Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açıköğretim fakültesi hakkında..?

rica ederim ne karar verdin? sosyal bilimlere devam mı?

Ben 2 yıllık bılgısayar prog mezunuyum üstune hangı bolumlerı okuyabılıyorum kayıtlar hangı tarıhler arasında

nurdane,
4 yıllık olarak: İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birine dikey olarak geçiş yapabilirsin ama kayıt tarihi ve ödenecek ücret ile ilgili en doğru bilgiye aöf bürolarından ulaşabilirsin

Muğla Aöf bildiğim kadarıyla merkezde...

gul2011;

şuan sosyal bilimler ağır basıyor :) ama kesin karar kayıt zamanı :)

ne mutlu... boşuna tekrardan fazladan kafa yormamış olursun tabii ne hakkında hayırlısıysa o olsun inşallah

29 ağustos2012 tarihli resmi gazetede yayınlanan harçların kaldırılması ile ilgili bakanlar kurulu kararının 2. maddesinin 3. bendi aşağıdaki gibidir.(Yükseköğretimprogramlarına kayıt veya kayıt yenileme sırasında 1/7/2005 tarihli ve 5378 sayılı Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ve 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik uyarınca özürlü olduğuna dair raporu ilgili yükseköğretim kurumuna sunan öğrencilerinödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından, özürlülük oranı kadar indirim yapılır. Özürlü olduğu halde, kayıt yaptırma veya kayıt yenileme sırasında özürlü olduğuna dair raporu ibraz edemeyen öğrencilere, ilgili belgeyi ibraz ettiği tarihte, özürlülük oranı kadar yapılacak indirimtutarı red ve iadeler kaleminden iade edilir.) bu maddeye göre engel oranı kadar indirim uygulanmalı

paylaşım için teşekkürler Serkan...
bu yazıya bakarak eğer ki özürlülük ölçütüne dayanarak indirim yapılacaksa, demek ki harçlar komple kalkmadı, sadece devlete ödenen harçların ufak kısmı kaldırıldı o kadar...

ben bu sene ikinci üniversite olarak sağlık kurumları işletmeciliğini kazandım .kayıt için

225 tl artı 2.üni olduğu için 50tl=275tl mi

yatıracağım.?

normal üniversitelerde özürlü raporunu gösterince indirim oluyorum aöfdede bu geçerlimi arkadaşlar

45 tl olan harç kalktı arkadaşlar geçen yıl 205 lira olan öğretim giderleri içinde resmi gazetedeki 2. maddenin 3. bendine göre engel oranı kadar indirim uygulanmalı.

Açık Öğretim Fakültesine kayıt gerçekleştirirken askerlik tecihli veya muaf belgesi vermem gerekiyormuş. Muaf belgesini ne kadar süre içinde elime gecer ?

Yardımcı olursanız sevinirim..

Walentina Gün içinde hallediliyor sıkıntı olmaz bağlı olduğun kütükteki birliğe faks çekiliyor oda 1 saat gibi sürede cevap yolluyor bi kaç imza kaşe albayın okadar:)

marto1 Ön bilgi için Askeri şubeye gittim. Bana dedikleri SENİ Askeri Hastaneye sevk edeceğim. Şuanki Sağlık raporun işlemez onların vermesi gereken raporu almam gerekiyormuş..

Acıkcası : 19 tane fotoğraf, 3 Tane Diploma örnegi, 3 tane de Kimlik fotopokisi istedi..Diğerlerini anladım da 19 tane fotoğrafa anlam veremedim. Tehit etmek için 3 seferde sordum yanii :)

Walentina

dostum desene yeni başlıcam engelli olduğun için sevk etmişler bu baya uzun sürer bende sende çürük var diye anladım kusura bakma yanlış bilgi verdim 19 fotograf her birine albay yarbay imza kaşe vs basıyor bağlı olduğun ilin arşivi için hemde kütükteki il e gönderiyolar uzun bi iş Allah yardımcı olsun walentina ben 1,5 ayda çıkarmıştım raporu 4 yıl önce şimdi baya sürer ama benim onla uğraşmam ömrümü yemişti 1,5 ay da hergün 8 saat imza için beklediğim zaman olmustu okadar kuyruk vardıki hiç unutmam herkes askere gidince adam olursun derler ya bende orda sürünerek adam oldum o albayların çaktırmadan yan yan bakmaları efendi gibi duruşum baya sıkıntı çekmiştim :(anılarım canladı

selam ben 3.sınıf kamu yönetimi okuyorum ya bişey diyecem şimdi bu yıl biliyorsunuz kredili sisteme geçildi kredili sistemde anlamadığım nokta şu ders ekle-sil ne demek nasıl yapılıyor bilen varsa engin tecrübesinden yararlanmak isterim:D.d:D

ya kayıtlar başladı mı ki? ben de kayıt yenileme yapacaktım da...:confused:

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]GÜL kayıt yenileme 22 ekim ile 16 kasım tarihleri arasında.. [/FONT]

ben de öyle biliyordum kasıma kadar diye de arkadaşın biri ders eklemeden bahsedince şaşırdım...
ekle-sil nasıl olcak henüz fikrim yok benim profilim açılmıyor geçen yıl kayıt yaptırmadım memurluk sınavına önlisanstan gireyim diye o yüzden bi yıl boş geçti aöfta... telefonla da ulaşamıyorum büroya... eğer ki büroya gitme imkanı olan varsa sorsun, benim büroya gitmek için şehir merkezine gitmem lazım uzak yani...

AÖF Çağrı merkezi 444 10 26 bulunduğunuz tüm illerden bu numarayı arayıp her türlü bilgi alabilirsiniz

bu numara hep meşgul yani arasak da faydasız...
öyle olunca da sorulara yanıt bulmak zorlaşıyor ben 10-15 dk kesintisiz denedim cevap yok yani

[FONT=Tahoma]arkadaşlar ben dikey geçişle uluslarası ilişkiler 3.sınıftan başlayıp okuyacağım internetten baktığımda göreceğim dersler 3. Sınıf
ULUSLARARASI İKTİSAT
İDARE HUKUKU
ANAYASA HUKUKU
KARŞILAŞTIRMALI SİYASAL SİSTEMLER
GÜVENLİK VE STRATEJİ
ULUSLARARASI ÖRGÜTLER
YABANCI DİL
[/FONT]

[FONT=Tahoma]4.sınıf TÜRK DIŞ POLİTİKASI
ULUSLARARASI HUKUK
KÜRESELLEŞME VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
ULUSLARARASI ÇEVRE POLİTİKALARI
AVRUPA BİRLİĞİ
İNSAN HAKLARI VE DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİ
TÜRK DİLİ bu dersler dışında kredili sisteme geçtiğimiz için başka dersler eklenecekmi ben bu bölümü istatistik genel matematik olmadığı için okumak istiyorum o dersleri almak zorunda olursam mahvolurum:( bana hangi derslerden sorumlu olacağımı bilen arkadaşlar yazarmısınız lütfen acil[/FONT]

DGS ile Kamu yönetimine geçtim kredili sistemden bende bişey anlamadım ya her neyse nasıl olsa öğreniriz :) hayırlı olsun diyelim bu arada raporumla birlikte başvurdum hiç bir ücret ödemedim bilginize :)

Ya arkadaşlar %40 raporunuzu sunduğunuzda harç veya öğretim giderinden muafsınız değil mi .?

raporunun aslını ve fotokopisini yanında götürüyorsun Eskişehir'e Anadolu ünv fakslıyorlar oradan onay geliyor ardından hiç para ödemeden kayıt oluyorsun :) ben oldum :)

Ya arkadaşlar bu gün İstanbul üni. açık ve uzaktan eğitim fakultesine yeni kayıt olmak için gittim ve oradaki görevli hocalardan birine engellilerden harç paraları alınıyormu alınmıyormu diye sorduğumda öyle bişeyin olmadığını herkes harç parasını yatırmak zorunda olduğunu söylediler.:mad:Engelli olduğumu söyledim ama nafile bende mecbur harcı yatırdım şimdi kayıttan sonra harç parasını tekrardan alabilme imkanım var mı?:confused: yardımcı olursanız sevinirim.

Anadolu ünv hiç yatırmıyorsun ama diğer ünv bilmiyorum fakat raporu olanlara kolaylık ve indirim sağlanacaktı sen bunu araştır derim

eyvallah teşekkür ederim bilgilendirdiğin için maral.

Üst Alt