Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP'nin engelli politikasını halka her şey çok güzel diye göstermesi! [Tartışma]

satlas arkadaşım sana yürekten katılıyorum. acaba içimizde birleşmeye sıcak bakan hatta birleşelim diyen cengaverler varsa ben dünden hazırım. öncelikle arkadaşının menfaatini kendi menfaati önünde tutması lazım. kim lider olmak istiyorsa olsun önemli değil ama önemli olan çoğunluğun menfaati. lütfen bu dikkate alınsın.

ya tamam muratgüvene katılıyorum istihtam konusunda ama zaten mayıs gibi olacak deniliyor biraz sabredelim olmasa o zaman kimi topa tutacaksak ilk sırada olurum

Bnde Satlas arkadaşıma katılıyorum.Toplanalım birlik olalım,gerekiyorsa dernek kuralım,aidat verelim ve şu problemlerimizi,çözecek herkimse yada hangi kurum hangi partiyse sesimzi duyuralım.Ve bu konuda ciddi olalım.Ozman gercekten biz onları aramayacagız.Onlar bizi bulmaya çalışacaklar. Hadi arkadaslar baslayalım şu işe lutfen

arkadaslar bize bunları sağlayan AB yasalarıdır yoksa size hiç bi hükümet bu parayı vermez bunu böyle bilin ab önce sosyal devlet şartlariını sunuuyor bunu bilmekde yarar var...gelelim tekerlekli sandelye yada bedava verilen vs vs ...arkadaslar hükümet gereken iş eğitim ortamını sağlarsa bunları saten kendimiz alırız ne gerek var yardıma dimi ... evet yiğidin hakkını yememek lazım % 1500 zam yapmişlardir 2022 maaşlarına bakım ücretide süper saol sunlar, ama AB ççervesinde veriliyor bunlar.Siyasetle olcak değil bu iş ama bu oluşumda yer almak isterim kutuplaşma olmazsa tabi SİZE soruyorum AB zorlamasaa 2 bin tekel işcisine bakamayan hükümet 38 bin engelliye nasıl istihdam bulabilir _? biraz gerçekci bakalım

Yahu arkadaslar, mesele AKP gtsin diger parti gelsin meselesi degil ya!
Tbiki olumlu seyler yaptılar. Ama bazı haklarımızıda elimizden almadılarmı yav?Yoksa bunlardan haberi olan arkadaslar engelli degilmi yav? En onemlisi ben ve benim gibi arkadasların emekli olma haklarını ellerinden almadılarmı? 3farklı hastaneden %60 raporları hiçe sayıp %30a dusurup emekliligimizi elimizden alanlar kimler peki? benim icin hangi partinin bunu yaptıgı onemli degil!!! kimin iktidarı zamanında yapıldıgıdır. yani cogu zaman karşılaştıgm olumsuz cok sey yazabilirim.ama kişisel engellenmelerimi degil genelimizin ugradıgı haksızlık,hukuksulukları taşıyalım istyorum buraya. Bazı arkadaşlar tutturmus yok AKP'ye haksızlık yapılıyor yok muhalefet ne yapmış falan diye!! Yahu brakalım şu parti bu partiyi!! bnim icn hepsi aynı mesafede. faliyet gormek istiyorum ben faliyet.faliyetmiş gibi gorunen seyleri degil.kendimize gelelim arkadaslar uyanalım silkelenelim ve birbirimizi yıpratmadan sevgiyle davranalım ve beraber arayalım hakkımızı.

Akp den menfaatlenen nemalananlar akpyi savunuyor.şahsi düşünmemek lazım.genele bakacaksın.akp nin balonlarını buraya yazmaya kalksak 24 saatte bitiremeyiz.

bazı arkadaşlar sorunlarını dile getirip çözüm arayışına gitmektense parti yada partilere kinlerini burda kusmayı çözüm zannediyor konu istihdamdan açıldı ama neredeyse partilerin oy dağılımından söz edilecek ve konunun sonuda hiç iç açıcı gelmiyor sorun gerçekten isdihtamsa ki benim öyle bimeri dilekçe yağmuruna tutalım hiç bişey yapamıyorsak bu tarz atışmalar hem kafa yorar hemde kırıcı olmaya varan yorumlara yol açar haksızsam buyrun söyleyin.........

Arkadaşlar neden anlamak istemiyorsunuz AKP ye sözüm yok diyorum sadece haklarızı korumak için ortaya fikir attım ve kimse ona yorum yapmadı.AKP iyi yada kötü beni ilgilendirmez.Benim ilgilendiğim konu organize olup haklarımız söke söke almaktır.Önerimi belirttim ama balon çıktı.Başlık akp nin icraatleine döndü yani iila bana akp hakkındaki yorumlarımı yazdıracaksınız.Arkadaşlar forumu baştan aşağı okuyun görün engelli kardeşlerimiz nelerle uğraşıyor daha önce kazandıkları hakları kaybeden dolu insan var.Bunlar ne demek 2 sandalye 2 değnek dağıtmakla sadaka olur icraat olmaz bence..

Satlas sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim. Ama anlamayan ya da anlamak istemeyen bazı arkadaşlar var ki bunlar düşünemiyen insanlar, en basit örneğini vereyim ben size hemen hani 2010 yılı için de 38 bin engelli istihdam edilecekti hani nerede 4. aya geldik beyler hatırlatırım, biraz akıllı olun bunların işleri güçleri milleti oyalamak uyutmak gelmeyin bunlara kahrolsun böyle anlayış.

satlas kardeşim yanlış anlaşılmalar olabilir birlikten kuvvet doğar ancak bunu AKP nin engelli politikası halinde yansıtmak yanlış bir durum. neden mi kardeşim AKP den öncede bu ülkede bir çok hükümet vardı. engellilerin kanunları vardı. peki o hükümetler döneminde neler yapıldı acaba. önce bir onları anlatalım birde sözünü ettiğiniz AK partinin tutumunu anlatalım değerlendirelim.2000 yılından sonraki 2022 aylığı almaya başlayanları, işe yerleştirilenleri, çeşitli sosyal yardımları bir araştırıp görmek lazım. ben daha da iyi olacağından ümütliyim. inşallah bu ümitlerimiz boşa çıkmaz.biz burada bir takım isteklerde bulunuyoruz elbetteki engelli istihdamı ve hakları konusunda zamanla daha da iyi gelişmeler olacaktır. bize düşen görev birlikte hareket edip bu durumların ivedilikle çözülmesini sağlamaktır.

canaslan düşünemeyen insanlar lafı buraya yakışmaz.
ikincisi daha nisandayız hatırlarsan bizim ilanlar daha yeni başlıyor.
anlatabildim mi kardeşim.

-Kurbağaaa sevimli kurbağaa sakın ölmeee bekle dereye su gelicek ama ne zaman bilmiyom :):):):)
Bakın değil 38,000 1/10 u yani 3800 kişiyi yıl bazında istihdam sağlasın ben burda bütün arkadaşlardan tek tek özür dileyecem ve malum partinin en koyu sempatizanı olucam

Erken seçim referandumu yapılırsa görürüm o zaman o engelli istihdam vaatlerini, cart vaatlerini curt vaatlerini. Kimin desteği fazlaysa o tarafa yaltaklanılacak kimin desteği azsa o tarafa biraz daha vaatler savrulacak bekleyelim görelim .

Yok evde bakım maaşını akp çıkarmış yok 2022 maaşları şu kadar yıl önce ne kadarmış şimdi ne kadarmış. Bunlar Devlet'in yapması gereken asli görevler bunu partileştirmeyelim, ben devletim diyorsa devleti yönetiyorsa yönettiği halkının ihtiyaçlarını karşılamak bakımlarını yapmak zorunda buna mecbur. Cebinden ödemiyor o ödenen maaşları ücretleri, açıklayamadıkları mal varlıklarından ödemiyorlar, bizlerden alıp bizlere veriyorlar yok öyle kimse babasının malını dağıtmıyo bütün ödenekler bütçeden karşılanıyo.

Tamam diyelimki bu hükümet yaptı bütün bunları.

Peki ; Özür oranlarını kim düşürdü ?
Bunca boş engelli kadrosunun olduğunun bir kaç aydırmı farkına varıldı ?
Yıllardır İktidarda olan parti, hükümet bunun bilincinde değilmiydi ?

Kişiselleştirmeden partileştirmeden yapalım yorumlarımızı kimse övmesin ayranını yoğurdunu . . Kimin ne olduğunu herkes biliyor.

Başbakanın şu söyleminden sonra: "Türkiyedeki Bütün Azınlıkların Sorunları Problemleri var fakat Kürtlerin Sesi Çok Çıktığı İçin Onlar Ön Planda"
bunu duyduktan sonra bu başlığı açan arkadaşa katılıyorum, birlik olup sesini çıkarmazsan üstüne binip senden nemalanan seni görmezden gelen çok olur. Birleşip sesimizi çıkartmamız gerek . .

Akp oy vermiş biri olarak ilk yazılan mesaj doğru bunun neresi yanlış hep göz boyama işi yapıldı. elle tutulur bir nane yok.!! varsa buyurun tek kelime yazın. erken emeklilik 14 idi sağolsun akp li fatma şahin önerge verdi 18 yıla çıktı bunumu konuşacagım??????
akp oldugu için bunu yazmıyorum çözüm bulanın elini öpelim.. çözsüz engellileirn sorunlarını AB kriterleri engelliler içinde yapılsın aynı hakları istiyoruz.. kim yaparsa yapsın yeterki yapılsın...

Arkadaşlar 38 bin engellinin işe alımı 2010 sene içersinde sözlü sınav olarak %15 şi kadar işe alınacak oda AKP yandaşları dayıları olanlar kamuda kadrolaşacak.Diğer kalanlar ise merkezi sınav sistemi ile işe alınmaya çalışacak ama bu seçim zamanı olacak.Bu bilgim resmi değildir ama kaynağım AKP nin kendisidir.

ARKADASLAR bilinmesi lazimki .. 2022 yasasından yararlananlar bilirler bir zamanlar 150 TL almaktaydık.
simdi ise en kötü maas 590 olmustur. inanın herkes elinden geleni yapıyor varsa baska bildiyiniz pardi söyleyin

Ben 2022 maaşı istemiyorum arkadaş insan gibi ve sosyal hakları olan bir vatandaş gibi yaşamak yani kısaca iş istiyorum iş......
Devlettende bunu isterim yani yukarida SALTAS arkadaşta gerkeni sölemiş zaten...

satlas;
sana yerden göğe katılıyorum. peki varmı içimizde o cengaverler buyurun bakalım. bu işte ön planda olmak isteyen yokmu arkadaşlar

Arkadaşlar ^^Oylarımız satılık haklarımızı veren oylarımızlı alır^^diye tekrardan yeni konu başlığı açalaım.Bakalım ilk önce o konu içinden kaç kişiye ulaşacağız.Belli bir hedef sayıya ulaştıkmı tüm partilere açık olacağız.Bize en iyi haklarımızı teklif edenlerin yanında olalım.

burda yazılanları okuduğumda bazı insanların ne demek istediğini ve neye hizmet etmek istediğini anlamakta zorlanıyorum burda akp ye ateş püskürenler benim gördüğüm kadarı ile tuzu kurular bunlar 2022 nin bakım maaşının ne olduğunu bilmezeler ama maaşı alırlar ihtiyaç sahipleri yapılan hizmetlerden memnun şu AB zoruyla bu yardımlar yapılıyor diye arkadaşların zihniyetine şaşıyorum ya kardeşim benim ülkemin insanlarının parasından bu yardım yapılıyor AB denen zilletle ne alakası var siyaset ypmayın yapacaksanız dürüst yapın 38000 özürlü işe alınma meselesi var yanlış bilmiyorsam 2010 yılı boyunca alınması lazım burda eleştiri yapmak için yıl sounu en azında 9 ayı beklemek gerekir ön argılı olmayalım ben inanıyorumki AKP hükümeti elinden geldiği kadar bu işe önem veriyor

Arkadaşlar liderlik olayınada şöyle bir açıklık getirebiliriz.Lider hepimiz olalım..Diyelimki konu içinde kayda değer bir sayıya ulaştık.seçim zamanı partileri mail yağmuruna tutalım.Bizde bu kadar sayı oy var.Gelin forumumuza vaatlerinizi yazın.Her partinin vaatlerini dinleriz kendi aramızda tartışırız ölçeriz.Kendi yazdığımız yasayı varmı kabul eden deriz.Burada alabildiğimizi alırız.forumda grafikli evet-hayır butonları koydururuz.Böylece ne durumda olduğumuzu görürüz.Ama dediğim gibi sayıcı ne kadar güçlü olursak alamayacağımız hak yoktur.hepsini söke söke alırız.

Biyo kardeş dediklerin doğru olabilir.Ama belki daha güzel vaatler verebilecek.partiler çıkabilir hepsini dinlemek gerek ağer AKP den iyisi çıkmassa bizde akp yanında oluruz.bu kadar basit ama hepsini dinlemek gerekir.Ayrıca Akp yi tutmayan tuzu kuru olanlar değil.2012 alamayanlar sakatlık oranı düşenler emekli olamayanlar kazanılmış hakları geri alınanlardır.Sen 2012 aldın diye hemen çekip kaçma....Diğer kardeşlerinide bir düşün

onlarda söz verir iktidar oluncada ananıda al git derler :(

fero arkadaşım bazı arkadaşlarımızın tuzu kuru bu yüzden oralı olmuyorlar. normal karşılamak lazım

arkadaşlar bakın seçim yaklaşıyor! bu ele geçmez bir fırsat, değerlendirelim. lütfen bu konuda duyarsız olmayalım.

Açtınız mı yeni başlık?
Ben de kafa yormak istiyorum bu konuda ^^

İş siyasi tartıimaya dönüşmesin diyoruz ama gercek anlamda tuzu kurular tarafından konu bu mecraya çekiliyor..Canı yanan,hakkı yenen dogal olarak hakkını arayacak,baştakine hesap soracak..tek başına bir sonuç alamadımıda kendisi gibi magdur arkadaşları örgütleyecek(bir elin nesi var,iki elin sesi var hesabı) ?..hükümet yanlısı arkadaşlar ayda yaşamıyoruz yani en azından şu forumda bir bakın milletin derdi sıkıntısı neymiş..evet kabul ediyorum bu hukümet istihdam yaratma konusunda degil ama devlet yardımını özürlüden esirgememe konusunda digerlerine oranla bonkör davranıyor...ammavelakin bu savundugunuz hükümet kim özürlü kim degil onu ayırt eeeedeeeemiyorrr..uzun uzadıya yazmaya gerek yok,zahmet edip forumu bi gezin,sonra siz elinizi vicdanınıza koyun(gerçi yaşamayan bilmez)..anlaştıkmı arkadaşlarım,kardeşlerim !!!!!

ak parti bunca engele karsi cok sey yapti ama yaranamadi birkac yil icinde türkiyenin dis borclarida bitecek kriz asildi daha ne istiyorsunuz birakin memleketimiz kalkinsin bizde buralardan kurtulalim vatanimiza dönelim insallah

Değerli arkadaşlar bizim derdimiz parti falan değil. Ancak bizim durumumuzda olan insanların haklarını elinden alan zihniyetide kınamak ve uyarmak gerekir. Örneğin; ben bir işitme engellisiyim. İşitme cihazlarına iki-üç sene önce devlet 850.00.-Tl yardım yaparken ve cihaz fiyatlarıda sürekli artarken bu yardımı 350,00.-Tl. ya indirdi. Bunu anlamak mümkün değil. Bu gibi konularda zaten bizler madur iken,dahada madur duruma düşürülmemizi eleştirmemiz lazım.Saygılarımla.

evet haklısın ama bu sorunu yine senin oyun çözer.Doğru insanı bulabilirsek şartlarımızı kabul edecek birini bulabilirsek bu sorunu çözecektir.Ama dediğim gibi oyu doğru insana verebilmektir.Bunu tartışıp göreceğiz.

Sevgili aklıllı poyraz o senin bizim yeni başlıyor dediğin ilanlar nerede bize biraz bahsetsene, yok sa biz ayrı bir eyaletin mi vatandaşıyız bilmiyoruz bunları

Üst Alt