Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%41 özürlü raporu aldım. Emeklilik sürecim nasıl olacak?

frhtcn33

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
79 doğumluyum.
96 sigorta başlangıcım
4250 gün primim var.
yeni % 41 rapor aldım.

vergi indiriminden faydalanmam için neyapmam gerek.

pirimim yüksek yatıyor (3500-4000tl) şimdi ben emeli olsam nekadar maaş alırım.

emekli olabilirmiyim olsam da malül mü yoksa normal emekli mi sayılırım

yardımcı olumusunuz? .

şimdiden tşk ederim

ümit bey
ilk önce vergi indirimi için iş yerinden yazı alıp raporunuz ve sanırım 3 adet fotoğrafınızla defterdarlığa başvuru yapmanız gerekiyor.
raporunuz inşallah Ankara dan düşürülmeden onaylanır ve emekliliğinizi hak kazanırsanız

malulen emekli olduğunuzda başka bir işyerinde çalışamazsınız. vergi indiriminden yararlanarak emekli olursanız belli oranda kesinti yapılarak normal iş hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ne kadar maaş alacağınız konusunda size yardımcı olamıyorum. çünkü bende sizin gibiyim ve vergi indirimim Ankara dan onaylanmış ancak iş yerime gelmesini bekliyorum elime geçince SGK ya emeklilik başvurum kalıyor sadece . benimde bürt ücretim 3023 tl den yatıyor .kendime bağlanacak maaşımı bende çok merek ediyorum

Fethi beyin bilgilerine ek olarak:

http://www.engelliler.biz/forum/sak...si-almak-icin-dilekce-ornegi-ve-evraklar.html

Siz malulen değil, elde edeceğiniz sakatlık indirimine istinaden erken YAŞLILIK emekliliiğinden yararlanacaksınız (dilerseniz emekli olduktan sınra sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz)

Maaşa dair tahmin için:

http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/91572-sgk-sitesinden-emekli-maasi-hesaplatma.html
http://www.engelliler.biz/forum/eme...ile-ne-kadar-emekli-maasi-aliyorsunuz-16.html

emeklilik

Normal çalışırken yeni %41 engelli raporu aldım.benim sigorta başlangıcım 96 primim 4250 gün.şimdi emekli olabilirmiyim.bi yardımcı olabilirmisiniz.tşk ederim.

raporunuzu ankaraya yolladınızmı vergi indirimi aldıysanız emekli olabilirisiniz

Önce vergi indirim hakkı elde etmek için defterdalığa başvuracaksınız. Sonra bu hakkı elde ettiğinizde sigorta müdürlüğüne gidip erken Yaşlılık emekliliğine başvuracaksınız

hemen emekli olabilirmiyim

1996 ise başlama tarihim.1979 doğumluyum 2014 temmuz ayında %41 heyet raporu aldım ekim ayında vergi indiriminden faydalanmaya başladım.4400 gün pirimim var hemen emekli olabilirmiyim.?birde pirimim 3500-4000 civarinda yatiyor.üç aşağı bbeş yukari ayliğim ne olur.cevaplarsaniz çok sevinirim şimdiden tşk ederim.

Yukarıda Eyüp'Ün dikkat çektiği doğum taihi mevzuna bağlı olmak şartıyla emeklilik için aşağıdaki tabloya tabisiniz.

2008_oncesi.PNG

17 Yıl 3.920 günle emekli olursunuz
İlk sigortalılık tarihiniz 18 yaşından küçük olduğu için yatan primler sayılır ama sigortya başlangıcınız 18 yaşınızı doldurduğunuz tarih olan 01.01.1997 yılından itibaren hesaplanır.
Buna göre 01.01.2014 yılında emeklilik haketmişsiniz. Vergi indirim hakkı kazandıktan sonra
SGK ya başvuru yaparsanız hemen emekli olabilirsiniz

Üst Alt