilir.fakat birşeyler yolunda gitmiyor. biz engelliler sahtekar yerine konuluyoruz.sebebi engelsiz olup da engellilere tanınan (sözde kalmış)haklardan faydalanmak için rapor peşinde koşan ve engellileri zor duruma sokan insanlar.bu insanlara söyleyecek söz bulamıyorum
hak edene hak ettiğini vereceksin.bu benim insani görüşüm. bir engelli olarak zar zor da olsa bi yerlere (kendi çabalarınla) gelirsin.tabii gelebilirsen.... farzedelim dedin ki; şu haktan bende yararlanayım. bu sefer de devlet önüne çıkar rapor al gel derler.halbuki raporun vardır.neyse dersin gider almaya çalışırsın. ayrıca doktor iyi bir insansa görevini layıkıyla yerine getirir;ama doktor,doktor olmanın gereklerini unutan bir insan ise,geçiştirir.hiç bir doktor yazdıklarıma alınmasın ama aranızda böyle insanlar var ben onlarada "hekimlik andını" hatırlatmak isterim.neyse ... doktor senin fiziksel rahatsızlıklarını rapora yazar.zar zor da olsa raporu alırsın.bittimi... yoook....başka bir taraftaki raporun derecesi bu değil der düşürür.suçlu kim "elbette sen" tekrar rapor almaya gönderilirsin.burada ne raporu düzenleyen nede raporu beğenmeyen suçludur. oysa raporun üzerindeki resimi vermissindir yanlızca; yazılan ve çizilen hiç bir şeye dokunmamışsındır halbuki.kurumlardan birisi rapor verir, bir diğeri kabul etmez.senin mağduriyetini düşünmezler.suçlu ortada gözükmez.sen boynu bükük uğraş dur.engelli olmanın ne demek olduğunu zerre kadar anlamayanların sana,bana,ona yapacak hiç bir şeyleri yoktur.
sorun engelliler değil aslında; sorun birilerinin bir diğerlerine güvenmemesidir.var olan yasalara yönetmeliklere uymayanlar ve haksız yere rapor almaya çalışanlardır.birileri bu haksız raporları engellemek adına engellilere zulm ediyorlar ama farkında değiller.tekrar yazıyorum arif olan anlar. biz engelliler rapor alırken resim vermek ve muayene olmak dışında olayların gidişatına hiçbir şekilde müdahil olmadığımızı anlamıyormusunuz.sorunun çözümü engelliyi mağdur etmek değil;haksız raporu engellemektir.arkadaşımız güzel bir konu başlatmış siyaset ve görüş farklılığından ziyade sorunlarımızın üstesinden nasıl gelebiliriz. bir yol olmalı ama inanın avazımız çiktıgı kadarda bağırsak şu an sesimizin duyulmadığını düsünüyorum.
engelliler; her türlü zorluğa karşı tüm benlikleriyle dimdik durmaya çalışan ve hayat mücadelesinde diğer insanlardan yarışa daima geride başlayan güzel insanlar.hepinize yürekten selamlar.kalın sağlıcakla.

Engellimi politikamı evet seçim zamanları ve lafta çok iyi malzeme ediliyoruz politikaya, sözde değil özde önem verilmesi temennisi ile.

Yani şunu demek istedim..Sanki 10 yıllardır harikaydı herşey. AKP gelince kötü olmuş gibi yazıyorlar da..UnFeeLinq,teşekkür ederim nezaketiniz için..Nickinizi çok zor yazdım ama:))

[FONT=lucida grande]"Batılılardan nefret ediyorum,[/FONT]
[FONT=lucida grande]ama daha çok Amerika'nın vicdanına sığınan müslümanlardan nefret ediyorum." aynen öyle serafim ok ayrıca kimseyi kin ve nefret ile tahrikte yapmıyorum oişleri medeniyetten anlayan sizin gibi medeni insanlar iyi bilir[/FONT][/............

Walera'nın yukarıdaki söylemine katılyorum

.duygu sömürüsü yapanlar ,siyasetciler.yalakalar mutludur gündemden engelliler pek değil ..bazı engelli arkadaşlar bir çok şeyi neredeyse hiç ücretsiz almak ,kullanmak istiyorlar .pek etik bir davranış değil .önemli olan engellere gücünün yettiği kadar iş .çalışamayan arkadaşlara da kimseye muhtaç etmeyecek fonlar oluşturmaktır ...o zaman kişisel benliğimiz güçlü olur .

istedikleri, kadar yasa çıkartsınlar. "BOŞ" neden? çünkü samimi değiller. sadaka,fitre,zekat istemiyoruz. sadece insnai olan hakkımızı istiyoruz. ben bir iştime engelliyim kendimce bir sorunumuzu yazacağım. iştimeyi gerektiren nedir? işitme cihazı, bir hasta için en iyisi olmalı en iyisi ne kadar? 4,000 ile 6,000 arası, devlet ne kadar karşılıyor? 300 tl!!! hassiktirrrrrrrrrrrrr. engelliye insan gözü ile baksa onun sosyal yaşamın içinde tutar. TV'lere işitme engelli hakları var tüm yayınlarınız alt yazılı olmak zorunda. İsteyen kumanda ile alt yazıyı aktifleştirir vs vs Gsm operatörleride aynı. bu istekler ve ihtiyaç nedir ki? hiç birşey değildir basit işler. ya diğer engelli kardeşlerimiz? bir bedensel eneglliler? yakınlarımda var evden çıkamıyor.! siz yasadan bahsediyorsunuz... dönem dolap gibi dönüp duruyorlar bir yasa çıkartırlar mevzuatı rezillik!!!!!!!!!!!!!! 10 kişi okur 10 mana çıkartir.. 10 kişiye daha sorsarsın emin olamazsın.!! rezillik

sen/duyar
benim dediğim 1940 lı yıllarda o zaman neyin milli mücadelesi vardı al köylünün elinden buğdayı dök kızılırmaktan aşağı vermeyenden zorla al vur kafasına dipçiği bir de o benim gaz kuyruğu dediğim 40 yıl öncesi o zamanda milli mücadele mi vardı sakladılar herşeyi sonra erbakanla ecevit suçlu indirin aşağı sonra bu ülkede 37 yılda 4 darbe oldu sincanın içinden tanklar yürütüldü dünya tarihinde ilk defa hem de türkiye cumhuriyetininbir başbakanı ve iki bakanı asıldı şimdi bana kalkmış alakasız şeylerden bahsediyorsun ha bu aradabaşta sağlık olmak üzere birçok alanda yapılan yenilikleri ve iş sahibi olan engelli sayısını görmüyorsan sana diyecek birşey yok

bundan 15-16 sene önce yıllık enflasyonun %147 olduğunu hatırlıyorum.şimdi ise yıllık %7 civarı.

turkaz06 acaba yıllık enflasyon neye göre %7 civarı pimpon topundan yapılan hesaba göremi
ŞUBAT 2013
AÇLIK ve YOKSULLUK SINIRI
TÜRK-İŞ tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırmasının 2013 Şubat ayı sonuçlarına göre:

Ø Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.007,10 lira,

Ø Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3.280,45 lira,
oldu.

TÜRK-İŞ’in verileri temel alındığında Şubat 2013 ayı itibariyle “mutfak enflasyonu”ndaki değişim şöyle olmuştur:

· Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki aya göre yüzde 0,46 oranında arttı.
· Yılın ilk iki ayı itibariyle artış oranı yüzde 2,24 oldu.
· Gıda enflasyonunda oniki ay itibariyle artış oranı yüzde 3,44 oranında gerçekleşti.
Yıllık ortalama artış oranı ise yüzde 5,42 olarak hesaplandı

Üst Alt