Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adalet Bakanlığı'nı seçeceklerden yeniden rapor istendiği doğru mu?

Teş.edrm kardeşim amokachi; bende memleketim bursaya Adalet bakanlığına hizmetli olarak atandım çok mutluyum atanan herkese Allah yardım etsin yeni işlerinde başarılar dilerim

Bayram, bilgiler için teşekkürler. Raporla ilgili şu durum var bende de;
2 rapor var. Biri Işkur'un yönlendirdiği özürlü işe giriş raporu. Onda çalışamayacağı alanlar yazıyor dolu ve sürekli ama aslını bulamıyorum. Diğeri ise, vergi indirimi için yazıyor ve çalışamayacağı kısmı boş ama aslı ve aslı gibidirleri var elimde. Bu da sürekli doğal olarak.
Şimdi bu durumda, Sürekli de olsa çalışamayacağı alanlar dolu olmalı demişsin, o zaman dolu olan raporumun aslını hastaneden veya Işkur'dan mı almalıyım ya da alabilir miyim ve komisyon aslı gibidiri kabul eder mi yoksa illa aslını mı görmeli? Hastanr aslını vermemekte ısrar ederse, arşivdeki aslını bir görevliyle notere gidip onaylatıp alsam, onu komisyon kabul eder mi?

Karışık oldu kusura bakma:)

merhaba arkadaslar bu ıstıhdam bölumu işaretlı degıl işaretlı falan bu ne demek oluyor, yanı benım raporda istıhdam bolumunun karsısında evet yazıyor,, dıger( acıklayınız bolumundede engelli işe gırebılır yazıyor.. yanı bende bunlar işaretlı oldugu ıcın bır sorun cıkmaz dımı,, bu arad ben kura ıle katılmısdım ama cıkmadı :( artık 2 sene sonra yada hıc bı zaman...şimdiden cvp yazan arkadaslara tss ederım

Bursa 1984;
rica ederim kardeşim , hayırlı olsun tekrardan .bursadan arkadaşım var Mustafa oda hizmetli , yardımcı olur sana

GOZ;
raporun aslını istemezler zaten kopyasını veriyorsun ,aslı sende kalıyor ,sen aslı gibidir olanı ver ama her ihkimale karşı aslınıda isteyebilirler belki bilemiyorum o konuda , ya rapor olayını çok abartmayın yenidenmi istediler e gidip çıkarın yenisini çok teferruat isteyen bi durum değil yani , ben 2 günde çıkartmıştım mesela

leventdkm;
sorun çıkmaz

Amokachi;mustafa hangi kurumda hizmetli? Gerçekten ulşblrsem ilk başları skntı yaşamyz inş hoşçkl kardeşim

bursa 1984;

bursa adliyesinde , 2012 ömss ile atandı .

Adaletkart ile ilgili bilgi verebilir.misin kardeşim? Istanbul merkeze atanıp ilçelere verilme durumu olur mu?

süreli raporlar sınava giremezsin.
OLUR MU ÖYLE ŞEY BENİM RAPORUMDA SÜRELİ VE ATANDIM

Tel.nosu varmı yada gidip bulayım merkezdemi nilüferdemi acaba??

GOZ;

adaletkart pek işime yaramıyor , sadece adliyeye girerken göster geç . merkeze atandıysan çağlayan adliyesine gidersin

Bursa 1984;

merkez diye hatırlıyorum. o olmasada git bi araştır ne yaparlar işler yoğunmu bilgi edin tabii. ille mustafayı görecem diye gitme , tanış ordakilerle artık meslektaşların :)

Teşekkürler. Hayırlısı bakalım. Çağlayan hakkında bilgin var mı, yoğunluğu birimleri, nereye verebilecekleri hakkında falan?

goz;

çağlayan çok yoğundur . Tv de gördüğün adliye olayları genelde çağlayanda oluyor , çok ünlü görürsün :) nereye verirler bilmem o iş başsavcı vekilinin takdiridir

Sağlık olsun, çalışacağız artık Allah'ın izniyle.:) Telefon sokulabiliyor mu?:p

Amokachi;gittim ptesi boşum ben haliyle mustafa dye biri yokmuş:) ilker dye bir arkadaşla tnştım 2012de kura ile atanmış yrdmcı oldu sağolsun bilgi verdi oda acele etme 3ay sürüyor dedi:( daha zaten bakanlık evrakları bile açıklamadı beklicez biraz daha kib hoşçakal arkadaşım...

GOZ;
tabiiki istersen tablette sok . burası ceza evi değil rahattır o konuda

Bursa 1984;
ne iş yapıyomuş ilker orda sordunmu ? yoğunmuymuş , diğer arkadaş mustafa değil koray olacaktı ben yanlış hatırladım

Hizmetliymiş ceza infazdan yukarı mahkemelere dosya falan taşymuş çok rahtm dedi 2100lira fakan alym dedi evli eş çlşmyor rahtm dyr kimse krşmyr zten zor iş vermiyolar öğle aram var 5te çkyoz dedi özendim valla şimdiden:)

aynen öle , bizim burdaki hizmetlilerde öle yapıyor dosya dağıtırlar genelde , sıkıntı yok denecek kadar az , işini yapana zaten kimse karışmaz . memurlarda pc başında onlarda rahat sayılır . iyi yani evinde yakınsa adliyeye sorun yok

Merkez adliye yakın ama kardeşim ilçelere atanma durumum varmı bnm?özellikle tüm ilçeler olan seçenekleri yazmadım aynen şöyle;adalet bakanlığı Bursa Merkez-Taşra bazıları Taşra ilçeler dyr bursanın 100km uzakta ilçesi var(örn;inegöl,kemalpaşa,iznik)bıralara gitme ihtimalim varmı?gidersem ben merkezde otryrm nsl gdip glrm?evliyim 2kızım var??:(

ben bakirkoy adliyesine atandim bisey soracam ben evraklarimi teslim ettim sorun yok raporda 2006 tarihli surekli çalışabilir:X çalıştırılmayacak alanlar dolu : iyi görmeyi gerektiren almak.istedigim cevap ankara tekrar rapor istermi simdiden hazilanmak ıstiyorum maul istambul gibi yerde rapor cikarmak uzun sürüyor sizce ankara yenidden evrak rapor isteme gibi durum olurmu ?

eMeL_eMeL

siz atanmıştınız galiba neden tekrar tercih yapıyorsunuz hangi kuruma atandınız bende atanırım diye önceden bilgi sahibi olmak için soru soruyorum bu konularda hiç bilgim yok sizin yazdıklarınızla bir seyler öğrenmeye calışıyorum

O yorumu yazdığımda yıl 2014 müş ben 2016 sınavının ikinci tercih zamanında atandım çok şükür :) tekrar tercih yaptığım bir durum yok şöyle bir durum var atandığınız takdirde engelli de asalet dolmadan tayin hakkı var ve bazı dönemde kurumlar nakil için kadro açıyorlar bununla ilgili kurum seçme durumu oluyor tabi o kurum engelli aday memuru kabul ederse bir de öyle bir durum var.

adliye galiba sizinki hangi ilin adliyesi bide size iş başı yapılacağı zaman telefon la mi tebligatla mi iletisim kurdular ?...

amokachi
merhaba lisanstan mı Atandınız kaç puanla grdiniz birde yasadiğimiz yere göreve başlamadan tayin aldıramıyor muyuz?

eMeL_eMeL
Bende yeni farkettim 2014 te yazdığınızı kusura bakmayın ben bu yıl lisanstan girdim ama puanlar baya yükselmiş 69 aldım pek umutlu değilim ama 3. Atamalar olursa belki banada nasip olur:eek: 2500 alım çok az her yıl alım fazlaydı bu yıl neden böyle anlamadım sanırım en şanssız engellileriz

Bana mi yazdiniz ben daha atanmadım lisanstan bu yıl girdim ama alım az olunca umutlar tükendi

yorgunkul72
ben daha atanmadım bana mı yazdınıZ onu da pek anlayamadım gerçi ben de bilgi almaya çalişiyorum sizlerden bu yıl lisanstan grdim 3. Alim olmazsa pek umutlu değilim 69 aldım kısmet bekleyip görücez size de hayrlı olsun hatta WhatsApp grubunuza da katılmak isterim belki atanırsam oradan daha sağlıklı bilgi alabilirim

raporda çalışabilir ibaresi yoksa yenisini istiyorlar demiş biri ben raporu yeni aldım sayılır 17,03,2017 tarihinde aldım sürekli raporu inceledim hiç bir yerinde çalışabilir ibaresi yok sadece çalışamayacağı alanlar diye birşey var orasıda boş şimdi atansam yenisini mi isteyecekler ?

daruldarp

İstihdam kısmı var raporda, onun karşısında evet yazması veya kutucuğunun işaretli olması lazım.

raptap

Var ama değerlendirilmedi yazıyor sabah hastaneye gittim yeni rapor Alman lazım ama artık verilen raporlar hep süreli cikariolar dedi hangi işlerde çalışamaz kısmına ağır ve tehlikeli işler yazdı bunun belki faydası olur yenisini istemezler dedi isterlerse alırsın dedi ins olur

Üst Alt